Korejská jízda končí, Němci jsou ve finále

Až v semifinále skončila jízda korejských fotbalistů letošním světovým šampionátem. Byli Němci skutečně nad jejich síly, nebo jen stačilo, aby je do dalšího kola nepostrčil rozhodčí? Asi od všeho trochu. Na poslední čtyři zápasy MS se FIFA rozhodla delegovat jen ty nejzkušenější rozhodčí, pro semifinále mezi Koreou a Německem byl zvolen švýcarský sudí Urs Meier, na čarách mu pomáhali francouz Arnault a také jediný Čech na turnaji, Evžen Amler. Zápas odřídili bez chyb, nedopustili se žádné větší nepřesnosti.

Analýza: Před zápasem Německo vs. Korea

„Myslím, že máme velikou šanci dostat se do finále. O tom jsem přesvědčen“ řekl německý trenér Rudi Völler před odletem a vyjádřil přesvědčení, že se Německo dostane posedmé do finále světového šampionátu.

Speciál: Korejci se cítí neporazitelní

Po třetím senzačním vítězství se Jihokorejci považují za neporazitelné. „Nyní pojedeme do Jokohamy pro pohár,“ vyhlašuje prezident Kim Dae Jung. Celá euforie dosáhla neskutečných rozměrů po vítězství na d Španělskem 5:3 na pokutové kopy.

Brazílie bude mistr světa

Tak právě toto prohlásil Mario Zagallo podle deníku "O Globo". Mistr světa z roku 1958 a 1962 dále řekl, že finálový soupeř Německo bude snadnou kořistí pro skvěle hrající "kanárky". "Jsem přesvědčen o pátém titulu mistrů světa," dodal.

Němci jsou v semifinále

Reprezentanti Německa dokázali ubránit jednogólové vedení a mohou se těšit na semifinále. Jediný gól čtvrtfinálového zápasu Německo - USA vstřelil v prvním poločase záložník Michael Ballack.

Nejvyšší finanční prémie na turnaji

Národní mužstvo USA získá nejvyšší prémie ze všech mužstev na turnaji. Jen za postup do čtvrtfinále obdrží každý hráč trenéra Bruce Areny okolo 200 000 Euro, tj. asi 6 miliónů korun. Pokud by Američané vyhráli celý turnaj, získali by asi 16,5 miliónu korun. Pro srovnání Německo každému hráči za vítěztsví na mistrovství světa slíbilo 92 tisíc Euro, tj. asi 2,7 miliónu korun. Zatím si Němci postupem do čtvrtifinále vydělali "jen" 1 milión korun.

Metzelder do čtvrtfinále nastoupí

Německo si oddechlo, ke čtvrtfinálovému utkání s USA bude mít trenér Rudi Völler k dispozici všech 22 hráčů. Obránce Dortmundu Christoph Metzelder začal opět trénovat a do pátku by měl být v plné kondici.

Výtržnosti Turků v Berlíně - 3 těžce zranění

Turečtí fotbaloví fanoušci těžce zranili v Berlíně tři policisty. Tísice příznivců tureckého národního mužstva slavili postup svého týmu do čtvrtfinále MS na Postupimském náměstí v centru Berlína. Přitom byli dva policisté zraněni hozenými předměty, které je zasáhly do hlavy. Předtím byl ještě raněn jeden strážník při kontrole osobních dokladů. Několik fanoušků mělo výstražné a signální pistole a střílelo s nimi do vzduchu. Policii se podařilo tyto zbraně zadržet.

Analýza: Nejlepší jedenáctka turnaje po osmifinále

Po semifinále vypadá nejlepší jedenáctka turnaje podle Eurofotbalu takto. V brance je David Seaman, který zachytil zatím nejvíce střel v průběhu turnaje.

Ballack se zranil

Německé reprezentaci hrozí, že se v sobotním osmifinále s Parauayí budou muset obejít bez záložníka Michaela Ballacka. Ten dnes netrénoval kvůli problémům s lýtkem. Ballacka před šampionátem trápil bolavý nárt, dal se ale dohromady a byl klíčovou postavou v základní skupině. Teď ale trenérovi Rudimu Völlerovi nadělal nemalé vrásky. "Ballack má problémy s lýtkem a dnes preventivně vynechal trénink. Ještě nevíme, jestli se bude moci zúčastnit posledního tréninku před zápasem, pokud ne, pak se o jeho účasti rozhodne až na poslední chvíli," řekl trenér.

Němci vyšli z mariáše lépe

Zápas skupiny E mezi Kamerunem a Německem rozhodl o tom, že Německo při své 14. účasti na MS potřinácté postoupilo ze základní skupiny. Do historie se ale zapíše spíše tím, že v něm španělský rozhodčí Nieto ukázal celkem 16 žlutých karet, což je historický rekord. Dosud nejvíce karet, 10, rozhodčí ukázal před čtyřmi lety v utkání Dánsko - JAR. Oba týmy si karty rozdělily spravedlivě, po osmi. A oba týmy rozdělily osm karet mezi sedm hráčů, což znamená, že na obou stranách viděl jeden hráč žlutou kartu dvakrát a po následné červené šel předčasně pod sprchu. Na straně Německa byl největším hříšníkem Carsten Ramelow, který se nechal vyloučit už ve 40. minutě, Kamerunce oslabil Patrick Suffo. Červenou dostal sice až v 78. minutě, v tu chvíli byl ale na hřišti pouhých 25 minut.

Ekvádor vstřelil svůj první gól na MS

Na MS padlo zatím 73 branek při 29 odehraných zápasech. Se 4 zásahy vede tabulku střelců německý útočník Miroslav Klose, o druhé místo se dělí Dán Jon Dahl Tomasson a Ital Christian Vieri, oba dva vstřelili po 3 brankách. Dva góly dali Brazilci Rivaldo a Ronaldo, Japonec Imamoto, Švéd Henrik Larsson a Španělé Fernando Hierro a Fernando Morientes. Porpvé v historii vsítil gól na mistrovství světa i Ekvádor. V zápase s Mexikem vstřelil Agustin Delgado po 5 minutách první branku utkání, které nakonec Mexiko otočilo a zvítězilo 2:1.

Irové vybojovali bod proti Německu

Souboj Německa s Irskem odstartoval druhé zápasy základních skupin. Němci si v případě vítězství mohli zajistit postup a dlouho to vypadalo, že to tak dopadne.

Heinrich nejede na šampionát

Trenér německé reprezentace řeší další velký problém. Místo defenzivního obránce Jörga Heinricha nečekaně zaujme Jörg Böhme ze Schalke 04. "O víkendu jsem nad tím přemýšlel a řekl jsem trenérovi, že nejsem v dobré formě, aby mě vyřadil," prohlásil jedenatřicetiletý Heinrich. Po zraněnem Sebastianu Deislerovi, kterého nahradil Lars Ricken z Dortmundu, je to druhá velká změna v sestavě. Trenér Völler už přišel kvůli zraněním o čtyři důležité hráče - Deislera, obránce Christiana Wörnse, Jense Nowotného a jiného záložníka Mehmeta Scholla.

Deisler se zranil a zkazil radost z vysoké výhry

Němečtí fotbalisté rozsříleli Rakouskou reprezentaci 6:2 a na výsledku se nejvíc podílel Miroslav Klose, který se trefil třikrát. Jenže nevětší šok zažili v 19. minutě hry, kdy si Sebastian Deisler poranil pravé koleno a musel odjet do nemocnice na vyšetření. Rozsah jeho zranění není dosud znám, ale právě kvůli operaci pravého kolena nemohl Deisler hrát fotbal od října až do března.