Další články

Švédskou omluvenku za absenci na Euru začal psát kat Sparty. Estonci upínají zrak k Čechům

Hráči Švédska se rozloučili s kvalifikací o postup na mistrovství Evropy výhrou 2:0 nad Estonskem, a v tabulce skupiny F tak skončili třetí. S vědomím, že se Skandinávci na závěrečný turnaj nepodívají, potěšil prořídlé tribuny vítězným gólem Viktor Claesson, jenž v dresu Kodaně přispěl dvěma trefami k nedávnému vyřazení pražské Sparty z bojů o Ligu mistrů.

Konec jedné éry ve Švédsku. Loučí se trenér Andersson i záložník Ekdal

Velice rychle budou chtít na tento cyklus zapomenout ve Švédsku. Kromě toho, že se Blågult poprvé od roku 1996 nepodívají na Euro, poznamenal jejich otřesný sedmibodový kvalifikační výkon také teroristický útok v Belgii, kde byli zastřeleni dva švédští fanoušci. Právě v takové pochmurné atmosféře se s národním týmem budou loučit dvě ikony...

Utrápené Švédsko uvítá na závěr kvalifikace poslední Estonsko

Horší kvalifikační cyklus bychom za posledních několik let u švédského nároďáku dost stěží hledali. Svěřenci trenéra Janneho Anderssona si kalich hořkosti musejí vypít až do dna a jistě pevně doufají, že se nebude alespoň opakovat ta samá blamáž z Baku ze čtvrtka. Doma nyní přivítají Estonsko, které do této chvíle získalo jediný bod a ze dna tabulky se již nevymaní.

Švédové nasadili v Baku zpackané kvalifikaci korunku, Ázerbájdžán získal historický triumf

Hráči Ázerbájdžánu v devátém kole kvalifikační skupiny F o postup na mistrovství Evropy zaskočili favorizované Švédy, nad nimiž v Baku zvítězili 3:0. Týmu ze Zakavkazska stačil k úspěchu drtivý vstup do utkání, když hned v šesté minutě zásluhou Emina Mahmudova a Renata Dadashova odskočil na dvoubrankový náskok. Hráči ze Země ohně tak zaznamenali vůbec první výhru ve vzájemných soubojích a dotáhli se na Seveřany v tabulce.

Ázerbájdžán se upíná k Lize národů, Švédsko už jen smutně dohrává

Ve čtvrtek od šesti hodin podvečerních se do sebe na Tofiq Bährämov Stadionu v Baku pustí dva týmy, které už mají všechno jisté. Domácí Ázerbájdžán se už nemůže přímo ze skupiny kvalifikovat na závěrečný turnaj a Švédsko je na tom stejně.

Předčasně ukončený kvalifikační zápas Belgie - Švédsko se dohrávat nebude

Zápas kvalifikace mistrovství Evropy mezi Belgií - Švédskem, který byl v úterý za stavu 1:1 v poločase předčasně ukončen po teroristickém útoku v Bruselu, se dohrávat nebude. Informovala o tom UEFA s tím, že výsledek je považován za konečný.

Švédští reprezentanti už v noci po předčasně ukončeném zápasu opustili Belgii

Švédská reprezentace po předčasně ukončeném kvalifikačním utkání o mistrovství Evropy v Bruselu už v noci na dnešek opustila charterovým letem Belgii. Zápas se nedohrál kvůli střelbě v belgické metropoli, při níž zemřeli dva švédští fanoušci.

Policie v Bruselu postřelila muže podezřelého z vraždy Švédů, v nemocnici zemřel

Policie dnes ráno při zásahu v bruselské čtvrti Schaerbeek postřelila Tunisana, který v pondělí večer zastřelil dva švédské fotbalové fanoušky. Muž o zhruba dvě hodiny později v nemocnici svým zraněním podlehl, uvedla belgická stanice RTBF a belgická prokuratura později tuto informaci potvrdila, stejně jako totožnost pachatele. Premiér Alexander De Croo vpodvečer uvedl, že pro Brusel již neplatí nejvyšší stupeň varování před terorismem vyhlášený bezprostředně po útoku.

Fanoušky po útoku v Bruselu několik hodin nepouštěli ze stadionu

V pondělí večer byli zabiti v Bruselu dva Švédové v době, kdy ve městě probíhal kvalifikační zápas mezi reprezentanty Belgie a Švédska o postup na mistrovství Evropy. Zápas byl předčasně ukončen po prvním poločase. Asi 35.000 fanoušků pak muselo asi dvě hodiny čekat na stadionu, než jim bylo dovoleno odejít, informovala agentura AP.

Kvalifikační zápas mezi Belgií a Švédskem se kvůli střelbě v Bruselu nedohrál

Zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy v roce 2024 mezi Belgií a Švédskem byl po prvním poločase předčasně ukončen kvůli večerní střelbě v Bruselu, při níž zemřeli dva švédští občané. Podle švédské televize TV6 o přestávce švédští reprezentanti oznámili, že už do druhého poločasu nenastoupí, a belgický tým s tím souhlasil.

Švédsko musí v Belgii vyhrát a zároveň doufat, že Rakousko nezvítězí v Ázerbájdžánu

Belgie se díky nedávnému úspěchu v Rakousku (3:2) stala prvním postupujícím ze skupiny F na nadcházející evropský šampionát v Německu a zbytek kvalifikace si tedy může užít, naopak Švédové zažívají krušné časy a jejich šance na druhé místo se pohybují pouze v teoretické rovině. Švédové by totiž museli ovládnout všechny tři zbývající duely a k tomu doufat, že Rakousko proti dvěma outsiderům získá maximálně bod.

Rakušané mohou pomalu kupovat jízdenky do Německa. Švédsko zápas o všechno nezvládlo

Švédsko padlo v pátém utkání kvalifikační skupiny F o postup na evropský šampionát na domácí půdě 1:3 s Rakouskem. O vítězi rozhodl krátký interval na začátku druhé půle, kdy domácího gólmana překonal nejprve Michael Gregoritsch a jen o tři minuty později také Marko Arnautovič, který ještě z následné penalty svou druhou trefou vítězství pojistil. Zatímco severskému týmu se sen o závěrečném turnaji v Německu zřejmě definitivně vzdálil, hosté míří se sedmibodovým náskokem právě na Švédy za postupem minimálně ze druhého místa.

Švédsko chce oživit naději na postup proti sebevědomě hrajícímu Rakousku

Kvalifikační cyklus o nadcházející ME vstoupil do své druhé poloviny a zářijová fáze vyvrcholí v úterý, jedním z nejsledovanějších soubojů bude ten ve Stockholmu mezi domácím Švédskem a houževnatým Rakouskem. Severský výběr prohrál ve čtyřech duelech hned dvakrát a má tak nůž na krku - pokud totiž nyní prohraje, tak bude ztrácet právě na Rakušany propastných sedm bodů a toto manko by již velmi těžko doháněl.

Švédi si v zápase na jednu branku zlepšili renomé. Výhru v Estonsku orazítkoval talisman Isak

Reprezentace Švédska porazila ve venkovním utkání kvalifikace o postup na mistrovství Evropy Estonsko 5:0, a částečně tak napravila dvě porážky z úvodních tří duelů. Pobaltský celek za favorizovaným soupeřem jasně zaostával a ještě do poločasové přestávky nabral tříbrankovou ztrátu, se kterou již nebyl schopen nic udělat. Blahodárný vliv na výsledky skandinávského výběru potvrdil svým 10. přesným zásahem v národním týmu Alexander Isak. V každém zápase, v němž se útočník Newcastlu gólově prosadil, si Seveřané nakonec dokráčeli pro vítězství.