Další články

Wales hraje doma o poslední naději proti Turecku

Před Walesem stojí možná až nepřekonatelná překážka. Do domácího utkání s Turky jde s vědomím, že ani výhra nad prvním mužstvem tabulky mu ke kvalifikaci nemusí stačit. Dokud se ale hraje o minimální šanci, Velšané to rozhodně nehodlají vzdát.

Lišák z Leicesteru posunul Turky na šampionát. Lotyšská obrana se v závěru sesypala

Atraktivní zápas osmého kola skupiny D kvalifikace o postup na nadcházející fotbalové mistrovství Evropy přinesl zasloužené vítězství favorizovaného Turecka nad Lotyšskem 4:0. Fanoušky uvedl v polovině první půle do varu Yunus Akgün, gól byl ovšem po intervenci videorozhodčího odvolán kvůli ofsajdu. Útočník Leicesteru se však do tabulky střelců přece jen zapsal, když v 58. minutě precizním zakončením rozhodl o osudu utkání, které se nakonec proměnilo v debakl.

Turecko si může zajistit postup na EURO proti povzbuzenému Lotyšsku

Reprezentace Turecka v tuto chvíli zažívá úspěšné období a je jen krůček od toho, aby se potřetí za sebou probojovala na evropský šampionát. Ve čtvrtek totiž zvládla asi nejdůležitější duel skupiny D v chorvatském Osijeku a po nečekaném vítězství 1:0 se vyhoupla do čela s třinácti body. Pokud teď v nedělním střetnutí porazí největšího outsidera Lotyšsko, tak si s definitivní platností zajistí vstupenku na ME 2024 v Německu.

Turci v klíčovém boji o Euro přetlačili Chorvaty. Skalp favorita skupiny zařídil Yilmaz

Turecko v sedmém kole kvalifikační skupiny D o Euro porazilo v Osijeku domácí Chorvaty 1:0 a přiblížilo se k postupu na finálový turnaj. Absenci ofenzivních opor vynahradil útočník Galatasaraye Baris Yilmaz, který svou první brankou v seniorské reprezentaci ve 30. minutě rozhodl utkání. Turkům stačí k zajištění účasti na mistrovství Evropy bod z následného utkání s Lotyšskem, Chorvati musí kromě reprezentace pobaltské země obrat o body i někoho z pronásledující dvojice Arménie a Wales.

Chorvatsko i Turecko se chtějí výrazně přiblížit k postupu na EURO v očekávaném vzájemném zápase

Jedním z taháků čtvrtečního programu kvalifikace o EURO 2024 v Německu určitě bude duel vysoce favorizovaného Chorvatska proti ambicióznímu Turecku a vzhledem k vývoji skupiny D se dá očekávat velmi vyrovnaný průběh. Za mírné favority jsou považováni úřadující bronzoví medailisté z MS 2022 v Kataru, nicméně hosté se hodlají probojovat na ME potřetí za sebou a prozatím k tomu mají poměrně dobře nakročeno.

Tureckou reprezentaci povede italský trenér Montella

Novým trenérem turecké reprezentace byl jmenován Ital Vincenzo Montella. Devětačtyřicetiletý kouč se stal nástupcem Němce Stefana Kuntze, s kterým svaz ve středu ukončil spolupráci. Turecká federace na svém webu oznámila, že s Montellou podepíše tříletou smlouvu.

U reprezentace Turecka přece jen skončil německý trenér Kuntz

Na lavičce reprezentace Turecka přece jen skončil trenér Stefan Kuntz. O jeho odchodu informovala média už minulý týden, vedení svazu to ale v pondělí popřelo. Po dnešní schůzce nicméně oznámilo, že po vzájemné dohodě ukončilo s německým koučem spolupráci.

Turecký svaz popřel zprávy, že by propustil trenéra Kuntze

Trenér Stefan Kuntz zůstává i nadále na lavičce fotbalové reprezentace Turecka. Vedení tureckého svazu TFF dnes popřelo víkendové zprávy médií o tom, že byl od národního týmu odvolán. Informace se podle svazu nezakládají na pravdě a smlouva šedesátiletého kouče, jenž patří mezi kandidáty na uvolněné místo u německé reprezentace, je stále platná.

Arménie na horké půdě favorita sahala po vítězství, Turci odvrátili ostudu na poslední chvíli

Arménie si v zápase pátého kola kvalifikační skupiny D o postup na mistrovství Evropy připsala cennou remízu v Turecku, s nímž se na jeho hřišti rozešla smírně po výsledku 1:1. Jen pár minut ji ovšem dělilo od ještě většího úspěchu, když se krátce po změně stran trefil Artak Dashyan a domácí dlouho nemohli najít odpověď. Nakonec se však v závěru prosadil střídající Bertug Yildirim, a posun týmu ze Zakavkazska do čela tabulky se tak nekonal. Na první příčce naopak zůstali Turci.

Turci hodlají zvýšit náskok na čele. Pronásleduje je Arménie

Turecko se snaží dostat do trháku a odrazit nápory svých nejbližších soupeřů. Tím zcela nejbližším je právě Arménie, která přijede v pátek večer na Yeni Eskişehir Stadyumu do Eskişehiru. A přijede ve velmi dobré náladě.

Turecko si vyšláplo na Wales a posunulo se do vedení skupiny D

Turecko po úvodní porážce s Chorvatskem (0:2) nepředvedlo úplně optimální výkon v Lotyšsku a těsnou výhru 3:2 zařídilo až rozdílovým gólem v šesté minutě nastavení. Nyní mu v důležitém střetnutí s Walesem pomohlo vyloučení Joseffa Morrella těsně před přestávkou a po změně stran získalo cenné tři body díky trefám Umuta Nayira s Ardou Gülerem v závěrečné dvacetiminutovce.

Turecko sehraje s Walesem souboj o první příčku

Turecko se zatím usadilo na první místě ve skupině a hodlá si tohle postavení udržet i po souboji s nebezpečným Walesem. Britský celek dokazuje, že to jde i bez hvězdného Garetha Balea, a v případě nečekané výhry by se dokonce posunul až před první Turky!

Turci se v Pobaltí pořádně zapotili. V infarktovém závěru rozhodl o výhře hostů Kahveci

Fotbalisté Turecka ve třetím zápase kvalifikace o postup na Euro 2024 nezaváhali a v Lotyšsku po dramatické koncovce porazili domácí tým 3:2. Pobaltský celek sice dokázal na soupeřovo vedení hned dvakrát odpovědět, přičemž podruhé to bylo až v nastaveném čase prostřednictvím branky Kristerse Toberse. Ještě o několik minut později však přispěchal Irfan Can Kahveci a definitivně přihrál body favoritovi duelu.

Lotyšsko hostí Turky v souboji týmů, kterým se minule nevedlo

Když se proti sobě postaví Lotyšsko a Turecko, tak až překvapivě často se oba týmy rozejdou s bodem na kontě. Naposledy potřebovalo Turecko branku až z deváté minuty nastavení, aby utkání neskončilo remízou. Dočkáme se jí zase?