22.05.202312:15

Schwarz se podílel na dvou brankách

Śląsk Wrocław včera v polské lize porazil Miedź Legnica 4:2 a hodně vidět byl Petr Schwarz. Český záložník ve 38. minutě otevíral skóre, po změně stran pak nahrával na vítěznou branku svého týmu.

20.05.202309:51

Podolski kariéru ještě nekončí

Lukas Podolski se do důchodu nechystá. Německý útočník za několik týdnů oslaví 38. narozeniny a ještě si protáhne kariéru v polském celku Górnik Zabrze, s vedením podepsal nový dvouletý kontrakt.

mundodeportivo.com
09.05.202318:33

Alli na odchodu z Brna

Brno během letní přestávky opustí řada hráčů a jedním z nich bude Wale Musa Alli. Další kroky šikovného křídelníka povedou do zahraničí, podle jeho agenta Jiřího Petra vybírá mezi nabídkami z Polska a z Belgie.

isport.cz
07.05.202321:16

Čenstochová má premiérový titul

Obránce Tomáš Petrášek získal s Rakówem Čenstochová titul v polské fotbalové lize, kterou jeho tým ovládl poprvé v historii. V dnešním zápase sice Čenstochová podlehla 0:1 na hřišti Korony Kielce, díky porážce druhé Legie Varšava s Pogonem Štětín 1:2 ale má tři kola před koncem nedostižný náskok 11 bodů.

Jednatřicetiletý Petrášek přišel do Čenstochové v roce 2016 a pomohl jí k postupu do nejvyšší soutěže. Za poslední dva roky s ní trojnásobný český reprezentant získal již čtvrtou trofej. Dvakrát s týmem vyhrál pohár a jednou Superpohár. V lize obsadila Čenstochová předloni druhé místo za Legií Varšava, kterou dovedl k titulu Tomáš Pekhart 22 góly coby nejlepší střelec soutěže.

ČTK
07.05.202309:22

Lechia Gdańsk senzačně sestupuje

To, co na startu sezony nikdo nečekal, se v Polsku stalo skutečností. Lechia Gdańsk, loni čtvrtý účastník letošní sezony evropských pohárů, se s předstihem tří kol loučí s Ekstraklasou a poprvé od sezony 2007/08 putuje do druhé ligy. Lechii se stala definitivně osudnou aktuální série pěti proher v řadě.

przegladsportowy.pl
03.05.202311:56

Raków přebere Papszunův asistent

Když Marek Papszun šokoval oznámením, že po sezoně opustí úspěšný Raków Częstochowa, mnozí se báli, co bude se skromným klubem dál. Ve skutečnosti však dojde k zachování kontinuity: do křesla hlavního trenéra se po dvou letech v roli asistenta posune 32letý Dawid Szwarga, který pro tuto chvíli podepsal smlouvu do roku 2025.

03.05.202311:28

Skóraś se stěhuje do Brugg

Další vážený produkt své blyštivé akademie prodává Lech Poznań. Po více než 100 zápasech a zkušenosti se čtvrtfinále Konferenční ligy se loučí 23letý polský reprezentant Michał Skóraś. Gólový křídelník se Clubu Bruggy upsal na čtyři roky a má se stát třetím nejdražším prodejem Lechu za zhruba 7 milionů eur.

22.04.202309:34

Přikryl a Sáček v roli asistujících

Další kolo polské ligy otevřelo utkání Wisla Plock - Jagiellonia Białystok a vidět byli i čeští fotbalisté. Hostující tým vyhrál 4:2, po jedné přesné finální nahrávce si na své konto připsali Tomáš Přikryl a Michal Sáček. Oba nastoupili v základní sestavě a odehráli sedmdesát minut.

16.04.202319:42

Legii pomohl k remíze Pekhart

Tomáš Pekhart úvodním gólem pomohl Legii Varšava k remíze 2:2 s Lechem Poznań. Český útočník po návratu do známého prostředí zapsat pátý gól v desátém ligovém startu.

08.04.202318:22

Hašek debutoval ze Wisłu Płock

Wisła Płock porazila Zagłębie Lubin 2:0 a menší podíl na tom měl i Martin Hašek. Český záložník debutoval v dresu polského klubu, na trávníku strávil závěrečné minuty.

01.04.202319:31

Pekhart přispěl k výhře Legie Varšava

Tomáš Pekhart si na své konto připsal další branku, český útočník dnes přispěl jednou trefou k triumfu Legie Varšava 3:1 nad Rakówem.

01.04.202318:03

Pekhart se zase trefil za Legii

Tomáš Pekhart zpátky na místě činu ve Varšavě zatím funguje, dnes opět otevíral skóre ve šlágru kola s Rakówem - a to už v 16. minutě. Jedná se o jeho třetí branku ve čtyřech zápasech.

18.03.202319:16

Zabrze se pokusí zachránit Urban

Povědomé jméno se pokusí vytáhnout Górnik Zabrze ze sestupové zóny polské Ekstraklasy - mladého Bartosche Gaula střídá 60letý Jan Urban, který před touto sezonou místo Gaulovi uvolňoval.

pilkauk.home.blog
18.03.202317:40

Doležal dopomohl vyrovnání

Martin Doležal dnes sice v barvách Zaglebie Lubin neskóroval, přesto výrazně přispěl k remíze s Jagiellonií Bialystok - asistencí se podílel na poslední brance utkání na 2:2.

12.03.202321:09

Legia vyhrála zásluhou Pekharta

Tomáš Pekhart vstřelil dnes stý gól v prvoligových soutěžích a pomohl Legii Varšava k dalšímu vítězství. Třiatřicetiletý fotbalový útočník po návratu do Legie na konci ledna skóroval počtvrté v sedmém soutěžním zápase, v 24. kole polské ligy přispěl k výhře 2:0 nad týmem Mielec. I jeho zásluhou je varšavský klub v tabulce druhý.

Pekhart se prosadil hlavičkou ve 49. minutě. Změnil tak bezbrankové skóre. "Druhý poločas jsme začali dobře a brzy dali gól. Nejdůležitější jsou tři body," řekl pro polská média. Po vstřelené brance do kamer ukázal tričko pod dresem s nápisem 100. Čtrnáct gólů má z bundesligy, 39 dal v polské Ekstraklase, 24 v české lize, 12 v Řecku, 10 v Izraeli a jeden v Turecku.

ČTK
05.03.202310:39

Pekhartovi se daří v Legii

V sobotu třiatřicetiletý český útočník Tomáš Pekhart rozhodl o výhře Legie Varšava 1:0 nad Górnikem Zabrze v polské nejvyšší soutěži. Reprezentační útočník po únorovém návratu do klubu skóroval už potřetí.

ČTK
05.03.202309:37

Sáček asistoval za Bialystok

Český fotbalista Michal Sáček v 23. kole polské ligy přispěl asistencí k remíze Jagiellonie Bialystok 1:1 na hřišti poslední Legnice. Bývalý dlouholetý hráč Sparty po zimním přestupu nastoupil poprvé od začátku a v 24. minutě připravil úvodní zásah Nenému. Bialystok, za který dnes odehrál 74 minut i Tomáš Přikryl, je aktuálně na 14. místě tabulky.

ČTK
27.02.202317:58

Pospíšil se může vrátit do Olomouce

Sigma Olomouc by i po uzavření přestupového okna mohla přivítat novou akvizici. Hanácký celek řeší možný návrat Martina Pospíšila z Jagiellonie Bialystok, podmínkou však je, aby 31letý záložník v Polsku ukončil smlouvu a následně by do léta na Hané působil jako amatér.

twitter.com/MichalKvasnica
25.02.202309:35

Hanousek zamířil do vlastní sítě

Widzew Łódź včera remizoval na půdě Legie Varšava a nešťastníkem duelu byl Marek Hanousek. Český záložník si patnáct minut před koncem dal vlastní branku, jeho spoluhráči na to ještě dokázali zareagovat a výsledkem byla remíza 2:2.

24.02.202320:53

Petrášek zařídil Rakówu tři body

Raków na hřišti Jagiellonie brzy prohrával, a ačkoliv ještě před pauzou vyrovnal, na vedoucí trefu dlouho čekal. Vítězství týmu vystřelil až v pětasedmdesáté minutě český stoper Tomáš Petrášek.