7 : 0 (4:0)
Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 1.10 - 11.30 - 29.10

Porto převálcovalo Portimonense a je o další kolo blíže k titulu

Mehdi Taremi (© AFP)

Porto zcela přesvědčivým výkonem potvrdilo svou pozici na čele ligy a porazilo Portimonense 7:0. Svému soupeři nadělilo čtyři góly v úvodní půli a další tři po změně stran, hattrickem se blýskl nejlepší střelec domácího mužstva Íránec Taremi.

Hostující celek do Porta neodcestoval v nejlepším rozpoložení a od prvních vteřin se iniciativy ujala domácí družina Sérgia Conceiçãa. Ofenzivní hráči se přesto v úvodu zahřívali a gólové představení rozjeli až po úvodní čtvrthodině.

V 19. minutě předvedlo Porto rychlý přechod do útoku, na jehož konci byl Vieira, který našel svou přihrávkou do pokutového území Taremiho a nejlepší střelec ligového lídra přesným zakončením potrestal nedůraznou obranu.

Neuběhlo ani deset minut a gólová radost na Estádio do Dragão opět propukla. Centr z rohového kopu propadl přes Pepeho a Taremiho až na malé vápno ke Grujičovi, který rozvlnil síť a dal tak svůj první ligový gól v této sezóně.

Nepříznivý vývoj zápasu dostal nervozitu do řad Portimonense a chyby se kupily. Lazaar udeřil v pokutovém území loktem do zad Otávia a rozhodčí nařídil penaltu. K té se postavil Taremi a přesvědčivým zakončením potvrdil pověst kanonýra.

Domácí střelci byli při chuti a neustále se tlačili do pokutového území. Pepé Cossa na sebe natáhl hned tři obránce a průnikovou přihrávkou našel volného krajana Evanilsona, který pět minut před přestávkou přidal čtvrtý kousek na konto Porta.

Poločasová pauza přinesla do utkání pouze změnu stran, ale obraz hry byl stále stejný a hřišti vládli modrobílí. Z druhé půle uběhla sotva minuta, když Vieira nadýchaným centrem našel Taremiho, který svému krajanovi Niazmandovi v bráně Portimonense nadělil k debutu v lize hattrick.

V 55. minutě sedmadvacetiletý brankář špatně vyběhl Vitinhův rohový kop a kapitán Pepe uklidil míč hlavou do odkryté brány. O pět minut později mohl Taremi přidat čtvrtý gól, ale jeho střela mířila pouze do tyče. K odraženému míči se ale dostal Conceição a přihrál jej na malé vápno Evanilsonovi, který přidal další gól - 7:0.

Po trojitém střídání domácích se tempo hry zpomalilo, a přestože Porto mělo další šance, osmý gól nepřidalo. Nejvyšším vítězstvím v sezóně natáhlo Porto svou sérii neprohraných zápasů v lize na číslo 58 a upevnilo svou pozici na čele ligy.

Autor: Martin Jedlička / vsports.pt