FC Zlín Česko - FC Zlín - Zprávy

Zlín chce ještě před Vánoci zabrat. Poradí si s Hradcem i bez vykartovaných hráčů?

Po určitém vzestupu potřebuje Zlín opět zabrat, nejlépe pak zvítězit. "Ševci" i kvůli náročnému losu dlouho nebodovali a dnu ligové tabulky se vyhýbají jen díky tomu, že České Budějovice hrají ještě hůř. Nadělí si Moravané předčasný vánoční dárek proti Hradci Králové, jenž ve středu po výsledkovém strádání konečně vyhrál?

Zápas Zlína nabídl další úchvatnou přestřelku. Parádní patičkou přispěl k výhře Liberce Pourzitidis

Hráči Slovanu Liberec zvítězili v 18. kole Fortuna ligy nad Zlínem 5:3. Modrobílí skvěle vstoupili do utkání, když na soupeře z druhého konce republiky vlétli a ve 27. minutě vedli už o dvě branky po přesné hlavičce Jana Žambůrka a proměněné penaltě Christiana Frýdka. Hosté sice do konce první půle stihli snížit, nicméně po změně stran přišla gólová nadílka. Modrobílí se prosadili třikrát, přičemž Ševci pouze dvakrát.

Preview: Slovan Liberec - FC Zlín

Liberec se dostal do formy a před závěrečnými třemi zápasy podzimu rozhodně nechce zvolnit. Zlín potřebuje body ještě nutněji, oba týmy měly o minulém víkendu volno.

Kvůli sněhu byl odložen i zápas mezi Zlínem a Slavií

Kvůli nezpůsobilé hrací ploše způsobené sněžením byl odložen dnešní zápas 17. kola první ligy mezi Zlínem a pražskou Slavií. Informovala o tom Ligová fotbalová asociace. Mělo se hrát od 18:00.

Kvůli vydatnému sněžení se mají v Česku hrát jen tři zápasy, Slavia se žádostí neuspěla

Sněhová kalamita v Česku dnes zavinila odložení dalších tří utkání 17. kola FORTUNA:LIGY. Kvůli nezpůsobilému terénu se neuskuteční zápasy Jablonce s Teplicemi, Mladé Boleslavi s Karvinou ani Bohemians 1905 s Libercem. V tiskové zprávě o tom informovala Ligová fotbalová asociace (LFA), která v Česku řídí profesionální soutěže. Hrát se nebude ani zítra v Ostravě.

Obrozený Zlín sparťanské slavnosti nepokazil. Nepřesného Kuchtu zastoupil Birmančevič

Sparta porazila v 16. kole Fortuna ligy Zlín 2:0 a vítězně oslavila 130. výročí založení klubu. Utkání, jemuž předcházely ceremonie i ohňostroj pod vedením domácích kotelníků, gólově odšpuntoval ve třetí minutě Veljko Birmančevič, jenž těžil z asistence reprezentačního hříšníka Jana Kuchty. Ten poté zahodil spoustu příležitostí pro vytvoření komfortního náskoku, klid na duši tak před poločasovým hvizdem dodal Pražanům druhou trefou v duelu 25letý Srb.

Sparta na závěr oslav hostí Zlín a chce zpět před Slavii

Sparta slaví 130. výročí od založení klubu a vše vyvrcholí v neděli večer zápasem proti Zlínu. Letenští před sebou mají jasný cíl v podobě zisku tří bodů, i jeden by je pak vrátil do čela tabulky před Slavii.

Jablonec přibrzdil živou vodou polité Ševce. Vzájemný zápas nepoznal vítěze posedmé v řadě

Zlín pouze remizoval v 15. kole Fortuna ligy s Jabloncem 1:1, a nezapsal tak třetí soutěžní výhru v řadě. Do trháku sice poslal Ševce bývalý hráč Severočechů Antonín Fantiš, nicméně skoro okamžitě po změně stran přišla odpověď z kopaček Jakuba Martince. Žlutomodří v lize počtvrté za sebou neprohráli a pozvolna začínají stoupat tabulkou. Výsledek navíc znamenal prodloužení neuvěřitelné série, jelikož již sedmý vzájemný ligový zápas v řadě skončil remízou.

Zlín hostí Jablonec, zrodí se další remíza?

Zlín se po odvolání Pavla Vrby probudil, třikrát udržel čisté konto a ve zlepšených výkonech hodlá pokračovat i v sobotu, doma nastoupí proti Jablonci.

Nepopsatelný pocit, dát ligový gól byl vždy můj sen, řekl zlínský Bužek

Alexandr Bužek poprvé v první lize nastoupil v základní sestavě a hned premiérovým gólem rozhodl o vítězství Zílnu 1:0 v Pardubicích. Devatenáctiletý záložník na tiskové konferenci po utkání 14. kola uvedl, že si brankou v nejvyšší soutěži splnil sen.

Zlínská léčba Červenkou má pozitivní efekt. Talentovaný Bužek si osladil premiéru gólem

Fotbalisté Zlína zvítězili ve 14. kole Fortuna ligy na hřišti Pardubic 1:0. Přestože utkání dvou celků namočených do záchranářských starostí více než fotbal místy připomínalo boj, několik pohledných situací k vidění na východě Čech bylo. Tou nejvýraznější byla jen několik chvil před poločasovou pauzou střela teprve 19letého Alexandra Bužka, jenž se v základní sestavě ligového utkání objevil vůbec poprvé. Jeho trefa přispěla k potvrzení výborného startu nového kouče Bronislava Červenky, který v prvních třech soutěžních duelech na lavičce žlutomodrých ještě neprohrál, jeho tým navíc ani jednou neinkasoval.

Zlín se mírně zlepšuje. Zaskočí i Pardubice, kterým se doma moc nedaří?

Zlín po trenérské rošádě ve dvou soutěžních zápasech ani jednou neinkasoval. Nálada v Baťově městě se tak zlepšila, pořád ale mají Moravané na čem pracovat. Body ze hřiště Pardubic, které rovněž hrají o udržení v lize, by se jim náramně hodili.

Červenka se v novém křesle uvedl remízou. Zlín po přestřelce s Boleslaví gólově vystřízlivěl

Zlín vedený novým trenérem Bronislavem Červenkou remizoval ve 13. kole FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu se Sigmou Olomouc 0:0. Po předchozí přestřelce s Mladou Boleslaví se Ševci soustředili především na pevnou defenzivu, zatímco Sigma trpělivě vyčkávala na chybu soupeře. Největší příležitost měl na kopačce Lukáš Juliš, pětigólový střelec nicméně na vyběhnuvšího Stanislava Dostála nevyzrál. Hanáci tak zaváhali podruhé v řadě s papírově slabším soupeřem.

Po ostudné prohře poprvé s novým koučem. Zlín cestuje do Olomouce

Zlín před týdnem obdržel ostudných devět branek, což mělo následky v podobě trenérské rošády. Pod novým lodivodem se "Ševci" pokusí nastartovat v Olomouci, která ovšem bude ve vzájemném utkání favoritem.

Nový trenér Zlína Červenka má před sebou jediný cíl: zachránit první ligu

Zcela nová trenérská tvář se objeví na domácí prvoligové scéně. Poslední tým tabulky Zlín dnes převzal osmačtyřicetiletý Bronislav Červenka, který dosud v nejvyšší soutěži v roli kouče nepůsobil. Jako hlavní a jediný cíl si vytkl zachránit klub mezi elitou.