20.03.2016 14:30 CET
0 : 1
(0:1)

Slovan Bratislava - Spartak Myjava 0:1

V 24. kole Fortunaligy druhý Slovan podľahol tretej Myjave na domácom trávniku 0:1 (0:1). Náskok Trenčína pred Slovanom ostal po tomto zápase deväťbodový.

Prvé minúty patrili nečakane Myjave, ktorá mala hernú prevahu a držala loptu. K opakovanému zakončeniu sa v 6. minúte dostal Slovan. Na opačnej strane sa do veľkej šance dostával Sládek. Nebezpečne v 11. minúte hlavičkoval Milinkovič. V 19. minúte sa po rohu lopta poodrážala pred Sládka, a ten halfvolejom napálil z vnútra šestnástky loptu pod brvno - 1:0 pre myjavský Spartak. Saláta neskôr zbytočne vletel do boxujúceho brankára Hrušku a za to, že ošetrovaní museli byť obaja hráči, si vyslúžil kartu. Saláta dokonca pre zranenie musel o chvíľu striedať. V závere polčasu znovu po rohu nebezpečne strieľal Daniel, no minul.

Roh Kónu bol posunutý k vzdialenejšej žrdi, dvaja slovanisti zablokovali zakončujúceho hráča. Slovan viac pritlačil, bol iniciatívnejší, ale podobne ako v prvom dejstve sa do šancí vôbec nedostával. V 66. Minúte Zreľák vzadu prihral Myjavčanom, na konci kontry bol Daniel a v čistej šanci ho vychytal Mucha. Zákrok Ostojiča zabránil zákrokom samostatnému nájazdu Milinkoviča, na druhej strane si v podobnej situácii Myjavčania v útoku pomohli faulom. V 78. minúte Milinkovič narobil Muchovi problémy privysokou malou domov hlavou. Slovan nedokázal narobiť Myjave väčšie problémy a Myjava vcelku bez problémov udržala v Bratislave jednogólový náskok. Slovan Bratislava podľahol Myjave 0:1 (0:1).

Autor: Dušan Guman / rtvs.sk