12.02.2020 20:45 CET
0 : 1
(0:0)

Neapol dobyla San Siro a do domácí odvety si veze náskok

Do finále Coppa Italia má po prvním zápase o poznání blíže Neapol, která vyhrála na milánském San Siru nad Interem 1:0. Po bezbrankové a nepříliš atraktivní první půli následoval zajímavější druhý poločas a v něm se zrodila jediná branka, v 57. minutě ji vstřelil Fabián Ruiz.

Inter měl o víkendu za sebou vítězné derby s AC Milán, zatímco Neapol nečekaně padla s Lecce a to chtěla na slavném stadionu napravit. První poločas příliš zábavnou podívanou nepřinesl, hrálo se převážně ve středu hřiště a náznaky šancí, které měly oba celky k ničemu zásadnímu nevedly. V 18. minutě netrefil branku hlavou Lautaro Martínez a ještě hůře dopadl o deset minut později přímý kop Biraghiho.

To podstatné si aktéři dění schovali až na druhý poločas. Antonio Conte začal střídáním a obránce Škriniara nahradil Danilo D'Ambrosio. A Inter začal skutečně aktivně, měl větší převahu a Neapol k ničemu až do 57. minuty nepustil. Jenomže právě v tento moment přišel rozhodující okamžik. Fabián Ruiz dostal na hranici pokutového území prostor navést si balón ke střele a jeho rána zapadla k tyči - Padelli na ni nedosáhl.

Od této chvíle měl Inter velký problém a horko těžko se dostával za obranu Partenopei. Conte posílil ofenzívu příchodem Christiana Eriksena popřípadě Alexise Sáncheze, ale Neapol dál odolávala. V 72. minutě nebezpečně vypálil právě Eriksen a ještě blíže vyrovnání byl o čtyři minuty později Lukaku, který po Martínezově přihrávce trefil tyčku a brankáře Ospinu. Inter se v závěrečných minutách tlačil do šestnáctky, dokázal hosty zmáčknout, ale ti se za neustálého burcování Gennara Gattusa ubránili a nakonec si do domácí odvety povezou nejtěsnější náskok.

Autor: Ondřej Linhart