Další články

Brazilský prezident již myslí na MS 2014

Brazilský prezident Luiz Inácio Lula da Silva vzkázal svým krajanům, ať přestanou truchlit nad vyřazením fotbalistů ze světového šampionátu a myšlenky spíš upírají k příštímu MS, které hostí právě jihoamerická velmoc.

Kouč Dunga na lavičce Brazílie definitivně končí

Kouč Dunga podle očekávání na lavičce brazilské reprezentace skončil. Fotbalový svaz této jihoamerické země odvolal i celý technický doprovod týmu. Důvodem je neúspěch na mistrovství světa v Jihoafrické republice, kde pětinásobní šampioni vypadli ve čtvrtfinále.

Brazilce s výjimkou Mela čekalo doma přátelské uvítání

Brazilští reprezentanti dnes přicestovali na letiště v Riu de Janeiro. I přes brzké vyřazení se v zemi, která před začátkem šampionátu nebrala nic než zlato, dočkali přátelského přijetí. Urážek se dočkal jen záložník Felipe Melo, jehož domácí fanoušci po čtvrtfinále viní kromě červené karty i z podílu na prvním obdrženém gólu.

Ronaldo doporučuje Melovi: Nevracej se domů

Brazilci po nečekaném vypadnutí ve čtvrtfinále stále smutní a hledají důvod brzkého konce. Mnozí z fanoušků vidí hlavní příčinu ve Felipe Melovi. Bývalý reprezentační kanonýr Ronaldo tak defenzivnímu středopolaři poradil, aby se během letošní dovolené raději vůbec nevracel do své vlasti.

Riem se nesla smutná samba po vyřazení brazilského favorita

Po tvářích Paula Gamy stékaly slzy. Přítelkyně mu vzlykala v náručí, zatímco se nevěřícně díval na velkou obrazovku na pláži Copacabana. Závěrečný hvizd znamenal, že Brazílie, gigant fotbalového světa a favorit na vítězství mistrovství světa, byla vyřazena z turnaje v Jihoafrické republice porážkou 1:2 s Nizozemskem.

Dunga s prohrou nepočítal a zřejmě skončí na lavičce Brazílie

Nizozemští reprezentanti v dnešním úvodním čtvrtfinále světového šampionátu překvapivě porazili favorizovanou Brazílii a po výhře 2:1 si zahrají o medaile. Brazilský trenér Carlos Dunga přiznal hlavní zodpovědnost za neúspěch týmu a na jeho lavičce zřejmě po čtyřech letech skončí.

Brazílie vedla, Nizozemsko však otočilo a je v semifinále

Nizozemsko vyhrálo i svůj pátý zápas na šampionátu a po výhře 2:1 nad Brazílií postupuje do semifinále, kde se střetne s vítězem duelu mezi Uruguayí a Ghanou. Brazilci vedli už po deseti minutách zásluhou Robinha, soupeř ale dokázal ve druhé půli dvěma brankami stav otočit. Oranjes tak oplatili Kanárkům porážku z roku 1998 z Francie, po které se museli rozloučit s finále.

Startuje čtvrtfinále: Stoprocentní Nizozemci jdou na Brazílii

První čtvrtfinále mistrovství světa slibuje velezajímavou podívanou. Nizozemsko na mistrovství světa ještě ani jednou nezaváhalo, Brazílie jednou remizovala. Oba týmy jsou doma kritizovány za nepříliš ofenzivní pojetí hry. Jak dopadne mezikontinentální souboj titánů?

Brazilský brankář Júlio César chytá na MS s chráničem zad

Brankář Júlio César na sebe na MS upoutal pozornost nejen spolehlivými výkony v dresu brazilské reprezentace, ale také nezvyklou pomůckou. V posledním utkání skupiny s Portugalskem vyšlo najevo, že používá chránič zad, který měl i v osmifinále proti Chile. FIFA mu prý pomůcku schválila.

Proti Nizozemcům musíme hrát lépe, žádá Dunga

Ani výhra 3:0 nad Chile v osmifinále mistrovství světa neuspokojila náročného trenéra brazilské reprezentace Carlose Dungu. Kapitán světových šampionů z roku 1994 očekává od svých svěřenců pro čtvrtfinále s Nizozemskem zlepšení.

Brazilci potvrdili proti Chile roli favorita a postoupili

Ve druhém zápase třetího dne osmifinálových zápasů mistrovství světa potvrdila Brazílie roli favorita v zápase proti Chile a zvítězila jednoznačně 3:0. Kanárci o výhře rozhodli už v prvním poločase, po kterém vedli 2:0. Ve čtvrtfinále se Brazílie utká s Nizozemskem.

Brazílie versus Chile - konečně ofenzivní koncert?

Dva nejlepší týmy Jižní Ameriky - tedy alespoň podle kvalifikace na světový šampionát - se utkají v pořadí pátém osmifinálovém klání. Brazílie na mistrovství světa ještě neprohrála, Chile první místo ve skupině uniklo o pouhé dvě branky...

Brazilcům se před osmifinále MS zranil záložník Melo

Při bezbrankové remíze v závěrečném utkání základní skupiny s Portugalskem se Brazilcům zranil záložník Felipe Melo. Šestadvacetiletý hráč Juventusu si pochroumal levý kotník a těsně před poločasovou přestávkou musel opustit hřiště. Jeho start v pondělním osmifinále je údajně vážně ohrožen.

Kvalitu zápasu Brazilců s Portugalci ovlivnila postupová taktika

Důvodem neatraktivního průběhu utkání Portugalsko - Brazílie na MS byla podle jeho aktérů především skutečnost, že šlo už prakticky jen o první místo, které navíc při vývoji skupiny H nemusí být vůbec výhodou. Bezbranková remíza potvrdila první a druhé místo dnešních soupeřů.