Olympique Marseille Francie - Olympique Marseille - Zprávy

Další články

Fantom Atalanty se prosadil i na půdě Marseille, domácí s odpovědí dlouho nečekali

Marseille uhrála v úvodním semifinálovém duelu Evropské ligy před vlastními fanoušky remízu 1:1 s Atalantou. Už po 10 minutách hry otevřel skóre Gianluca Scamacca, na jeho šestou trefu v soutěži však domácí našli odpověď ve 20. minutě zásluhou Chancela Mbemby. První vzájemné měření sil mezi těmito soupeři tak vítěze neurčilo a odveta zůstává otevřená pro obě strany.

Marseille hostí přemožitele Liverpoolu, chce nakročit k postupu do finále

Letošní ročník Evropské ligy došel do své semifinálové fáze a kromě pikantního střetnutí mezi německým Leverkusenem a italským AS Římem je na programu také druhý duel mezi francouzským zástupcem z Marseille a jiným italským klubem Atalantou Bergamo. Za mírného favorita je považován výběr z Apeninského poloostrova, nicméně ani Olympique není bez šance oprášit zašlou slávu po dlouhých letech.

Gabonský kanonýr Aubameyang opět udeřil a přiblížil Marseille pohárovým pozicím

Souboj mezi Marseille a Lens skončil ve 31. kole Ligue 1 výhrou domácího celku 2:1. Po snovém vstupu do utkání, kdy se hned v první minutě prosadil Pierre-Emerick Aubameyang, se Les Olympiens zatáhli a zdatně bránili jednobrankový náskok. Jejich odpor zlomil až v 77. minutě žolík Wesley Saïd, což jen nabudilo gabonského střelce prvního gólu. Ten totiž o pouhých osm minut později asistoval u vítězné trefy Pape Gueyeho, jenž navýšil šanci Olympioniků na účast v evropských pohárech.

Důležitý boj o postup na evropskou scénu: Marseille chce stáhnout manko, Lens poskočit dál

Zachránit sezónu v Ligue 1, to už se v případě Marseille v podstatě nedá. O titul nehraje, ba co hůře, zatím nemá v rukou postup do pohárové Evropy přes ligové dění. Tedy záležet ještě bude na výsledku finále Coupe de France, jenomže tuhle frontu ovlivnit přímo nemůže. Teď každopádně může pořádně zacloumat se sebevědomím Lens, které má zatím o pět bodů více.

Těžká trenérská řehole v Marseille: Gasset na jihu Francie nezůstane, vezme práci Fonseca?

Marseille prožívá na domácí scéně velmi strastiplnou sezónu. Vůbec není jisté to, že se pro příští období kvalifikuje do evropských pohárů, a ačkoli se po příchodu kouče Jeana-Louise Gasseta výsledky přece zlepšily, pořád to nestačí. Podle francouzského sportovního deníku L'Équipe sedmdesátiletý kouč na lavičce nezůstane. A klub už se pevně poohlíží po náhradě.

Marseille to po vyloučení objevu z Kamerunu nezabalila, Nice dosáhlo jen na bod

Marseille remizovala ve 29. kole Ligue 1 na vlastním stadionu s Nice 2:2. Domácí celek čekal na vítězství ve francouzské nejvyšší soutěži od 10. března a příliš mu v cestě za úspěchem nepomohl červenou kartou ani hrdina minulých zápasů Faris Moumbagna. Jeho trefy přitom nedávno pomohly Les Olympiens k postupu do semifinále Evropské ligy či k dělbě bodů v Toulouse. Smírem nakonec skončil i střet s jižanským rivalem, jelikož na 26. zásah Pierre-Emericka Aubameyanga v ročníku odpověděl hostující Melvin Bard.

Souboj o Francouzskou Riviéru: Oplatí hráči Marseille soupeři z Nice porážku z podzimu?

Ze dvou blízkých rivalů z jihu Francie je na tom lépe Nice, které zatím udržuje příčky, jež ho vsunou do pohárové Evropy pro následující sezónu. A velmi rádo by potvrdilo své ambice na půdě svého konkurenta od Azurového pobřeží, který naopak spokojený s působením v Ligue 1 být nemůže. Nachází se až na deváté pozici, dlouhodobě jenom stěží hledá stabilní pohodu.

Nůžky v závěrečných vteřinách odvrátily první prohru Marseille v Toulouse po 17 letech

Domácí Toulouse remizovalo ve 30. kole Ligue 1 s Marseille 2:2. Postupem do semifinále Evropské ligy dobře naladění Olympionici otevřeli skóre ve 38. minutě zásluhou premiérové trefy Jeana Onany od lednového příchodu z Besiktase. Pak ovšem hrdina penaltového rozstřelu proti Benfice Pau López těsně před poločasovou přestávkou zaváhal a nechal soupeře vyrovnat a v závěru utkání udeřil Yann Gboho, díky čemuž Les Violets sahali po první domácí výhře ve vzájemných ligových kláních od roku 2007. Ta se ovšem nakonec nekonala, jelikož v posledních vteřinách duelu akrobaticky srovnal Faris Moumbagna.

Čerstvý semifinalista Evropské ligy se pokusí napravit ligovou reputaci v Toulouse

Marseille ani náhodou nemůže být spokojena s tím, jak se prezentuje v Ligue 1. Zcela jinak si každopádně počíná na evropské scéně, dostala se už do semifinále Evropské ligy a alespoň na této frontě se svým fanouškům odvděčuje. Po čtvrtečním skalpu Benfiky nyní čeká na hosty souboj v Toulouse, v němž zkusí vylepšit svou ligovou bilanci a celkové postavení v tabulce.

Čtveřici vyvolených v Evropské lize doplnila po penaltovém dramatu Marseille

Marseille porazila v odvetném utkání čtvrtfinále Evropské ligy Benfiku 2:0 po penaltách a postoupila do semifinále. I přes velkou herní převahu se Olympionici dočkali přesné trefy až v 79. minutě, kdy se hlavou prosadil Faris Moumbagna a poslal duel do prodloužení. V tom byli blíže gólu hosté, výborný výkon však několika spolehlivými zákroky podtrhl Pau López, jenž následně zazářil rovněž v penaltovém rozstřelu, když zneškodnil pokus Antónia Silvy.

Pocítí hráči Benfiky hněv Gassetovy ekipy? Marseille bude v odvetě dohánět těsné manko

Svých starostí má Marseille v Ligue 1 dost. Bojuje tam o to, aby se takových zápasů, jakým je tento, vůbec účastnila v další sezóně. První utkání na půdě Benfiky pro ni dopadlo prohrou, ostatně takové výsledky sbírala v minulých týdnech pravidelně. Manko nicméně není takové, aby se nedalo stáhnout. Napevno pak nemá v plánu za tohoto stavu skládat zbraně předčasně.

Benfica v režii zkušených reprezentantů dokráčela k výhře nad Marseille

Fotbalisté Benfiky zvládli úvodní čtvrtfinále Evropské ligy a po výhře 2:1 nad Marseille nakročili mezi nejlepší čtyři celky soutěže. Domácí tým nasměroval k výhře už po čtvrthodině hry portugalský mistr Evropy Rafa Silva, na nějž po změně stran navázal nakonec rozhodující trefou argentinský světový šampion Ángel Di María. Hostujícímu celku následně o něco vylepšil pozici do odvety už svým 34. přesným zásahem ve druhé nejprestižnější klubové kontinentální soutěži Pierre-Emerick Aubameyang.

Vzchopí se Benfica po dvou nezvládnutých derby? Doma uvítá skomírající Marseille

Benfica se na tenhle dvojduel v Evropské lize rozhodně nenaladila nejlépe. Během několika dnů podstoupila dvě lisabonské derby se Sportingem, pokaždé se jednalo o jedny z klíčových položek této sezóny. Ani v jednom případě však nemohla být spokojena s finálními výsledky. Na truchlení ovšem nemá čas, na evropské scéně si může spravit náladu v klání s Marseille.

Marseille si za dohledu letitého držitele zeleného trikotu nechala uniknout rozjeté Lille

Fotbalisté Marseille prodloužili sérii soutěžních proher už na čtyři duely, když padli v předehrávce 28. kola Ligue 1 na hřišti Lille 1:3. Slavnostní výkop obstaral do domácího dresu a šály oblečený Peter Sagan, který je znám jako sedminásobný vítěz zeleného trikotu na Tour de France. Slovenský cyklista ve druhém dějství sledoval, jak se hostům vzdálil peloton bojující o Ligu mistrů, když proměnil pokutový kop kanonýr Jonathan David, na něhož mimo jiné navázal precizní trefou Rémy Cabella.