Derby o finále poháru. Dokáže Sparta konečně zvítězit?

Už třetí bitva dvou odvěkých pražských rivalů v této sezoně bude k vidění v rámci semifinále MOL Cupu na Letné. Zatímco Slavia touží po druhém double za poslední tři roky, pro domácí může být obhajoba poháru cestou alespoň do Evropské ligy.

Sparta a Slavia si zahrají o účast ve finále domácího poháru

Sparťané a slávisté si ve středečním pražském derby zahrají o účast ve finále domácího poháru. Favoritem semifinále jsou červenobílí, kteří v neděli získali třetí ligový titul po sobě a touží vybojovat double. Letenští by ale rádi v MOL Cupu obhájili loňský triumf. Vítěz se ve finále poháru utká s Plzní.

Za víc takových gólů bych se nezlobil, řekl Havel po postupu do finále poháru

Plzeňský obránce Milan Havel označil semifinále domácího poháru s Teplicemi, které rozhodl jediným gólem, za náročné. Podle něj je nejdůležitější postup do finále a už ve čtvrtek nikdo nebude řešit, že favoriti vyhráli pouze 1:0. Krajní obránce by se nezlobil, kdyby v kariéře vstřelil víc podobných branek, protože šlo o relativně snadnou dorážku zblízka.

Prvním finalistou MOL Cupu je Plzeň. Teplice sestřelil Havel

Česká pohárová soutěž už má prvního finalistu. Stala se jím Plzeň, která proti Teplicím vyhrála 1:0. O jejím vítězství rozhodl v závěrečné dvacetiminutovce Havel. V boji o trofej čeká Viktorku jedno z pražských "S".

Slavia ve čtvrtfinále domácího poháru vyhrála v Olomouci

Slavisté zvítězili v dohrávce čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu v Olomouci hladce 3:0. V závěru první půle otevřel skóre Jan Kuchta a po změně stran se krátce po sobě prosadili Nicolae Stanciu a Petr Ševčík. Vršovický lídr první ligy se v semifinále příští středu představí v pražském derby na Spartě.

Dnešní pohár ještě bude bez fanoušků

Na dnešní dva zápasy domácího poháru MOL Cupu v Plzni a v Olomouci se nakonec fanoušci v omezené míře ještě nevrátí. Ministerstvo zdravotnictví upřesnilo, že možnost zaplnit z 10 procent hlediště stadionů platí až od nadcházejícího ligového kola. Za porušení hrozí vysoké sankce.

Potvrzeno: Na ligu se vrátí část fanoušků, diváci mohou už na pohár

Na zápasy v Česku se mohou v omezené míře vrátit fanoušci. Ministerstvo zdravotnictví povolilo, aby kluby z 10 procent zaplnily kapacitu hlediště. Úprava platí okamžitě, takže část diváků může už na dva středeční zápasy domácího poháru. V první lize se fanoušci omezeně vrátí na stadiony od nadcházejícího víkendového 30. kola. Do kvóty se počítají i pořadatelé, novináři a další osoby, které zajišťují organizaci utkání. V tiskové zprávě o tom informovala Ligová fotbalová asociace (LFA), která v Česku řídí profesionální soutěže.

Plzeň v semifinále poháru přivítá Teplice, Slavia se představí v Olomouci

Ve středu se rozhodne o prvním finalistovi domácího poháru. Plzeň v semifinále MOL Cupu přivítá Teplice a bude chtít potvrdit roli jasného favorita i jarní zlepšení. V druhém středečním utkání nastoupí lídr ligové tabulky pražská Slavia v dohrávce čtvrtfinále v Olomouci. Vítěz se za týden představí v druhém semifinále na hřišti Sparty.

V domácím poháru může dojít na pražské derby

Pokud Slavia v dohrávce čtvrtfinále domácího poháru MOL Cupu zvítězí v Olomouci, zahraje si v semifinále v pražském derby na půdě obhájce trofeje Sparty. Druhou dvojici tvoří Plzeň a Teplice. Rozhodl o tom dnešní los v sídle FAČR na pražském Strahově.

Moulis byl rád za postup i vydařené třicetiny, za dva góly přinese občerstvení

Šťastný za výkon, který si vysnil, i za postup Teplic do semifinále domácí poháru byl po vítězství 2:1 nad Mladou Boleslavi Pavel Moulis. Záložník Severočechů v den svých 30. narozenin vstřelil dva góly a spoluhráčům do kabiny slíbil občerstvení.

Vydřený a šťastný gól, řekl Mihálik o své pohárové brance Liberci

Plzeňák Ondřej Mihálik jako náhradník zařídil Viktorii vítězství 1:0 nad Libercem a postup do semifinále domácího poháru MOL Cupu. Čtyřiadvacetiletý útočník gól z 87 minuty, který mu velkou chybou nabídnul hostující brankář Filip Nguyen, označil za vydřený a šťastný.

Plzeň postoupila přes Liberec do semifinále Českého poháru

Plzeň postoupila do semifinále domácího poháru MOL Cupu. Viktoria ve čtvrtfinále udolala loňského finalistu Liberec 1:0 díky gólu střídajícího Ondřeje Mihálika z 87. minuty, pod který se podepsal velkou chybou brankář Filip Nguyen.

Sparta zdolala po obratu Jablonec a je v semifinále domácího poháru

Pražská Sparta postoupila do semifinále domácího poháru MOL Cupu. Obhájce trofeje ve čtvrtfinále doma porazil po obratu Jablonec 4:1. Hosté po bezbrankové první půli vedli od 47. minuty zásluhou Ivana Schranze, ale Ladislav Krejčí mladší dvěma góly otočil skóre. Konečný výsledek stanovili střídající Ladislav Krejčí starší a David Moberg Karlsson.

Teplice porazily Mladou Boleslav a jsou v semifinále poháru

Teplice zvítězily ve čtvrtfinále domácího poháru nad Mladou Boleslaví 2:1 a zajistily si postup mezi nejlepší čtyři týmy soutěže. Obě branky Severočechů vstřelil v den svých 30. narozenin Pavel Moulis, tu rozhodující dal po hodině hry z penalty. Hosté se prosadili také jen z pokutového kopu zásluhou Ladislava Takácse.

Sparta v poháru přivítá Jablonec, Plzeň nastoupí proti Liberci

Ve středu se odehrají tři ze čtyř utkání čtvrtfinále domácího poháru. Obhájce trofeje Sparta Praha přivítá ve šlágru Jablonec a další ze spolufavoritů na celkové vítězství v MOL Cupu Plzeň hostí loňského finalistu Liberec. Teplice nastoupí proti Mladé Boleslavi a souboj si o víkendu zopakují v lize. Slavia vzhledem ke čtvrtečnímu úvodnímu čtvrtfinále Evropské ligy na půdě Arsenalu bude hrát v Olomouci až později.