13.09.2009 15:00 CET
2 : 0
(0:0)

Inter Milán - Parma FC 2:0

Až do 70. minuty si museli fanoušci Interu počkat na vedoucí branku utkání. Nádhernou střelou se prosadil Samuel Eto’o a v závěru přidal druhý zásah Diego Milito. Inter vyhrál 2:0 a potvrdil roli vysokého favorita na zisk Scudetta.

V prvním poločase si favorizovaný Inter příliš vůči Parmě nedovolil. Hosté pečlivě bránili a domácí se marně snažili čímkoliv překvapit. To se ale vůbec nelíbilo domácím fanouškům, kteří Nerazzurri vypískali. Před koncem prvního poločasu si šel vše s fanoušky vyřídit Maicon a dal jasně najevo, že tímhle týmu rozhodně nepomůžou.

Ve druhém poločase se fanoušci přeci jenom uklidnili a Interu to výrazně pomohlo. Otevřít skóre utkání mohl Mario Balotelli, jenž nastoupil teprve ve druhém poločase, jenomže ve vyložené šanci nedal. Na druhé straně mírně zlobil obranu Interu Biabiany, Lucio si ho však pohlídal. Pokud Inter přeci jenom povolil, skvělým zákrokem se zaskvěl Cesar.

Parma bránila velice pozorně, ale nakonec přeci jenom inkasovala. Vše přitom vypadalo neuvěřitelně jednoduše, Eto’o převzal míč na hranici pokutového území a lehkou střelou překonal brankáře Parmy. Nová akvizice z Barcelony trefila přesně pověstnou šibenici - 1:0 pro Inter Milán. Do konce utkání inkasovala hostující Parma ještě jednou, Maicon již tradičně odcentroval z pravé strany a Milito uklidil míč do sítě. Inter zvítězil 2:0.

Autor: Ondřej Linhart / football-italia.net