1 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda 1:0

Spartak Trnava zvíťazil na domácom štadióne nad Dunajskou Stredou 1:0 (1:0).

Už v piatej minúte sa do veľkej šance dostal Depetris. Stalo sa tak po rohu domácich. Strelu Argentínčana vytlačil mimo brány brankár Tujvel. Skórovať mohol aj Ljubičič. K zakončeniu sa dostal po centri, ale Jakubech svoj tím podržal. V 11. minúte sa k odrazenej lopte dostal Polievka a volejom obtrel brvno Spartaka. V 41. minúte opäť pohrozila Trnava. Jej akciu zakončovalkapitán Mikovič do stredu brány, a tak si Tujvel pripísal ľahký zákrok. V prvom polčase diváci na trnavskom superštadióne kvalitný futbal nevideli. Oba tímy pritom hrajú o čelné priečky v tabuľke.

V 52. minúte pri šanci Trnavy prihrávku prevzal Halilovič a veľkú príležitosť strelou k vzdialenejšej žrdi premenil - 1:0. V 62. minúte kopala priamy kop Dunajská Streda. Center zachytil Jakubech, no lopta mu po ataku vypadla. Napriek tomu, že rozhodca zapískal faul, hráč hostí stihol ešte prekopnúť bránu. Veľmi sporný moment prišiel v 76. minúte. Rozhodca prehliadol faul na kapitána hostí v pokutovom území. Nebezpečnú strelu Trnavy spoza šestnástky vytlačil gólman hostí.

Ani tri nadstavené minúty nepomohli Dunajskej Strede zmeniť skóre. Tím zo Žitného ostrova si z Trnavy odniesol tesnú prehru 0:1. Trnava sa týmto výsledkom na šiestu Dunajskú Stredu bodovo dotiahla.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu