Profily, historie

 

Představení účastníků MS 2022 - Korejská republika

Jižní Korea načíná druhou desítku svých účastí na světovém šampionátu s tím, že na jednu stranu ví, co čekat, a na stranu druhou vlastně ne tak úplně. Na jednu stranu totiž po dlouhé době zaměstnává trenéra s čitelným rukopisem, který je na stranu druhou prvním trenérem v historii země, jemuž bylo dovoleno ve funkci završit komplet celý čtyřletý cyklus...  
20.11. | Profily, historie | 21 komentářů
 

Představení stadionů mistrovství světa 2022

Už jen pár hodin nás dělí od zahájení kontroverzního mistrovství světa v Kataru, přičemž jedním z hlavních terčů kritiky byly stadiony. Pořadatelská země při přidělení pořadatelství prakticky žádnými vhodnými nedisponovala a vše se tedy muselo vybudovat na zelené louce, což pochopitelně není zrovna ekonomicky zodpovědné - vždyť také náklady na letošní šampionát více než desetkrát převýšily dosud nejdražší turnaj v Brazílii před osmi lety.  
20.11. | Profily, historie | 94 komentářů
 

Představení účastníků MS 2022 - Uruguay

Na letošním mistrovství světa se představí několik týmů, které lze bez přehánění označit za černé koně turnaje. Mluví se například o Dánsku, Srbsku, Chorvatsku, ale zapomínat se nesmí také na třetí nejméně lidnatou zemi (po Kataru a Walesu), která se na turnaji představí - Uruguay.  
20.11. | Profily, historie | 59 komentářů
 

Představení účastníků MS 2022 - Ghana

Černé hvězdy jedou na letošní MS ve zvláštní pozici - zlatá generace je (skoro) definitivně pryč, na Afconu to letos byla tragédie, ale při pohledu na soupisku se přesto vkrádá pocit, že bychom tento tým možná neměli až tak úplně podceňovat.  
19.11. | Profily, historie | 50 komentářů
 

Představení účastníků MS 2022 - Kamerun

Žádný africký tým nemá na mistrovství světa bohatší historii než Kamerun; Nepřemožitelní Lvi se na největším fotbalovém svátku představí už poosmé. Přesto jim ale fanoušci, analytici i sázkaři letos shodně předvídají hladký konec už ve skupině. Podaří se svěřencům někdejšího skvělého obránce Rigoberta Songa překonat očekávání?  
19.11. | Profily, historie | 45 komentářů
 

Historie míčů pro mistrovství světa - od Tienta v roce 1930 po Al Rihla v roce 2022

Trenér německé reprezentace Sepp Herberger v roce 1954 o fotbale řekl toto: "Míč je kulatý a zápas trvá 90 minut." Tento legendární citát však platil spíše pro několik prvních mistrovství světa, kdy byl míč všechno, jen ne dokonale kulatý.  
18.11. | Profily, historie | 57 komentářů
 

Představení účastníků MS 2022 - Brazílie

Anglie o sobě může tvrdit, že je kolébkou fotbalu, tím pravým symbolem sepjetí národa s fotbalem je ale podle mého názoru hlavně Brazílie. Dodnes ještě pamatuju, když jsem jako malý sledoval fotbalové reklamy s portugalským heslem "Joga bonito", tedy "krásná hra". Jako správný staromilec musím říct, že mě mrzí, že právě "Joga bonito" (a teď nemyslím ty reklamy) se tak trochu z profesionálního fotbalu vytratila...  
18.11. | Profily, historie | 170 komentářů
 

Představení účastníků MS 2022 - Švýcarsko

Ani archetyp stability nemůže v Kataru pochopitelně chybět. Z vrcholných turnajů vynechalo Švýcarsko za posledních 18 let pouze Euro v roce 2012. Jinak nikdy nemělo potíže se na MS či ME kvalifikovat. Stejně tak prokazuje stabilitu také v Lize národů. Od jejího založení v roce 2018 se pořád drží v Lize A.  
18.11. | Profily, historie | 40 komentářů
 

Představení účastníků MS 2022 - Maroko

Co máme na MS čekat od Maroka? Ještě pár týdnů zpátky to vypadalo jako triviální dotaz: Co asi jiného, než atraktivní, leč neefektivní fotbal s létajícími wing-backy, spoustou nedotažených (polo)šancí a následným brzkým vypadnutím? Jenže pod novým trenérem Regraguim se Lvi z Atlasu rázem stávají mnohem nečitelnějšími...  
17.11. | Profily, historie | 71 komentářů
 

Představení účastníků MS 2022 - Kanada

Oproti minulým rokům není ve složení účastníků turnaje příliš mnoho změn. Pouze tři týmy se neúčastnily MS v roce 2014 nebo 2018. Jedním z nich je právě Kanada. Bude to teprve podruhé, co se fotbalová reprezentace jinak tradičně hokejové země představí na mistrovství světa. A od poslední účasti uběhlo už předlouhých 36 let...  
17.11. | Profily, historie | 70 komentářů
 

Představení účastníků MS 2022 - Belgie

O Mistrovství světa 2022 se v Belgii už před deseti lety mluvilo v souvislosti s tím, že půjde o vrchol její zlaté generace v čele s útočníkem Lukakem či záložníkem Kevinem de Bruynem. Naneštěstí pro třetí celek ze šampionátu v roce 2018 se ale zdá, že vrchol má tato generace již za sebou.  
16.11. | Profily, historie | 41 komentářů
 

Představení účastníků MS 2022 - Japonsko

V roce 2014 byly nároky na Hondu, Kagawu a spol. zjevně příliš vysoké, v roce 2018 zase zjevně příliš nízké. Tentokrát těžko říct; popularita Samurai Blue mezi občany Japonska pozvolně klesá a vzorec je už za ta léta evidentní. Po každém osmifinále vždy přichází konec ve skupině, přičemž skupina s Německem a Španělskem ten konec dost dobře věstí...  
16.11. | Profily, historie | 38 komentářů
 

Představení účastníků MS 2022 - Německo

Už dlouho nejeli Němci na světový šampionát v tak pasivní roli. Ani na MS v roce 2006. Tomu sice předcházelo ještě větší fiasko než loňské Euro, avšak na domácím šampionátu si klopýtnutí vůbec nemohli dovolit. Nyní Nationalelf převrací list a čeká ji uhlazená tabula rasa. Stačí jen začít psát.  
16.11. | Profily, historie | 38 komentářů
 

Představení účastníků MS 2022 - Španělsko

Ve Španělsku je před mistrovstvím světa rozporuplná atmosféra. La Roja tradičně míří na mundial jako jeden z širší palety favoritů, u kterého by účast v bojích o medaile nebyla úplným šokem. Už po nedávné nominaci trenéra Luise Enriqueho se však začalo spekulovat, zda tým skutečně jede v ideálním složení a může se s nejlepšími vůbec měřit.  
15.11. | Profily, historie | 102 komentářů
 

Představení účastníků MS 2022 - Kostarika

Nezaujatému fanouškovi jsou většinou outsideři z malých zemí sympatičtí, v případě Kostariky je však přirozená podpora trochu oslabena defenzivním stylem, kterým se v posledních letech prezentuje. Nic jiného neočekávejte ani letos, protože hodně tvrzený beton je prakticky to jediné, co může dát Kostarice naději na potrápení kvalitativně mnohem silnějších soupeřů.  
15.11. | Profily, historie | 40 komentářů
12:12 AS Monaco opět mění generálního ředitele
AS Monaco znovu sáhlo ke změně generálního manažera. Před letošní sezonou se funkce ujal Jean-Emmanuel De Witt, kterého nyní střídá Ben Lambrecht. (lequipe.fr)
11:56 Jošida: Opět jsme nebyli odměněni
Japonsko opětovně neprolomilo brány osmifinále, nedokázalo se totiž popasovat s penaltovým rozstřelem, a tak mezi osmičku nejlepších proklouzlo Chorvatsko. A pořádně zklamaný byl z konečného rezultátu japonský kapitán Maja Jošida. "Každý den po dobu čtyř let jsme pracovali na tom, abychom konečně prolomili tuhle bariéru a postoupili do čtvrtfinále,” hlesl. "Ale opět jsme nebyli odměněni výsledkem, který bychom si přáli. Je strašně těžké to přijmout.” (ČTK)
11:43 Almería chce dalšího hráče z Marseille
Útočník Luis Javier Suárez odchází z Marseille na hostování do Almeríe, po stejné trase by pak mohl putovat ještě jeden fotbalista - v hledáčku španělského celku je rovněž záložník Pape Gueye. (getfootballnewsfrance.com)
11:22 O Ronaldově budoucnosti ještě jasno není
Ačkoli se objevily zprávy, že přestup Cristiana Ronalda do saúdskoarabského Al Nassru je na spadnutí a je již prakticky hotovou záležitostí, dle zdrojů portugalského listu A BOLA ještě transfer není ani zdaleka dokončený. Asijský klub totiž údajně ani o takovém přestupu konkrétně a napřímo nejednal, čeká totiž na vhodnou chvíli, až Portugalcovi učiní nabídku. Počká tedy na skončení světového šampionátu v Kataru. (abola.pt)
11:16 Vitória by ráda přivedla Amarala
Vitória se pohybuje v Primeira Lize kolem příček zajišťující evropské poháry pro příští sezónu, a aby své počínání dotáhla do úspěšného konce, potřebovala by dle svých vyjádření posílit levý kraj obrany. V hledáčku tak má Pedra Amarala z konkurenčního celku portugalské nejvyšší soutěže Rio Ave. Aktuální tržní hodnota Amarala činí dle serveru transfermarkt.de 750 tisíc euro. (abola.pt)
10:58 Son za vysokou porážku nikoho nevinil
Největší star jihokorejského výběru Hung-min Son si bezpochyby představoval lepší představení, než jaké se svými spoluhráči předvedl v osmifinále MS v Kataru proti Brazílii, nehledal ovšem problémy v konkrétních bodech. "Dali jsme do toho všechno, nemějte nám to za zlé,” vzkazoval fanouškům. "Jakmile dáte jednomu z brazilských hráčů prostor, prostě dá gól. Nechci obviňovat nikoho. Jsem velmi hrdý na to, co jsme zde na turnaji dokázali,” podotkl. (sport.ua)
10:43 Modrič neřekl ne MS v roce 2026
Chorvatsko se po vítězství nad Japonskem, které se konalo až v penaltovém rozstřelu, dočkalo postupu mezi osmičku nejlepších na MS v Kataru. A Luka Modrič, kapitán Kockasti, se tak může připravovat se svými spoluhráči na čtvrtfinále proti Brazílii. Po utkání s Japonci dostal také otázku na případnou účast na světovém šampionátu v Kanadě, USA a Mexiku, které se bude konat za čtyři roky. "Uvidíme. Teď se soustředím na turnaj v Kataru,” vzkazoval sedmatřicetiletý chorvatský záložník. (sport.ua)
10:19 Pelé měl radost z výhry Brazílie
Okolo legendárního Pelého je v posledních dnech velký humbuk. Objevily se zprávy, že je údajně ve vážném stavu a nereaguje na chemoterapii, ty každopádně dementovalo jeho blízké okolí včetně nemocnice, ve které je hospitalizován. Brazilci včera skolili v osmifinále světového šampionátu Jižní Koreu a sám dvaaosmdesátiletý bývalý útočník si okamžitě zlepšil náladu. "Je to směs úlevy a štěstí. Na den jste mě udělali šťastným,” vzkazoval Pelé prostřednictvím příbuzných. (sport.ua)
10:11 Felipe skončí v Atléticu, přijde Söyüncü?
Třiatřicetiletý stoper Felipe má v Atléticu Madrid smlouvu pouze do konce této sezóny a o jejím prodloužení zřejmě nebude žádná řeč. Brazilec letos sehrál v dresu Colchoneros pouze tři zápasy a trenér Diego Simeone je rozhodnutý ho vyřadit z kádru. Podle zdrojů Mundo Deportivo má již každopádně také vyhlédnutou náhradu, madridský celek by měl cílit na tureckého reprezentanta Caglara Söyüncüa, hájícího barvy anglického Leicesteru. (abola.pt)
09:57 Devlin nehrál, přesto získal Messiho dres

Australský záložník Cameron Devlin na fotbalovém mistrovství světa neodehrál ani minutu, přesto z Kataru odjel s cenným suvenýrem. Po sobotní osmifinálové prohře 1:2 s Argentinou si s ním vyměnil dres Lionel Messi. Sedminásobný držitel Zlatého míče proti Austrálii odehrál jubilejní 1000. zápas v profesionální kariéře a k výhře přispěl jednou brankou. "Šel jsem na hřiště utěšit kluky a potřásl jsem si s Messim rukou," citovala Devlina agentura Reuters.

"Chtěl jsem nejdřív dát šanci klukům, co hráli, ale nikdo nic neříkal, tak jsem zkusil štěstí. A on mi odpověděl: Potkáme se uvnitř," přidal záložník skotského celku Heart of Midlothian. "Rozhodně neměl tušení, kdo jsem, takže mě zaskočilo, že si vzal můj dres. Zjevně je to slušný a pokorný člověk. Asi si ho doma nevyvěsí, nejspíš ho nechal v šatně na zemi, ale to mi nevadí. Hlavní je, že jeho dres mám já," dodal Devlin.

(ČTK)
Další expres zprávy
Výsledkový servis
07.12.
Sparta Praha B - Vlašim
info
07.12.
Viktoria Žižkov - Slovan Liberec
info
Kompletní výsledky
05.12.
Japonsko - Chorvatsko
1:2p
05.12.
Brazílie - Korejská rep.
4:1
16:00
Maroko - Španělsko
info
20:00
Portugalsko - Švýcarsko
info
Kompletní výsledky
07.12.
Olympique Lyon - FC Curych
info
07.12.
FC Rosengård - SL Benfica
info
07.12.
Arsenal LFC - Juventus FC
info
07.12.
Bayern Mnichov - FC Barcelona
info
Kompletní výsledky
07.12.
Stockport County - Charlton
info
20:45
Boreham Wood - Oldham Athletic
info
20:45
Halifax Town - Dorking Wanderers
info
Kompletní výsledky
05.12.
SD Ponferradina - Burgos CF
1:2
19:00
CD Leganés - CD Mirandés
info
19:00
Real Oviedo - UD Las Palmas
info
21:00
Albacete Balompié - Real Zaragoza
info
07.12.
FC Cartagena - Villarreal CF B
info
07.12.
SD Huesca - FC Andorra
info
07.12.
CD Tenerife - Deportivo Alavés
info
Kompletní výsledky
07.12.
Ternana Calcio - Cagliari Calcio
info
05.12.
Delfino Pescara - Taranto Sport
0:2
Kompletní výsledky
05.12.
FC Versailles - CS Sedan
2:0
Kompletní výsledky
05.12.
CD Mafra - FC Vizela
1:1
21:45
Estoril Praia - União Torreense
info
07.12.
SC Farense - CS Marítimo
info
07.12.
Rio Ave FC - Sporting CP
info
Kompletní výsledky
05.12.
Çaykur Rizespor - Pendikspor
1:1
Kompletní výsledky
07.12.
Ruch Lvov - Černomorec Oděsa
info
Kompletní výsledky
05.12.
FCSB - CS Mioveni
5:1
18:00
Sepsi OSK - FC Voluntari
info
18:00
Petrolul Ploieşti - Univ. Craiova
info
18:00
Unirea Slobozia - Dinamo Bukurešť
info
07.12.
CSM Alexandria - CSC Dumbrăvița
info
07.12.
Argeş Piteşti - CSU Craiova
info
07.12.
FC Hermannstadt - Chindia T.
info
07.12.
CS Ocna Mures - FC Baia Mare
info
07.12.
Farul Constanţa - CFR Cluj
info
07.12.
Universitatea Cluj - Rapid 1923
info
Kompletní výsledky
14:00
ND Gorica - NK Bravo
info
18:00
NK Maribor - NK Radomlje
info
07.12.
FC Koper - Tabor Sežana
info
07.12.
NK Domžale - NK Celje
info
Kompletní výsledky
05.12.
Omonia Nikósie - Karmiotissa P.
4:0
Kompletní výsledky
20:45
Glentoran FC - Linfield FC
info
20:45
Cliftonville FC - Coleraine FC
info
Kompletní výsledky
07.12.
Arsenal Tivat - OFK Petrovac
info
07.12.
Jedin. BP - Sutjeska Nikšić
info
07.12.
Jezero Plav - Rudar Pljevlja
info
07.12.
Mornar Bar - Dečić Tuzi
info
07.12.
Iskra Danilovgrad - Bud. Podg.
info
Kompletní výsledky
07.12.
KF Tirana - Vllaznia Skadar
info
Kompletní výsledky
05.12.
FC Ararat-Armenia - Pyunik Jerevan
1:1
Kompletní výsledky
07.12.
Lokomotivi Tbilisi II - T. Kutaisi
info
Kompletní výsledky
konec smlouvy
 
 
konec kariéry
 
 
konec kariéry
 
 
konec kariéry
 
 
konec smlouvy
 
 
Všechny přestupy
11:00
Real Betis - Villarreal CF (Záznam 5. kola španělské fotbalové LaLigy)
11:15
Turín FC - US Lecce (Záznam 5. kola italské fotbalové Serie A)
12:00
SK Sigma Olomouc-SK Slavia Praha (FORTUNA:LIGA - Záznam utkání 11. kola FORTUNA:LIGY (v přestávce: Studio 1. fotbalové ligy))
Kompletní TV program
Anketa
Jak dopadne osmifinále Portugalsko - Švýcarsko?
Hlasovat