Další články

Česká devatenáctka bez ztráty bodu postupuje do semifinále

Česká reprezentace do devatenácti let zvládla i své třetí vystoupení na evropském šampionátu a s devíti body bez problémů postupuje do semifinále, kde se nejspíše utká se Srbskem. Dnešní vítězství nad Řeckem v poměru 1:0 zařídil nádherným gólem Tomáš Přikryl.

Světové talenty: Kyriakos Papadopoulos

Už v šestnácti letech je hvězda Kyriakose Papadopoulose hodně vysoko. Není se ani čemu divit, tento mladičký řecký obránce budí pozornost těch nejvěhlasnějších klubů, počínaje Manchesterem United.

Anglie "19" - Řecko "19" 3:0

Anglická reprezentace do devatenácti let konečně zabrala, ovšem výhra 3:0 nad Řeckem nebyla anglickým mladíčkům nic platná. Do semifinále Eura jde díky lepšímu vzájemnému zápasu český tým. O branky se postarali Benjamin Mee, Frederick Sears a Daniel Sturridge.

Čeští mladíci získali proti Řecku bod

Čeští reprezentanti do 19 let mají za sebou další vystoupení na domácím šampionátu. Tentokrát si rozdělili body s Řeckem za bez brankovou remízu. Poslední půlhodinu Češi hráli o jednoho muže v poli navíc, jenomže přesilovku využít nedokázali. V samotném závěru pouze Řezník nastřelil břevno.

Devatenáctka si může proti Řecku s předstihem zajistit postup

Čeští reprezentanti do 19 let si mohou ve čtvrtek s předstihem zajistit postup do semifinále evropského šampionátu. Potřebují k tomu ve svém druhém utkání ve skupině B navázat na výhru nad Angličany a v Liberci porazit výběr Řecka.

Řecko "19" - Itálie "19" 1:1

Velmi pohledné utkání mezi výběry Řecka a Itálie vítěze nenašlo. Oba týmy si odnesly bod za remízu 1:1. V první půli měli mírnou převahu Italové, hlavně v její poslední pětiminutovce dokázali svěřenci trenéra Rocca zahodit neuvěřitelný počet pěti gólových šancí. Přesto šli do kabin za nepříznivého stavu 0:1, ve 23. minutě se totiž po povedené akci prosadil řecký záložník Pavlis. I v druhém poločase pokračovala ofenzivní podívaná na obou stranách, která gradovala proměněnou penaltou jednoho z největších italských talentů Paloschiho minutu před koncem zápasu.

FRANCIE MISTREM EVROPY DO 19 LET

V belfastském Windsor Parku vyvrcholil 29. července evropský šampionát hráčů do devatenácti let. Z vítězství se nakonec radovali mladí fotbalisté ze země galského kohouta, kteří si ve finále poradili s mladými Angličany. Naopak zcela vyhořelo pořádající Severní Irsko, které nezískalo v turnaji ani bod.

SEVERNÍ IRSKO HOSTÍ ME DO 19 LET

Pět stadiónů v Severním Irsku bude svědkem od 18. do 29. července evropského šampionátu hráčů do devatenácti let. O titul mistra Evropy pro sezónu 2004/2005 bude bojovat mimo pořádající Severní Irsko dalších sedm zemí, kteří si proklestili cestu na šampionát kvalifikačním sítem. Domácí reprezentaci tak doplňují fotbalisté Německa, Anglie, Francie, Řecka, Srbska a Černé Hory, Norska a Arménie.