Stade Rennes Francie - Stade Rennes - Zprávy

Další články

Rennes živí naději na pohárovou Evropu, potřebuje úspěch z půdy zachraňujících se Mét

Když v dubnu Rennes skolilo venku v bitvě o Bretaňský poloostrov Nantes, zdálo se, že se nadechne k závěrečnému sprintu, díky němuž dokráčí na místa zaručující pohárovou Evropu. Jenže následné další derby s Brestem nezvládlo, a opětovně tak v tomto ohledu oslabilo svoje šance. Teď se pokusí uchovat nějaké naděje v Métách, jakkoli situaci nemá ve svých rukou.

Brest dotáhl přestřelku v derby k famózní výhře a nasměroval svá kormidla k Lize mistrů

Hráči Brestu odčinili poslední dvě porážky, když ve 31. kole Ligue 1 porazili Rennes na jeho půdě 5:4. Strhující přestřelku v bretaňském derby odstartoval už raketový start domácích, neboť se během devíti minut dvakrát prosadil Arnaud Kalimuendo. Hosté nesložili zbraně a i díky fantastickému vstupu do druhého dějství otočili nepříznivý vývoj na svou stranu. Utkání plné zvratů sice dokázali červenočerní po dvou asistencích od Benjamina Bourigeauda opět srovnat, hrdinou Brestu se však stal v poslední nastavené minutě střetnutí Lilian Brassier. Les Pirates tak v tabulce předskočili na třetí příčce Lille a nadále pokračují v překvapivé cestě za vysněnou Ligou mistrů.

Druhá bitva o Bretaňský poloostrov pro Rennes v řadě. Doma vyzve lokální vzezření z Brestu

Bretaňské derby nemá nikdy nouzi o náboj. A teď by se mohlo jednat o ještě třaskavější souboj než obvykle. Rennes určitě musí závidět, jak si jeho lokální rival v letošní sezóně počíná. A je pro něj též dost velkým zklamáním, že přišel ve svém regionu o pozici jedničky. Brest naopak bezpochyby míní dotáhnout svou pouť do úspěšného konce. Ve vzduchu totiž visí překvapivý postup do Ligy mistrů.

Rennes po měsíci bodovalo, domácí mizérii Nantes prohloubil Kalimuendo

Fotbalisté Rennes ukončili čtyřzápasové čekání na výhru, když ve 30. kole Ligue 1 zvítězili na hřišti Nantes 3:0. Už devátou soutěžní porážku Kanárků před vlastním publikem v řadě obstaral rozhodující trefou francouzský mládežnický reprezentant Arnaud Kalimuendo, jehož gól doplnil proměněnou penaltou nejlepší střelec týmu Benjamin Bourigeaud a v závěru také Amine Gouiri. Domácí celek se tak nadále nachází jen pět bodů od barážové 16. pozice, zatímco hosté se už takřka dotáhli na pohárovou šestou příčku.

Bitva o Bretaňský poloostrov: Nantes hraje o záchranu, Rennes o postup do pohárové Evropy

Oba tito bretaňští rivalové můžou pro letošek jen tiše závidět svému lokálnímu konkurentovi z Brestu. Zatímco se Pirátům daří chovat své postavení na předních místech, Nantes bojuje o záchranu a Rennes horlivě o příčky zajišťující kvalifikaci do evropských pohárů. Především hosté v tomto ohledu ztrácejí půdu pod nohama a potřebují urychleně najít nějakou vzpruhu.

Rennes vyklízí pozice v boji o Evropu. Toulouse loupilo v Bretani po více než osmi letech

Fotbalisté Rennes prohráli ve 29. kole Ligue 1 na domácím hřišti s Toulouse 1:2 a naplno zabředli do výsledkové krize. Na jejich už třetí po sobě jdoucí porážku to přitom zprvu nevypadalo, neboť po brance Désirého Douého poměrně rychle vedli, soupeři se ale v průběhu pouhých 10 minut podařilo vývoj utkání otočit a díky rozhodující trefě Moussy Diarry si připsali první vítězství v Roazhon Parku od pohárového duelu v prosinci roku 2015. Další zaváhání červenočerných navíc znamenalo, že nyní na poslední pozici zaručující evropské poháry ztrácí čtyři body.

Devětadvacáté kolo Ligue 1 uvidí i duel Rennes s Toulouse

Oba mančafty do duelu vstoupí v rozdílném rozpoložení. Ten první po několika ztrátách uzavírá horní poloviny tabulky. Zatímco ten druhý si na ni brousí zuby.

Venkovní formu Monako konečně potvrdilo i doma v duelu s Rennes

Fotbalisté Monaka porazili ve 28. kole Ligue 1 před vlastními fanoušky Rennes 1:0. Po chaotickém úvodu plném nevyužitých příležitostí se ve 25. minutě vymkl trendu přesným zásahem k pravé tyči Maghnes Akliouche. Další problém pro Les Rennais přišel po změně stran, když byl do srpch předčasně poslán Martin Terrier. Knížata pak sice kvůli druhé žluté kartě Thila Kehrera musela rovněž dohrávat v oslabení, i tak ale prolomila kletbu Stade Louis II a po šesti domácích kláních bez výhry si připsala důležité tři body.

Rennes čeká třetí venkovní zápas v řadě. Oplatí mužstvu z Monaca prosincovou porážku?

Lille v páteční předehrávce uspělo doma proti Marseille, pakliže přitom Monaco hodlá býti znovu lepší než celek ze severu Francie, musí odpovědět stejnou mincí. Teď na jeho půdu zavítá celek z Rennes, jenž má rovněž vysoké ambice. Konkrétně takové, aby si mohl v příští sezóně zahrát evropské poháry. Hosté do nich můžou podstoupit cestu už pouze přes Ligue 1.

Souboj tahounů vyzněl pro Mbappého. Skvělý Mandanda postup Rennes nevychytal

PSG zvítězilo v semifinále Coupe de France nad Rennes 1:0, a může se tak těšit na první finálovou účast v domácím poháru od roku 2021. Vítěznou trefu zařídil ve 40. minutě Kylian Mbappé, který přitom jen o pár chvil dříve neuspěl z penaltového puntíku proti veteránovi Stevu Mandandovi.

PSG stále cílí na všechny trofeje. O finále Coupe de France se popere s Rennes

Prvního semifinalistu už Coupe de France poznalo, Lyon v úterý nepřipustil senzaci a prošel dál přes trápící se druholigový celek z Valenciennes. Ve středu se pak rozřeší druhá otázka. A ta už možná tak jasnou odpověď nepřináší, jakkoli je PSG stavěno do role favorita. Rennes je totiž rozhodně ambiciózním klubem, který v minulosti uměl francouzského velikána zaskočit.

První domácí body Štrasburku roku 2024 vystřílelo dravé mládí z akademie

Fotbalisté Štrasburku zvítězili ve 27. kole Ligue 1 na vlastním hřišti nad Rennes 2:0. Mírný favorit z Bretaně sice držel balon na svých kopačkách častěji, žádnou vyloženou šanci si ovšem v průběhu celého duelu nevypracoval. Zato tým z Alsaska byl v koncovce o poznání preciznější, což se na skóre promítlo ve druhé půli. V rozmezí dvou minut se totiž prosadili mladí odchovanci Marvin Senaya a Jérémy Sebas, kteří Racingu po čtyřech předchozích neúspěších zařídili první domácí vítězství v tomto kalendářním roce.

Stéphanův návrat do Štrasburku: Rennes míní pokračovat v honbě za pohárovou Evropou

Bude to pro Rennes rozhodně ještě strastiplný boj. Celek, který je zvyklý působit v pohárové Evropě, nemá na růžích ustláno, co se týče poskočení na příčky, jež takovou výsadu zaručují. Na druhou stranu by hostující kouč Julien Stéphan měl mít dostatečnou motivaci pro to, aby mužstvo nakonec dotáhl zdárně do cíle. Při nedělním odpoledni chce bodovat ve Štrasburku.

Mandanda vynuloval bývalé spoluhráče, Rennes se v honbě za poháry dotáhlo na Marseille

Rennes porazilo ve 26. kole Ligue 1 na domácí půdě Marseille 2:0. Střelecký instinkt předvedl ve 21. minutě Martin Terrier, jenž se gólem podílel i na nedávném vyřazení Les Olympiens z Coupe de France. Krátce nato tým z Bretaně podržel výborným zákrokem proti ve formě hrajícímu Pierru-Emericku Aubameyangovi brankář Steve Mandanda, který v dresu hostů chytal mezi lety 2007 a 2022 s ročním odskočením si do Anglie. Výhru znamenající jen tříbodové manko na šestou příčku si pak domácí pojistili v závěrečné čtvrthodině z pokutového kopu.