Olympiakos Pireus Řecko - Olympiakos Pireus - Zprávy

Další články

Finále velkým lákadlem: Aston Villa i Olympiakos můžou zapsat historický úspěch

Posledním klubem, který drží prapor anglických celků na evropské scéně, je Aston Villa. Ta se popere o finále Konferenční ligy s Olympiakosem, který je naopak jediným účastníkem v pohárové Evropě z Řecka. Oba soupeři ovšem mají své další úkoly taktéž na domácím poli, a tak pro ně bude nejdůležitější, aby přepnuly co možná nejúčinněji do mezinárodního režimu.

Istanbulská penaltová loterie vynesla Řecku po 28 letech evropského semifinalistu

Olympiakos zvládl odvetu čtvrtfinále Konferenční ligy, když na hřišti Fenerbahce díky výsledku 1:1 po penaltách postoupil do semifinále. Tempo utkání bylo s tím ze souboje z Pirea takřka neporovnatelné, a v rámci 90 minut základní hrací doby tak byly k vidění pouhé tři střelecké pokusy mířící na bránu. Jeden z nich přesto skončil až v síti, a to zásluhou Irfana Cana Kahveciho. Nervy drásající duel nakonec musel rozhodnout až závěrečný rozstřel, v němž byli úspěšnější hosté. Řecký fotbal tak bude mít vůbec poprvé od roku 1996, kdy Panathinaikos úspěšně zápolil v Lize mistrů, svého zástupce mezi čtyřmi nejlepšími týmy některého z evropských pohárů.

Hvězdami nabité Fenerbahçe zkusí otočit vývoj proti řeckému Olympiakosu

Fenerbahçe je aktuálně považováno za jednoho z největších adeptů na celkový triumf v Konferenční lize, jenže po úvodní porážce v Pireu s houževnatým Olympiakosem (2:3) může skončit už ve čtvrtfinálové fáze. Nyní bude plnit úlohu favorita v Istanbulu před vlastními fanoušky a pokusí se stáhnout jednobrankové manko, nicméně vzhledem k aktuální situaci ho nic jednoduchého v žádném případě nečeká.

Mendilibar má důvěru, Olympiakos mu prodloužil kontrakt o jeden rok

José Luis Mendilibar před dvěma měsíci usedl na lavičku Olympiakosu Pireus a hodně rychle si získal vratkou důvěru vedení. Zkušený španělský kouč v zimě podepisoval smlouvu jen do konce sezony, která nyní byla prodloužena o další rok.

Protesty rozladěné Fenerbahce vstalo z mrtvých, Řekové neudrželi královský náskok

Fotbalisté Olympiakosu porazili v prvním čtvrtfinále Konferenční ligy Fenerbahce 3:2. K postupu mezi čtyři nejlepší celky soutěže přiblížil domácí zejména Konstantinos Fortounis, jenž trestal nepřesnosti v defenzivě tureckého klubu. Zkušený záložník nejprve v osmé minutě skóroval a krátce po půlhodině hry asistoval u trefy Stevana Jovetiče. Rozdílovým zásahem se ovšem stala až branka Chiquinha z 57. minuty, jelikož istanbulský tým dvěma góly vybojoval hratelnou pozici do odvety.

Favorizované Fenerbahçe hodlá v Řecku vykročit za postupem do semifinále

Tento čtvrtfinálový dvojzápas mezi řeckým Olympiakosem a tureckým Fenerbahçe slibuje nesmírně dramatickou podívanou, a i když je klub z Istanbulu považován za adepta na postup, tak především na horké řecké půdě ho v žádném případě nemusí čekat nic jednoduchého. Domácí celek v tomto ročníku již několikrát prokázal, že se nevzdává za jakéhokoli stavu a hvězdami prošpikovaného soupeře se určitě pokusí něčím zaskočit.

Ofenziva Olympiakosu se v odvetě vybičovala k božskému výkonu, Řeky poslal dál Jovetič

Olympiakos porazil Tel Aviv v odvetném zápase osmifinále Konferenční ligy divokým výsledkem 6:1 po prodloužení, čímž smazal třígólovou ztrátu z prvního klání a vystřílel si postup. Lví podíl na úspěchu řeckého celku měla dvojice útočníků Daniel Podence a Ayoub El Kaabi, kteří se gólem či asistencí podíleli na všech čtyřech brankách červenobílých v základní hrací době. Dramatické dvojutkání následně vygradovalo v prodloužení, v němž byli úspěšnější hosté zásluhou postupové trefy zkušeného Černohorce Stevana Jovetiče.

Maccabi Tel-Aviv chce v srbském azylu potvrdit postup přes Olympiakos

Maccabi Tel-Aviv sahá po historickém úspěchu. Izraelský klub se může vůbec poprvé ve své historii dostat do čtvrtfinále evropské soutěže. A po prvním utkání proti řeckému Olympiakosu je blízko tomu, aby tohoto významného úspěchu dosáhl.

Ikona izraelského fotbalu dotáhla Tel Aviv k překvapivému triumfu nad Olympiakosem

Fotbalisté Maccabi Tel Aviv porazili v prvním duelu osmifinále Evropské konferenční ligy Olympiakos 4:1. Izraelský celek rozhodl o svém triumfu už v první půli, v níž se dvakrát prosadil 36letý útočník Eran Zahavi. Pro 73násobného reprezentanta Izraele šlo navíc již o šestý a sedmý zásah v soutěži, čímž se osamostatnil na čele tabulky kanonýrů.

Maccabi touží po prvním evropském čtvrtfinále

Vůbec poprvé se dostalo telavivské Maccabi mezi závěrečnou šestnáctku v evropské soutěži, tento úspěch přitom mohou rovnou přetavit ve čtvrtfinále. Na tuto metu však cílí i Olympiakos, jenž se takto daleko v Evropě nedostal pětadvacet let.

Olympiakos se v Budapešti mohl znovu spolehnout na marockého kanonýra

Olympiakos zvítězil i v odvetném utkání prvního kola vyřazovací fáze Evropské konferenční ligy proti Ferencvárosi 1:0. Hráči týmu z přístavního města navázali na výsledek prvního utkání již v první půli, v jejímž samotném závěru vstřelil vítěznou branku z penaltového puntíku Ayoub El Kaabi, jenž se prosadil v posledních čtyřech zápasech hned pětkrát. V součtu obou vzájemných střetnutí to byly právě góly marockého útočníka, které rozhodly o postupu Řeků do osmifinále.

Ferencváros musí smazat manko. Proti Olympiakosu bude tentokrát usilovat i o regulérní gól

Až ve 13. zápase našel Ferencváros v probíhající sezoně Evropské konferenční ligy přemožitele. Porážka na půdě řeckého Olympiakosu nicméně ještě jeho působení v soutěži nutně neukončuje. Vyjde budapešťskému celku odveta?

Mendilibar křest ohněm zvládl a sázkou na zkušenosti potěšil navrátilce v hledišti

První zápas úvodního kola play off mezi Olympiakosem a Ferencvárosem nabídl těsnou výhru domácího celku po výsledku 1:0. Značná část utkání proběhla téměř bez šancí na obou stranách a vše směřovalo k bezbrankovému výsledku. Zkušený Ayoub El Kaabi se ale chopil otěží a v 83. minutě vstřelil jediný gól duelu. Druhá změna trenéra v tříměsíčním sledu se tak domácím začala vyplácet a štěstí přinesl i návrat diváků na Georgios Karaiskakis Stadium po předešlých nepokojích v Řecku.

Olympiakos čeká v předkole playoff KL maďarský Ferencváros

Řecko-maďarská konfrontace se uskuteční v Evropské konferenční lize a Olympiakos Pireus se pokusí odstavit z cesty nevyzpytatelný Ferencváros. Klub z athénského přístavu neuspěl v Evropské lize a účast až ve třetí pohárové soutěži je pro něj spíše zklamáním.