30.04.2017 17:30 CET
2 : 0
(0:0)

Tottenham Hotspur - Arsenal FC 2:0

Poslední North London Derby na White Hart Lane dopadlo lépe pro Tottenham, který svého úhlavního rivala díky brankám Kanea a Alliho přehrál 2:0. Arsenalu se tak první čtyřka vzdaluje, oproti tomu Spurs pokračují v pronásledování vedoucí Chelsea.

Domácí dominovali prakticky celým devadesáti minutám a zaslouženě tak zvítězili. Nebýt výtečného Petra Čecha v brance hostí, mohl být rozdíl mezi oběma celky ještě daleko větší.

První obrovskou šanci měl na svědomí Dele Alli, ke kterému se dostala zblokovaná střela Harryho Kanea, jenže anglický reprezentant z malého vápna trestuhodně minul odkrytou svatyni. O chvíli později zahodil ještě větší příležitost Eriksen. Rychlý brejk Spurs potáhl Son, jeho střelu jeden z obránců Gunners zblokoval jen k Eriksenovi, který ale balón poslal pouze do břevna.

Arsenal kontroval pokusy Ramseyho a Sancheze, ty ale Llorisovi příliš velké starosti nenadělaly. Do kabin se každopádně odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

O osudu tohoto zápasu se rozhodlo ve dvou minutách druhého poločasu. V 55. minutě se domácí konečně dostali do vedení - zakončení Eriksena sice ještě Čech zvládl zneškodnit, jenže míč vyrazil jen před dobíhajícího Alliho, na jehož dorážku už byl krátký. A prakticky hned po rozehrávce bylo ještě hůř. Hosté totiž ztratili balón uprostřed pole, do vápna se vřítil Kane, kterého poněkud hloupě fauloval Gabriel. K penaltě se postavil sám postižený a precizní střelou k tyči navýšil vedení svého celku.

Jestliže někdo očekával pořádnou reakci Gunners, šeredně se mýlil - Spurs totiž i nadále kontrolovali průběh střetnutí a mohli přidat i další branky. Vertonghena, Kanea i Alderweirelda však český brankář ve službách Arsenalu vychytal a především díky němu si tak Arsenal neodvezl větší brankový příděl.

Autor: Víťa Srp