1 : 1
4:5 pen.
(1:1, bez prodloužení)

FC Nitra - FC Zlaté Moravce 1:2p

FC Nitra dokázala v štvrťfinále Slovnaft Cupu streliť gól, no na postup do semifinále jej to nestačilo. Pod Zoborom rozhodovali napokon až penalty.

Trogári boli spočiatku aktívnejším celkom. Úsilie Nitry bolo odmenené v 18. minúte. Vtedy si na kolmicu za obranu nabehol Ristovski. V čistej šanci mu faulom zabránil zakončiť Asanovič a hlavný rozhodca Kráľovič odpískal pokutový kop. Ten chladnokrvne využil Faško - 1:0. Radosť domácich ale bola krátka. O tri minúty neskôr hostia zaútočili po ľavej strane a po súboji v šestnástke Nitry odpískal arbiter pokutový kop aj na opačnej strane. Loptu si postavil Ďubek a namieril k žrdi a hore - 1:1. V ďalšom priebehu videli diváci najmä hru medzi šestnástkami. Zlaté Moravce mali síce dva náznaky gólovej šance, no skóre sa viac do prestávky nezmenilo.

V druhom polčase sa naďalej hralo medzi šestnástkami a príležitostí bolo málo. Najväčšia sa zrodila v závere riadneho hracieho času: po priamom kope hostí trafil hlavou brvno nitrianskej bránky Brašeň. V jedenástkovom rozstrele dominovali napokon Zlatomoravčania, ktorí po nepremenenom pokuse domáceho Faška vyhrali 5:4 a postúpili do semifinále Slovnaft Cupu.

Autor: Dušan Guman / sport.sk