SC Braga Portugalsko - SC Braga - Zprávy

Braga chce po reprezentační přestávce pokračovat v dobrých výkonech proti zachraňujícímu se Portimonense

Braga v uplynulém ročníku obsadila skvělé třetí místo a po dlouhých jedenácti letech se probojovala do hlavní fáze prestižní Ligy mistrů, minimálně stejné umístění hodlá zopakovat také v této sezóně. Nicméně v tuto chvíli je jasné, že podruhé v řadě rozbít elitní portugalský trojblok Benfica - Porto - Sporting bude opravdu náročné, i když osm kol před koncem rozhodně není tato meta nereálná.

Banza pozdním gólem rozhodl o výhře Bragy nad Gil Vicente

Hráči SC Braga splnili roli favorita a porazili před vlastními diváky regionálního rivala Gil Vicente 2:1. Skóre zápasu otevřel v závěru prvního poločasu Abel Ruiz, po změně stran ale vyrovnal Alipour z penalty a o vítězství domácích tak musel rozhodnout minutu před koncem standardní hrací doby Banza.

Braga bude hájit čtvrté místo v derby s Gil Vicente

Braga v minulém kole ztratila a dovolila houževnaté Vitórii přiblížit se na kontakt jednoho zápasu. K tabulkovému souboji s největším ligovým rivalem nyní přidá zápas s druhým největším rivalem Gil Vicente.

Nádherný Banzův gól neplatil, Rio Ave uhrálo s Bragou bezbrankovou remízu

Braga nepotvrdila výsledky z posledních kol a na půdě Rio Ave zaznamenala nečekanou ztrátu. Svěřenci Artura Jorgeho hráli s o udržení bojujícím týmem vyrovnanou partii a utkání skončilo spravedlivě bez branek.

Braga může na Rio Ave potvrdit zlepšující se formu

Od neslavného vypadnutí z Evropské ligy s ázerbajdžánským Karabachem vyhrála Braga suverénním způsobem dva poslední ligové zápasy a upevnila znovu svou pozici na čtvrtém místě tabulky. Na dobré výkony bude chtít navázat i na půdě Rio Ave, které bojuje o udržení, ale na domácím stadiónu nedávno jednoho favorita zaskočilo.

Athletic po sezoně posílí Djaló, třetí nejdražší nákup v historii klubu

Álvaro Djaló hraje svou nejlepší sezonu dosavadní kariéry a už nyní má v kapse odměnu v podobě přestupu do španělské ligy. 24letý křídelník se za čtyři měsíce přesune z Bragy do Baskicka, jeho transfer potvrdil Athletic Club.

Braga po změně stran odrazila nápor Estrely a upevnila si čtvrté místo tabulky

Favorizovaná Braga navázala na nedávné vysoké vítězství v Portu s Boavistou (4:0) a tentokráte i přes značný odpor zachraňujícího se nováčka z Amadory znovu zvítězila celkem hladce po výsledku 3:0. Díky dalšímu tříbodovému zisku tedy zůstává v Primeira Lize na čtvrtém místě s devětačtyřiceti body o pět bodů před pátou Vitórií a jen o skóre za třetím Portem. Estrela naopak nevyhrála v lize potřetí za sebou a zůstává na patnácté příčce s dvaadvaceti body.

Braga by ráda potvrdila zlepšenou formu proti zachraňujícímu se nováčkovi z Amadory

Favorizovaná Braga ani letos nezaostává za očekáváním a na kontě už má jednu trofej z Taça da Liga, na druhou stranu úplně spokojená se svou situací být nemůže a určitě se ještě pokusí vylepšit ligové umístění. V tuto chvíli již dále nepokračuje v národním poháru ani v Evropské lize a plně se tak může koncentrovat na ligovou soutěž. V ní jí aktuálně patří čtvrtá příčka se ziskem šestačtyřiceti bodů a za třetím Portem zaostává o body tři.

Moutinho bude pokračovat v Braze, plácl si s ní na smlouvě do roku 2025

Sedmatřicetiletý portugalský záložník João Moutinho v pátek prodloužil smlouvu s Bragou, se kterou je tak nově spojen až do konce června 2025. Do své rodné země se vrátil na začátku aktuální sezony.

Braga vymetla s Boavistou a upevnila si čtvrtou příčku

Fotbalisté Bragy částečně napravili dojem ze zpackaného úvodního vyřazovacího kola Evropské ligy a odvezli si z půdy Boavisty tři body za výhru 4:0. V samém závěru úvodní půle udeřil Ruiz a Banza, konžský reprezentant pak přidal ještě jeden gól a v závěru na něj navázal Zalazar.

Braga může proti Boavistě odskočit konkurenci

Braga ve čtvrtek překvapivě ukončila své letošní působení v evropských pohárech a až do konce sezóny ji čekají jen ligové zápasy. Ten nejbližší na půdě Boavisty, která navzdory problémům zatím úspěšně bojuje o udržení.

Karabach z klinické smrti v odvetě s Bragou paradoxně probrala červená karta

Hráči Bragy zvítězili v odvetě prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy nad Karabachem 3:2 po prodloužení, z historicky prvního postupu do osmifinále některé z kontinentálních soutěží se ovšem díky výsledku z Portugalska radovali domácí. Arcibiskupové se v zápase zpočátku trápili, potřebný impuls jim dodalo až vyloučení domácího Elvina Cafarquliyeva ve druhém poločase, po kterém dokázali dvěma góly srovnat krok. V bláznivém prodloužení však oslabení Jezdci našli zbytky sil ke vstřelení dalších dvou branek, přičemž hrdinou se stal ve 122. minutě teprve 19letý Nariman Akhundzade.

Qarabağ doma s Bragou hájí dvougólové vedení

Trpaslík z Ázerbájdžánu si v prvním kole play-off vyšlápl na portugalskou Bragu a v odvetě bude mít k dispozici výhodu domácího prostředí. Braga bude muset naopak napnout veškeré své ofenzivní síly a vstřelit soupeři aspoň tři branky, aby postoupila v základních devadesáti minutách.

Braga zabrala a v závěru utkání vybojovala výhru nad Farense

Fotbalisté Bragy po dvou těžkých prohrách i bez svého zraněného kapitána splnili roli favorita a porazili nováčka Farense na svém stadiónu 2:1. Arsenalistas poslal do vedení po změně stran Banza, ale hostující Belloumi rychle vyrovnal. O výhře domácích tak nakonec rozhodl v závěru zápasu střídající Ndour.

Braga hraje proti Farense o čtvrté místo a o trenéra

V nezáviděníhodné situaci se nachází Sporting Braga a její trenér Artur Jorge. Pouhé tři týdny od zisku Ligového poháru zažívá Braga asi nejhorší období v sezoně a proti Farense její fanoušci nic jiného než tříbodový zisk neberou.