19.03.2016 17:00 CET
0 : 1
(0:1)

FK Senica - MFK Ružomberok 0:1

FK Senica podľahla na domácom trávniku na jar nanajvýš úspešnému Ružomberku 0:1. Domáci stále čakajú na prvé jarné víťazstvo.

V tretej minúte Andrezly trafil do rukavíc Šullu. V úvode to bol len opatrný futbal s pološancami. V 16. minúte prišla veľká príležitosť Záhorákov. Šmehyl našiel Kontára, ktorý poslal loptu Morongovi. Senický pokus stečovali hostia na roh. V 25. minúte Kontár fauloval vo vzdialenosti asi 20-tich metrov od brány Senice. Maslo poslal loptu po zemi k Šullovi a tomu lopta vypadla. Pred Lačným ju však už skrotil. V 31. minúte sa na sólo vydal Lačný a efektne posunul Ďubekovi. Na konci akcie bola Pavlíkova hlavička a úspešný zákrok Šullu. V 38. minúte Zošák loptu iba nakopol do šestnástky. Nabiehal na ňu Lačný. Šulla vybehol, no loptu nezasiahol a Lačný ju z uhla poslal do prázdnej brány - 1:0 pre hostí.

V 55. minúte po nakrátko rozohranom rohu sa k lopte dostal Sapara a poslal loptu do ohňa. Vyskočil na ňu Lačný a Šulla ju spod brvna vyškriabal. Aj keď s problémami, ale zmenu skóre nedopustil. V 58. minúte prudko vypálil Zošák a zatriaslo sa brvno. Šulla bol na loptu prikrátky. V 62. minúte do vápna nacentroval Dolný, no Pavlík netrafil bránu. Jeho pokus bol však tečovaný. V 64. minúte Ďubekove zakončenie vystrašilo domáceho brankára, ktorý vyrážal. Dolného priamy kop v 80. minúte letel priamo na Tofilovského. V 88. minúte zahučali diváci sklamaní, keď Mehremič prepálil ružomberskú bránu.

V Senici sa stav viac nemenil, a tak si Ružomberok odváža zo Záhoria výhru 1:0.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu