Další články

Švédky mají třetí bronz z mistrovství světa

Bronzové medaile na mistrovství světa fotbalistek získaly Švédky, které v Nice zdolaly Anglii 2:1. Po 22 minutách vedly již 2:0 díky gólům Kosovare Asllaniové a Sofie Jakobssonové. Angličanky jen snížily v 31. minutě zásluhou Fran Kirbyové.

Zlato z Ria si odváží Němky

Německé hráčky poprvé získaly zlaté medaile na olympijských hrách. Ve finále turnaje v Riu de Janeiro porazily Švédsko 2:1. Seveřanky mají první medaili v historii. Bronz obhájily Kanaďanky, v duelu o třetí místo zdolaly 2:1 domácí Brazílii, která tak podruhé za sebou nezískala pod pěti kruhy cenný kov.

Švédky skalpovaly další favoritky, ve finále narazí na Němky

Po Američankách Švédky skolily i domácí Brazilky. Skandinávské hrdinky se pomalu stávají miláčky neutrálních diváků ženského olympijského turnaje, jakkoliv i tentokrát musely spoléhat na pokutové kopy. To ve druhém utkání se už překvapení nekonalo: Němky porazily Kanadu 2:0 a mohou navázat na předloňský brazilský úspěch svých kolegů...

Bronzové medaile nakonec získaly Švédky

Přestože fotbalistky Švédska dohrávaly posledních dvacet minut utkání bez vyloučené Josefine Oqvistové, přesto se jim nakonec v závěrečných minutách podařilo vstřelit vzdorujícím Francouzkám druhou branku a po vyrovnaném duelu nakonec odjíždí z Německa s bronzovými medailemi.

Ronaldinho Švédku neuhnal

Brazilský míčový kouzelník Ronaldinho neměl na olympijských hrách v Pekingu myšlenky upřené výhradně na fotbal, ale také na krásy něžného pohlaví. Když se prý v pekingském hotelu potkal s Johannou Almgrenovou hrající za švédskou reprezentaci, zalíbila se mu natolik, že ji hned požádal o ruku.

ŽENSKÉ ME DO 19 LET VYHRÁLY NĚMKY

V sobotu 22. července se staly fotbalistky Německa do devatenácti let počtvrté mistryněmi Evropy, když ve finálovém zápase zdolaly na Neufeld stadion ve švýcarském Bernu Francouzky 3:0. Devátý evropský šampionát této věkové kategorie opět ukázal, že ženský fotbal stále nabývá na popularitě a jde správným směrem.

NĚMKY JSOU MISTRYNĚ EVROPY

Deváté mistrovství Evropy žen je již minulostí. Pošesté se z evropského titulu radují reprezentantky Německa (z toho dvakrát jako NSR) a navíc je to jejich čtvrtý triumf v řadě. Od roku 1995 tedy starému kontinentu nepřetržitě vládnou fotbalistky z Německa.

ZAČÍNÁ MISTROVSTVÍ EVROPY ŽEN

V neděli 5. června začíná v kolébce fotbalu evropský šampionát žen. Ve městech Warrington, Blackpool, Preston, Blackburn a Manchester změří síly osm nejlepších evropských ženských reprezentací, které tak budou bojovat o titul starého kontinentu. Nové mistryně Evropy pak budeme znát v neděli 19. června, kdy se v Blackburnu uskuteční finálové utkání celého šampionátu.