09.04.2013 16:30 CET
3 : 2
(3:1)

Žilina tesne zdolala Trnavu

Prvý semifinálový zápas medzi Žilinou a Trnavou priniesol zaujímavý súboj. Diváci videli až päť gólov, tri však na strane šošonov, ktorí síce vyhrali 3:2, no inkasované góly môžu v odvete hrať do karát práve Trnave.

Žilina vstúpila do zápasu ako v najlepšom sne. Šošoni sa totiž už v 3. minúte ujali vedenia, keďže Leitnerov umiestnený pokus nedal šancu Rusovovi - 1:0. Spartak bol síce po rýchlom inkasovanom góle riadne zaskočený, no nevzdával sa a bojoval ďalej. Vyrovnávajúci gól padol už šesť minút po úvodnom zásahu. Po rohovom kope hostí bol úplne osamotený Ján Vlasko, ktorý krásnou strelou vyrovnal - 1:1. Po rušnom úvode sa hra trošku ukľudnila a presunula do stredu poľa. V 24. minúte sa v streleckej pozícii ocitol domáci stopér Jozef Piaček, bol však nedovolene zastavený v pokutovom území, lenže penalta sa nepískala. Žilina bola v nasledujúcich minútach aktívnejšia, no ich snaha často zlyhávala na nepresnostiach. V 34. minúte však Žilina ťažila z nepresnosti na trnavskej strane. Tomaček zbytočne stratil loptu, čo využil skúsený stredopoliar Miroslav Barčík, ktorý presným centrom našiel Majtána a ten hlavou skóroval - 2:1.

V 38. minúte mal Pich po Barčíkovej prihrávke obrovskú príležitosť, no najlepší strelec MŠK svoj ďalší zásah nepridal. Vzápätí si Žilina vypracovala dobrú príležitosť znova po skvelej práci Barčíka. Ten centrom z rohového kopu našiel Akakpa, no Rusov loptu skvele vyrazil. Miroslav Barčík dnes rozdával milimetrové prihrávky a jednu gólovú pridal v 41. minúte. Práve po jeho presnom centri strelil tretí gól Jozef Piaček, ktorý hlavou aj s trochou šťastia prekonal Rusova - 3:1. Do konca polčasu sa už len dohrávalo, do šatne teda spokojnejšia odchádzala Žilina s dvojgólovým náskokom.

V úvode druhého polčasu boli aktívnejší hostia. Zverenci Petra Zelenského však tentoraz nedokázali nájsť recept na prekonanie domácej defenzívy. Prvú vážnejšiu príležitosť mala naopak Žilina, no Pich s Majtánom sa po odrazenej lopte nepresadili. V 65. minúte predviedli domáci peknú akciu, no hlavička Gubu po Maboukovom centri skončila na pravej žrdi. Hra bola v druhom polčase viac taktická, obe mužstvá skôr vyčkávali na chybu súpera. Trnava však v 81. minúte strelila dôležitý gól. Hostia udreli po priamom kope, ktorý rozohral Hodúr na Habánka a jeho presný center zasunul Kaščák za chrbát Dúbravku - 3:2. Tento gól mal pre hostí obrovský význam, keďže dva strelené góly na pôde súpera značne zlepšili ich postavenie do odvety. Žilina si tento fakt uvedomovala, no namiesto snahy o štvrtý gól len bránila doterajší náskok. Táto taktika ich mohla mrzieť v závere zápasu, kedy Hodúr z dobrej pozície minul bránu. Zápas sa teda skončil víťazstvom Žiliny 3:2.

Autor: Filip Kubaliak