25.01.202409:54

Na Kypru byl zrušen zápas

Kvůli výtržnostem fanoušků byl ve středu zrušen osmifinálový zápas Kyperského poháru mezi odvěkými rivaly z Limassolu Apollonem a AEL. Příznivci ještě před utkáním vběhli na hřiště a házeli po sobě světlice, uvedla agentura AP. Za Apollon nastupuje český útočník Michael Krmenčík.

Ochranka na novém stadionu Alpha Mega v Limassolu si nedokázala s fanoušky poradit a zasáhnout musela policie. Rozhodčí přesto zápas odvolal, protože ani tak nebyla zaručena bezpečnost, uvedla v prohlášení Kyperská fotbalová asociace.

Kyperský prezident Nikos Christodulidis násilí fanoušků odsoudil jako nepřijatelné a uvedl, že tento stav nemůže pokračovat. Kyperský fotbal se v poslední době potýká s častými výtržnostmi diváků. Minulý týden asociace zakázala fanouškům do konce sezony cestovat na venkovní zápasy. Jedním z důvodů byl incident při pohárovém zápasu mezi ligovým lídrem APOEL Nikósie a Nea Salaminou, v němž jednoho z hráčům zasáhla petarda.

ČTK
24.05.202320:48

Omonia obhájila Kyperský pohár

Výsledek finále Kyperského poháru: AEL Limassol - Omonia 0:1 (84. Ansarifard).

25.05.202220:56

Kyperský pohár kořistí Omonie Nikósie

Výsledek finále Kyperského poháru: Omonia Nikósie - Ethnikos Achnas 0:0 i po prodloužení, 5:4 na penalty.

15.05.202122:21

Hušbauer vyhrál s Famagustou Kyperský pohár

Anorthosis Famagusta slaví triumf v Kyperském poháru. Ve finále klub, za který hraje také český záložník Josef Hušbauer, porazil Olympiakos Nikósie 2:1 po prodloužení. Hušbauer do finálového utkání naskočil o poločasové přestávce.

21.04.202119:43

Hušbauer se trefil v Kyperském poháru

Anorthosis bojuje o postup do finále Kyperského poháru, po domácí výhře 1:0 je stav semifinálové odvety na půdě APOELu Nikósie 1:1 a podepsal se pod to i Josef Hušbauer - český záložník ve 25. minutě otevíral skóre.

10.03.202122:12

Hušbauer pečetil postup Anorthosisu

Anorthosis Famagusta postoupil přes Karmiotissu do semifinále Kyperského poháru, na čemž se gólem ve druhém utkání podílel Josef Hušbauer. Bývalý hráč Slavie se ve svém novém působišti prosadil podruhé, načež jeho tým postoupil po celkovém skóre 7:2.

22.05.201920:08

Kyperský pohár vyhrál AEL Limassol

Výsledek finále Kyperského poháru: APOEL - AEL Limassol 0:2 (10. Dossa Júnior, 66. Adamovic).

17.05.201808:18

Kyperský pohár pro AEK Larnaka

Výsledek finále Kyperského poháru: AEK Larnaka - Apollon Limassol 2:1 (69. Taulemesse, 71. Acorán - 45. Schembri).

24.05.201719:28

Apollon Limassol vítězem Kyperského poháru

Výsledek finále Kyperského poháru: APOEL Nikósie - Apollon Limassol 0:1 (79. Vinicius).

20.05.201520:41

Kypello Kyproy pro APOEL Nikósie

Výsledek finále Kyperského poháru: APOEL Nikósie - AEL Limassol 4:2 (31. De Vincenti, 45. a 53. Efrem, 60. Riise - 11. Sema, 90. Sielis).

20.01.201512:47

Kyperští rozhodčí chtějí bojkotovat zápasy

Kyperští rozhodčí budou podle agentury AP minimálně týden bojkotovat zápasy tamní ligy a poháru. Důvodem je nedělní bombový útok na dům matky jednoho ze sudích v Limassolu. Jde už o čtvrtý podobný incident v probíhající sezoně. O protestu informoval šéf komise rozhodčích Michalis Argyru s tím, že o možném prodloužení bojkotu se bude jednat na dalším zasedání výkonného výboru. Na něm budou zástupci svazu informováni o průběhu policejního vyšetřování všech dosavadních útoků.

ČTK
21.05.201420:05

Kyperský pohár vybojoval APOEL Nikósie

Výsledek finále Kyperského poháru: Ermis - APOEL 0:2 (6. De Vincenti, 27. Sheridan).

22.05.201320:52

Kypello Kyproy pro Apollon

Výsledek finále Kyperského poháru: AEL Limassol - Apollon 1:2 po prodloužení (120. Vouho - 95. Cardozo, 119. Surdu z penalty).

16.05.201220:01

Kypello Kyproy pro Omonii Nikósie

Omonia Nikósie slaví vítězství v kyperském poháru, ve finálovém utkání porazila zásluhou branky Andreho Alvese ze 17. minuty 1:0 AEL Limassol.

01.02.201217:59

Rezek pomohl k pohárové výhře

Anorthosis Famagusta v rámci prvního utkání druhého kola Kyperského poháru vyhrál na půdě APOP Kinyras Peyias 3:2 a přispěl k tomu i Jan Rezek, český reprezentant v závěru první půle zvyšoval na průběžných 2:0 pro svůj tým.

18.05.201120:25

Výsledek finále kyperského poháru: Apollon Limassol - Omonia Nikósie 1:1, na penalty 3:4 (85. Charalambous - 13. Konstantinou).

26.07.200919:15

Middendorp na Kypru skončil

Ernst Middendorp strávil u kormidla Anorthosisu Famagusta jen necelé tři měsíce, vedení kyperského klubu se po vypadnutí z Evropské ligy 50letého trenéra vyhodit.

17.05.200912:13

Kyperský pohár pro APOP

APOP/Kinyras Peyias FC je vítězem Kyperského poháru, ve finále vyhrál 2:0 nad AEL Limassol.