03.11.2007 20:30 CET
0 : 0
(0:0)

AC Milán - Turín FC 0:0

AC Milán opět nedokázal doma vstřelit branku a nepotvrdil tak vysokou výhru z utkání se Sampdorií. Rossoneri sice byli lepším týmem, přesto si FC Turín odváží domů bod za remízu 0:0.

Po úvodní střele Kaka si domácí první velkou příležitost vypracovali v 16. minutě, Seedorf našel v pokutovém území Gilardina, proti jehož zakončení vytáhl Sereni první vynikající zákrok večera. Na druhé straně zkoušel štěstí Zanetti, Di Micheleho tutovku včasným skluzem zneškodnil Nesta. Jen o několik vteřin později pak po spoupráci s Gilardinem mířil těsně mimo Seedorf.

S výtečnou formou si v sobotu večer potykal Sereni, na něhož z trestného kopu nevyzrál ani Pirlo. Další individuální akcí se blýskl Kaka, ke škodě domácích ale ani tentokráte nemířil přesně. Úspěch nepřinesla ani poslední minuta první půle, v níž Sereni nejprve vychytal Pirla a recept na něho nenašel ani Gilardino.

Po změně stran zahrozil střelou přes hlavu Kaka. Poté měli Rossoneri velké štěstí, když střelu Di Micheleho zastavila tyč. V 53. minutě se domácí po zákroku Nataliho na Ambrosiniho marně dožadovali pokutového kopu, z následujícího rohového kopu pak hlavičkoval mimo Nesta.

Turín dokázal zahrozit, první opravdovou střelu mezi tři tyče ale vyslal až v 69. minutě - Dida si s pokusem Rosiny bez problémů poradil. Také v závěrečných minutách byli domácí lepší, jenomže proměnit nedokázali ani svou největší příležitost. To po pasu Seedorfa Inzaghi dokonce obešel Sereniho, jenomže rozvlnil pouze boční síť.

Autor: Tomáš Pavlík / channel4.com