Portimonense SC Portugalsko - Portimonense SC - Zprávy

Další články

Sporting v lize od prosince neprohrál, úspěšnou sérii může prodloužit proti Portimonense

Náskok Sportingu v čele tabulky se po minulém víkendu ztenčil na pět bodů, ale tři kola před koncem má stále potenciální zisk titulu ve svých rukou. Další velký krok k ligové trofeji může udělat v 32. kole doma proti Portimonense. To je momentálně na barážové pozici a potřebuje k jistotě záchrany body.

Braga přestřílela Portimonense a hlídá si čtvrté místo

O tom, zda domácí fanoušci opouštěli Estádio Municipal de Portimão spokojeni, lze polemizovat, ale rozhodně se při utkání svého Portimonense proti Braze nenudili. Viděli totiž osm gólů. V pěti případech ale padl do branky jejich favoritů, kteří se nedokázali odlepit z barážové pozice. Hosté si naopak pohlídali tříbodový náskok na čtvrtém místě.

Braga chce po reprezentační přestávce pokračovat v dobrých výkonech proti zachraňujícímu se Portimonense

Braga v uplynulém ročníku obsadila skvělé třetí místo a po dlouhých jedenácti letech se probojovala do hlavní fáze prestižní Ligy mistrů, minimálně stejné umístění hodlá zopakovat také v této sezóně. Nicméně v tuto chvíli je jasné, že podruhé v řadě rozbít elitní portugalský trojblok Benfica - Porto - Sporting bude opravdu náročné, i když osm kol před koncem rozhodně není tato meta nereálná.

Porto potvrdilo zlepšující se formu a odváží si z výletu na jih tři body

Hráči FC Porto nabírají před závěrečnou fází sezóny dobrou formu a zlepšující se výkony potvrdili také na půdě Portimonense. Proti o udržení bojujícímu soupeři šli brzy do vedení díky gólu Nica Gonzáleze a další dva pak přidala po změně stran brazilská dvojice Galeno a Pepê Aquino.

Porto před odvetou v Londýně zkusí potvrdit dobré rozpoložení na půdě zachraňujícího se Portimonense

Porto se v posledních týdnech dostalo do vynikající formy a nyní se v Primeira Lize snaží vrátit do boje o titul, nicméně aktuálně se musí vyrovnat s velmi náročným programem a tento duel 25. kola v Portimãu proto odehraje netradičně v pátek. Jeden ze tří portugalských gigantů totiž v úterý sehraje náročnou odvetu osmifinálové fáze Ligy mistrů v Londýně se slovutným Arsenalem, kde bude hájit překvapivý náskok 1:0 z domácího prostředí.

Benfica nasázela Portimonense čtyři góly během dvaceti minut a pohodlně dokráčela k výhře

Benfica téměř hodinu hrací doby čekala v domácím prostředí proti Portimonense na úvodní gól. Vše nakonec zlomil Rafa Silva, který odšpuntoval čtyřgólovou dvacetiminutovku svého týmu, který nakonec dokráčel v pohodlnému vítězství 4:0.

Benfica po postupu v Evropské lize hostí Portimonense

Benfica se po úspěšně absolvovaném prvním vyřazovacím kole Evropské ligy vrací na ligový trávník. V minulém kole proti Vizele odstartovala ofenzivní galapředstavení a nyní jí čeká na opět na vlastním stadiónu další soupeř ze spodní poloviny tabulky Portimonense.

Sporting se na jihu trápil, trn z paty mu proti Portimonense vytáhl Paulinho

Dominantní výkon s míčem na kopačkách a vysokým počtem střel stačil Sportingu k nakonec tvrdě vydřeným třem bodům z půdy houževnatého Portimonense. Hosté proti domácí taktice zaparkovaného autobusu dlouho bojovali, ale do vedení je v druhé půli poslal Gyökeres, za domácí pak zvládl srovnat Relvas, ale o vítězný gól se postaral deset minut před koncem základní hrací doby Paulinho.

Sporting se na půdě Portimonense hodlá vrátit do čela tabulky

Sporting v dohrávce 15. kola portugalské nejvyšší soutěže zakončí letošní kalendářní rok a do toho nového určitě chce vstupovat z první pozice, k tomu potřebuje vyhrát na stadionu zachraňujícího se Portimonense. Lisabonský klub získal v dosavadních čtrnácti duelech čtyřiatřicet bodů a vzhledem k páteční výhře Benficy nad Famalicãem (3:0) je druhý o dva body právě za obhájcem mistrovského titulu.

Braga po nepovedeném prvním poločase nastřílela Portimonense šest gólů a suverénně vyhrála

V prvním poločase Jekyllem, v druhém poločase Hydem. Takto se dá popsat výkon Bragy v 10. kole Ligy Portugal proti Portimonense, které porazila 6:1. Při odchodu do kabin po poločasovém hvizdu přitom vedení drželi hosté.

Braga proti zlepšujícímu se Portimonense potřebuje zabrat

Velmi nevyrovnaná sezóna Bragy zatím vůbec nepřipomíná její loňské ligové tažení a tým Artura Jorgeho potřebuje najet na vítěznou vlnu. Po třech zápasech bez výhry má šanci doma proti Portimonense, které se v posledních týdnech zvedá.

Porto před reprezentační pauzou nepřesvědčilo, nicméně Portimonense i tak udolalo 1:0

Favorizované Porto si těsně před reprezentační přestávkou chtělo vylepšit reputaci, jelikož v předchozích dvou duelech prohrálo 0:1 s konkurenční Benficou i v Lize mistrů se slovutnou španělskou Barcelonou. Nicméně s podceňovaným vyzyvatelem Portimonense SC herně úplně nepřesvědčilo. Ovšem díky brzkému zásahu Evanilsona se nakonec přece radovalo z těsné výhry 1:0, a v tabulce Primeira Ligy se tak udrželo na třetí pozici se ziskem devatenácti bodů.

Do Porta zavítá dobře rozehrané Portimonense

Fotbalisté FC Porto zažili v krátké době dvě zklamání. Nyní je čeká na první pohled jednoduchá zkouška, neboť doma přivítá Portimonense. Hostující celek ale potkala v úvodu dobrá forma a proti unavenému favoritovi mají šanci.

Benfica po skvělém začátku přehrála Portimonense a připsala si tak na konto pátou ligovou výhru v sezóně

Obhájce portugalského titulu má za sebou neúspěšný vstup do základní skupiny Ligy mistrů, jelikož doma senzačně nestačil na rakouského vyzyvatele Red Bull Salzburg (0:2), ovšem nyní si spravil chuť na půdě podceňovaného Portimonense a hlavně díky dvěma trefám během úvodních sedmnácti minut zvítězil po výsledku 3:1. V tabulce mu tak prozatím patří druhé místo se ziskem patnácti bodů, za vedoucím Portem znovu zaostává o jediný bod.