12.03.202321:09

Legia vyhrála zásluhou Pekharta

Tomáš Pekhart vstřelil dnes stý gól v prvoligových soutěžích a pomohl Legii Varšava k dalšímu vítězství. Třiatřicetiletý fotbalový útočník po návratu do Legie na konci ledna skóroval počtvrté v sedmém soutěžním zápase, v 24. kole polské ligy přispěl k výhře 2:0 nad týmem Mielec. I jeho zásluhou je varšavský klub v tabulce druhý.

Pekhart se prosadil hlavičkou ve 49. minutě. Změnil tak bezbrankové skóre. "Druhý poločas jsme začali dobře a brzy dali gól. Nejdůležitější jsou tři body," řekl pro polská média. Po vstřelené brance do kamer ukázal tričko pod dresem s nápisem 100. Čtrnáct gólů má z bundesligy, 39 dal v polské Ekstraklase, 24 v české lize, 12 v Řecku, 10 v Izraeli a jeden v Turecku.

ČTK
05.03.202310:39

Pekhartovi se daří v Legii

V sobotu třiatřicetiletý český útočník Tomáš Pekhart rozhodl o výhře Legie Varšava 1:0 nad Górnikem Zabrze v polské nejvyšší soutěži. Reprezentační útočník po únorovém návratu do klubu skóroval už potřetí.

ČTK
05.03.202309:37

Sáček asistoval za Bialystok

Český fotbalista Michal Sáček v 23. kole polské ligy přispěl asistencí k remíze Jagiellonie Bialystok 1:1 na hřišti poslední Legnice. Bývalý dlouholetý hráč Sparty po zimním přestupu nastoupil poprvé od začátku a v 24. minutě připravil úvodní zásah Nenému. Bialystok, za který dnes odehrál 74 minut i Tomáš Přikryl, je aktuálně na 14. místě tabulky.

ČTK
27.02.202317:58

Pospíšil se může vrátit do Olomouce

Sigma Olomouc by i po uzavření přestupového okna mohla přivítat novou akvizici. Hanácký celek řeší možný návrat Martina Pospíšila z Jagiellonie Bialystok, podmínkou však je, aby 31letý záložník v Polsku ukončil smlouvu a následně by do léta na Hané působil jako amatér.

twitter.com/MichalKvasnica
25.02.202309:35

Hanousek zamířil do vlastní sítě

Widzew Łódź včera remizoval na půdě Legie Varšava a nešťastníkem duelu byl Marek Hanousek. Český záložník si patnáct minut před koncem dal vlastní branku, jeho spoluhráči na to ještě dokázali zareagovat a výsledkem byla remíza 2:2.

24.02.202320:53

Petrášek zařídil Rakówu tři body

Raków na hřišti Jagiellonie brzy prohrával, a ačkoliv ještě před pauzou vyrovnal, na vedoucí trefu dlouho čekal. Vítězství týmu vystřelil až v pětasedmdesáté minutě český stoper Tomáš Petrášek.

23.02.202311:56

Górnik hlásí dvě nové posily

Górnik Zabrze v polské nejvyšší soutěži usiluje o holé přežití, na boj o záchranu si přitom přivedl do svých řad dvě nové posily. Sedmadvacetiletý záložník Damian Rasak přichází od domácí konkurence, konkrétně z Wisly Plock, kde působil nepřetržitě od roku 2017, smlouvu s novým zaměstnavatelem podepsal do roku 2025. Útok Górniku pak posílil Anthony van den Hurk, reprezentant Curacaa, na půlroční hostování ho získal z druholigového tureckého Caykuru Rizespor.

gol24.pl, gornikzabrze.pl
21.02.202319:52

Castaňeda se navrátil do Polska

Kolumbijský křídelník Frank Castaňeda během léta zamířil na dobrodružství do Thajska poté, co ukončil své angažmá ve Wartě Poznaň, v Buriramu United ovšem nevydržel dlouho a do Polska se po pár měsících vrací zpět, konkrétně k řadám prvoligového Radomiaku Radom. Jak uvedl kolumbijský žurnalista Pipe Sierra, smlouvu podepsal osmadvacetiletý hráč u klubu Ekstraklasy do roku 2024.

fanaticos.com.co
12.02.202321:17

Jugas a Pekhart se podepsali pod remízu

Legia Varšava remizovala 2:2 s Cracovií, na čemž měli zásluhu hned dva čeští hráči. Jakub Jugas v 82. minutě poslal hosty do opětovného vedení, na které o pět minut později odpověděl střídající Tomáš Pehkart. Prvně jmenovaný si připsal první gól v sezoně, zatímco 33letý útočník skóroval premiérově po návratu do Legie.

04.02.202314:14

Loshaj vyzkouší tureckou ligu

Z Polska do Turecka se stěhuje Florian Loshaj, kosovský záložník opustil Cracovii a zamířil zdarma do Istanbulsporu.

transfermarkt.de
02.02.202310:56

Sáček se v Polsku upíše na 2,5 roku

Jagiellonia Białystok finalizuje příchod Michala Sáčka ze Sparty Praha. Šestadvacetiletý záložník podepíše smlouvu na 2,5 roku.

twitter.com/KubaSeweryn
01.02.202319:28

Eupen přivedl útočníka Dava

Eupen v poslední den uzávěrky oznámil podpis nejlepšího střelce polské Wisly Plock. Španělský forvard Davo podepsal s účastníkem belgické nejvyšší soutěže smlouvu na tři a půl roku. Davo v této sezóně nastřílel v dresu polského klubu v Ekstraklase devět gólů a přidal tři asistence. Bývalý hráč Ibizy, odkud poprvé zamířil na angažmá mimo domov, může hrát na levé straně útoku nebo jako střední forvard. Poplatek za přestup podle serveru transfermarkt.de činil 600 tisíc eur.

getfootballnewsbene.com, transfermarkt.de
01.02.202317:22

Sáček může odejít do Jagiellonie

Jagiellonia Białystok hledá posilu do středu zálohy a vhodného kandidáta si vyhlédla ve Spartě. Polský klub, jenž bude usilovat o záchranu v Ekstraklase, chce angažovat Michala Sáčka, s nímž letenský klub přestal počítat.

30.01.202321:04

Jablonský potvrdil výhru Cracovie

KS Cracovia v pondělní dohrávce 18. kola polské Ekstraklasy porazila Górnik Zabrze 2:0, na čemž se druhým gólem podílel David Jablonský. Pro českého obránce se jednalo o první gól v sezoně.

23.01.202321:35

Legia Varšava před návratem Pekharta?

Tomáš Pekhart je po listopadovém odchodu z tureckého Gaziantepu volným hráčem, to už by ale nemělo platit dlouho. Podle informací serveru "isport.cz" se zkušený útočník vrátí do Legie Varšava, kde se stal v sezoně 2020/21 s 22 góly nejlepším střelcem Ekstraklasy.