Další články

Černá Hora má ještě teoretickou šanci, Litva nikoli

Z pohledu Litvy už není o co hrát, snad vyjma hrdosti. Zato Černohorci mají mnohem větší motivaci, neboť jejich naděje na postup stále ještě teoreticky žije. Potřebují ale nutně zvládnout domácí utkání v Podgorici.

Postrach favoritů se v Litvě nečekaně trápil. Maďarsko odvracelo ostudu v poslední půlhodině

Fotbalisté Litvy zaskočili v osmém kole kvalifikace na mistrovství Evropy lídra skupiny G z Maďarska, se kterým na vlastní půdě uhráli remízu 2:2. K překvapivému výsledku nakročil tým z Pobaltí už během prvního poločasu, kdy se prosadil hned dvakrát. Hosté, kteří v posledním roce a půl zdolali například Německo či Anglii, se však nechtěli vzdát své série neporazitelnosti a po změně stran zabrali. To nakonec vyústilo ve srovnání, na kterém měl největší podíl Dominik Szoboszlai, jenž nejprve proměnil pokutový kop a poté asistoval u gólu Barnabáse Vargy.

Maďarsko je krůček od postupu na EURO 2024, v Litvě bude cílit na rozhodující výhru

Maďarsko směle proplouvá kvalifikací o postup na EURO 2024. A poté, co se mu před pár dny podařilo zvládnout důležité utkání proti Srbsku, jehož skalp mimochodem získalo také při zářijovém střetnutí, mu zbývá udělat poslední k tomu, aby si vstupenku na turnaj nadobro zajistilo. Potřebuje k tomu skolit venku Litvu, která má už jen velmi malou naději na úspěch.

Litva po téměř třech letech uspěla venku, v Bulharsku těžila z bleskově využité početní výhody

Litva porazila v sedmém kole kvalifikační skupiny G o postup na mistrovství Evropy domácí Bulharsko 2:0. Jako důležité se ukázalo být vyloučení Adriana Kraeva ze 42. minuty, které ještě do přestávky potrestal Pijus Širvys, který navíc po změně stran přidal další zásah. Tým z Pobaltí tak ve venkovním utkání získal všechny body poprvé od listopadu 2020, od té doby prohrál všech devět soutěžních zápasů hraných na hřištích soupeřů.

Bulharsko se pere s Litvou o první výhru v soutěži

Ve skupině G jsou dva týmy, které pořád ještě nedokázaly vyhrát ani jednou. A právě Bulharsko s Litvou se utkají v sobotu večer na Nacionalen Stadion Vasil Levski. Z hlediska postupu už je ale vše vyřešené, do Německa se nepodívá ani jeden tým.

Velký den srbského sportu zpříjemnili fotbalisté výhrou. V Litvě řádil hlavičkující Mitrovič

Hráči Srbska porazili v šestém kole kvalifikace o mistrovství Evropy Litvu 3:1, a doplnili tak volejbalové kolegy v zalepování ran na srdcích sportovních fanoušků národa z Balkánu, který smutnil nad prohrou basketbalistů ve finále světového šampionátu. O všechny tři trefy Orlů se postaral už v průběhu úvodního dějství Aleksandar Mitrovič, jenž třetím hattrickem v národním týmu příjemně naladil své krajany před sledováním Novaka Djokoviče, který útokem na 24. tenisový grandslamový titul velký sportovní den Srbů uzavíral.

Srbsko po nečekané porážce s Maďarskem potřebuje zabrat v Litvě

Srbsko je společně s Maďarskem považováno za hlavního favorita skupiny G, nicméně po skvělém začátku mu začal docházet dech a teď nutně potřebuje zvládnout duel ve Vilniusu s největším outsiderem skupiny z Litvy. Srbové se ve své samostatné historii ještě nikdy na ME neprobojovali, naposledy na něm startovali společně s Černou Horou v roce 2000. Teď však mají velkou šanci toho dlouhé čekání ukončit.

Střelecký objev Serie A Černohorcům štěstí nepřinesl. Litva vyválčila v bláznivém závěru bod

Litva remizovala v zápase pátého kola kvalifikační skupiny G o postup na mistrovství Evropy s Černou Horou 2:2. Ve vyrovnaném duelu v Kaunasu docílili gólu jako první v 71. minutě domácí, jenže po obratu řízeném kanonýrem italského Lecce Nikolou Krstovičem a ikonou obrany Atlétika Madrid Stefanem Savičem to se ziskem bodů pro tým z Pobaltí nevypadalo dobře. V nastavení ovšem umístěnou ranou do horního rohu potěšil litevské fanoušky Fedor Černych a rozhodl o konečném výsledku.

Černá Hora nevzdává boj o postup. Musí ale porazit Litvu

Černá Hora se ve čtvrtek večer představí v Kaunasu a jede tam s jediným cílem. Ví, že případné vítězství by ji katapultovalo zpátky do hry o postup. Ten je zatím dost daleko a v případě domácí výhry by se navíc na Černohorce dotáhla právě Litva.

Maďarsko v kvalifikaci o EURO 2024 s Litvou nezaváhalo, branky vsítilo v obou poločasech

Tenhle výkon se rozhodně nezapíše do dějin maďarské kopané nějakým zlatým písmem, ale jak se říká, účel světí prostředky. Domácím nakonec vůbec nevadilo, že jako favorité vyhráli nad podceňovanou Litvou jen o dvě branky, poněvadž hlavní cíl, tedy urvat vítězství, se jim zkrátka povedlo splnit. Maďarsku svými góly rozradostnili Barnabás Varga a Roland Sallai.

Maďarsko potřebuje proti Litvě naplno bodovat

Bez jednoznačného favorita či outsidera je kvalifikační skupina G, přesto můžeme konstatovat, že Maďaři by měli být celkem bojujícím o postup a Litevci nikoliv. Napovědět však může vzájemný střet.

Litva v oslabení ubránila s Bulhary remízu

Litva i v početním oslabení trvajícím více než 70 minut dokázala ubránit s Bulhary remízový stav. Těm ke druhé brance nepomohl ani velký tlak po většinu utkání.

Oba zatím bez bodu: Litva se doma představí proti Bulharsku

Bez jakéhokoli získaného bodu zatím zůstávají v tabule skupiny G dva celky, a to právě Litva s Bulharskem. Tato skutečnost se po tomto kole rozhodně změní, a pokud ještě míní nějakým způsobem zabojovat o postup na evropský šampionát, remíza v jejich případě nebude úplně tím ideálním výsledkem. Po nedobrém vstupu do tohoto cyklu jednoduše potřebují zvítězit.

Žádná problém pro Srbsko, výhru nad Litvou režírovali Tadič s Vlahovičem

Očekávané vítězství si na úvod kvalifikace o EURO 2024 připsalo Srbsko. Jeho tříbodový výsledek se rozhodně nerodil vlivem žádných náhodných okolností, Litva bezpochyby byla na hrací ploše tím horším mužstvem. Balkánský výběr nabídl branky svým fandům v obou poločasech. O tu první se postaral Dušan Tadič, druhou posléze zařizoval Dušan Vlahovič.