18.03.2016 18:00 CET
6 : 0
(2:0)

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce 6:0

Konečne to vyšlo. Žilina vyhrala prvý duel na jar a oplatila Zlatým Moravciam jesennú porážku pri Žitave v pomere 4:0. Šošoni totiž tentoraz súperovi nadelili v predohrávke kola poltucet, hattrickom sa prezentoval Filip Hlohovský. Zakončili tak tento týždeň na výbornú. V Slovnaft cupe totiž šli počas neho ďalej po výhre 3:0 s Dunajskou Stredou.

Už to raz muselo prísť a Žilinčania mali jednoznačnú úlohu. Získať prvé tri body na jar, proti nevýrazným Zlatým Moravciam sa nič iné ani nečakalo. Aj kvôli tomu, že na jeseň pri Žitave padli po šokujúcom výsledku 4:0. Prvé oťukávačky ešte Vion zvládol, ale okolo štvrťhodiny hry sa do šance rútil Hlohovský, ktorý nemal problém proti brankárovi poslať loptu do siete - 1:0. Tento moment domácim výrazne pomohol a na ihrisku prevládali žltozelené farby. Kováč kapituloval totiž aj po polhodine hry, volejom ho prekonal Králik - 2:0. V závere polčasu ešte dvakrát nedali Paur s Hlohovským.

Hostia teda boli radi, že inkasovali do polčasu len dvakrát. Tréner Vionu teda aspoň reagoval dvomi striedaniami a takmer to prinieslo efekt. Gešnábel mohol upraviť stav, no Volešáka v dobrej šanci neprekonal. Udrelo pre to na druhej strane a bolo po zápase. Letič hlavičkou poslal svoj tím do trháku na 3:0. O niekoľko minút sa domáci radovali opäť, Michlík si zopakoval spoluprácu s Hlohovským a kanonier žltozelených upravil už na 4:0. Gólostroj pokračoval aj o niekoľko desiatok sekúnd, lob z diaľky mu vyšiel na výbornú a korunoval parádny výkon gólom na 5:0. Starú dobrú Žilinu ešte raz zvrátil z nepríjemného jarného sna hrdina Hlohovský, ktorý dovŕšil hattrick po spolupráci Špaleka s Michlíkom. Žilina tak vyhrala prvý jarný duel, odniesli si to Zlaté Moravce aj preto, že v závere sa neujal pokus Orávika z priameho kopu. Tenisový kanár, alebo poltucet v bráne hostí sa už nijako nekorigoval, tri body ostali doma. Žilina v tejto sezóne nasúkala Vionu doma 11 gólov, ale vonku inkasovala na nulu až štyrikrát.

Autor: Ľubomír Hudačko