Brankář Millwallu zodpovědný za 25 stehů na hlavě Matety dostal za svůj kop dodatečný trest

07.03., 18:23
Aktuality
Mateta po nevybíravém zákroku Robertse (© GLYN KIRK / AFP)

Šest zápasů si odpyká brankář druholigového anglického Millwallu Liam Roberts (30) za to, že minulý víkend v duelu FA Cupu na hřišti Crystal Palace kung-fu kopem trefil do hlavy francouzského útočníka Jeana-Philippeho Matetu (27), po němž zůstalo hvězdě Premier League 25 stehů na uchu.

Roberts dostal nejprve od disciplinární komise FA třízápasový trest, v pátek obdržel dodatečný trest. "Standardní trest byl zjevně nedostatečný," uvedla asociace v prohlášení.

"Jsem zdrcený tím, co se stalo. Nikdy jsem nechtěl nikomu ublížit," uvedl anglický gólman v prohlášení klubu.

Roberts vyřadil surovým faulem Matetu už v deváté minutě pohárového zápasu. Proti francouzskému útočníkovi, který bojoval s jedním z obránců o míč, vyběhl před velké vápno a zasáhl ho podrážkou ve výskoku do obličeje.

Původně nedostal ani žlutou kartu, ale po kontrole u videa byl vyloučen. Crystal Palace využil početní výhodu a po výhře 3:1 postoupil do čtvrtfinále.

Robertsův faul velmi připomínal čtyři roky starý zákrok útočníka Glasgow Rangers Kemara Roofa v zápase Evropské ligy na gólmana Slavie Ondřeje Koláře. Disciplinární komise UEFA za něj potrestala skotského útočníka zákazem na tři zápasy.

Autor: ČTK, eFotbal.cz / Jaroslav Šindelář

Komentáře (24)

Přidat komentář
eder

Moc nechápu, jak se na jedno ucho mohlo vejít 25 stehů. Teda pokud není Mateta elefant...

Reagovat
Witcher

Krizkovej steh děláš víckrát na jednom místě

Reagovat
Damis

Tak to je i s fotbalem. Někdo se vyjadřuje a porad něco komentuje a nechápe to

Reagovat
eder

To ovšem není můj případ. Já nic nekomentuji, pouze vyjadřuji své udivení.

Reagovat
mistr129

Bentancur - nikomu sebeméně neublížil, udělal si srandu ze spoluhráče, který si na to ani nepostěžoval = 7 zápasů

Roberts - rozpáral protihráči hlavu = 6 zápasů

Reagovat
cr7sux

Roofe tehdy na kolare za 4

Reagovat
Seydou Doumbia

Fonseca - dotkl se čelem rozhodčího - 9 měsícu

joooooooooooooooooooooo

Reagovat
Pepesma

Reagovat
Nieuwendyk

Tak ten trest je přehnanej, ale respekt k autoritě musí bejt. Navíc Fonseca vždy byl Prime Kokoto

Reagovat
Seydou Doumbia

cením fonsecu že byl v rozporu s theem a leaem, dvěmi overrated náladovýma hvězdama AC

Reagovat
Nieuwendyk

To jsou také čuráci par excelance

Reagovat
Seydou Doumbia

Reagovat
Nieuwendyk

Celý AC šlo do hajzlu, lítost

Reagovat
Seydou Doumbia

ac, juve, spurs, united, valencia, chelsea...lyon tak tak žije

Reagovat
Nieuwendyk

Někde je to jasná chyba majitelů, že je jim to jedno, někde absolutní nekoncepčně pojaté řešení výměny hráčů. Je to smutné.

Reagovat
Seydou Doumbia

Reagovat
VersaceChain

zmrd mel dostat aspon sest mesicu

Reagovat
VersaceChain

a to jsem jeste mirnej

Reagovat
Hugo the Viking

co je sprostější než zmrd?

Reagovat
Maximm9

vymrdany zmrd

Reagovat
Sigma Olomouc

Vini opice

Reagovat
VersaceChain

zkurv

Reagovat
Nieuwendyk

Proruskej zmrd, jako ty

Reagovat
Witcher

Stejnej případ jak s kalabiskou

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele