Zprávy z evropských lig

Brankář Petr Čech dostal v zápase Bastia-Rennes opět 3 góly a Rennes tak prohráli 1:3, je to už potřetí za sebou co Čech dostal 3 góly. Účastník letošní Ligy Mistrů Auxerre SC remizovala venku s Olimpiquem Marseille 0:0. Francouzkou ligu, která i v tomto kole viděla opět několik červených karet vede překvapivě Nice, v tomto kole remizovalo na půdě Paris SG 1:1. Haškův Štrasburk remizoval doma s Lille 2:2 a je na 14.pozici. V Anglii se opět vyznamenal tvrdý český obránce Tomáš Řepka když dostal žlutou kartu za nesportovní chování. Nemůžeme mu ale vyčítat karty, být stálým členem obrany West Hamu Utd. je velice dobré. Manažer West Hamu ještě před jeho vykoupením z italské Fiorentiny říkal že ho chce právě pro jeho tvrdost. Siru Alexovi Fergusonovi určitě neudělal radost Roy Keane, který za hrubý a nejspíš i úmyslný faul loktem vyděl červenou kartu, a to ho ještě musel utěšovat David Beckham, jinak by se Kean nejspíš se Sunderlandským hráčem i popral. Na jedné české nejmenované televizi ve zprávách říkali, že Keane se dostává do novin pouze díky jeho výstřelků, skandálům a faulům, Roy Keane je přitom světová extratřída a oprávněný kapitán Manchesteru United.Manchester nakonec na půdě Sunderlandu remizoval 1:1 po góĺech Giggse na straně Reds a posily Floa na straně Sunderlandu. První výhru v letošní sezóne si připsal i novášk z West Bromwiche když porazil Fulham 1:0. V čele Premier League jsou překvapivě hráči Tottenhamu, Hotspurs totiž doma porazili Southampton 2:1, dotáhnout se na ně může dnes Liverpool který dohrává dnes doma s Newcastlem. V dalším zajímavém zápase remizovala Chelsea doma s Arsenalem 1:1, góly dávali Zola a Touré. Odstartovala také podle některých odborniků nejlepší fotbalová soutěž na světě-španelská La Liga. Obhájce titulu Valencia vyhrála na Mallorce 2:1, la Coruňa doma překvapivě podlehla Betissu Sevilla 2:4, vydařený návrat se povedl Atleticu Madrid-Atletico vydřelo cení bod za remízu ve slavné Barceloně. Real Madrid dohrává první kolo dnes zápasem proti Espaňolu Barcelona. Galáskův Ajax opět vyhrál, tentokrát na hřišti Gronningenu a po třech kolech vede ligu. Zajímavý zápas přineslo 4.kolo nejvyšší Belgické soutěže, přemožitel Sparty ze třetího předkola Ligy Mistrů hrál venku proti soupeři Slavie z prvního kola Poháru UEFA, proti Mouscronu, zápas skončil divokým skórem 3:3. Ve Skotsku jsou na prvních dvou místech, jak již je tradicí oba týmy s Glasgowa, Celtic vede před Rangers. Celtic v v5.kole přehrál doma Livingston 2:0 a Rangers vyhráli v Dunfermline vysoko 6:0. Zajímavý zápas dnes nabídne dohrávka 2.kolo Portugalské Ligy, Boavista hostí FC Porto. V přípravném zápase Juventus-Lazio dal gól Pavel Nedvěd, konečný výsledek byl 2:2.

Drnovice válí

Drnovice, tým který kvůli finančním problém nemohl hrát druhou ligu a teď hraje ligu třetí-MSFL je zatím v této soutěži zcela suveréní. Po 4 zápasech mají Drnovice na kontě 12 bodů a skóre 9:2. Dalším překvapením v nižších soutěžích je v Divizi D Dosta Bystrc, tým který se posledních pár let v této lize pohyboval ve středu nebo druhé polovině tabulky letos Divizi D po 4 zápasech vede z 10 body a ještě nedostali gól. Druhou ligu zatím vedou Pardubice se 12 body před nováčkem z Kunovic a veteránem z Opavy kteří mají bodů 10.

6.kolo Gambrinus Ligy

6.kolo Gambrinus Ligy opět přineslo několik zajímavých výsledků. Pražská Sparta hrála v Brně, které Spartu už několik let neporazilo, Sparta si hned od začátku vytvořila převahu, která však nevyústila k téměř žádné nebezpečné střele.Až ve 22.minutě zužitkoval tlak Pospíšil- i když se štěstím, míč se do branky šoural velice pomalu a do poslední chvíle nebylo jasno, zda skončí v síti nebo ne, nakonec se slabá "střela" odrazila od tyčky a Sparta vedla 1:0. Brno mělo ovšem mělo pro Spartu přichystané překvapení a hned za minutu vyrovnal Brněnský Libor Došek po fatální chybě gólmana Špita, ten byl po celý zápas nejistý a měl jen štěstí že po nějáké z jeho chyb Brňané nevyrovnali. Zlom nastal v 25.minutě kdy domácí miláček gólman Luboš Přibyl hrál rukou mimo pokutové území aby zabránil jistému gólu-nemohl čekat nic jiného než vyloučení. Od 25.minutě tedy hráli Brňané v deseti, už ve dvou zápasech dostal nějáký Brněnský hráč červenou kartu. Zesláblé Brno bylo v deseti opět pod tlakem čehož zužitkoval ve 32.minutě opět Pospíšil. Po poločase tak vedla Sparta v Brně 2:1. Ve druhém poločase byla už hra nudná, Brno se i přes oslabení nedostalo pod tlak, Sparta totiž téměř celý poločas bránila výsledek a spoléhala na rychlé protiakce které bývali nebezpečné. Brno si od 80.minuty vytvořilo závěrečný tlak, ovšem díky tomu co někteří Sparťané předváděli se téměř nehrálo. Sparťané padali na zem jako hrušky a vždy se dlouho váleli na zemi aby ušetřili čas, i když bylo zcela zjevné že o žádný faul nešlo. Rozhodčí ovšem ani v jednom z případů neocenili divadélko kartou. Brněnští fandové v závěru skandovali "peníze, peníze, peníze..." a dávali tím najevo co si o zápase mysleli. Podobně se minulý týden vyjádřil i jeden člen Zlínského týmu který říkal: "Proč jsme letos ani jednou nevyhráli a doma vždy remizovali? Jsme v lize nový, takže nemáme moc peněz, tím pádem si nemůžeme kupovat rozhodčí jako bohaté týmy". Další pražský celek, Viktoria Žižkova doma pouze remizovala s Olomoucí 2:2, když vyrovnávací gól dal Chihury až v 90.minutě za přispění Olomouckého obránce. První výhru si připsal i Staroměstský Synot který doma porazil České Budějovice 2:0. Velké překvapení letošní sezóny jsou bezesporu Jablonec a Blšany které od příchodu Němce vůbec nevypadají že v loňské sezóně háli o záchranu. Právě tyto dva celky se o víkendu střetly, Blšany hrály doma a zápas skončil 0:0, Jablonec tedy ještě letos neprohrál, což je určitě překvapení. Trenér Jablonce však ještě před sezónou varoval:" Letos budeme silní, silnější než loni a soupři nás budou muset brát vážně". Tato slova určitě zatím plní-jen aby to Jablonci vydrželo. Bohemians získali první bod v této sezóně, v Hradci vyválčily remízu 1:1, přesto zůstávají v tabulce poslední s jedním jediným bodem. V dalším zápase Ostrava porazila Příbram 1:0. Zápas Liberec-Teplice se hrál po uzávěrce této zprávy.

Los poháru UEFA nebyl krutý

Dnes od 14:00 se losoval Pohár UEFA, který letos hrají 4 české týmy- Slovan Liberec, Sparta Praha, Slavia Praha a Viktoria Žižkov. Liberec bude hrát s Dinamo Tbilisi, Slavia s Mouscronem a Sparta s týmem Široky Brijeg. Jediná Viktorka Žižkov nejspíš první kolo nepřežije, los jí totiž přidělil Glasgow Rangers. Přemožitel Olomouce z kvalifikace FK Sarajevo také nemá příznivý los - Besiktas Istanbul. Všechny české týmy budou začínat doma.

Liga Mistrů byla rozlosována

Ve čtvrtek krátce po obědě se v Monaku losovalo osm základních skupin. Jako obvykle se zrodila jedna "skupina smrti" do které spadly kromě francouzkého Racingu Lens ještě vítěz Španělského Poháru a Superpoháru Deportivo la Coruňa, přemožitel našeho Liberce ze 3.předkola AC Milán a vítěz Ligy Mistrů ze sezóny 2000/2001 Bayern Mnichov. Přemožitel pražské Sparty Genk nemá také vůbec jednoduchou skupina, kromě slabších AEK Athény je tam AS Řím a obhájce Real Madrid. Los základních skupin UEFA Champions League 2002/2003 tedy dopadl takto:

Hertha potvrdila zájem o Auera

Hertha Berlin je přichystána na tahanice s Bayernem Leverkusen o služby slibného německého útočníka, reprezentanta do 21 let, Benjamina Auera. Ten chce z Mönchengladbachu, kde působí, odejít jinam. Vedení klubu potvrdilo největší zájem ze strany Herthy Berlín a Bayeru Leverkusen. Německá media zveřejnila prohlášení mladého útočníka o podepsání smlouvy v Leverkusenu, ale generální ředitel Herthy Dieter Hoeness tuto zprávu dementoval. "S Leverkusenem nic nepodepsal, to vím jistě," řekl Hoeness.

Liberec šel ve stopách Sparty

Slovan Liberec byl před domácí odvetou třetího předkola Ligy Mistrů proti italskému AC Milán v podobné situaci jako o den dříve pražská Sparta, potřeboval vyhrát. Stejně jako Sparta na tom Severočeši byli i po poločase, prohrávali 0:1...

Hejduk odešel z Leverkusenu

Americký obránce Frankie Hejduk přestoupil do Švýcarského klubu St.Gallen. Osmadvacetiletý hráč podepsal kontrakt do sezony 2002/2003 s opcí. Hejduk hrál v Leverkusenu čtyři roky, ale výrazně se neprosadil. Změnit tým se rozhodl po úspěchu na MS v Japonsku a Jižní Koreji, kde se s reprezentací USA probojoval do čtvrtfinále. Hejduk doufá v lepší angažmá než to, co měl v Bayernu Leverkusen.

Pizarro má radost ze začátku sezony

Peruánský útočník Claudio Pizarro je potěšený, jak mu vyšel záčátek sezony v Bundeslize, ale je nohama na zemi. Pizarro je v úžasné formě, dosavadní tři ligové zápasy mu vyšly skvěle, ale ví moc dobře, jak je obtížené udržet si místo v základní sestavě Bayernu Mnichov. "Já myslím, že jsem dobře hrál proti Hamburku, doufám, že můj výkon přesvědčil trenéra o mé užitečnosti pro tým. V kádru je hodně dobrých útočníků a já chci bojovat o místo v základní sestavě. Chceme vyhrát ligu a můj osobní cíl je vyhrát tabulku střelců v Bundeslize. Proto potřebuju co nejvíc hrát a získat sebedůvěru a udělat štasného sebe a trenéra," řekl Pizzaro.

Sparta téměř vstala z hrobu

Sparta v prvním utkání třetího předkola Ligy Mistrů na hřišti belgického Genku prohrála 0:2 a doma tak měla co dotahovat. Když v poločase prohrávala 0:1, zdálo se být vše jasné...

Zemětřesení v Kaiserslauternu

Kaiserslautern je prvním bundesligovým klubem, který po nevydařeném začátku sezóny propustil svého trenéra, Andrease Brehmeho. A aby toho nebylo málo, tak se rozhodl rezignovat i prezident klubu Jürgen Friedrich.

Do Schalke přestoupil Varela

Schalke dokončilo přestup Uruguajského reprezentanta Gustava Varely z Nacionalu. Čtyřiadvacetiletý útočník podepsal kontrakt do roku 2006. Generální ředitel Schalke je přesvědčený, že Varela bude velkou posilou pro jeho klub. "On může hrát jak v útoku, tak i v záložní řadě," řekl Assauer na internetové stránce klubu. Trenér Frank Neubarth je také přesvědčen o jeho kvalitách. "Je to kvalitní hráč, může hrát na mnoha postech, je rychlý a dobrý technik. Takový hráč je pro mužstvo přínos." Varela dostal dres s číslem 10 a v něděli nastoupí v utkání proti Hertě Berlin. Varela je v Schalke už druhým hráčem z Uruguajské reprezentace, minulý týden podepsal smlouvu Dario Rodriguez.

Bayern chce prodat Nika Kovače a Pabla Thiama

Duo Niko Kovač a Pablo Thiam je připraveno opustit bavorský velkoklub, ani jeden se neprobojoval trvale do základní sestavy. Po velkých nákupech Bayernu to vypadá, že oba hráči odejdou, i když do Bayernu přišli teprve před rokem. Bývalý matematik Hitzfeld už připustil, že oba hráči mohou do Vánoc odejít. O defenzivního záložníka Pabla Thiama se zajímá Wolfsburg, o Nika Kovače má zájem hned několik klubů. Thiam přišel do Bayernu zadarmo ze Stuttgartu, za Nika Kovače Bayern Hamburku zaplatil 4 milióny liber.

Bochum šokovala Leverkusen

Bochum pokračuje v báječném začátku a překvapivě triumfovala na hřišti Leverkusenu v poměru 4:2. Leverkusen se ujal vedení v 10. minutě, střelcem byl Jan Šimák, ale za tři minuty srovnal Thordur Gudjonsson. Bývalý reprezentant Německa Darius Wosz šokoval Klause Toppmöllera a všechny fanoušky Leverkusenu, když dostal Bochum ve čtyřiatřicáté minutě do vedení. Psychicky nalomení hráči Leverkusenu inkasovali další gól těsně před poločasem, střelcem se stal Frank Fahrenhorst a tým Klause Toppmöllera prohrával už 1:3. Po přestávce přidal další gól Thomas Christiansen, už svůj šestý ve třech zápasech bundesligy, a Bayer se zhroutil. Malá náplast přišla v sedmašedesáté minutě, kdy výsledek korigoval na konečných 2:4 Franca.

Baresi ve Fulhamu končí

Opravdu krátké trvání mělo působení italské legendy Franca Baresiho v anglickém Fulhamu. Na pozici sportovního ředitele nastoupil teprve 1. června, dnes kvůli neshodám s manažerem Jeanem Tiganou rezignoval.

Moratti: Ronaldo nikam nejde

Už dlouho se táhnou spekulace o tom, zda Brazilec Ronaldo, jedna z největších hvězd letošního světového šampionátu, opustí Inter Milán a upíše se slavnému Realu Madrid. Dohady rázně utnul prezident Interu Massimo Moratti.

Krátké zprávy z evropských lig

Trenéru Gussovi Hiddinkovi se povedl úvod mise v PSV Eindhoven dobře, i když ve finále nizozemského Superpoháru prohrál s Ajaxem. Začátek ligy se Hiddinkovi, který dovedl Koreu až do semifinále MS 2002, ovšem povedl dobře. PSV, jež Hiddink vede, vyhrálo na hřišti Excelsioru 2:0. První kolo holandské první ligy bylo úspěšné pro českého reprezentanta Tomáše Galáska, svému Ajaxu pomohl jedním gólem k výhře 3:1 nad Utrechtem. Vítěz minulého ročníku Poháru UEFA, Feynoord Rotterdam, porazil Nijmegen 2:0.

Surová Le Championat

Ano, surová liga - i tak by se mohlo přezdívat Francouzké 1. lize, která nese název Le Championat. Po třech odehraných kolech totiž hráči dostali dohromady už 18 červených karet. Zápas Bastia - Monako musel být na 5 minut přerušen kvůli hromadné potyčce hráčů.

Premier League odstartovala

Všichni fanoušci fotbalu se konečně mohou radovat, o víkendu začala podle mnohých odborníků nejlepší fotbalová soutěž na světě - anglická Premier League. V prvním kole se podařilo zvítězit všem favoritům, i když některým jen velice těsně. Slavný Manchester United přivítal ve svém chrámu na Old Trafford nováčka West Bromwich Albion. Ten si ale nevedl vůbec špatně - celý první poločas dokázal odehrát bez újmy v podobě obdrženého gólu. Už to vypadalo, že United zahájí sezónu chabým výsledkem, pak ale přišel na hřiště osvědčený trumf United - náhradník Ole Gunnar Solskjaer. Netrvalo dlouho a Manchester se zásluhou norského střelce dostal do vedení, které do konce utkání uhájil. Pro Solskjaera to byl jubilejní stý gól v dresu United. Trenér Ferguson se po zápase vyjádřil: "Mohli jsme vyhrát i 8:0, ale nakonec jsem spokojený i s jednogólovou výhrou". Nakonec tedy: Manchester Utd. - W.B.A. 1:0.

Haaland chce žalovat Keana

Nor Alf Inge Haaland a jeho klub Manchester City nejspíše budou podávat žalobu na Roye Keana, hráče konkurenčního United. Keane totiž v jedné ze svých autobiografiích, které pravidelně vycházejí v místních novinách, přiznal, že Haalanda loni hrubě fauloval úmyslně. Prý se mu tak chtěl pomstít za tři roky starý střet, po kterém musel Keane vynechat většinu ročníku 1997/98.