17.07.2020 20:00 CET
3 : 0
(2:0)

FC Nitra - MFK Dubnica 3:0

Po bezgólovej remíze v Dubnici nad Váhom odohrala Nitra na domácej tráve odvetný zápas baráže u budúcoročnú účasť vo Fortunalige. Trogári súboj zvládli, keď dominovali presvedčivo 3:0 (2:0).

V siedmej minúte Šefčík z rohového kopu nabil Kóšovi, ktorý z voleja trafil k ľavej tyči Digaňovej bránky - 1:0. V 19. minúte rozohral Šefčík roh nakrátko. Nasledoval center Chobota. Janco rukami v súboji pridržal Podhorína a pískala sa penalta. Digaňa si na strelu Ristovskeho z pokutového kopu siahol, ale gólu nezabránil - 2:0. V 29. minúte zakončoval Václav. Šípoš loptu s námahou vyrazil na rohový kop. Po rohu z pravej strany prešla prudká lopta na Kuzmu, ktorý z dvoch metrov reagoval zakončením nad bránu. Ak by sa bol zorientoval lepšie, mohlo byť znížené. V nadstavenom čase prvého polčasu rohový kop Nitry z pravej strany zahral Šefčík na hlavu Podhorína, ktorý v čistej šanci z bezprostrednej blízkosti nezahlavičkoval dobre a namieril tesne vedľa ľavej tyčky dubnickej bránky.

V 57. minúte mala veľkú príležitosť na skorigovanie stavu Dubnica. Dávidík ale v dobrej pozícii Šípoša neprekonal. V 84. minúte mal možnosť nájazdu Ristovski, no Janček mu zákrokom na hrane faulu v poslednej chvíli nedovolil vystreliť. V 86. minúte sa po druhej žltej karte porúčal z hracej plochy Dubničan Václav a šance hostí na postup do Fortunaligy poklesli na minimum. V poslednej minúte Fabišov pozemný center z pravej strany nezachytil nikto z brániacich hráčov Dubnice a Hambálek zblízka s prispením tyče rozvlnil sieť. FC Nitra zdolala FK Dubnica nad Váhom presvedčivo 3:0 a vo Fortunalige ju tak uvidíme aj v ďalšej sezóne.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu