Další články

Lucembursko zakončí kvalifikaci o ME na půdě beznadějně posledního Lichtenštejnska

Lichtenštejnsko je v současné době považováno za jednoho z největších trpaslíků celé evropské části, vždyť v uplynulém ročníku Ligy národů obsadilo úplně poslední pětapadesáté místo a dokonce skončilo i za San Marinem nebo Andorrou. Velkou díru do světa rozhodně neudělalo ani v kvalifikaci o ME 2024, to spíše naopak. V devíti duelech skupiny J totiž nezískalo ani bod a s hrozivým skóre 1:27 je zaslouženě poslední šesté.

Podrážděnost Portugalců držela Lichtenštejnsko v naději. Klid na kopačky dodal Ronaldo

Hráči Portugalska v devátém kole skupiny J kvalifikace o mistrovství Evropy vyhráli v Lichtenštejnsku 2:0. Ofenzivní mašina z Pyrenejského poloostrova se ve Vaduzu rozjížděla velmi zvolna. V první půli totiž slavila úspěch defenzivní taktika outsidera, což hostující hvězdy nejednou doprovodily nespokojenými gesty. Gólů se tak favorit dočkal až po změně stran, když nejprve prostřelil gólmana Cristiano Ronaldo a následně pohlednou individuální akci zakončil do odkryté sítě Joao Cancelo.

Lichtenštejnsko jako malá čtvrť z Lisabonu. Zaskočí suverénní Portugalsko?

Jako nekompromisní generál kráčí Portugalsko frontou kvalifikace o evropský šampionát. Do jeho tažení se mu teď postaví ten nejslabší, čili Lichtenštejnsko, které v dosavadním průběhu bojů na své konto neurvalo jediný bod, vstřelilo jediný gól a hned pětadvacet jich inkasovalo. Není pochyb o tom, že A Selecao das Quinas bude v tomto střetnutí nést prapor dost vysoko.

Island zasypal outsidera čtyřmi góly, podařený comeback prožil Sigurdsson

Reprezentanti Islandu zvládli utkání osmého kola skupiny J kvalifikace na mistrovství Evropy, když na domácí půdě zdolali Lichtenštejnsko 4:0. Seveřané celých 90 minut jednoznačně přehrávali outsidera skupiny. Na výsledku se skvělým výkonem podepsal navrátilec do reprezentačního dresu Gylfi Sigurdsson. Někdejší opora si po delší pauze připsala 80. start v národním týmu a na jasném vítězství se rovnou podílela dvěma přesnými trefami.

Island se pokusí o relativně snadné body proti Lichtenštejnsku

Island se pokusí ještě trochu přiživit velmi hubené naděje na postup na příští šampionát, když se v pondělí večer představí doma s Lichtenštejnskem. Nemusel by mít moc práce, protože Lichtenštejnsko je tým, který ještě nezískal ani bod.

Bosna si po Islandu zchladila žáhu na Lichtenštejnsku. Nadvakrát pálil nedávný sok Slavie

Hráči Bosny a Hercegoviny v sedmém kole kvalifikace o postup na mistrovství Evropy pohodlně přehráli domácí Lichtenštejnsko 2:0, díky čemuž si ve skupině J udrželi zbytky postupových nadějí. Roli favorita týmu z Balkánu brzy stvrdil Amar Rahmanovič, který v národním dresu vyběhl na trávník poprvé od března minulého roku a důvěru trenérovi splatil svým premiérovým gólem v reprezentaci. Ještě do přestávky pak vedení hostů navýšil Miroslav Stevanovič, jenž před několika týdny odehrál v dresu Servette celý duel proti Slavii. Tomu nejprve uzmul gól videorozhodčí, ve 41. minutě už se ovšem radoval naplno.

Lichtenštejnsko proti Bosně a Hercegovině usiluje o první body

Ekipa kolem trenéra Konrada Fünfstücka se doma v Lichtenštejnsku pokusí poprvé v kvalifikačním cyklu sebrat nějaké body, protože zatím si s Lichtenštejnci všichni jen vylepšují bilanci. A stejný plán má i silná Bosna a Hercegovina.

Raketový start Slovenska odpálil Hancko, ke kolapsu obrany horské země stačilo pár sekund

Slovenská reprezentace v šestém kole kvalifikační skupiny J o postup na mistrovství Evropy zdecimovala na vlastní půdě bezmocné Lichtenštejnsko 3:0. O vítězi bylo rozhodnuto již po šesti minutách první půle, ve kterých domácí vsítili všechny branky. K nevídanému a zároveň fantastickému vstupu do zápasu zavelel po 11 sekundách obránce nizozemského Feyenoordu Dávid Hancko. Gólově se poté prosadil i Róbert Mak, kterému se střelecky daří i v australském Sydney FC. Sokoli si tak povinnou výhrou upevnili druhou příčku v tabulce.

Slovensko chce po čestné prohře zdolat Lichtenštejnsko

Slovensko sice v pátek nezískalo ani jeden bod proti Portugalsku, stále však má postup na Euro ve vlastních rukách. Další krok k udržení druhé příčky hodlají "Sokoli" učinit proti slaboučkému Lichtenštejnsku, které sice naposledy prolomilo čekání na první gól, stále ovšem čeká na první bod.

Džeko nastartoval zrezlý motor bosenské ofenzivy, ojedinělý gól Lichtenštejnců body nevynesl

Hráči Bosny a Hercegoviny doma porazili v pátém kole kvalifikační skupiny J o mistrovství Evropy Lichtenštejnsko 2:1. Trápící se ofenzivu Bosny probudil už ve třetí minutě legendární Edin Džeko, který vstřelil první gól v reprezentačním dresu po téměř roce. O chvíli později navíc zamířil do vlastní sítě Simon Lüchinger, a ačkoliv hosté následně snížili svou premiérovou trefou v kvalifikačním cyklu, na bodový zisk nedosáhli. Draci tak po třech prohrách, a zároveň třech zápasech bez vstřelené branky, konečně vyhráli a oživili své skomírající naděje na postup.

Bosna si jde pro povinné vítězství nad Lichtenštejnskem

Reprezentace Bosny a Hercegoviny má před sebou dost možná nejdůležitější reprezentační sraz. V zápasech s Lichtenštejnskem a Islandem potřebuje naplno bodovat, aby si uchovala naděje na postup. Dokáže fotbalový trpaslík vzdorovat?

Třetí kvalifikační výhra pro Slovensko, Vavrův gól rozhodl duel v Lichtenštejnsku

Slovensko zvládlo roli favorita na půdě Lichtenštejnska a díky jedinému gólu Denise Vavra ze závěru první půle uzmulo ve Vaduzu povinné tři body. Aktuálně tak se třemi vítězstvími a jednou remízou drží strategickou druhou postupovou pozici ve své moci, lepší už je pouze, a to podle očekávání, suverénní Portugalsko. Domácí naopak zůstávají bez bodu jako poslední.

Slovensko hájí druhé místo v Lichtenštějnsku

Solidní vstup do kvalifikace o mistrovství Evropy mají za sebou Slováci, kteří z duelů s hlavními konkurenty vytěžili sedm bodů. Předtím, než se pustí do favorita z Portugalska, ještě změří síly s lichtenštejnským trpaslíkem.

Lucembursko nemělo s Lichtenštejnskem problémy

Lucembursko si dokázalo podle očekávání poradit s Lichtenštejnskem, i když se asi čekal větší brankový rozdíl. Domácí se nakonec spokojili s góly Dan. Sinaniho s Rodriguezem, byť šancí měli mnohem víc.