Další články

Bazeley zůstává trenérem Nového Zélandu, vydrží do MS 2026

Nový Zéland bude dál trénovat Darren Bazeley, který "All Whites" povede až do mistrovství světa v roce 2026. Zároveň bude koučem reprezentační třiadvacítky, se kterou se pokusí kvalifikovat na olympijské hry v Paříži. Oznámil to novozélandský svaz.

Hráči Nového Zélandu kvůli rasismu předčasně ukončili zápas s Katarem

Reprezentanti Nového Zélandu odmítli kvůli rasismu nastoupit do druhého poločasu dnešního přípravného utkání v Rakousku proti Kataru. Národní svaz oceánské země uvedl, že obětí rasistických urážek od soupeře se stal obránce Michael Boxall.

Kostarický trenér Suárez ocenil po postupu na MS zkušené hráče

Kouč kostarických fotbalistů Luis Fernando Suárez po vítězství v interkontinentálním play off 1:0 nad Novým Zélandem a postupu na mistrovství světa vyzdvihl přínos zkušených hráčů. Některé z nich musel přesvědčovat k pokračování v reprezentační kariéře a nakonec společně dovedli středoamerický celek po strastiplné kvalifikaci pošesté na závěrečný turnaj.

Kostarika těsně udolala Nový Zéland a i potřetí v řadě postoupila na MS

Úterní večerní zápas v dějišti nadcházejícího mistrovství světa rozhodl o posledním postupujícím na tuto vrcholnou akci, závěrečným dvaatřicátým účastníkem se stala domácí Kostarika. Ta vsítila rozhodující branku již po necelých třech odehraných minutách a poté i přes mírnou převahu soupeře udržela těsný náskok až do závěrečného hvizdu. Výrazně mu k tomu pomohl také moment z 69. minuty, kdy byl vyloučen novozélandský Kosta Barbarouses.

O poslední vstupenku na MS v Kataru se poperou Kostarika s Novým Zélandem

Před nadcházejícím MS v Kataru chybí dořešit závěrečnou hádanku, o posledním postupovém místě se rozhodne v interkontinentální baráži hrané na jeden zápas mezi Kostarikou a Novým Zélandem. Úterní duel se odehraje v dějišti listopadového a prosincového šampionátu ve městě Al Rayyan a za mírného favorita bude považován středoamerický výběr z Kostariky, nicméně jeho protějšek z Austrálie a Oceánie taktéž není bez šance.

Mezikontinentální baráž si zahraje Nový Zéland

Nový Zéland deklasoval ve finále kvalifikačního turnaje zóny Oceánie 5:0 Šalamounovy ostrovy a jedna výhra jej dělí od účasti na mistrovství světa v Kataru. O místo na šampionátu se "All Whites" střetnou v červnu v play off se zástupcem zóny CONCACAF.

Nový Zéland bude koučovat někdejší kapitán Hay

Novým trenérem Nového Zélandu byl jmenován bývalý kapitán národního týmu Danny Hay. Čtyřiačtyřicetiletý kouč nahradil Švýcara Fritze Schmida a dostal za úkol postoupit na mistrovství světa v roce 2022 v Kataru.

Peru zvládlo odvetu s Novým Zélandem a postupuje na MS

Reprezentanti Peru potvrdili roli favorita v domácí odvetě proti Novému Zélandu a díky vítězství 2:0 postoupili po šestatřiceti letech na mistrovství světa. V tomto utkání byli lepším výběrem, vedoucí branku vstřelili po necelé půl hodině hry zásluhou své největší hvězdy Jeffersona Farfána a svůj náskok pojistili po dvaceti minutách hry ve druhém dějství.

Preview: Peru - Nový Zéland

Kvalifikace o MS 2018 v Rusku vyvrcholí zápasem v Limě, kde se rozhodne o posledním postupujícím. V tuto chvíli je jasno o jednatřiceti účastnících a ten závěrečný vzejde ze souboje Peru - Nový Zéland. Jasným favoritem by měli být domácí, na druhou stranu nic jistého ještě nemají. V úvodním utkání ve Wellingtonu totiž uhráli nerozhodný bezbrankový výsledek a o největší fotbalový svátek tak musí hodně bojovat.

Nový Zéland - Peru 0:0

Nový Zéland vstupoval do boje o baráž s Peru jako jasný outsider, ovšem v prvním utkání před vlastnímu fanoušky ve Wellingtonu uhrál se svým jihoamerickým protivníkem bezbrankovou remízu a před odvetou na stadionu v Limě stále živí šanci na MS 2018 v Rusku. V tomto sobotním střetnutí se diváci na Westpac Stadium mnoha vyložených možností nedočkali a nerozhodný výsledek byl nakonec zcela zasloužený.

Preview: Nový Zéland - Peru

Nový Zéland by se po osmi letech rád vrátil na světový šampionát, ovšem stejně jako v minulé kvalifikaci ho nečeká jednoduchá úloha. Nejprve v domácím prostředí přivítá houževnatého jihoamerického protivníka z Peru, který se senzačně probojoval do baráže z těžké zóny CONMEBOL. Hosté jsou považováni za mírné favority, na druhou stranu Nový Zéland již několikrát prokázal, že umí překvapit.

Portugalci smetli Novozélanďany čtyřmi góly a jsou v semifinále

Portugalský národní tým nepřipustil v závěrečném zápase skupiny A s Novým Zélandem sebemenší komplikace a po výhře 4:0 postupuje do semifinále Konfederačního poháru z prvního místa. V souběžně hraném duelu Ruska s Mexikem sice zvítězili druzí jmenovaní a stejně jako Portugalci tak postupují dále se ziskem sedmi bodů, ovšem při rovnosti bodů i nerozhodného vzájemného zápasu rozhodlo lepší skóre v podání mistrů Evropy. To Nový Zéland končí bez bodů poslední.

Preview: Nový Zéland - Portugalsko

Portugalsko je jakožto vítěz evropského šampionátu z loňského ročníku jednou nohou v semifinále při své premiérové účasti na Konfederačním poháru. Za určitých okolností si může dovolit v posledním utkání základní skupiny proti outsiderovi z Nového Zélandu prohrát, to by však muselo věřit v neúspěch Ruska s Mexikem.

Nový Zéland neudržel vedení a nakonec přenechal body Mexiku

Nový Zéland předvedl sympatický výkon proti Mexiku a po prvním poločase dokonce vedl, ovšem favorit tohoto střetnutí otočil vývoj během osmnácti minut a nakonec si do tabulky připsal velmi důležité tři body. Po dvou odehraných duelech má na kontě čtyři body a díky lepšímu skóre je ve vedení, postupovou příčku bude hájit na závěr proti Rusku a stačí mu bod. Výběr z australského kontinentu bude hrát jen o čest.