26.03.202421:40

Suchopárek: Výsledek nám dává šanci

Česká jednadvacítka v kvalifikaci o postup na ME 2025 porazila Island a na čtvrtý pokus konečně naplno bodovala. "Necítím ani tak úlevu, jako spíš zadostiučinění. Dnes jsme byli od začátku aktivní, do 20. minuty jsme měli dvoubrankové vedení. Byl to povedený výkon z naší strany," řekl trenér českého týmu Jan Suchopárek. "Věřím, že jsme našlápli k tomu, abychom se poprali o postup. Dnešní výsledek znamená šanci. Kdybychom dnes nevyhráli, už ji nemáme," dodal bývalý obránce.

ČTK
26.03.202419:32

Česko "21" - Island "21" 4:1

Utkání skupiny I kvalifikace mistrovství Evropy 2025 fotbalistů do 21 let v Hradci Králové:

Česko - Island 4:1 (2:0).

Branky: 20. a 70. Fila, 13. Sejk, 51. Kabongo - 79. Ingason z pen. Rozhodčí: Gidženov - Mitrev, Hadžijski (všichni Bulh.). ŽK: Vydra, Kabongo - Sigurgeirsson, Ingason, Valgeirsson. Diváci: 9126.

Sestavy:

Česko: Kinský - Koželuh (90.+1 Prebsl), Vitík, Chaloupek, Labík - Vydra - Karabec (39. Kabongo), Icha, Ševčík (80. Višinský) - Sejk (90.+1 Slončík), Fila (80. Kričfaluši). Trenér: Suchopárek.

Island: Petersson - Gudmundsson, Karlsson, Róbertsson (87. Pálsson), Valgeirsson - Lúdviksson (79. K. Jónsson), Baldursson, Jóhannsson (61. Djuric) - Sigurgeirsson (46.

Kristjánsson), Mikaelsson (87. Wöhler), Ingason. Trenér: Jónasson.

ČTK
26.03.202418:34

Poločas: Česko "21" - Island "21" 2:0

Česko - Island 2:0 po poločase.

Branky: 13. Sejk, 20. Fila. Rozhodčí: Gidženov - Mitrev, Hadžijski (všichni Bulh.).

Sestavy:

Česko: Kinský - Koželuh, Vitík, Chaloupek, Labík - Vydra - Karabec (39. Kabongo), Icha, Ševčík - Sejk, Fila. Trenér: Suchopárek.

Island: Petersson - Gudmundsson, Karlsson, Róbertsson, Valgeirsson - Lúdviksson, Baldursson, Jóhannsson - Sigurgeirsson, Mikaelsson, Ingason. Trenér: Jónasson.

ČTK
21.03.202420:22

Suchopárek: Byli jsme při chuti

Česká jednadvacítka vstoupila do nového roku vítězně, když v přátelském utkání zvítězila 3:0 nad Severním Irskem. "Zápas mi ukázal, že máme chuť. Chybí nám sice občas lepší finální řešení, ale jsme spokojení, protože jsme do zápasu zapojili všechny hráče, nikdo se nezranil a všichni pracovali dobře. Dali jsme tři branky, což je náš v uvozovkách rekord, za to jsem moc rád," hodnotil duel trenér české reprezentace do 21 let Jan Suchopárek.

ČTK
21.03.202419:22

Jednadvacítka přehrála Severní Irsko

Přípravné utkání reprezentantů do 21 let v Pardubicích:

Česko - Severní Irsko 3:0 (2:0)

Branky: 17. a 34. Sejk, 78. Halinský.

Sestava Česka: Kinský (46. Horníček) - Chaloupek (46. Halinský), Koželuh, Prebsl, Labík (70. Ševčík) - Vydra (46. Kričfaluši), Icha (46. Křišťan) - Višinský (46. Slončík), Fila (46. Kabongo), Karabec (46. Šín) - Sejk (46. Alijagič). Trenér: Suchopárek.

21.03.202418:16

Česká "21" vede nad Severním Irskem

Poločasový výsledek dnešního přátelského utkání reprezentací do 21 let: Česko - Severní Irsko 2:0 (17. a 34. Sejk).

21.03.202408:52

Lvíčata se střetnou se Severním Irskem

Čeští reprezentanti do 21 let dnes odehrají první utkání v letošním roce. V Pardubicích přivítají od 17:30 v přípravě Severní Irsko. Zároveň půjde o generálku na úterní domácí duel s Islandem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2025.

ČTK
20.03.202411:17

Lvíčata vyzvou v přáteláku Severní Irsko

České reprezentanty do 21 let čeká ve čtvrtek první utkání v tomto kalendářním roce. V Pardubicích přivítají v přípravě Severní Irsko. Zároveň půjde o generálku na úterní domácí duel s Islandem v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy 2025.

"Lvíčata" zakončila minulý kalendářní rok výhrou 2:1 nad pořadatelem příštího evropského šampionátu Slovenskem. "V posledním utkání proti Slovensku jsme, doufáme, nastartovali nějakou vítěznou sérii. A věříme, že to potvrdíme v nadcházejících zápasech proti Severnímu Irsku a Islandu," citoval web Fotbalové asociace ČR trenéra Jana Suchopárka.

Je spokojený, že se jeho tým v přípravě utká právě se Severním Irskem. "Herním stylem i houževnatostí se podobají Islandu. Měla by to být velmi dobrá příprava právě na úterní kvalifikaci," prohlásil.

Jeho výběr v dosavadních třech kvalifikačních zápasech ještě nezvítězil a ve skupině I je předposlední s šestibodovou ztrátou na vedoucí Dánsko a Wales. Seveřané ale sehráli o zápas víc a Wales dokonce o dva. Zápas s Islandem se bude hrát v Hradci Králové.

ČTK
15.03.202411:32

Nominace české jednadvacítky

Nominace české reprezentace do 21 let na přípravné utkání se Severním Irskem (21. března v Pardubicích) a zápas kvalifikace mistrovství Evropy s Islandem (26. března v Hradci Králové):

Brankáři: Lukáš Horníček (Braga). Antonín Kinský (Pardubice), Matyáš Vágner (Vlašim),

Obránci: Michal Černák (Jablonec), Deni Halinský (Pardubice), Štěpán Chaloupek (Teplice), Josef Koželuh (Brno), Ondřej Kričfaluši (Teplice), Filip Prebsl (Liberec), Martin Vitík (Sparta Praha), Patrik Vydra (Sparta Praha).

Záložníci: Marek Icha (Pardubice), Adam Karabec (Sparta Praha), Jakub Křišťan (Teplice), Albert Labík (Teplice), Tom Slončík (Zlín), Michal Ševčík (Sparta Praha), Matěj Šín (Ostrava), Denis Višinský (Liberec).

Útočníci: Denis Alijagič (Brno), Daniel Fila (Teplice), Christophe Kabongo (Podbrezová), Václav Sejk (Kerkrade).

ČTK
20.11.202321:58

Zápas měl úroveň, hodnotil Suchopárek

Česká jednadvacítka vyhrála přátelské utkání se Slovenskem (2:1) a v listopadu udržela stoprocentní bilanci. "Zápas byl celkově dobrý. Měl slušnou úroveň a obě mužstva ukázala, že mají dobrou kvalitu v útočné fázi. Závěrečný tlak soupeře se mi vůbec nelíbil, přesto jsme rádi, že se nám podařilo během tohoto srazu vyhrát obě utkání," řekl trenér českého výběru do 21 let Jan Suchopárek.

ČTK
20.11.202319:59

Jednadvacítka porazila Slovensko

Přípravné utkání hráčů do 21 let v Hradci Králové:

Česko - Slovensko 2:1 (1:1)

Branky: 13. Alijagić, 60. Kabongo - 22. Gajdoš.

Sestava Česka: Vágner - Koželuh, Endl (64. Kadlec), Prebsl, Suchomel - Icha (64. Křišťan), Vydra - Černák (46. Kabongo), Sejk, Višinský (77. Tkáč) - Alijagić (64. Vecheta). Trenér: Suchopárek.

ČTK
19.11.202318:51

Suchopárek má ze Slováků respekt

Česká reprezentace do 21 let vyzve v pondělním přípravném utkání Slovensko. Výběr trenéra Jana Suchopárka se proti hostiteli mistrovství Evropy 2025 pokusí navázat na zářijovou výhru 2:0 rovněž z přípravy. "Lvíčata" se poprvé v historii samostatné reprezentace představí v oficiálním zápase v Hradci Králové. "Bude to asi podobné utkání jako v září. Oni mají silné mužstvo a myslím, že budou mít ještě větší kvalitu než v září. Mužstvo se jim postupně konsoliduje, jsou úspěšní a dávají branky. Mají dynamickou tvář, která je nebezpečná pro všechny soupeře," citoval Suchopárka web Fotbalové asociace ČR.

ČTK
17.11.202315:25

Hradec Králové - Česko "21" 1:4

Modelové přípravné utkání:

Hradec Králové - Česko "21" 1:4 (1:1)

Branky: 44. Ševčík - 55. z pen. a 85. Sejk, 11. vlastní Horák, 58. Kronus.

Sestava ČR:

I. poločas: Horníček - Černák, Endl, Prebsl, Labík - Icha, Křišťan - Šubert, Tkáč, Kabongo - Alijagić.

II. poločas: Kinský - Černák, Kadlec, Endl, Koželuh - Vydra, Křišťan - Kronus, Sejk, Višinský - Vecheta. Trenér: Suchopárek.

ČTK
07.11.202311:26

Nominace české reprezentace do 21 let na modelové utkání s Hradcem Králové (17. listopadu v Hradci Králové) a přípravný zápas se Slovenskem (20. listopadu v Hradci Králové):

Brankáři: Lukáš Horníček (Braga), Antonín Kinský (Pardubice), Matyáš Vágner (Vlašim).

Obránci: Lukáš Endl (Brno), Denis Halinský (Pardubice), Štěpán Chaloupek (Teplice), Josef Koželuh (Brno), Albert Labík (Vlašim), Filip Prebsl (Liberec), Martin Suchomel (Mladá Boleslav), Patrik Vydra (Sparta Praha).

Záložníci: Michal Černák (Jablonec), Marek Icha (Pardubice), Adam Karabec (Sparta Praha), Jakub Křišťan (Teplice), Michal Ševčík (Sparta Praha), Martin Šubert (Vlašim), David Tkáč (Zlín), Denis Višinský (Liberec).

Útočníci: Denis Alijagič (Brno), Christophe Kabongo (Podbrezová), Václav Sejk (Sparta Praha), Filip Vecheta (Slovácko).

ČTK
17.10.202309:40

Lvíčata chtějí proti Dánům první výhru

Čeští reprezentanti do 21 let nastoupí dnes ve třetím kvalifikačním utkaní o postup na mistrovství Evropy 2025 doma proti Dánsku. "Lvíčata" budou usilovat o první výhru ve skupině I a zároveň o to, aby se na svého soupeře dotáhli. V úvodních dvou zápasech svěřenci trenéra Jana Suchopárka ztratili body vždy v nastavení. Duel má výkop v Českých Budějovicích v 18:00.

Čeští mladíci v pátečním utkání nad Walesem vedli od 39. minuty, v šesté minutě nastavení však hosté srovnali. Také na Islandu inkasovali v přidaném čase a prohráli 1:2. Ve skupině, kterou doplňuje Litva, jsou předposlední. Na Dánsko ztrácejí tři body a na vedoucí Wales čtyři, Ostrované ale odehráli o zápas víc.

Na šampionát přímo postoupí vítězové devíti skupin a tři celky s nejlepší bilancí na druhých příčkách. Další šestice mužstev z druhých pozic zamíří do baráže, v níž se utká o zbylá tři místa na turnaji. Slovensko má coby pořadatel účast na mistrovství jistou.

ČTK
13.10.202320:24

Český výběr do 21 let stále nevyhrál

Česká fotbalová reprezentace do 21 let remizovala ve druhém kole kvalifikace na mistrovství Evropy na Střeleckém ostrově s Walesem 1:1. Po aktivním výkonu v prvním poločase poslal domácí do vedení Matěj Jurásek, ve druhé půli však Lvíčata polevila a připustila srovnání, o které se postaral po uplynutí nastaveného času Clan Ashford. Čeští fotbalisté tak svým fanouškům náladu nespravili a na první výhru ve skupině si musí počkat minimálně do úterý.

livesport.cz
13.10.202319:59

Kvalifikace ME 2025 do 21 let - výsledek

Třetí utkání skupiny I kvalifikace mistrovství Evropy hráčů do 21 let: Česko - Wales 1:1 (38. M. Jurásek - 90+6. Ashford).

13.10.202309:37

Jednadvacítka bude hrát o první body

Čeští reprezentanti do 21 let se dnes v kvalifikačním utkání o postup na mistrovství Evropy 2025 utkají s Walesem. "Lvíčata" budou v Českých Budějovicích usilovat o první body ve skupině I, na úvod kvalifikace před měsícem prohráli svěřenci trenéra Jana Suchopárka na Islandu 1:2. Zápas má výkop v 18:00.

ČTK
12.09.202320:25

Lvíčata v závěru padla na Islandu

Výsledek dnešního kvalifikačního zápasu o postup na ME 2025 do 21 let: Island - Česko 2:1 (44. A. Gudjohnsen, 90+4. Baldursson - 87. Kabongo).

12.09.202319:18

Češi inkasovali na Islandu v závěru půle

Poločasový výsledek dnešního kvalifikačního zápasu o postup na ME 2025 do 21 let: Island - Česko 1:0 (44. A. Gudjohnsen).