FC Zlín Česko - FC Zlín - Zprávy

Zlín se mírně zlepšuje. Zaskočí i Pardubice, kterým se doma moc nedaří?

Zlín po trenérské rošádě ve dvou soutěžních zápasech ani jednou neinkasoval. Nálada v Baťově městě se tak zlepšila, pořád ale mají Moravané na čem pracovat. Body ze hřiště Pardubic, které rovněž hrají o udržení v lize, by se jim náramně hodili.

Červenka se v novém křesle uvedl remízou. Zlín po přestřelce s Boleslaví gólově vystřízlivěl

Zlín vedený novým trenérem Bronislavem Červenkou remizoval ve 13. kole FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu se Sigmou Olomouc 0:0. Po předchozí přestřelce s Mladou Boleslaví se Ševci soustředili především na pevnou defenzivu, zatímco Sigma trpělivě vyčkávala na chybu soupeře. Největší příležitost měl na kopačce Lukáš Juliš, pětigólový střelec nicméně na vyběhnuvšího Stanislava Dostála nevyzrál. Hanáci tak zaváhali podruhé v řadě s papírově slabším soupeřem.

Po ostudné prohře poprvé s novým koučem. Zlín cestuje do Olomouce

Zlín před týdnem obdržel ostudných devět branek, což mělo následky v podobě trenérské rošády. Pod novým lodivodem se "Ševci" pokusí nastartovat v Olomouci, která ovšem bude ve vzájemném utkání favoritem.

Nový trenér Zlína Červenka má před sebou jediný cíl: zachránit první ligu

Zcela nová trenérská tvář se objeví na domácí prvoligové scéně. Poslední tým tabulky Zlín dnes převzal osmačtyřicetiletý Bronislav Červenka, který dosud v nejvyšší soutěži v roli kouče nepůsobil. Jako hlavní a jediný cíl si vytkl zachránit klub mezi elitou.

Zlín má náhradu za Vrbu, potvrdil příchod trenéra Červenky z Kroměříže

Novým trenérem Zlína se stal dosavadní kouč druholigové Kroměříže Bronislav Červenka, který na lavičce posledního celku nejvyšší soutěže nahradil Pavla Vrbu. Vedení "Ševců" o tom informovalo na klubovém webu. Na tiskové konferenci později oznámilo, že s osmačtyřicetiletým koučem podepsalo smlouvu do konce sezony s opcí na další dva roky. Bývalého zlínského hráče a asistenta trenéra čeká prvoligová premiéra v roli hlavního kouče.

Vrba po debaklu skončil ve Zlíně, stal se třetím odvolaným ligovým koučem

U fotbalistů Zlína po necelém roce skončil trenér Pavel Vrba. Informoval o tom server iSport.cz. Klub následně rozhodnutí představenstva potvrdil na webu s tím, že složení nového trenérského týmu oznámí v dalších dnech. Devětapadesátiletý bývalý reprezentační kouč byl odvolán po sobotním debaklu 5:9 s Mladou Boleslaví. "Ševci" nevyhráli v lize šestkrát za sebou a jsou na posledním místě tabulky.

Je to na debatu v klubu, řekl Vrba ke své pozici po historickém debaklu

Pavel Vrba po dnešním debaklu ve 12. kole FORTUNA:LIGY s Mladou Boleslaví 5:9 zůstává trenérem posledního týmu tabulky Zlína. Svoji pozici nechtěl bezprostředně po rekordní porážce komentovat, ale připustil, že na debatu v klubu to je.

Ve Zlíně se zrodil nejgólovější zápas historie. Boleslav nasázela nebohým Ševcům devět gólů

Zlín prohrál ve 12. kole FORTUNA:LIGY na svém hřišti s Mladou Boleslaví po neuvěřitelné podívané 5:9. Zápas odstartoval ve velkém stylu, když už v úvodní čtvrthodině nabídl tři branky. Nebylo to však nic proti tomu, co přinesl druhý poločas, v němž sice nejprve Ševci navýšili vedení, poté však hosté předvedli úchvatný obrat, když během 11 minut vstřelili čtyři góly. Dva z nich měl na svědomí Lamin Jawo, jenž se v základní sestavě objevil poprvé od poloviny srpna. Utkání, v němž na svou práci absolutně rezignovaly obě defenzivy, nakonec nabídlo 14 přesných zásahů, čímž o čtyři trefy překonalo dosavadní rekord samostatné české ligy.

Zlín i s novou akvizicí vyzve Boleslav, kterou hřeje cenný skalp z přípravy

Zlín se během reprezentační pauzy dočkal posílení kádru. Nová tvář na soupisce "Ševců" může naskočit již do zápasu proti Mladé Boleslavi. U Středočechů v uplynulých dnech nedošlo k zásadním změnám, přesto pojede mančaft z města automobilů na Moravu příjemně povzbuzen.

Zlín přivedl očekávanou posilu, podepsal záložníka Gonzáleze

Poslední tým první ligy Zlín posílil záložník Pablo González. Třicetiletý Španěl přišel jako volný hráč z Hapoelu Tel Aviv a s klubem se dohodl na smlouvě do konce sezony. "Ševci" o tom informovali na svém webu.

Zlín na šestý pokus vybojoval první venkovní bod. Bohemka na nejhorší defenzivu nevyzrála

Bohemians v 11. kole Fortuna ligy remizovali s posledním Zlínem 0:0. Ševci odolali střelecké převaze domácího celku a vybojovali vůbec první bodový zisk ze stadionu soupeře v novém ligovém ročníku. Bohemka tak prodloužila sérii domácích neproher na čtyři utkání, zároveň však nedokázala prolomit nejhorší ligovou defenzivu, jež dohromady inkasovala 25 gólů.

Zlín bude dobývat klokaní tvrz. Ubrání Bohemka útok Moravanů?

Bohemians v poslední době sbírají body výhradně doma. A jelikož lze totéž prohlásit také o Zlínu, očekává se, že Pražané v sobotu uhájí svůj Ďolíček. Hostující "Ševci" nicméně budou mermomocí usilovat o to, aby se vyškrábali ze dna ligové tabulky.

Sondování ve druhé lize přineslo Budějovicím bod ze Zlína. O lepší výsledek je připravil Fantiš

Duel 10. kola Fortuna ligy mezi domácím Zlínem a Českými Budějovicemi, z pohledu tabulky dvou nejhorších týmů soutěže, skončil remízou 1:1. Dlouho to přitom vypadalo, že by se všemi body v kapse mohli odjíždět Jihočeši, které v nastavení první půle poslal do vedení Samuel Šigut, jenž si po nedávném přestupu z Opavy vysloužil premiérovou branku v nejvyšší soutěži. Ševce ale nakonec v 85. minutě zachránil od čtvrté ligové porážky v řadě Antonín Fantiš. Dynamo tak alespoň zaznamenalo první zisk na půdě Zlína od roku 2020.

Zlín v záchranářském souboji přivítá České Budějovice

Veledůležitý souboj čeká v sobotu odpoledne na hráče Zlína a Českých Budějovic. Ve vzájemném zápase si zahrají o to, kdo se lehce přiblíží středu pole, a kdo bude až po uši namočen v záchranářských pracích.

Zlín po historickém debaklu vyhořel i v Ostravě. Domácí nadvládu Baníku podpořil Kubala

Baník porazil v devátém kole Fortuna ligy Zlín 5:1. Skóre duelu otevřel už v 11. minutě Ewerton, na nějž však ještě před pauzou zareagoval pohlednou brankou Dominik Simerský, jenž utnul domácí neprůstřelnost Ostravanů. Slezané o své výhře rozhodli ofenzivní smrští ve druhé půli, přičemž rozhodující trefu zaznamenal dvougólový Filip Kubala. Baníkovci tedy už počtvrté v řadě potěšili výhrou své hlasité fanoušky, kteří před utkáním uspořádali společný pochod na stadion. Hosté naopak po historicky nejvyšším debaklu s Plzní opět odjeli s prázdnou.