All-Stars osmifinále mistrovství světa 2014
Obsahuje i podcast. Prvních osm vyřazovacích soubojů je za námi, což znamená jediné - světový šampionát v Brazílii se dostává do další fáze, kde už opravdu začíná jít do tuhého. Jaké ovšem bylo ono osmifinále, kdo v něm na jednotlivých postech zaujal nejvíce? EuroFotbal pro vás sestavil a okomentoval jednu takovou hvězdnou jedenáctku...
Pokud by se celý turnaj dal přejmenovat na mistrovství světa brankářů, osmifinále patřilo převážně levým bekům. Kromě našeho vítěze Faouziho Ghoulama by se teoreticky dalo uvažovat rovněž o Jose Holebasovi (Řecko), DaMarcusi Beasleymu (USA), Ricardu Rodriguezovi (Švýcarsko), Patrici Evrovi (Francie), Janu Vertonghenovi (Belgie), ne-li Marcosi Rojovi (Argentina).
Na dalších postech už byla konkurence užší. Ze všech osmifinalistů se nedostalo na žádného Nizozemce, Mexičana, Němce, Brazilce, Uruguayce, Kostaričana ani Nigerijce; největší zastoupení má v našem All-Stars výběr Francie (3).
Brankář - Tim Howard (USA)
Doslova do poslední chvíle byl jasným adeptem na toto místo Kostaričan Keylor Navas, jehož výkon proti Řecku zrál s každou minutou a vyvrcholil brilantně chyceným pokutovým kopem Gekase. Jenže výkon Tima Howarda proti Belgii zkrátka nešlo přejít bez povšimnutí a takovéhoto ocenění. Americký hrdina svými 15 zákroky, o které se vlastně rovnoměrně podělily všechny jeho končetiny, pobláznil celý Twitter způsobem, jakým se to dosud v průběhu MS nepovedlo ještě nikomu, a celkově to byl zejména on, kdo držel americké akcie tak dlouho nahoře. Ačkoliv se mohlo zdát, že ho Belgičané povětšinou trefují, "na vině" byla zpravidla spíše Howardova bezchybná poziční hra, anticipace a mrštnost.
Pravý bek - Mathieu Debuchy (Francie)
Utkání proti Nigérii nepatřilo z Debuchyho strany k těm nejlepším v kariéře, v neslavné konkurenci ostatních pravých beků však opora Newcastlu přesto vyčnívala. Ještě před zápasem nebylo zcela jisté, jestli nastoupí on nebo zkušenější Bacary Sagna; rozhodnutí vsadit na ofenzivnější volbu však Deschampsovi nakonec vyšlo na jedničku. Debuchyho práce u pravé lajny nejenže neustále zaměstnávala nebohého nigerijského levého beka Juwona Oshaniwu (jehož je snadné za celé mistrovství "shodit", dokud si člověk neuvědomí, že se původně na hřiště neměl ani podívat a že na úroveň mistrovství světa zkrátka nemá), ale navíc velkou měrou přispěla k tomu, že se Mathieu Valbuena mohl soustředit na to, co mu jde nejlépe - tvoření šancí. Debuchy na své straně hřiště zkrátka dominoval.
Střední obránce - Gary Medel (Chile)
Před šampionátem jsme (a nejen my) spekulovali o tom, jak se Gary Medel s pozicí stopera vlastně popere - z klubu je zvyklý hrát uprostřed zálohy a na generála obranné linie navíc vůbec nemá postavu. Jenže kouč Sampaoli dobře věděl, jak z něj vytáhnout to nejlepší. V systému se třemi stopery Medel zářil celý turnaj, utkání proti Brazílii však bylo z jeho strany nepopiratelným vrcholem - dřel jako kůň, neustále napadal, neudělal jedinou chybu a hodně hlasitě si řekl o lepší angažmá. Moc výraznějších vůdců jsme na šampionátu neviděli.
Střední obránce - Sokratis Papastathopoulos (Řecko)
Na Euru 2012 jsme si zvykli na dva štítové záložníky (zejména potom Maniatise), kteří nahodile zasahují z pozice středních obránců, a jsou pro Santosovu hru možná esenciálnější než ty úplně poslední instance - stopeři a brankář. Letošní akce, a zvláště pak osmifinálový souboj Řecka s Kostarikou, tomuto dva roky starému obrázku až tak věrná nebyla. Brankář Karnezis vypadal mnohem lépe než Sifakis, mladší ze středních obránců Konstantinos Manolas se řadí k objevům šampionátu a nezklamal ani jejich známější kolega z Borussie Dortmund, Sokratis Papastathopoulos. Jeho důležitost přitom byla proti Kostarice vytučněna absencí klíčového záložníka Koneho, Sokratis ovšem zvýšenou tíhu odpovědnosti ustál s grácií. Prohrál jediný z mnoha hlavičkových soubojů, do bezpečí odkopával nespočet balonů, nefauloval, vytvořil dvě šance a nakonec i skóroval. Takhle komplexní výkon od libovolného řeckého obránce zřejmě nepamatujeme.
Levý bek - Faouzi Ghoulam (Alžírsko)
Leckdo si musel ťukat na čelo. Po solidním výkonu v zahajovacím duelu s nejtěžším soupeřem ve skupině si Faouzi Ghoulam musel sednout, aby do hry rovnou na dva zápasy vpustil splašeného Mesbaha. Někdejší obránce AC Milán si odbyl svou klasiku, opětovně se projevil jako Achillova pata Halilhodžićova výběru, a tak se zkušený stratég pro klíčové utkání znovu obrátil na nečekanou jarní oporu italské Neapole. Což se mu beze zbytku vyplatilo. Ghoulamovy centrované balony měly oči i moment překvapení a Slimanimu pravidelně scházely milimetry k tomu, aby je přetavil v gól. Zároveň byl 23letý francouzský rodák rozhodně platnější i do defenzívy, kde mu akorát zkraje párkrát pláchl Mustafi - potom už se z pravé strany neprosazoval ani Özil ani kdokoliv jiný.
Střední záložník - Paul Pogba (Francie)
Rozjížděl se velmi pomalu - bezmála celou první půlku úvodní části zabil toulkami středem hřiště bez valného smyslu a celkově budil dojem toho "unaveného Pogby", který se nám povětšinou ukazoval v průběhu skupinové fáze. To všechno ale nakonec byla jenom příprava na tu pravou show: ještě v rámci prvního poločasu turínský středopolař dvakrát nabral míč na kopačky a poděsil soupeřovu obranu, aby zbytek duelu strávil primárně nápaditým a sebevědomým rozjížděním ofenzivních akcí Les Bleus. Krom toho to byl samozřejmě právě Paul Pogba, kdo v 79. minutě dominantní hlavičkou konečně utnul francouzské trápení a v podstatě tak svůj tým nasměroval do čtvrtfinále.
Střední záložník - Kevin De Bruyne (Belgie)
Drobný zrzek je ohromně pracovitým hráčem a Wilmotsovým velkým oblíbencem, musí však hrát na své přirozené pozici, to jest vysoko na hřišti jako ofenzivní záložník (či falešné pravé křídlo). Belgický kouč to před osmifinále pochopil, a ačkoliv tak mezi Witselem a útočnou fází zely díry velikosti menšího letiště, De Bruynemu vytaženější role svědčila - na hřišti patřil k nejvýraznějším hráčům, představoval neustále nebezpečí, skvěle odemykal americkou obranu, centroval i střílel. V zápase, který svou otevřeností zlomil hned několik rekordů, zastínil hvězdnějšího kolegu Hazarda a přihlásil se o titul nejdůležitějšího architekta belgické ofenzivy.
Pravé křídlo - Mathieu Valbuena (Francie)
Utkání Francie s Nigérií mělo jinačí hvězdy (nejvíce chvály se dostalo Pogbovi a útočné dvojce Benzema - Griezmann), opomenout v této sestavě Valbuenu by však bylo obrovským hříchem. Deschampsův "francouzský Iniesta" si na pravém křídle užívá velké volnosti a má za úkol neustále žhavit svůj geniální fotbalový mozek a vymýšlet neotřelá řešení ofenzivních situací. Přesně tato role mu sedí jako ulitá. Nevysoký a podsaditý záložník hraje v životní formě, proti Nigérii si připsal rekordní počet přihrávek v útočné třetině, a přestože o výhře nakonec rozhodli jiní, jeho skvělá práce držela soupeře v šachu pokaždé, kdy se Les Bleus dostali z vlastní poloviny.
Ofenzivní záložník - James Rodríguez (Kolumbie)
V tomto výběru kapitána nevyhlašujeme, pokud bychom však posuzovali podle toho, jak moc se ten který hráč zasloužil o postup svého týmu do čtvrtfinále, musel by pomyslnou pásku navléknout právě James. Ti, kteří v sezoně sledovali Monako (zejména pak na jaře), překvapeni být příliš nemohou, zbytek světa však nestíhá valit oči - James je zatím naprosto suverénní, v Pekermanově uvolněném systému má klíčovou roli podhrotového tvůrce i zakončovatele a tato zodpovědnost (ještě umocněná absencí Falcaa, díky čemuž je z Rodrígueze najednou největší hvězda týmu) mu sedí náramně. To on v nejjasnějším osmifinále popravil Uruguay, a pokud se Kolumbijcům podaří zaskočit i domácí Brazílii, bude mít nakročeno k titulu pro hráče šampionátu..
Levé křídlo - Xherdan Shaqiri (Švýcarsko)
Švýcarský útok proti Argentině stěží existoval, pokud ale ano, mohli jste si být setsakramentsky jisti, že ho táhl zrovna mnichovský šikula. Na Shaqiriho práci s balonem opět byla radost pohledět a i přes velké množství efektních vytáček zároveň šlo v jeho případě hovořit o velmi konkrétním přínosu mužstvu. Shaqiri znamenitě spolupracoval se svým kolegou z all-star týmu ME do 21 let 2011 Admirem Mehmedim, a když nic jiného, alespoň soustavně šetřil pro své spoluhráče čas i energii. Nehledě na to, že nebýt Xhaka s Drmićem v daných chvílích dřevění, mohly to být zrovna dva Shaqiriho inteligentní pasy, co ještě v první půli mimořádně zamíchalo kartami.
Hrotový útočník - Lionel Messi (Argentina)
Čtyři po sobě jdoucí ocenění pro muže zápasu - tomu se říká jednak protekce, jednak fenomén. Zrovna vůči Messiho výkonu proti Švýcarsku nicméně nejde nic moc namítat. Barcelonská hvězda hlavně zefektivnila pohyb: takový Neymar naběhal o tři kilometry víc a zkompletoval bezmála dvakrát tolik sprintů, přesto neukázal zhola nic. To Messi místo toho, aby se strhával pro nic za nic, lehce omezil sólování, jeho driblink už nebyl tak křečovitý, přitom odebral nevídané množství balonů a k dobru mu lze přičíst i to, jak se napříč všemi 120 minutami vyrovnával se švýcarskou fyzičností a konkrétně přistupováním Behramiho. Právě přes zlého muže helvétské defenzívy subtilní Argentinec vytvořil dvě velenadějné příležitosti (z toho jednu pro sebe), aby mu nakonec statistici napočítali hned sedm vyprodukovaných šancí a vrchem pochopitelně klíčovou asistenci jakožto korunu pro patrně nejlepšího Messiho na turnaji.
Trenér: Vahid Halilhodžić (Alžírsko)
Při vyhlašování této jedenáctky jsme se shodli na tom, že trenérem by měl být někdo, komu se podařilo provést svůj tým mezi nejlepších osm; v tomto směru by připadali v úvahu José Pékerman (už jen proto, že Kolumbie zvládla svůj zápas zdaleka nejsuverénněji ze všech) nebo Marc Wilmots (hlavně za skvělá střídání). Skutečným vítězem však byl Vahid Halilhodžić, jehož Alžírsko vzdorovalo favorizovaným Němcům téměř dvě hodiny, a co více, v dlouhých fázích zápasu bylo lepším týmem a regulérně bojovalo o postup. Bosenský stratég si symbolickou zmínku zaslouží už za to, jak z podceňovaného týmu udělal jedno z nejpříjemnějších překvapení celého MS; při nastavování taktiky projevoval během celého turnaje mimořádnou inteligenci, a v souvislosti s jeho ohlášeným odchodem (nahradit jej má Christian Gourcuff) tak nezbývá než zvolat: Bravo!
PODCAST #20
• Preview Francie - Německo (01:05-23:00)
- Nepříjemné vzpomínky na minulost
- Problém jménem Mesut Özil
- Věčný otazník nad Philippem Lahmem
- Jak mohou Francouzi rozbít německou hru?
- Epické epicentrum zápasu: Který z navracejících se stoperů bude mít větší vliv na hru týmu?
• Preview Brazílie - Kolumbie (23:05-44:00)
- Bulvární sexuální okénko na úvod
- Psychické rozpoložení v brazilském táboře
- Možnost 3-5-2: Oživí Scolari vzpomínky na dvanáct let staré zlato?
- Kdo nahradí Luize Gustava?
- Jak si může kolumbijské 4-2-2-2 poradit s brazilským systémem?
- Epické epicentrum zápasu: Nepředvídatelná bitva o kraje hřiště
Pokud by se celý turnaj dal přejmenovat na mistrovství světa brankářů, osmifinále patřilo převážně levým bekům. Kromě našeho vítěze Faouziho Ghoulama by se teoreticky dalo uvažovat rovněž o Jose Holebasovi (Řecko), DaMarcusi Beasleymu (USA), Ricardu Rodriguezovi (Švýcarsko), Patrici Evrovi (Francie), Janu Vertonghenovi (Belgie), ne-li Marcosi Rojovi (Argentina).
Na dalších postech už byla konkurence užší. Ze všech osmifinalistů se nedostalo na žádného Nizozemce, Mexičana, Němce, Brazilce, Uruguayce, Kostaričana ani Nigerijce; největší zastoupení má v našem All-Stars výběr Francie (3).
Brankář - Tim Howard (USA)
Doslova do poslední chvíle byl jasným adeptem na toto místo Kostaričan Keylor Navas, jehož výkon proti Řecku zrál s každou minutou a vyvrcholil brilantně chyceným pokutovým kopem Gekase. Jenže výkon Tima Howarda proti Belgii zkrátka nešlo přejít bez povšimnutí a takovéhoto ocenění. Americký hrdina svými 15 zákroky, o které se vlastně rovnoměrně podělily všechny jeho končetiny, pobláznil celý Twitter způsobem, jakým se to dosud v průběhu MS nepovedlo ještě nikomu, a celkově to byl zejména on, kdo držel americké akcie tak dlouho nahoře. Ačkoliv se mohlo zdát, že ho Belgičané povětšinou trefují, "na vině" byla zpravidla spíše Howardova bezchybná poziční hra, anticipace a mrštnost.
Pravý bek - Mathieu Debuchy (Francie)
Utkání proti Nigérii nepatřilo z Debuchyho strany k těm nejlepším v kariéře, v neslavné konkurenci ostatních pravých beků však opora Newcastlu přesto vyčnívala. Ještě před zápasem nebylo zcela jisté, jestli nastoupí on nebo zkušenější Bacary Sagna; rozhodnutí vsadit na ofenzivnější volbu však Deschampsovi nakonec vyšlo na jedničku. Debuchyho práce u pravé lajny nejenže neustále zaměstnávala nebohého nigerijského levého beka Juwona Oshaniwu (jehož je snadné za celé mistrovství "shodit", dokud si člověk neuvědomí, že se původně na hřiště neměl ani podívat a že na úroveň mistrovství světa zkrátka nemá), ale navíc velkou měrou přispěla k tomu, že se Mathieu Valbuena mohl soustředit na to, co mu jde nejlépe - tvoření šancí. Debuchy na své straně hřiště zkrátka dominoval.
Střední obránce - Gary Medel (Chile)
Před šampionátem jsme (a nejen my) spekulovali o tom, jak se Gary Medel s pozicí stopera vlastně popere - z klubu je zvyklý hrát uprostřed zálohy a na generála obranné linie navíc vůbec nemá postavu. Jenže kouč Sampaoli dobře věděl, jak z něj vytáhnout to nejlepší. V systému se třemi stopery Medel zářil celý turnaj, utkání proti Brazílii však bylo z jeho strany nepopiratelným vrcholem - dřel jako kůň, neustále napadal, neudělal jedinou chybu a hodně hlasitě si řekl o lepší angažmá. Moc výraznějších vůdců jsme na šampionátu neviděli.
Střední obránce - Sokratis Papastathopoulos (Řecko)
Na Euru 2012 jsme si zvykli na dva štítové záložníky (zejména potom Maniatise), kteří nahodile zasahují z pozice středních obránců, a jsou pro Santosovu hru možná esenciálnější než ty úplně poslední instance - stopeři a brankář. Letošní akce, a zvláště pak osmifinálový souboj Řecka s Kostarikou, tomuto dva roky starému obrázku až tak věrná nebyla. Brankář Karnezis vypadal mnohem lépe než Sifakis, mladší ze středních obránců Konstantinos Manolas se řadí k objevům šampionátu a nezklamal ani jejich známější kolega z Borussie Dortmund, Sokratis Papastathopoulos. Jeho důležitost přitom byla proti Kostarice vytučněna absencí klíčového záložníka Koneho, Sokratis ovšem zvýšenou tíhu odpovědnosti ustál s grácií. Prohrál jediný z mnoha hlavičkových soubojů, do bezpečí odkopával nespočet balonů, nefauloval, vytvořil dvě šance a nakonec i skóroval. Takhle komplexní výkon od libovolného řeckého obránce zřejmě nepamatujeme.
Levý bek - Faouzi Ghoulam (Alžírsko)
Leckdo si musel ťukat na čelo. Po solidním výkonu v zahajovacím duelu s nejtěžším soupeřem ve skupině si Faouzi Ghoulam musel sednout, aby do hry rovnou na dva zápasy vpustil splašeného Mesbaha. Někdejší obránce AC Milán si odbyl svou klasiku, opětovně se projevil jako Achillova pata Halilhodžićova výběru, a tak se zkušený stratég pro klíčové utkání znovu obrátil na nečekanou jarní oporu italské Neapole. Což se mu beze zbytku vyplatilo. Ghoulamovy centrované balony měly oči i moment překvapení a Slimanimu pravidelně scházely milimetry k tomu, aby je přetavil v gól. Zároveň byl 23letý francouzský rodák rozhodně platnější i do defenzívy, kde mu akorát zkraje párkrát pláchl Mustafi - potom už se z pravé strany neprosazoval ani Özil ani kdokoliv jiný.
Střední záložník - Paul Pogba (Francie)
Rozjížděl se velmi pomalu - bezmála celou první půlku úvodní části zabil toulkami středem hřiště bez valného smyslu a celkově budil dojem toho "unaveného Pogby", který se nám povětšinou ukazoval v průběhu skupinové fáze. To všechno ale nakonec byla jenom příprava na tu pravou show: ještě v rámci prvního poločasu turínský středopolař dvakrát nabral míč na kopačky a poděsil soupeřovu obranu, aby zbytek duelu strávil primárně nápaditým a sebevědomým rozjížděním ofenzivních akcí Les Bleus. Krom toho to byl samozřejmě právě Paul Pogba, kdo v 79. minutě dominantní hlavičkou konečně utnul francouzské trápení a v podstatě tak svůj tým nasměroval do čtvrtfinále.
Střední záložník - Kevin De Bruyne (Belgie)
Drobný zrzek je ohromně pracovitým hráčem a Wilmotsovým velkým oblíbencem, musí však hrát na své přirozené pozici, to jest vysoko na hřišti jako ofenzivní záložník (či falešné pravé křídlo). Belgický kouč to před osmifinále pochopil, a ačkoliv tak mezi Witselem a útočnou fází zely díry velikosti menšího letiště, De Bruynemu vytaženější role svědčila - na hřišti patřil k nejvýraznějším hráčům, představoval neustále nebezpečí, skvěle odemykal americkou obranu, centroval i střílel. V zápase, který svou otevřeností zlomil hned několik rekordů, zastínil hvězdnějšího kolegu Hazarda a přihlásil se o titul nejdůležitějšího architekta belgické ofenzivy.
Pravé křídlo - Mathieu Valbuena (Francie)
Utkání Francie s Nigérií mělo jinačí hvězdy (nejvíce chvály se dostalo Pogbovi a útočné dvojce Benzema - Griezmann), opomenout v této sestavě Valbuenu by však bylo obrovským hříchem. Deschampsův "francouzský Iniesta" si na pravém křídle užívá velké volnosti a má za úkol neustále žhavit svůj geniální fotbalový mozek a vymýšlet neotřelá řešení ofenzivních situací. Přesně tato role mu sedí jako ulitá. Nevysoký a podsaditý záložník hraje v životní formě, proti Nigérii si připsal rekordní počet přihrávek v útočné třetině, a přestože o výhře nakonec rozhodli jiní, jeho skvělá práce držela soupeře v šachu pokaždé, kdy se Les Bleus dostali z vlastní poloviny.
Ofenzivní záložník - James Rodríguez (Kolumbie)
V tomto výběru kapitána nevyhlašujeme, pokud bychom však posuzovali podle toho, jak moc se ten který hráč zasloužil o postup svého týmu do čtvrtfinále, musel by pomyslnou pásku navléknout právě James. Ti, kteří v sezoně sledovali Monako (zejména pak na jaře), překvapeni být příliš nemohou, zbytek světa však nestíhá valit oči - James je zatím naprosto suverénní, v Pekermanově uvolněném systému má klíčovou roli podhrotového tvůrce i zakončovatele a tato zodpovědnost (ještě umocněná absencí Falcaa, díky čemuž je z Rodrígueze najednou největší hvězda týmu) mu sedí náramně. To on v nejjasnějším osmifinále popravil Uruguay, a pokud se Kolumbijcům podaří zaskočit i domácí Brazílii, bude mít nakročeno k titulu pro hráče šampionátu..
Levé křídlo - Xherdan Shaqiri (Švýcarsko)
Švýcarský útok proti Argentině stěží existoval, pokud ale ano, mohli jste si být setsakramentsky jisti, že ho táhl zrovna mnichovský šikula. Na Shaqiriho práci s balonem opět byla radost pohledět a i přes velké množství efektních vytáček zároveň šlo v jeho případě hovořit o velmi konkrétním přínosu mužstvu. Shaqiri znamenitě spolupracoval se svým kolegou z all-star týmu ME do 21 let 2011 Admirem Mehmedim, a když nic jiného, alespoň soustavně šetřil pro své spoluhráče čas i energii. Nehledě na to, že nebýt Xhaka s Drmićem v daných chvílích dřevění, mohly to být zrovna dva Shaqiriho inteligentní pasy, co ještě v první půli mimořádně zamíchalo kartami.
Hrotový útočník - Lionel Messi (Argentina)
Čtyři po sobě jdoucí ocenění pro muže zápasu - tomu se říká jednak protekce, jednak fenomén. Zrovna vůči Messiho výkonu proti Švýcarsku nicméně nejde nic moc namítat. Barcelonská hvězda hlavně zefektivnila pohyb: takový Neymar naběhal o tři kilometry víc a zkompletoval bezmála dvakrát tolik sprintů, přesto neukázal zhola nic. To Messi místo toho, aby se strhával pro nic za nic, lehce omezil sólování, jeho driblink už nebyl tak křečovitý, přitom odebral nevídané množství balonů a k dobru mu lze přičíst i to, jak se napříč všemi 120 minutami vyrovnával se švýcarskou fyzičností a konkrétně přistupováním Behramiho. Právě přes zlého muže helvétské defenzívy subtilní Argentinec vytvořil dvě velenadějné příležitosti (z toho jednu pro sebe), aby mu nakonec statistici napočítali hned sedm vyprodukovaných šancí a vrchem pochopitelně klíčovou asistenci jakožto korunu pro patrně nejlepšího Messiho na turnaji.
Trenér: Vahid Halilhodžić (Alžírsko)
Při vyhlašování této jedenáctky jsme se shodli na tom, že trenérem by měl být někdo, komu se podařilo provést svůj tým mezi nejlepších osm; v tomto směru by připadali v úvahu José Pékerman (už jen proto, že Kolumbie zvládla svůj zápas zdaleka nejsuverénněji ze všech) nebo Marc Wilmots (hlavně za skvělá střídání). Skutečným vítězem však byl Vahid Halilhodžić, jehož Alžírsko vzdorovalo favorizovaným Němcům téměř dvě hodiny, a co více, v dlouhých fázích zápasu bylo lepším týmem a regulérně bojovalo o postup. Bosenský stratég si symbolickou zmínku zaslouží už za to, jak z podceňovaného týmu udělal jedno z nejpříjemnějších překvapení celého MS; při nastavování taktiky projevoval během celého turnaje mimořádnou inteligenci, a v souvislosti s jeho ohlášeným odchodem (nahradit jej má Christian Gourcuff) tak nezbývá než zvolat: Bravo!
PODCAST #20
• Preview Francie - Německo (01:05-23:00)
- Nepříjemné vzpomínky na minulost
- Problém jménem Mesut Özil
- Věčný otazník nad Philippem Lahmem
- Jak mohou Francouzi rozbít německou hru?
- Epické epicentrum zápasu: Který z navracejících se stoperů bude mít větší vliv na hru týmu?
• Preview Brazílie - Kolumbie (23:05-44:00)
- Bulvární sexuální okénko na úvod
- Psychické rozpoložení v brazilském táboře
- Možnost 3-5-2: Oživí Scolari vzpomínky na dvanáct let staré zlato?
- Kdo nahradí Luize Gustava?
- Jak si může kolumbijské 4-2-2-2 poradit s brazilským systémem?
- Epické epicentrum zápasu: Nepředvídatelná bitva o kraje hřiště
Komentáře (171)
Přidat komentářtak sorry ale souhlasím jen s Howardem, Ghoulamem, Rodríguezem a Pogbou...
s Jardou Kuželem na hrotu by tato jedenáctka neměla šanci
a Cudrado co ? oproti tragickému Valbuenovi
Cuadrado
nebo Di Mária
Man of the Match po zápase Argentina - Švýcarsko měl být Benaglio
Di Mária
Kevinééééék
Až na to, že by měl být na AM
JAMES hráč turnaje
Ghoulam
to bol super kauf, dalsiu sezonu moze byt kludne najlepsi LB v lige
Dal bych tam někoho z Kostariky. Navase a Bryana Ruize.
Ruiz
Jj Navas by tam měl být.
Valbuena zahral hovno, tam mal byť skôr Cuadrado
Hovno zahrál právě naopak Cuadrado. Však furt sóloval a vbíhal do protihráčů.
Cuadrado sa snažil, Valbuenu som si všimol len keď zahrával rohy
Tak potom si to sledoval jednim okem
a ty jseš slepej
Cuadrado připravil perfektní práci gól.
Brána jednoznačne Cezar, vychytal Brazílii postup. Celokovo priveľa frantíkov, až tak dobrí nie sú. a kde je Cuadrado?
To si snad děláte srandu s tim Cuadradem fakt ve všech předešlých zápasech zahrál dvakrát líp.
Hral dobre aj teraz.
Ne, nehrál.
Amen
to jsem viděl jak to u rozhodčích vychytal když pustil jednoduchej centr ze strany a chorvatům nebyl uznán regulérní gól
Tady je ale řeč o osmifinále..
a?
Bravo - Debuchy, de Vrij, Sakho, Janmaat - Pogba, de Bruyne - J. Rodriguez, Shaqiri, Robben - Sanchéz
Robben to vybojoval pre Holandsko, tak ten tam nemôže chýbať
Kde sakra všichni berete de Bruyneho na pivotu?
Janmaat ani nehral
To Sakho (myslím taky ne) .. já spíš tak .. všeobecně za MS zatím
V tom případě to je ještě horší, když myslíš celé MS
podle mě, na to, že ani nekouká, to celkem trefil ne?
Nevím no, dost hráčů tam chybí...hlavně Cuadrado
Osobně bych teda před Shaqirim upřednostnil Mehmediho.
Mehmedi si rozhodně zasloužil tu zmínku, Shaqiri ale moh na rozdíl od něj udělat dva góly.
Rozumím, ale z mýho pohledu byl Mehmedi tak spektakulárně epickej (i oproti Shaqovi), že ho ani tenhle faktor nemůže z mejch all-stars vyřadit.
Jako pro mě je to asi nejlepší Švýcar na turnaji, ale za tenhle zápas...
Yedlin ??
Vyrazenej uplne na posledni chvili, vaznej kandidat.
Hlavně když hned v první větě o Debuchym je: "Utkání proti Nigérii nepatřilo z Debuchyho strany k těm nejlepším v kariéře.."
Asi je to tím, že Yedlin hrál pravého záložníka, jinak si to neumím vysvětlit.
To, že tam není Robben, je trošku mimo...
Za co? Za ten dive? A místo koho?
místo Cuadrada
.. kterej tam neni
Za ty 2, 3 dobré průniky (viz. diskuze o Alvesovi tenkrát) , který ještě zadrbal jsem to bral jako samozřejmost.
Ten tam neni
moje chyba, az ted koukam ze se to tyka jen osmifinale, mel jsem za to ze celyho prozatimniho prubeho MS... to potom jo, i kdyz ani tak by to nebylo uplne mimo, prakticky zaridil Holandsku postup, vetsina nebezpecnych akci sla pres nej, rozdilovej hrac..
Valbuena tam je jak pěst na oko. Valbuena měl o dost silnější zápasy než tenhle. Možná to byl jeho nejslabší výkon na MS. A dokončuje to, že chybí Cuadrado...
Nejprv napíšeš o Valbuenovi, že hrál nejslabší zápas na MS, a pak dodáš Cuadrada, pro který platí to samý, a to pro jistotu ještě víc...
Z tvýho pohledu samozřejmě. A jak vidím, nejsem sám, kdo nemá pravdu, co?
Pro Cuadrada by to mělo platit z jakýhokoliv pohledu. Zaráží mě, jaký milosrdný setrvačnosti se tu těší...
Mě zaráží, jak ty dokážeš obhajovat Valbuenu. To mi připomíná, jak si obhajoval Girouda.
Heh, Valbuena fakt nepotřebuje žádnou obhajobu, za něj mluvěj výkony.
Cuadrado je lepším hráčem, než Valbuena a podává i na tomto MS lepší výkony, a už úplně to platí pro poslední zápas..
Cuadrado hral možno svoj najslabší zápas ale stále lepšie než Valbuena.
Fantom fandí frantikům
Já jim taky fandím, ale to neznamená, že tam budu nesmyslně cpát hlavně Francouze.
To už se vybírá nej jedenáctka podle Twitteru??
A kde je Matuidi??
ten měl být po hodině hry venku
Což nic nemění na tom, že podle redakce ef je to nejlepší hráč na světě
šak je
Protekce pro Messiho a tlacenka francouzu prokracuje...
Nic moc...
Vypadá to, že to psal nějaký fanoušek Francie....
jsem čekal že tam budou francouzi aspoň 4
Já teda myslel, že Yedlin je pravý bek, nebo jsem se pletl?
Hrál WB.
Největším překvapením je jednoznačně Gary Medel.
A co David Luiz?
To je all-stars zralé leda tak na ústavní stížnost!
Beasley by tam klidně mohl být
Já nechápu, proč by tam neměl být Valbuena. Ve francouzském týmu jednoznačně o parník nejlepší hráč spolu s Debuchym. Je tam naprosto oprávněně a pokud se to někomu nelíbí, ať si udělá vlastní all-star bez něj
mne tam absolutne nesedi Shaquiri...celkovo je to poskladane tak akoze cool nemainstreemovo, ale fakt divne
Tyhle redakční sestavy s převahou undergroundu tě ještě překvapujou, jo?
no ale mohlo by to být trochu víc objektivní
hipster eurofotbal
Underground je mrtvý, nech žije komercia
Mhm, a jak by vypadala ta "mainstream" sestava?
S Davidem Luizem
Giroud (Nigérie) je kde?
Ale myslím, že kluci z EF zaslouží velkou pochvalu za rozšíření slovní zásoby čtenářů EF. Teď tu bude spousta lidí se slovy jako spektakulární, epický, elementární, za strašné intouše.
Hlavní je že ty tu za inteligenta budeš vždycky.
Taky si to myslím.
jasně, ale kluci zapomněli dodat český překlad, myslíš, že tolik čtenářů umí pracovat se slovníkem?
Valbuena! ♥ On je prostě fantastickej.
urcite patri k tahounum Francie a hral lepe jak Blaise, konecne se nekdo bavi o fotbale, zatim je tahle diskuze o drceni Fantomase, jak to udelali blbe. Mne prislo, ze Cuadado hral dobre, ale na All stars rozhodne ne a Valbuenu jsem videl daleko vic v kvalitnich akcich. Taky mi tam chybi Brazilec, ale nbudu tady pyskovat, ze nekdo hral hovno atd.
mal tam byť iguain jednoznačne.
Pěkná sestava. Akorát místo Debuchy Yedlin a místo Valbueny nebo Shaqiriho Di Mária.
Výběr sestavy dobrej. Jen Di Mária tam opravdu chybí. Autor nejspíš postupoval subjektivně, ale i tak super
chybim tam hlavně já to byste zirali co ja dokažu
3 Francouzi ?? ikdyž ho nemusím, tak Di Maria zahrál dobře
robben je kde ?
jako co tam delaj francouzi, proboha?
Andreji spát!
De Bruyne mě přesvědčil, že v něm něco je a ještě mě baví ten jeho zjev mimina.
Wolfsburgu se prostě nemůže nevyplatit. Odvede jim pořádnou službu a pak ho ještě někdo za 30 koupí za 2-3 roky.
A vůbec by mi nevadilo, kdybychom to byli my
Já bych se vůbec nedivil, kdybyste to byli vy.
Ja by som bol prekvapeny, ak by ste to neboli vy.
Preco pisete o niger.hracovi ako o mrtvom(nebohom)? fantik?
Nebohý nerovná se mrtvý a nepsal sem to já. Ale dobrej pokus
Ja viem, aky je to zmysel, no je to prehnane expresivne.. Aha. Cize Dominik
autori sa inšpirovali stránkou goal.com?
Ne
ještě bych doplnil 11 tragédů
Enyema - Mustafi, Marquez, Oshaniwa, Blind - Sneijder, Bradley, Mikel - Forlán, Giroud, Gekas
Keby sa mal kapitán hodnotiť podľa ,,tragédnosti", tak Giroud by si tú pomyslenú pásku s prehľadom zaslúžil...
Bradley?
asi nesledoval hru USA
Marquez?
Enyema? Marquez? Bradley? Blind? ty si uplne mimo
ok, tak toto ti nevyslo
all star
Navas - Debuchy, Medel, Luiz, Rodriguez - Pogba, De Bruyne, James - ADM, Messi, Cuardado
Nejlepším útočním osmifinále byl jednoznačně SUARÉZ
Napiš to jméno aspoň pořádně
Podcast!!!
poslouchá někdo ty podcasty?
skoro všichni
to si piš, že jo... a jestli si je poslechne i někdo z ČT, tak máme příště o experty ve studiu postaráno!
Na cestu autem ideální... Lepší než kterékoliv rádio vyjma BBC
ja slysel jenom par tech prvnich, tim nerikam, ze nejsou dobry, ale nebavi me to..
Ve srovnání s těmi ostatními anglicky mluvící patří komplexností k nejlepším. Ty nej podcasty ke skupinám měly 2 tisíce. Guardian mívá 4 tisíce, to neni špatný rozdíl. A to ještě nevím jestli se tam počítají stažené, jak poslouchám třeba já.
To těžko, ale těch stažení nikdy neni víc než 10, takže...
co těžko? Ta komplexnost, Guardian nebo počty poslechů nebo všechno dohromady?
Ty počty poslechů, že se to tam nebude započítávat, ale zároveň to bude jen kosmetika stejně...
Jo tak, ale pořád mi to přijde jako dobrý počty na to že je to v začátku nebo jste čekali víc?
Spíš sme neměli představu. Ale jo, myslim, že sme spokojený
ahoj, ahooj
Hoši z podcastu, mě někdy připadá, že nemáte vlastní názory.. jeden něco řekne a druhej hned "Jo, souhlasím, máš pravdu" nepřitakávejte si pořád
Viděl jsem všechny osmifinalová utkání. Názory na nejlepší jedenáctku se nikdy nezavděčí všem,ale jedno jméno mi tam rozhodně chybí a z podjatosti mě určitě podezírat nebudete : Angel di Mariá.
Dlouhodobě je to jeden z nejlepších fotbalistů , zatím hrubě nedoceňovaný. V zápase proti Švýcarsku neskutečně rozhýbával jinak velmi statickou hru Argentiny.Na základě jejich výkonu favorizuji na semifinalistu spíše Belgii.
Tak jen tolik , jinak individuální oceňovávání rád nemám ,to jsem zde již několikrát avizoval.
ten AdM tam chybí moc
"ty vole"
zaujimavy clanok na SME o Messim: http://sport.sme.sk/c/7268014/na-messiho-sa-spoliehaju-radi-ho-vsak-nemaju.html?ref=njct
"Messi je vzorom. Európsky fanúšik, dokonca aj španielsky trebárs aj v Madride, ho zbožňuje."
To určitě. Jinak já jsem taky Evropan a vzorem pro mě rozhodně není a to zdaleka, opravdu zdaleka nejsem sám. Ten vztah mnohých jihoameričanů k němu je poměrně známý.
*reakce na Desperadův odkaz
Pointa clanku o tomto vobec nebola
To já ani netvrdím, jen mě to upřímně rozesmálo, protože je to kolosální nesmysl. Jak píšu výše, vztah mnohých jihoameričanů, potažmo Argentinců k němu je dost známá věc, nicméně článek je celkem zajímavý, ale ten úryvek o obdivu všech Evropanů a obyvatel Madridu vůči Messimu je fakt směšný.
tak mal na mysli fanusikov matraciek, ktori ho asi respektuju viac nez fanusikovia baletu, inak vseobecne okrem nich ho respektuje cela europa
Respektuju ho i já, o tom to není, jde mi o to, že prý ho celá Evropa včetně Madridu zbožňuje, což je debilovina největšího kalibru. Já znám spoustu lidí, kteří ho sice respektují, ale nemají rádi. Rozhodně se nedá mluvit o obdivu celé Evropy, jen o to mi šlo.
Co to je jako za blbost? Proč by nemohl být vzor pro spousty lidí v Evropě? to fakt nechápu je asi jasný, že pro fanoušky Madridu nebo ti co k němu nekladou sympatie asi jejich vzor nebude, rozhodně si ale nemyslím, že je to ,,debilovina největšího kalibru,,. Však to samí by se mohlo říct i o CR ( on je možná i vzor více lidí ) a dalších fotbalistech ...
Jo, ale v tom článku je napsáno, že "evropský fanoušek, dokonce i španělský třeba i v Madridu Messiho zbožňuje". Je to tam psáno ve stylu, že ho zbožňuje celá Evropa a pro všechny je vzorem, což je totální nesmysl. Jinak pro mnoho lidí vzorem je, to nezpochybňuju.
Jo tak, já to zas pochopil s tím pro mnoha lidí ... tak to je pak omluva na mém místě
Oblíbené kluby-hlavní-Real- To je jasné že pro tebe bude asi těžko vzorem.
Je pravda, že to není moc pravděpodobné, ale třeba Neymara mám rád. Patří mezi mé hodně oblíbené fotbalisty, takže bych zas nebral tak striktně.
*bych to
Neymar? Tak to já teda radši Messiho.
Já ani náhodou.
to uz radsi Iniesta..
Strašně se to seka...
Tak to je tebou.
Evra mal rok keď Schumacher skolil Battistona Bože, to som už taký starý?
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele