01.08.2015 21:00 CET
2 : 0
(2:0)

Paříž má první letošní trofej, v Superpoháru porazila Lyon

Bojovat o Trophée des Champions s Laurentem Blankem je předem prohraná bitva - lodivod PSG dnes dovedl své svěřence k pohodlné výhře 2:0 nad oslabeným Lyonem a připsal si už pátý triumf v této soutěži. Naopak Lyon prodloužil svoji agonii z přípravy a před startem Ligue 1 jej čeká ještě spousta práce..

Pařížané ovládli Superpohár už potřetí v řadě; tentokrát jim k tomu stačilo 17 minut, během nichž se trefili postupně Serge Aurier a Edinson Cavani. Lyon působil v Montréalu, kde se zápas odehrával, vyloženě z formy, stejně tak jako nedávno v přátelských zápasech s Arsenalem (0:6) a Villarrealem (0:2). Les Gones vydrželi pařížskému tlaku vzdorovat pouhých 11 minut - Lucas Moura se postavil k rozehrání přímého kopu z úctyhodné dálky, lyonská obrana nedokázala míč odklidit a David Luiz tak mohl svojí přihrávkou najít Auriera, který hlavou z bezprostřední blízkosti nezaváhal.

Svěřenci Huberta Fourniera ještě ani nezaznamenali první šanci, když o osudu utkání definitivně rozhodl Cavani. V 17. minutě skvělý Aurier narýsoval pas pro Ibrahimovice, ten si naběhl do vápna a z ostrého úhlu prověřil Lopese; mladý Portugalec v lyonské bráně míč pouze vyrazil k nohám připraveného Uruguayce, jehož nekompromisní volej zapadl přesně pod břevno. Šlo o jeho jedenáctou branku v posledních osmi soutěžních zápasech.

Teprve po půlhodině hry se na druhé straně poprvé osmělil Yassine Benzia, jeho nepovedená rána však Pařížanům příliš starostí nenadělala. Naopak před Lopesem se stále něco dělo: ve 35. minutě z úhlu nepříjemně pálil Adrien Rabiot, ještě před pauzou pokoušel štěstí i Blaise Matuidi, dorážející po typické Ibrově patičce. Lyon mohl být rád, že skóre o poločase bylo pouze 2:0.

Pařížský gigant už sice po změně stran další branku nepřidal, na hřišti ale působil naprosto dominantním dojmem. Úřadující šampioni si vyměňovali míče s nevídanou lehkostí, vůbec nepustili soupeře do zápasu a zejména Ibrahimovic hrál jako za dob své největší slávy. Publikum v Montréalu se po zásluze bavilo. Finální ránou pro Les Gones bylo vyloučení kapitána Maxima Gonalonse, který neudržel nervy na uzdě a v 64. minutě nevybíravě sestřelil švédského forvarda.

V deseti mužích se už Lyon nezmohl vůbec na nic a pouze počítal minuty do finálního hvizdu. Nebýt pozorného Lopese, který si v závěru skvěle poradil s pokusy Ibrahimovice (85') a Rabiota (90+1'), bylo by skóre mnohem vyšší. Fournierův tým tak půjde do ligové sezony s pořádně pošramoceným sebevědomím, naopak Pařížané už teď působí dojmem, že opět nebudou mít konkurenci..

Autor: Dominik Zezula / ligue1.com