SS Lazio Itálie - SS Lazio - Zprávy

Obrození střelci Udinese dobyli při gólové smršti ze začátku druhé půle věčné město

Udinese překvapilo v dohrávce 28. kola Serie A Lazio, které na jeho půdě zdolalo 2:1. Skóre zápasu otevřel krátce po změně stran Lorenzo Lucca, jenž se prosadil poprvé od konce minulého kalendářního roku. Přestože domácí našli odpověď jen o dvě minuty později, tak za stejný čas vrátil vedení na stranu Bianconeri Oier Zarraga, který se rovněž trefil poprvé od prosince 2023. Celku z hlavního města Itálie v utkání nepomohl ani fakt, že mu na lavičce scházel suspendovaný kouč Maurizio Sarri.

Lazio dohrává kolo proti Udinese

Italská nejvyšší soutěž má už tradičně na programu dohrávku a aby bylo 28. kolo kompletní, zbývá odehrát zápas na Stadio Olimpico mezi Laziem a Udinese. Římský celek vypadl z Ligy mistrů a ve zbytku sezony se potřebuje zaměřit na boj o pohárovou Evropu.

Lazio bude hledat nového trenéra, Sarri podle tisku ztratil důvěru

Vedení římského Lazia po letošní sezoně zřejmě bude hledat nového trenéra. Na lavičce italského klubu by měl skončit Maurizio Sarri, na jeho odvolání se shodují tamní média.

Lazio v Mnichově překvapení nedokonalo, kritizovaného Tuchela v odvetě podržel Kane

Bayern Mnichov dokázal na domácí půdě otočit dvojzápas osmifinále Ligy mistrů, když porazil Lazio 3:0. Hlavní hvězdou postupujících Bavorů se stal Harry Kane, který vstřelil hned dvě branky svého týmu. Anglický kanonýr tak v letošní sezoně stihl za 33 soutěžních duelů vsítit 33 gólů, a zároveň pomohl zlepšit pověst kritizovanému Thomasi Tuchelovi, jenž by byl v případě vypadnutí velmi pravděpodobně vyhozen. Italové naopak museli skousnout teprve druhé vypadnutí z posledních 14 evropských dvojutkání, které načali výhrou.

Bayern doma potřebuje otočit utkání s Laziem. Obraty se mu ale moc nedaří

Bayern Mnichov v prvním utkání s Laziem zrovna nepřesvědčil, spíš navázal volně na doposud negativní vývoj sezony. V úterý večer ale bude mít k dispozici výhodu domácího prostředí a bude se o ni opírat při pokusu o obrat. Italové ale nedají svou kůži lacino a doufají v dlouho očekávaný postup do čtvrtfinále.

Nedisciplinované Lazio dohrávalo v osmi hráčích, AC před zápasem se Slavií spasil žolík

Lazio prohrálo v předehrávce 27. kola Serie A před vlastními fanoušky s AC Milán 0:1. Rossoneri se před blížícím se utkáním s pražskou Slavií dlouho hledali, k triumfu jim však nechtěně pomohl v 57. minutě vyloučený Luca Pellegrini. Miláňané přesilovou hru využili až v úplném závěru, kdy se trefil střídající Noah Okafor. Římané, kteří zkraje příštího týdne odehrají důležitou odvetu v osmifinále Ligy mistrů, navíc neunesli koncovku zápasu, v němž obdrželi za šarvátky další dvě červené karty.

V generálce na evropské poháry se střetne Lazio s AC Milán

Už v týdnu čeká římské Lazio veledůležitá odveta na hřišti Bayernu, zatímco AC Milán přivítá pražskou Slavii. V páteční předehrávce se oba celky potkají na Stadio Olimpico a těžko hledat favorita. Lazio před týdnem prohrálo a neuspěl ani Milán.

Musíme méně mluvit a více trénovat, hledá Alberto recept na úspěch Lazia

Sezonu plnou drobných vzestupů a pádů prožívá Lazio. Římský klub hazarduje se svou účastí v příštím ročníku evropských pohárů a po včerejšku se mu znovu vzdálila čtvrtá pozice tabulky Serie A, když nezvládlo souboj s Fiorentinou (1:2).

Lazio marně přihlíželo souboji Fialek s tyčemi. Orli letí do Říma s prázdnou po třech letech

Hráči Fiorentiny otočili vývoj utkání 26. kola Serie A a porazili na domácí půdě Lazio 2:1. Vedení se ve 45. minutě ujali Biancocelesti po zásahu Luise Alberta, a to navzdory tomu, že Fialky jen v první půli svými střeleckými pokusy třikrát rozezvučely brankovou konstrukci. Po pauze ale góly Michaela Kayodeho a Giacoma Bonaventury zápas otočily, nemusela je tak mrzet v mezičase neproměněná penalta, která neskončila nikde jinde než na tyči. La Viola tak prolomila negativní bilanci a nad Laziem zvítězila poprvé od roku 2021. Český reprezentant Antonín Barák se dostal na hřiště v 80. minutě.

Fiorentina versus Lazio. Střet pohárových účastníků vyplní pondělní dohrávku

K zajímavému měření sil dojde na stadionu Artemia Franchiho ve Florencii. Fiorentina totiž v rámci pondělní dohrávky přivítá Lazio. Pro oba celky je pohárová účast v příštím ročníku nutností, ale v tuto chvíli na tyto pozice ztrácejí. Lazio dělí od šesté příčky jeden bod, zatímco domácí Fiorentina už tři.

Turínskou pevnost prolomili nájezdníci Lazia, střelecké obrození prožil Cataldi

Lazio zvítězilo ve 21. kole Serie A na hřišti Turína FC 2:0 a dotáhlo se na rozdíl jednoho bodu za svého městského rivala AS. O rozhodující moment duelu se krátce po změně stran postaral Matteo Guendouzi, na něhož zanedlouho navázal svým prvním ligovým gólem od roku 2021 Danilo Cataldi. Býci tedy po dlouhé době zklamali své fanoušky, neboť prohráli domácí zápas poprvé od října loňského roku.

Turín svede s Laziem bitvu o evropské poháry

Italská Serie A nelení a volnějšího programu využila k zařazení dohrávky 21. kola. Ta proti sobě postaví domácí FC Turín a návštěvu z Říma. A zatímco Býci se naladili víkendovou výhrou, Lazio minule nestačilo na Bolognu a musí zabrat, pokud se chce znovu zapojit do boje o čtvrté místo.

Euforii Lazia po výhře nad Bayernem vystřídal tvrdý náraz s Bolognou

Lazio ve 25. kole Serie A neudrželo jednogólový náskok proti rozjeté Bologni, které nakonec podlehlo 1:2. Domácí celek vstupoval do zápasu s velkým entuziasmem podpořeným středečním vítězstvím nad Bayernem v Lize mistrů. Na úvodní trefu Gustava Isaksena však ještě před pauzou odpověděl Oussama El Azzouzi, jenž využil kuriózní chyby při rozehrávce Biancocelesti. V závěru utkání pak rozhodl o zvýšení náskoku Rossoblu na svého soupeře již na osm bodů přesnou trefou Joshua Zirkzee.

Překvapí Boloňa na Stadio Olimpico místní Lazio?

Fanoušky italské nejvyšší soutěže čeká už v neděli po obědě velmi zajímavá konfrontace a zároveň přímá bitva o evropské poháry, neboť se na Stadio Olimpico utkají Lazio a Boloňa. Od Biancocelesti se pohárové příčky očekávají, jenomže je to Boloňa, která má aktuálně před svým nedělním soupeřem pětibodový náskok.

Bayern ligovou blamáž neodčinil, prohru s Laziem zapříčinil červený faul Upamecana

Bayern Mnichov si nevylepšil náladu ani v úvodním osmifinále Ligy mistrů, v němž prohrál s Laziem 0:1. Hosté se chtěli vzpamatovat z bundesligové porážky s Leverkusenem, jenže v Římě se jim i přes územní převahu dokonce nepodařilo zaznamenat jedinou střelu na branku. Naopak v 69. minutě poslal Biancocelesti do vedení Ciro Immobile proměněnou penaltou, které předcházel tvrdý faul a červená karta pro Dayota Upamecana.