Další články

Trenérská čistka v Africe pokračuje, Egypt propustil Vitóriu. Nahradit ho má Renard

U reprezentace Egypta skončil po neúspěšném vystoupení na mistrovství Afriky Rui Vitória. O odvolání třiapadesátiletého kouče informoval národní svaz. Novým trenérem by měl být podle médií jmenován Francouz Hervé Renard.

Egyptu v duelu remízových expertů zlomila vaz penaltová loterie

Fotbalisté Egypta se s Africkým pohárem národů nečekaně rozloučili už v osmifinále, když podlehli Demokratické republice Kongo 1:2 po pokutových kopech.

Salahovo zranění je vážnější, chybět bude minimálně tři týdny

Zranění stehenního svalu z Afrického poháru národů vyřadí egyptského reprezentanta Mohameda Salaha na více než původně avizované dva zápasy. Podle hráčova agenta se nucená pauza může protáhnout až na měsíc. Kanonýr Liverpoolu se vrátí do Anglie, kde by měl podstoupit intenzivní léčbu.

Divočina na africký způsob udělala radost Egyptu i Kapverdám

Kapverdy remizovaly ve třetím kole skupiny B Afrického poháru národů s Egyptem 2:2, a zakončily tak základní fázi turnaje bez porážky. Ostrované se dokonce chvíli před přestávkou dostali do vedení, po změně stran ovšem vyrovnal Trezeguet. V nastavení druhé půle hosté nejprve na chvíli obrátili průběh utkání, ale Modří žraloci dokázali najít pozdní odpověď. Smírnému výsledku přihlížel z tribuny zraněný Mohamed Salah, jenž bude držet svým spoluhráčům palce i ve vyřazovací fázi, kam je poslalo selhání Ghany v souběžně hraném duelu.

Salah se vrací do Anglie, bude léčit poraněný sval. Na turnaji ještě startovat může

Mohamed Salah opouští egyptský národní tým, možná dočasně, možná natrvalo. Záleží, zda se nároďák probojuje do semifinále Afrického poháru národů, ke kterému tým trenéra Ruie Vitóriy vzhlíží. V tu chvíli by se totiž mohl útočník Liverpoolu vrátit do dějiště šampionátu v Pobřeží slonoviny, ostatně jak stálo v oficiálním vzkazu Egyptské fotbalové asociace (EFA).

Egypťané netrpělivě čekají na zprávy o Salahovi, útočník si poranil stehenní sval

Egypt se včera večer střetl s Ghanou (2:2) a hodně hořký pro něj byl především závěr prvního poločasu. Faraoni ve třetí minutě nastavení inkasovali první gól, o několik desítek vteřin dříve navíc přišli o svou klíčovou postavu.

Salahovo zranění odstartovalo přestřelku, Faraonům pomohly k remíze chyby soupeře

Ghana ve druhém kole skupiny B Afrického poháru remizovala s Egyptem 2:2. Hned dvakrát se z vedení těšily Černé hvězdy, v obou případech tomu tak bylo po trefách Mohammeda Kuduse. Krátce před jeho prvním zásahem z nastavení první půle se navíc zranil hvězdný Mohamed Salah. Egypťané však i bez něj dokázali na obě branky záložníka West Hamu zareagovat, k čemuž jim ve velké míře pomohly hrubky v soupeřově defenzivě. Historicky nejúspěšnější celek šampionátu navzdory tomu poprvé od roku 1992 nevyhrál ani jeden z úvodních dvou duelů.

Salah penaltou v nastavení obral Mosambik o senzační vítězství

Hráči Mosambiku byli v prvním kole skupiny B blízko ke své premiérové výhře v historii Afrického poháru, nakonec však s Egyptem remizovali 2:2. Jeden z nejvážnějších aspirantů na celkový triumf už od druhé minuty vedl, do druhého poločasu ale vstoupil velmi vlažně a nechal soupeře otočit skóre. Outsidera z jihovýchodu kontinentu pak dělily od senzace pouhé vteřiny, avšak v sedmé minutě nastavení srovnal z pokutového kopu Mohamed Salah.

Africký pohár národů: 24 důvodů ke sledování všech účastníků (1/3)

Jak dlouhé se mohou pouhé dva roky zdát. Když jsme naposledy pokrývali Africký pohár národů, celý nejen fotbalový svět byl nadále ochromen pandemií covid-19, pročež Komorám před historickým osmifinále hrozilo, že nebudou mít brankáře. Neklidnou dobu konkrétně v hostitelském Kamerunu navíc umocnily předturnajové nepokoje. Nyní se Afcon zdánlivě obléká do běžného hávu, a po dlouhých 40 letech se vrací do Pobřeží Slonoviny...

Druhá místa stačila, Salah jede na APN s cílem získat konečně zlato

S Liverpoolem vyhrál všechno, co se dalo, úspěch s reprezentací mu ale chybí. Mohamed Salah (31) míří na svůj čtvrtý africký šampionát a prahne po titulu. V letech 2017 a 2022 dovedl Egypt až do finále, na vysněný pohár ale stále čeká.

Belgie v poslední přípravě před MS podlehla Egyptu

Belgie překvapivě prohrála v generálce na mistrovství světa v Kataru 1:2 s Egyptem. Jeden z favoritů turnaje neuspěl po zářijové prohře 0:1 s Nizozemskem podruhé za sebou.

Novým trenérem Egypta se stal Portugalec Vitória

Novým trenérem reprezentace Egypta se stal Rui Vitória. Portugalský kouč podepsal čtyřletou smlouvu a nahradil Ehaba Galala, který ve funkci vydržel jen dva měsíce.

Egypt je opět bez trenéra, Galal vydržel jen tři zápasy

Egyptský svaz si opětovně přidělal práci na dalších několik týdnů, když v krátké době propustil druhého reprezentačního trenéra. U národního týmu africké země nepokračuje Ehab Galal, jemuž se nepovedly červnové mezinárodní zápasy...

Trenér Queiroz skončil u reprezentace Egypta

Po neúspěšném boji Egypta o postup na mistrovství světa skončil na lavičce bývalý trenér Realu Madrid Carlos Queiroz. Vedení svazu informovalo o ukončení kontraktu s portugalským koučem na twitteru.