29.02.202422:39

Antverpy si zahrají finále poháru

Výsledek odvety semifinále Belgického poháru: Antverpy - Oostende 3:0 (16. a 88. Ilenikhena, 26. Van Den Bosch), první zápas 1:1, postupují Antverpy.

29.02.202411:11

Saint-Gilloise čeká první finále

RU Saint-Gilloise si poprvé ve 110 let dlouhé historii zahraje finále Belgického poháru. V semifinále klub přemohl Club Bruggy, po porážce 1:2 na půdě soupeře včera zvládl domácí odvetu a vyhrál 2:0.

vi.nl
11.12.202319:58

Anderlecht - Lutych s omezením

Bez hostujících příznivců se budou v příští sezoně hrát zápasy "Belgického clásica" mezi Anderlechtem a Standardem Lutych. Vedení soutěže tím reaguje na nepokoje fanoušků ve vzájemném pohárovém utkání z minulého týdne, které bruselský klub vyhrál 2:0.

vi.nl
30.04.202316:32

Antverpy vítězem Belgického poháru

Výsledek finále Belgického poháru: Mechelen - Antverpy 0:2 (35. z penalty Janssen, 81. Balikwisha).

22.11.202212:59

Janssenovi byl snížený trest

Royal Antverpy uspěl s odvoláním proti třízápasovému trestu Vincenta Janssena za vyloučení v pohárovém duelu proti Beverenu. Osmadvacetiletý útočník po rozhodnutí disciplinární komise Belgického fotbalového svazu vynechá pouze jedno utkání.

vi.nl
08.11.202212:44

Jaremčuk na marodce Brugg

Clubu Bruggy ve zbývajících dvou zápasech před mistrovstvím světa nebude k dispozici Roman Jaremčuk. Ukrajinský reprezentant laboruje se zraněným kolenem.

abola.pt
17.07.202219:55

Belgický Superpohár pro Club Bruggy

Výsledky utkání o Belgický Superpohár: Club Bruggy - KAA Gent 1:0 (39. Skov Olsen).

18.04.202217:54

Gent vítězem Belgického poháru

Výsledek finále Belgického poháru: Gent - Anderlecht 1:0 po penaltách.

03.03.202222:42

Belgický pohár - výsledek

Výsledek odvety semifinále Belgického poháru: Anderlecht - Eupen 3:1 (4. Murillo, 27. Magallán, 46. Kouamé - 9. Prevljak), první zápas 2:2, postupuje Anderlecht.

06.12.202116:16

V Belgii bez fanoušků hostů

Zápasy belgické ligy se budou do konce letošního roku hrát bez fanoušků hostujících týmů. Rozhodlo o tom vedení soutěže poté, co dva víkendové duely poznamenaly výtržnosti na stadionech. Opatření se budou týkat dvou nejvyšších ligových soutěží a čtvrtfinále domácího poháru. Vedení belgické ligy označilo víkendové incidenty za "nepřijatelné a takřka kriminální chování". Zápas Standardu Lutych s Charleroi musel být v 88. minutě za stavu 0:3 přerušen poté, co domácí fanoušci naházeli na hřiště světlice a několik jich dokonce vběhlo na trávník. Dostali se tak k sektoru hostujících diváků, na které podle záznamů házeli různé předměty.

ČTK
01.08.202022:27

Belgický pohár vyhrály Antverpy

Výsledek finále Belgického poháru: Club Bruggy - Antverpy 0:1 (25. Refaelov).

28.05.202011:53

Belgičané dohrají finále poháru

Po předčasném ukončení belgické fotbalové ligy se v zemi dohraje alespoň pohár a Michael Krmenčík může s FC Bruggy slavit double. Vedení svazu přesunulo po dohodě se všemi zúčastněnými odložené finále na 1. srpna. O trofej se týden před plánovaným startem nové sezony utkají na prázdném stadionu krále Baudouina v Bruselu Bruggy s Antverpami. Na přeložení finálového duelu, který se měl původně hrát 22. března, se dohodli zástupci obou klubů, fotbalového svazu, ligy a města. Plán pak schválily i bezpečnostní složky.

ČTK
12.03.202013:44

Belgičané odložili pohárové finále

V náhradním termínu bude odehráno finále Belgického poháru. K tomu měly o příštím víkendu nastoupit Club Bruggy a Antverpy, kvůli obavám z koronaviru ale byl duel odložen.

sport-express.ru
05.02.202022:54

Krmenčík pomohl Bruggám do finále poháru

I v druhém utkání za FC Bruggy slavil útočník Michael Krmenčík vítězství. V semifinále Belgického poháru na hřišti Waregemu nastoupil český reprezentant v základní sestavě a přispěl k výhře 2:1. V 53. minutě se Krmenčík málem radoval z gólu, ale po jeho hlavičce o zem dorazil míč mířící do branky ještě hrudníkem spoluhráč Brandon Mechele. Waregemu se sice povedlo vyrovnat, ale v 86. minutě rozhodl o postupu Brugg do finále osmnáctiletý Charles de Ketelaere, který v 72. minutě přišel do hry místo českého útočníka.

ČTK
06.12.201908:41

Los čtvrtfinále Belgického poháru

Los čtvrtfinále Belgického poháru: Union Saint-Giloise - Kortrijk, Anderlecht - Club Bruggy, Zulte-Waregem - Charleroi, Standard Lutych - Antverpy.

vi.nl
01.05.201917:58

Belgický pohár vyhrál Mechelen

Belgický pohár vyhrál podruhé v historii tým z druhé ligy. Mechelen v dnešním finále porazil favorizovaný Gent 2:1. Aktuálně šestý tým nejvyšší soutěže sice vedl, ale soupeř brzy vyrovnal a v 61. minutě mu zajistil nečekaný triumf kolumbijský obránce Germán Mera. Mechelen, který sestoupil z první ligy před rokem, napodobil RRC Tournai. Ten dokázal vybojovat pohárové prvenství během působení v druhé lize v roce 1956. Pro Mechelen je to druhý triumf v Belgickém poháru v historii, díky němuž se kvalifikoval do Evropské ligy. Poprvé národní pohár ovládl v roce 1987 a následně vyhrál i tehdejší Pohár vítězů pohárů.

ČTK
17.03.201823:32

Belgický pohár kořistí Standardu Lutych

Výsledek finále Belgického poháru: Genk - Standard Lutych 0:1 po prodloužení (92. Emond).

19.03.201709:30

Waregem podruhé opanoval Belgický pohár

Výsledek včerejšího finále belgického poháru: Oostende - Waregem 3:4 po penaltách (19. a 54. Dimata, 115. z penalty Musona - 25. Derijck, 64. Coopman, 111. Gueye).

20.03.201618:02

Lutych posedmé opanoval Belgický pohár

Výsledek finále Belgického poháru: Bruggy - Lutych 1:2 (27. Refaelov - 17. Dompe, 88. Santini).

23.03.201511:42

Bruggy pojedenácté získaly pohár

Bruggy ve včerejším finále belgického poháru porazily Anderlecht a připsaly si první trofej od roku 2007. Tradiční celek získal domácí pohár pojedenácté.