Eurozápisník XX. aneb Angličané z(a)traceni
Zaujalo nás
Angličané se doteď na turnaji prezentovali coby nesmírně disciplinovaný a uvědomělý soubor. Jenže došlo na čtvrtfinále, podobně vyzrálé Italy a vše šmahem kráčelo do kopru. V překladu se ztratilo až pět Hodgsonových svěřenců, což stoprocentně mělo být ztrestáno již během hry. Ne v rozstřelu...
Když jsem se po utkání probíral svými poznámkami, abych si v hlavě utřídil myšlenky, dospěl jsem k poměrně rezolutnímu závěru: Anglii prostě potopili nedisciplinovaní jednotlivci, potažmo Hodgson při udílení individuálních pokynů. V systému zásadní chyba nebyla, jakkoliv operování útočné dvojky bylo celé jaksi vadné.
Hodgsonovi se ale například o pauze povedlo dobře zareagovat zavržením vysunutého bloku a stažením kompletní jedenáctky hlouběji do pole, čímž eliminoval většinu Pirlovy kreativní síly. Ve druhém dějství se italský režisér omezoval na pouhé diktování tempa, k rýsování finálních přihrávek se už tolik nedostával.
Nicméně zejména trojlístek Young-Rooney-Parker se těžko měnil a přizpůsoboval, přičemž tápal rovněž ve svých původních rolích. Právě hvězdný "Wazza" se například nejvýrazněji podepsal pod Pirlův monopol platný pro střed pole. Měl to být zjevně on, kdo turínského mistra bude otravovat, neustále napadat, atakovat - neboť Gerrard s Parkerem většinu času trávili těsně před stopery, kam se Pirlo dostával sporadicky. Jenže Rooney na tyto povinnosti docela dobře kašlal; při zakládání útoku se ke středovému kruhu stahoval často a rád, jakmile tam ovšem měl bránit, rázem byl nepoužitelný (ostatně podobně jako při zaměstnávání italské obrany, vždyť ze 17 podstoupených duelů vyhrál jen tři!). Jakkoliv mu podobná "nezištná" činnost dříve nebývala cizí, dnes měl zkrátka Hodgson pružně reagovat buď Rooneyho vystřídáním, nebo zaúkolováním Welbecka (jenž podobnou roli zastával proti Švédsku).
Potíž Ashleyho Younga ležela trochu někde jinde. Rooneyho klubový spoluhráč pro změnu nezvládal přepínat mezi funkcemi útok-obrana, aby nakonec obě dimenze svého fungování téměř nenaplňoval. Třebaže se s Abatem vracel, a to neobyčejně poctivě, s Colem si (pokolikáté už!) vůbec nerozuměl a ve finále právě tudy proudily nejhořlavější italské výpady - pokud tedy nebyly vedeny klasičtěji, středem. O útočení v Youngově podání pak nemůže být řeč už vůbec. Zatímco vzadu on alespoň pobýval, vepředu se pro jistotu ani nevyskytoval. Za celých 120 minut se pokusil všehovšudy o dva centry, přičemž nula z nich bylo úspěšných. Daleko schopnější pracant Milner byl sice při své ofenzivní snaze stejně neefektivní, ovšem centroval dohromady pětkrát. V součtu jednoduše předvedl o mnoho komplexnější výkon.
A do třetice se pak významně minul povoláním rovněž Scott Parker. Jeho nesmyslné "fičurky", předržování balonu a vymýšlení bůhvíčeho senzačního Angličanům prospívalo zhruba tolik jako mandelinka bramborovým polím. Parker pro něco takového jednoduše nemá dispozice, což si kupodivu neuvědomil za celých 94 minut svého pobytu na hřišti. Přitom v minulých zápasech činil takřka přesný opak: mnohdy se bál vypustit kolmici, i když si o to protivník říkal co možná nejhlasitěji. Teď byl najednou hrr do šíleného vymýšlení, což mělo za důsledek veskrze dvě nemilé věci: 1) Gerrard musel hrát regulérní DM a umírněného podavače balonů, 2) Walcott byl po svém střídání zoufale nevyužitý, neboť mu měl míče posílat právě Parker, jehož dodávka byla ve stech procentech případů až příliš dlouhá nebo jinak nevyhovující.
Tihle tři škůdci působili jako pěst na oko (podobně jako příchozí Carroll, který nesmyslně fungoval na pozici Rooneyho a výhradně v módu zběsile ztratit-zběsile bejčit); zbytek ostrovanů pak spíš akorát slepě směřoval k tomu, že se Itálie zdeptá množstvím skluzů či bloků (oběma statistikám Angličané na tomto Euru vévodí). Hodgsonova eskadra jako už tradičně netoužila po závratném procentu držení míče, které také na italské straně pomalu přímo úměrně rostlo s blížícím se koncem. Vždyť během druhého poločasu to už v podání ostrovanů byla pouze urputná defenzíva, o čemž krásně vypovídá tento nákres a ostatně i Gerrardův dashboard. Podívejte se, kolik rozdal přihrávek...a přesto mu šlo vyčítat jen pramálo věcí. Strhl se až ke křečím, před stopery fungoval jako dokonalý čistič. Jenže protilátkou vůči viru Pirlo mohl být i jiným způsobem, mnohem lepším způsobem.
Právě Gerrard tedy potom nejvýrazněji deklaroval anglické preference nejen po první přestávce. Během prodloužení totiž byl vliv modrých ještě markantnější, posunutý více k vápnu - a to se pro změnu Gerrard stahoval k nezastavitelnému, čerstvému tandemu Maggio-Diamanti. Liverpoolská modla přitom nebyla jediným mužem v bílém, na kom lze pěkně demonstrovat relativně drastickou proměnu úloh některých klíčových hráčů.
Vezměte si ještě oba stopery: takový Joleon Lescott zkompletoval za celých 120 minut ubohých devět přihrávek, Terry jen o něco více. V součtu se oba dohromady pokusili o 32 pasů; samotnému Coleovi FourFourTwo napočítalo pokusů 44. Jestliže tedy v minulých zápasech bývala trasa Terry-Johnson nejfrekventovanější, dnes na ní jen dosedal prach, aby nejčastěji spolupracovaly Hartovy nákopy a Carrollovy končetiny, potažmo forvardova hlava (i to je samo o sobě výmluvné, co se strategie Angličanů týče).
Ale teď už k Itálii. I v jejím středu lze najít jednoho hráče, který se úplně nechytil: Daniele De Rossi vzhledem k charakteru protivníkova středu nenašel řádné uplatnění, pročež byl také později (leč vinou zranění) nahrazen ofenzivnějším Nocerinem. Zkrátka nebyl potřeba, což je ale samozřejmě o mnoho nicotnější "vada" než ta Youngova, Parkerova či Rooneyho. Navíc Prandelli ve finále vhodně reagoval, stejně jako se nebál stáhnout mizerného Cassana. Jakkoliv střídání v konečném zúčtování nerozhodovala...stačilo, aby byl odskok Diamantiho centru přívětivější a nemusela zvonit tyč; stačilo, aby při Diamantiho centru Nocerino postával v regulérním prostoru a Italové mohli vést; stačilo, aby byl Johnson o chlup pozadu a Nocerino nejspíš překonal Harta.
Obecně lze jednoduše zkonstatovat, že poněvadž na sebe narazily dva zřetelně vymezené a stěží měnné systémy, rozhodovaly individuality/jednotlivé pokyny pro ně. A když vám Bonucci podá možná nejdominantnější stoperův výkon šampionátu, zatímco se Montolivo s Pirlem radostně předhánějí v tom, kdo z nich dá geniálnější pas za obrannou linii (přičemž to chvílemi vypadalo, že Pirlo má za úkol zásobovat krajní prostory, potažmo tyčky, kdežto Montolivo úseky poblíž osy)...máte aspoň z půlky vyhráno. Záložní řada fungovala komplexně a dokupy bezchybně, útočný tandem si navzájem pomáhal fantastickým pohybem a narážel pouze na Cassanův "den blbec", případně Balotelliho špatnou koncovku.
Jak po utkání řekl Prandelli: "Strana, která za zápas může 35krát vystřelit na bránu, vyhraje v devíti z deseti případů." A je moc dobře, že včera nešlo o tu jednu výjimku; ačkoliv možná 25 oněch ran postrádalo smysl...
"Elektronická tužka"
1) Jako první se pokusím názorně ukázat nepříliš dokonalou spolupráci Younga s Johnsonem. Tady vidíte prvotní fázi, a sice Montoliva přebírajícího balon zády k brance, jehož vyráží atakovat Johnson, v zamýšlené alternaci s Youngem. Jenže už tady se anglický křídelník přespříliš rozpakuje a nakonec o chvíli později zaváhá úplně. Tím dochází k této poloze, na které má už Abate nepatrný náskok, jehož by s klidem zužitkoval, kdyby se Montolivovi povedlo mičudu nasměrovat více "pod sebe". Takhle musel obránce AC Milán brzdit a Young si na něm smlsl. Pořád je to nicméně ukázka solidní myšlenky a svědomitosti anglického křídelníka; zároveň však také jeho kulhání při vykonávání praxe. A to vpravdě nebylo na pořadu dne jen v tomto konkrétním případě.
2) Druhá odrážka si bere na paškál velmi nezvykle vytažený anglický blok (co se týče druhého poločasu, šlo doopravdy o raritu), který De Rossi hravě přechytračil jednou jednoduchou kolmicí, pro niž se poměrně daleko stahuje Mario Balotelli. A kdyby zrychlení, respektive absolutní rychlost, nešlo směle zařadit mezi jeho slabiny, mohl nebezpečně pokračovat v zajímavě rozestavěném 4v4. Takhle na něj ještě zatlačil Gerrard, on pod tlakem předal míč doleva Marchisiovi a ten už jen vytloukl Terryho bloky. Tak jako tak měla tahle akce jeden významný efekt: další podobnou zběsilost záložní linie jsem už u Angličanů v příštích 60 minutách nezpozoroval.
3) Jako další pán na holení přichází typická včerejší "Cassanovka" alias křečovitá snaha udělat ze sebe génia volbou nejsložitějšího možného řešení. Na obrázku vidíte situaci, kterou Cassano za dvě vteřiny řeší lobem za obranu pro Balotelliho (krytého třemi Angličany). Ten dloubák tedy zaprvé končí na prvním Angličanovi v tom čtyř až pětičlenném bloku; zadruhé se k němu hlavně Cassano nikdy neměl odhodlat. Na fotce jsem vedle Balotelliho podtrhal čtyři další vhodnější, rozumnější varianty přihrávky (zejména rozeběhlý Balzaretti!). Ale při jejich produkci by holt Cassano nebyl za hrdinu, že...
4) Rozbor byl převážně "anglický", tužka tedy patří výhradně Italům. Čtvrtý bod má poněkud neobvyklý charakter, neboť si klade za cíl ukázat na nevinnost stoprocentní Nocerinovy šance z konce základní hrací doby. Zde můžete vidět Marchisia, který vlastně nemá komu, a tak jakoby z nouze posílá delikátní balon za obranu. Ten cíleně hledá Nocerina, v tuhle chvíli dokonale vázaného Johnsonem; navíc tam je pořád Terry, který rovněž pokrývá výhodné prostory. Jenže dva Italové si prostě dokonale porozuměli a divže nebylo vymalováno; přitom podobných geniálních momentů (Pirlo, Montolivo) jste tam včera měli hromadu. Stačilo jen jednoho využít.
5) A úplným závěrem ještě jedna záležitost spíše pro pobavení; výjimečně pohyblivý GIF obrázek, na kterém dovádí Andrea Pirlo. S Parkerem přilepeným na zádech si zkrátka pohodově zalaškuje, balon hravě ustráží a ještě jej ideálně přenese k postranní čáře (což měl většinu času za úkol, pokud to tak lze říci) - takový jeho evergreen.
Zajímavosti dne
- Samotný Cristiano Ronaldo se na turnaji nadechoval ke střelám častěji než celý anglický tým dohromady (30 x 29).
- Albion v průměru na jeden zápas pálil mezi tři tyče 2,75krát - horší bilancí se pyšní ještě jeden čtvrtfinalista z Řecka a dále už jen Ukrajina s Irskem.
- Angličané ale na druhou stranu nemají konkurenci v kolonkách "zblokované střely" a "obranné zákroky" (tackles). V první statistické kategorii nastřádali 29 zářezů, v té druhé 86 (Gerrard s osmnácti vévodí pro změnu individualitám).
- Italové včera vyrovnali rekord v počtu prodlužovaných zápasů na ME. Ten doteď drželi samotní Nizozemci se sedmi zkušenostmi.
- Zároveň není od věci zmínit, že v ani jednom z těchto sedmi případů Azzurri v prodloužení neskórovali. K penaltám se došlo čtyřikrát, zároveň ale Italové jen jednou prohráli gólem protivníka - ve finále Eura 2000. Zbylá dvě raritní východiska jsou poznamenána dávnými zvyklostmi: ze semifinále ME 1968 Italové postoupili na základě losu, přičemž o zlaté medaile se pak úspěšně porvali ve speciálně nařízené odvetě.
- Kdyby oba včerejší kohouti spojili síly coby penaltoví exekutoři, na ME a MS by dohromady neproměnili 24 pokutových kopů.
- Angličané z osmi rozstřelů na velkých akcích zvládli pouze jediný, když možná trochu ironicky ustáli enormní tlak na domácí půdě roku 1996, aby vyřadili Španěly. V semifinále stejného šampionátu je už nicméně stejná loterie zase zradila.
Kuriozita dne
Angličané včera chovali balon na kopačkách pouhých 32 % prodloužené hrací doby. To přitom v konfrontaci s týmem, který na tom už jednou v průběhu šampionátu nebyl o moc jinak: poměr 66-34 charakterizoval duel Španělů s Italy. Znamená to tedy, že kdyby del Bosqueho parta měla vyrazit na Albion, půjčí mu míč akorát na necelých 10 minut čistého času?
Hvězdy dne
Leonardo Bonucci (Itálie) - I přes Pirlův diktát je v mých očích právě stoper Juventusu hráčem zápasu. Vždyť jeho práce stopera prostě neměla nejmenší chybku. Dokonale četl hru, věřil si na balonu a v úvodních pasážích zápasu, když Italům hořela levá strana, to byl takřka výhradně on, kdo odvracel štiplavé centrované balony. Zároveň také zrovna Bonucci nejintenzivněji deptal Waynea Rooneyho... byl zkrátka všude; a vždy v duchu té nejvytříbenější elegance. Jako bych sledoval Nestu v plné síle.
Andrea Pirlo (Itálie) - Po irském úpadku to byl zase ten starý známý maestro. Opět Pirlo všechno kontroloval a diktoval z pořádné hloubky, tentokrát už ale byl při všech svých úžasně vyvinutých smyslech. Každý náběh tušil dříve, než se uskutečnil; každé z mnoha přenesení hry bylo přesné na milimetry; zkrátka co si zrovna umanul, to také brilantně provedl. Jeho vývrtky uprostřed pole znovu šlo vnímat jako efektní i efektivní; a Parker s Rooneym z něj budou mít bobky ještě nějakou dobu.
Joleon Lescott (Anglie) - Dobře, mohl zde být Balotelli či Montolivo, u obou jsem ale našel mouchy, které bych nerad přehlížel (Balotelli se po přestávce vytratil a soustavně váhal v koncovce, Montolivo zbytečně pálil z uctivých dálek). Naproti tomu Lescott byl tím zadákem, na kterého bylo nejen včera absolutní spolehnutí. Zatímco Terry vypadal jako génius až na druhý pohled, neboť tradičně hasil svá vlastní pochybení, obránce ManCity zvládal blokovat střelbu i rušit protivníkovy ataky s větší jistotou a pravidelností. Ostatně vrhnul se do tří obranných zákroků - a pokaždé uspěl. Ve svém výsostním prostoru podstoupil dva hlavičkové souboje - oba zvládl. Ze srovnání s Terrym opět vyvázl lépe a vesměs jako jediný Angličan si místo v této rubrice plně zaslouží.
Odpadlík dne
Antonio Cassano (Itálie) - Moc větších dilemat jsem si při psaní eurozápisníku neužil, to mi věřte. Rooney, nebo Cassano? Inu, nakonec jsem "Wazzův" výkon detailněji rozebral v samotné analýze, abych se na tomto místě věnoval někomu, kdo dlouho poněkud paralyzoval italskou ofenzívu, respektive její finální fázi. Cassano se sice dobře pohyboval a pomáhal tím i kolegovi Balotellimu, zároveň ale neuvěřitelně kazil (po pauze, mám pocit, dokonce nenarýsoval jedinou přesnou přihrávku) a podivně mířil při střelbě. Ačkoliv si jsem jist tím, že šlo o "výjimečný" výkon, který se nebude opakovat, Cassano včera odpadlíkem, nebo chcete-li italským ošklivým kačátkem, nepochybně byl.
Když jsem se po utkání probíral svými poznámkami, abych si v hlavě utřídil myšlenky, dospěl jsem k poměrně rezolutnímu závěru: Anglii prostě potopili nedisciplinovaní jednotlivci, potažmo Hodgson při udílení individuálních pokynů. V systému zásadní chyba nebyla, jakkoliv operování útočné dvojky bylo celé jaksi vadné.
Hodgsonovi se ale například o pauze povedlo dobře zareagovat zavržením vysunutého bloku a stažením kompletní jedenáctky hlouběji do pole, čímž eliminoval většinu Pirlovy kreativní síly. Ve druhém dějství se italský režisér omezoval na pouhé diktování tempa, k rýsování finálních přihrávek se už tolik nedostával.
Nicméně zejména trojlístek Young-Rooney-Parker se těžko měnil a přizpůsoboval, přičemž tápal rovněž ve svých původních rolích. Právě hvězdný "Wazza" se například nejvýrazněji podepsal pod Pirlův monopol platný pro střed pole. Měl to být zjevně on, kdo turínského mistra bude otravovat, neustále napadat, atakovat - neboť Gerrard s Parkerem většinu času trávili těsně před stopery, kam se Pirlo dostával sporadicky. Jenže Rooney na tyto povinnosti docela dobře kašlal; při zakládání útoku se ke středovému kruhu stahoval často a rád, jakmile tam ovšem měl bránit, rázem byl nepoužitelný (ostatně podobně jako při zaměstnávání italské obrany, vždyť ze 17 podstoupených duelů vyhrál jen tři!). Jakkoliv mu podobná "nezištná" činnost dříve nebývala cizí, dnes měl zkrátka Hodgson pružně reagovat buď Rooneyho vystřídáním, nebo zaúkolováním Welbecka (jenž podobnou roli zastával proti Švédsku).
Potíž Ashleyho Younga ležela trochu někde jinde. Rooneyho klubový spoluhráč pro změnu nezvládal přepínat mezi funkcemi útok-obrana, aby nakonec obě dimenze svého fungování téměř nenaplňoval. Třebaže se s Abatem vracel, a to neobyčejně poctivě, s Colem si (pokolikáté už!) vůbec nerozuměl a ve finále právě tudy proudily nejhořlavější italské výpady - pokud tedy nebyly vedeny klasičtěji, středem. O útočení v Youngově podání pak nemůže být řeč už vůbec. Zatímco vzadu on alespoň pobýval, vepředu se pro jistotu ani nevyskytoval. Za celých 120 minut se pokusil všehovšudy o dva centry, přičemž nula z nich bylo úspěšných. Daleko schopnější pracant Milner byl sice při své ofenzivní snaze stejně neefektivní, ovšem centroval dohromady pětkrát. V součtu jednoduše předvedl o mnoho komplexnější výkon.
A do třetice se pak významně minul povoláním rovněž Scott Parker. Jeho nesmyslné "fičurky", předržování balonu a vymýšlení bůhvíčeho senzačního Angličanům prospívalo zhruba tolik jako mandelinka bramborovým polím. Parker pro něco takového jednoduše nemá dispozice, což si kupodivu neuvědomil za celých 94 minut svého pobytu na hřišti. Přitom v minulých zápasech činil takřka přesný opak: mnohdy se bál vypustit kolmici, i když si o to protivník říkal co možná nejhlasitěji. Teď byl najednou hrr do šíleného vymýšlení, což mělo za důsledek veskrze dvě nemilé věci: 1) Gerrard musel hrát regulérní DM a umírněného podavače balonů, 2) Walcott byl po svém střídání zoufale nevyužitý, neboť mu měl míče posílat právě Parker, jehož dodávka byla ve stech procentech případů až příliš dlouhá nebo jinak nevyhovující.
Tihle tři škůdci působili jako pěst na oko (podobně jako příchozí Carroll, který nesmyslně fungoval na pozici Rooneyho a výhradně v módu zběsile ztratit-zběsile bejčit); zbytek ostrovanů pak spíš akorát slepě směřoval k tomu, že se Itálie zdeptá množstvím skluzů či bloků (oběma statistikám Angličané na tomto Euru vévodí). Hodgsonova eskadra jako už tradičně netoužila po závratném procentu držení míče, které také na italské straně pomalu přímo úměrně rostlo s blížícím se koncem. Vždyť během druhého poločasu to už v podání ostrovanů byla pouze urputná defenzíva, o čemž krásně vypovídá tento nákres a ostatně i Gerrardův dashboard. Podívejte se, kolik rozdal přihrávek...a přesto mu šlo vyčítat jen pramálo věcí. Strhl se až ke křečím, před stopery fungoval jako dokonalý čistič. Jenže protilátkou vůči viru Pirlo mohl být i jiným způsobem, mnohem lepším způsobem.
Právě Gerrard tedy potom nejvýrazněji deklaroval anglické preference nejen po první přestávce. Během prodloužení totiž byl vliv modrých ještě markantnější, posunutý více k vápnu - a to se pro změnu Gerrard stahoval k nezastavitelnému, čerstvému tandemu Maggio-Diamanti. Liverpoolská modla přitom nebyla jediným mužem v bílém, na kom lze pěkně demonstrovat relativně drastickou proměnu úloh některých klíčových hráčů.
Vezměte si ještě oba stopery: takový Joleon Lescott zkompletoval za celých 120 minut ubohých devět přihrávek, Terry jen o něco více. V součtu se oba dohromady pokusili o 32 pasů; samotnému Coleovi FourFourTwo napočítalo pokusů 44. Jestliže tedy v minulých zápasech bývala trasa Terry-Johnson nejfrekventovanější, dnes na ní jen dosedal prach, aby nejčastěji spolupracovaly Hartovy nákopy a Carrollovy končetiny, potažmo forvardova hlava (i to je samo o sobě výmluvné, co se strategie Angličanů týče).
Ale teď už k Itálii. I v jejím středu lze najít jednoho hráče, který se úplně nechytil: Daniele De Rossi vzhledem k charakteru protivníkova středu nenašel řádné uplatnění, pročež byl také později (leč vinou zranění) nahrazen ofenzivnějším Nocerinem. Zkrátka nebyl potřeba, což je ale samozřejmě o mnoho nicotnější "vada" než ta Youngova, Parkerova či Rooneyho. Navíc Prandelli ve finále vhodně reagoval, stejně jako se nebál stáhnout mizerného Cassana. Jakkoliv střídání v konečném zúčtování nerozhodovala...stačilo, aby byl odskok Diamantiho centru přívětivější a nemusela zvonit tyč; stačilo, aby při Diamantiho centru Nocerino postával v regulérním prostoru a Italové mohli vést; stačilo, aby byl Johnson o chlup pozadu a Nocerino nejspíš překonal Harta.
Obecně lze jednoduše zkonstatovat, že poněvadž na sebe narazily dva zřetelně vymezené a stěží měnné systémy, rozhodovaly individuality/jednotlivé pokyny pro ně. A když vám Bonucci podá možná nejdominantnější stoperův výkon šampionátu, zatímco se Montolivo s Pirlem radostně předhánějí v tom, kdo z nich dá geniálnější pas za obrannou linii (přičemž to chvílemi vypadalo, že Pirlo má za úkol zásobovat krajní prostory, potažmo tyčky, kdežto Montolivo úseky poblíž osy)...máte aspoň z půlky vyhráno. Záložní řada fungovala komplexně a dokupy bezchybně, útočný tandem si navzájem pomáhal fantastickým pohybem a narážel pouze na Cassanův "den blbec", případně Balotelliho špatnou koncovku.
Jak po utkání řekl Prandelli: "Strana, která za zápas může 35krát vystřelit na bránu, vyhraje v devíti z deseti případů." A je moc dobře, že včera nešlo o tu jednu výjimku; ačkoliv možná 25 oněch ran postrádalo smysl...
"Elektronická tužka"
1) Jako první se pokusím názorně ukázat nepříliš dokonalou spolupráci Younga s Johnsonem. Tady vidíte prvotní fázi, a sice Montoliva přebírajícího balon zády k brance, jehož vyráží atakovat Johnson, v zamýšlené alternaci s Youngem. Jenže už tady se anglický křídelník přespříliš rozpakuje a nakonec o chvíli později zaváhá úplně. Tím dochází k této poloze, na které má už Abate nepatrný náskok, jehož by s klidem zužitkoval, kdyby se Montolivovi povedlo mičudu nasměrovat více "pod sebe". Takhle musel obránce AC Milán brzdit a Young si na něm smlsl. Pořád je to nicméně ukázka solidní myšlenky a svědomitosti anglického křídelníka; zároveň však také jeho kulhání při vykonávání praxe. A to vpravdě nebylo na pořadu dne jen v tomto konkrétním případě.
2) Druhá odrážka si bere na paškál velmi nezvykle vytažený anglický blok (co se týče druhého poločasu, šlo doopravdy o raritu), který De Rossi hravě přechytračil jednou jednoduchou kolmicí, pro niž se poměrně daleko stahuje Mario Balotelli. A kdyby zrychlení, respektive absolutní rychlost, nešlo směle zařadit mezi jeho slabiny, mohl nebezpečně pokračovat v zajímavě rozestavěném 4v4. Takhle na něj ještě zatlačil Gerrard, on pod tlakem předal míč doleva Marchisiovi a ten už jen vytloukl Terryho bloky. Tak jako tak měla tahle akce jeden významný efekt: další podobnou zběsilost záložní linie jsem už u Angličanů v příštích 60 minutách nezpozoroval.
3) Jako další pán na holení přichází typická včerejší "Cassanovka" alias křečovitá snaha udělat ze sebe génia volbou nejsložitějšího možného řešení. Na obrázku vidíte situaci, kterou Cassano za dvě vteřiny řeší lobem za obranu pro Balotelliho (krytého třemi Angličany). Ten dloubák tedy zaprvé končí na prvním Angličanovi v tom čtyř až pětičlenném bloku; zadruhé se k němu hlavně Cassano nikdy neměl odhodlat. Na fotce jsem vedle Balotelliho podtrhal čtyři další vhodnější, rozumnější varianty přihrávky (zejména rozeběhlý Balzaretti!). Ale při jejich produkci by holt Cassano nebyl za hrdinu, že...
4) Rozbor byl převážně "anglický", tužka tedy patří výhradně Italům. Čtvrtý bod má poněkud neobvyklý charakter, neboť si klade za cíl ukázat na nevinnost stoprocentní Nocerinovy šance z konce základní hrací doby. Zde můžete vidět Marchisia, který vlastně nemá komu, a tak jakoby z nouze posílá delikátní balon za obranu. Ten cíleně hledá Nocerina, v tuhle chvíli dokonale vázaného Johnsonem; navíc tam je pořád Terry, který rovněž pokrývá výhodné prostory. Jenže dva Italové si prostě dokonale porozuměli a divže nebylo vymalováno; přitom podobných geniálních momentů (Pirlo, Montolivo) jste tam včera měli hromadu. Stačilo jen jednoho využít.
5) A úplným závěrem ještě jedna záležitost spíše pro pobavení; výjimečně pohyblivý GIF obrázek, na kterém dovádí Andrea Pirlo. S Parkerem přilepeným na zádech si zkrátka pohodově zalaškuje, balon hravě ustráží a ještě jej ideálně přenese k postranní čáře (což měl většinu času za úkol, pokud to tak lze říci) - takový jeho evergreen.
Zajímavosti dne
- Samotný Cristiano Ronaldo se na turnaji nadechoval ke střelám častěji než celý anglický tým dohromady (30 x 29).
- Albion v průměru na jeden zápas pálil mezi tři tyče 2,75krát - horší bilancí se pyšní ještě jeden čtvrtfinalista z Řecka a dále už jen Ukrajina s Irskem.
- Angličané ale na druhou stranu nemají konkurenci v kolonkách "zblokované střely" a "obranné zákroky" (tackles). V první statistické kategorii nastřádali 29 zářezů, v té druhé 86 (Gerrard s osmnácti vévodí pro změnu individualitám).
- Italové včera vyrovnali rekord v počtu prodlužovaných zápasů na ME. Ten doteď drželi samotní Nizozemci se sedmi zkušenostmi.
- Zároveň není od věci zmínit, že v ani jednom z těchto sedmi případů Azzurri v prodloužení neskórovali. K penaltám se došlo čtyřikrát, zároveň ale Italové jen jednou prohráli gólem protivníka - ve finále Eura 2000. Zbylá dvě raritní východiska jsou poznamenána dávnými zvyklostmi: ze semifinále ME 1968 Italové postoupili na základě losu, přičemž o zlaté medaile se pak úspěšně porvali ve speciálně nařízené odvetě.
- Kdyby oba včerejší kohouti spojili síly coby penaltoví exekutoři, na ME a MS by dohromady neproměnili 24 pokutových kopů.
- Angličané z osmi rozstřelů na velkých akcích zvládli pouze jediný, když možná trochu ironicky ustáli enormní tlak na domácí půdě roku 1996, aby vyřadili Španěly. V semifinále stejného šampionátu je už nicméně stejná loterie zase zradila.
Kuriozita dne
Angličané včera chovali balon na kopačkách pouhých 32 % prodloužené hrací doby. To přitom v konfrontaci s týmem, který na tom už jednou v průběhu šampionátu nebyl o moc jinak: poměr 66-34 charakterizoval duel Španělů s Italy. Znamená to tedy, že kdyby del Bosqueho parta měla vyrazit na Albion, půjčí mu míč akorát na necelých 10 minut čistého času?
Hvězdy dne
Leonardo Bonucci (Itálie) - I přes Pirlův diktát je v mých očích právě stoper Juventusu hráčem zápasu. Vždyť jeho práce stopera prostě neměla nejmenší chybku. Dokonale četl hru, věřil si na balonu a v úvodních pasážích zápasu, když Italům hořela levá strana, to byl takřka výhradně on, kdo odvracel štiplavé centrované balony. Zároveň také zrovna Bonucci nejintenzivněji deptal Waynea Rooneyho... byl zkrátka všude; a vždy v duchu té nejvytříbenější elegance. Jako bych sledoval Nestu v plné síle.
Andrea Pirlo (Itálie) - Po irském úpadku to byl zase ten starý známý maestro. Opět Pirlo všechno kontroloval a diktoval z pořádné hloubky, tentokrát už ale byl při všech svých úžasně vyvinutých smyslech. Každý náběh tušil dříve, než se uskutečnil; každé z mnoha přenesení hry bylo přesné na milimetry; zkrátka co si zrovna umanul, to také brilantně provedl. Jeho vývrtky uprostřed pole znovu šlo vnímat jako efektní i efektivní; a Parker s Rooneym z něj budou mít bobky ještě nějakou dobu.
Joleon Lescott (Anglie) - Dobře, mohl zde být Balotelli či Montolivo, u obou jsem ale našel mouchy, které bych nerad přehlížel (Balotelli se po přestávce vytratil a soustavně váhal v koncovce, Montolivo zbytečně pálil z uctivých dálek). Naproti tomu Lescott byl tím zadákem, na kterého bylo nejen včera absolutní spolehnutí. Zatímco Terry vypadal jako génius až na druhý pohled, neboť tradičně hasil svá vlastní pochybení, obránce ManCity zvládal blokovat střelbu i rušit protivníkovy ataky s větší jistotou a pravidelností. Ostatně vrhnul se do tří obranných zákroků - a pokaždé uspěl. Ve svém výsostním prostoru podstoupil dva hlavičkové souboje - oba zvládl. Ze srovnání s Terrym opět vyvázl lépe a vesměs jako jediný Angličan si místo v této rubrice plně zaslouží.
Odpadlík dne
Antonio Cassano (Itálie) - Moc větších dilemat jsem si při psaní eurozápisníku neužil, to mi věřte. Rooney, nebo Cassano? Inu, nakonec jsem "Wazzův" výkon detailněji rozebral v samotné analýze, abych se na tomto místě věnoval někomu, kdo dlouho poněkud paralyzoval italskou ofenzívu, respektive její finální fázi. Cassano se sice dobře pohyboval a pomáhal tím i kolegovi Balotellimu, zároveň ale neuvěřitelně kazil (po pauze, mám pocit, dokonce nenarýsoval jedinou přesnou přihrávku) a podivně mířil při střelbě. Ačkoliv si jsem jist tím, že šlo o "výjimečný" výkon, který se nebude opakovat, Cassano včera odpadlíkem, nebo chcete-li italským ošklivým kačátkem, nepochybně byl.
Související články
Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Eurozápisník XXIV. aneb Vítej, zlatý hattricku!
02.07.2012, 14:39
Eurozápisník XXIII. aneb Španělé na tři, Italové na čtyři
30.06.2012, 21:54
Eurozápisník XXII. aneb V režii druhého nejlepšího
29.06.2012, 17:06
Eurozápisník XXI. aneb Španělsko verze 1.0
28.06.2012, 05:21
Eurozápisník XIX. aneb Když dva dělají totéž, není to totéž
24.06.2012, 15:40
Eurozápisník XVIII. aneb Jedna ruka netleská
23.06.2012, 05:00
Eurozápisník XVII. aneb Nejhorší útok je obrana
22.06.2012, 13:17
Eurozápisník XVI. aneb Co čekat od Portugalců?
21.06.2012, 11:28
Eurozápisník XV. aneb Anglie - Video 1:1
20.06.2012, 07:01
Eurozápisník XIV. aneb Žádné strachy, žádné spěchy
19.06.2012, 04:12
Eurozápisník XIII. aneb Čím víc ofenzivní síly, tím míň neplechy
18.06.2012, 05:04
Eurozápisník XII. aneb Odešel déšť a dorazili Češi
17.06.2012, 15:04
Eurozápisník XI. aneb Co čekat od Poláků?
16.06.2012, 12:01
Eurozápisník X. aneb Sucho vadilo, mokro souhlasí
16.06.2012, 09:52
Eurozápisník IX. aneb Nejlepší fanoušci - nejhorší hráči
15.06.2012, 12:29
Eurozápisník VIII. aneb Ronaldo Gómezovým učněm
14.06.2012, 06:50
Eurozápisník VII. aneb Když síly stačí i nestačí
13.06.2012, 12:26
Eurozápisník VI. aneb Co čekat od Řeků?
12.06.2012, 07:42
Eurozápisník V. aneb Ševa zase pálí a outsider vede
12.06.2012, 03:16
Eurozápisník IV. aneb S útočníkem ani ránu
11.06.2012, 02:44
Eurozápisník III. aneb Jak favorité ukázali slabiny
10.06.2012, 04:41
Eurozápisník II. aneb Alenky v říši samozřejmostí
09.06.2012, 02:52
Eurozápisník I. aneb Co čekat od Rusů?
07.06.2012, 22:29
Komentáře (263)
Přidat komentářPirlo fanzaie
sami si zato možu ....len jebnutý mozog dá defenzívnu taktiku a pritom má v mužstve Wallcota,Rooneyho,Younga,Gerrarda HOdgson skoro vypadol s Liverpoolom z ligy ..takýchto trenerov by som vešal
Cassano se mi včera taky vůbec nelíbil. To jeho hledání nejvíc frajerského (a většinou nejsložitějšího) řešení bylo místy opravdu k pláči.
bloody English
V čem přesně ve srovnání s Terrym vyvázl Lescott lépe? Jinak Terry hasil své pochybení jen jednou a to ten Balotelliho nájezd...
Si to srovnej na těch dashboardech, ne?
http://cms.442.haymarketnetwork.com/contentimages/blog/5HartKey.jpg
Tady máš legendu např.
tak a teď se podívej ještě jednou na tu legendu a to srovnání a řekni mi, prosím, v čem Lescott byl lepší? A jen taková zajímavost, faul, který měl způsobit Terry v šestnáctce soupeře byl faulem na něj...
Víc obranných zákroků (drtivej rozdíl), víc interceptions (drtivej rozdíl)..pochytal toho prostě víc a určitě to nebylo jen tim, že by přes něj chodilo větší množství balonů a útoků. Ale pokud na tebe Terry působil jistěji, tak prosim..
a blokování střel za obranný zákrok nepovažuješ? Navíc co se týče clearances, tak tam má stejný počet successfull a failed. A třeba vyprodukovaný faul v blízkosti pokutového území ti přijde v pohodě? Mi se teda z té obranné čtyřky Lescott líbil nejméně...
Skvely clanok
Znamená to tedy, že kdyby del Bosqueho parta měla vyrazit na Albion, půjčí mu míč akorát na necelých 10 minut čistého času?..no, myslim, ze tak nejak by to aj bolo, keby spolu hrali
Ale byla to nadsázka, aby bylo jasno.
To som pochopil
Bonucci pred rokom odpisovaný stopér, a teraz hviezda Juve, hviezda repre, skvelá práca
Rozhodně bych byl klidnější, kdyby ta chvála přišla až po turnaji.
Super článek
http://twitpic.com/a0fs0z
http://twitpic.com/a0fnq4
Snad to rychle přebolí.
Ten pocit, že hráli absolutní hovno, nepřebolí jen tak. Když jsi špatný, veze se to s tebou déle, než když prohraješ ve vyrovnané bitvě.
Není to spíš naopak? Když tě někdo přejede o třídu tak si řekneš "Dobře, na tohle sem neměl." Ale když máš z výkonu dobrý pocit, věříš si že si zasloužíš výhru a prohraješ kvůli nějaké malichernosti tak to rozdýcháváš hodně těžko a mrzí tě to dlouho. Viz Euro 2004 - Česko vs Řecko a Euro 2012 Česko vs Portugalsko.
Počkej, jestli jsem to dobře pochopil, tak srovnáváš Česko-Řecko s Česko-Portugalsko?
Srovnávám pocit hráče, potažmo fanouška po prohře ve dvou zápasech s úplně rozdílným průběhem. Prohra s Řeckem mě mrzí doteďka páč je věčná škoda že sme nevyhráli, prohru s Portugalskem sem vzal jako téměř nevyhnutelný fakt, přejeli nás ve všech směrech a oklepal sem se z toho do dalšího dne.
Tak to jo.
Já z toho tvýho komentáře úplně nepochopil, jak to myslíš. Nicméně v Portugalsku to bylo málo, v Polsku úspěch.
Správně by to mělo být naopak, ale když hraje Andora s Itálií, ne Anglie. Ta viděla na tomhle turnaji jen to, že porazila slabé Švédsko, i když v hezkém zápase, ubetonovala remízu s Francií a strachovala se o výsledek s Ukrajinou. Teď dostávala neskutečným způsobem na prdel od soupeře, který měl být vyrovnaným soupeřem. Tohle zabolí hodně, vidět ten rozdíl a svou nemohoucnost.
Dobrý . ( Akorát Leo musí sníst ještě hodně kaše než se Sandrovi vůbec přilbíží )
Já si říkal, v čem mi Anglie připomíná Granadu. A ono je to tím, že celý tým ohrožuje branku soupeře míň než sám Cristiano.
Anglie hrála ho*. Mají sice dobrou ligu, ale jejich repre, na své možnosti, stojí dlouhodobě za prd. A to, že neumí dávat penalty a pokaždé to projedou, je snad proto, že jezdí po levé straně cesty Vlastně je to jedno, protože němci přejdou i kdyby hrála itálie s anglií dohromady
Gulbis zatim paráda
Mezi hrdiny zápasu si zaslouží být Cesare Prandelli. Jeho reakce na vývoj zápasu a výkony hráčů byly naprosto přesné a hlavně díky nim se Anglie nedostala v prodloužení za půlku.
Co se týče Bonucciho. Hrál proti soupeři, který přesně seděl jeho stylu. Anglie absolutně nebyla schopná odhalit jeho slabiny a tak se může pasovat za hrdinu. A stejně tak může být po semifinále o odstavec níž.
De Rossi: On umí být použitelnější i do ofenzívy, ale včera mu to vůbec nešlo. Pravdou je, že jeho defenzivní schopnosti včera využít nešly, navíc měl několik šílených ztrát.
A odpadlík? Je to vůči němu dost tvrdé. U něj je chyba v tom, že na takovou zátěž není ještě fyzicky připravený. Od poločasu zápasu s Chorvatskem mi přijde unavený a to pak i dobrá myšlenka končí obludnou ztrátou.
Každopádně na Němce to bude chtít 3-5-2, bohužel bez Cassana.
Chiellini: "Myslím si a věřím, že se proti Německu stihnu dát dohromady"
Musí.
Jaká je šance Reuse v základu?
spíše tam bude ten Schürrle
Začal jsem moc řešit fantu. Ale taky to vidím vlevo Schürrle a napravo Müller.
on vám to někdo z týmu řekne tak tři hodiny před zápasem
Včera jednoznačně nejlepší Terry, svá pochybení hasil možná tak akorát jednou, jinak v obraně kraloval rozhodně víc než Lescott..
Nevím, jestli se dá mluvit o nějakým "kralování" nebo "absolutním spolehnutí" u stoperů, jejichž tým mohl včera dostat asi tak 6 gólů a nestalo se tak jen díky neuvěřitelný kombinaci neschopnosti, nekoncentrovanosti a smůly italských hráčů...
tak nebrání jen jeden obránce, že jo...
tak v případě Anglie na tomhle turnaji rozhodně ne, no podívej se na sestřih, kolikrát tam Terry chrápal, kolikrát propadnul, stejně tak Lescott, kterej byl jen o trošku lepší...
myslel sem to v porovnání s ostatními obránci Anglie..
pokud bych měl vybrat jednoho z tý čtyřky, tak bych zvolil Johnsona...
OT : Uvažuje se o tom že by se podobné analýzy dělaly aji na PL? Pochopitelně ne na každý zápas, ale jednou týdně na nějaké zajímavé utkání. Souhrny kol jsou sice důležité, ale až tohle je ten typ článků co bych tady chtěl vídat.
ale ne o PL
Je jasný, že souhrny kol jsou v dnešní době už prakticky zbytečný, teda jejich psaná verze, ale musí to bejt. Tohle je tak dvacetkrát náročnější, nejsou lidi, bohužel.
Škoda.
Tá Pirlova penata veľa zmenila, Anglicko to celý čas tak bralo, že vydržať do penalt a postupime mame predsa harta a oni len stareho gigiho čo nevie chytať penatly...hart si extremne veril vyškieral sa talianským hračom snažil sa ich vystrašiť, zneistiť...a prichadza Pirlo stav je zly pirlo to zrejme pokazi a bude 3:1 a sme v semifinale...namiesto toho ho pirlo vysmeje a zosmieštni a ukaže uplnu pohodu, celemu namyslenemu anglicku že ani nahodou sa vychystaju vypadnuť
Souhlasím s tím, že Lescott byl včera hodně dobrý. Byl jistější, klidnější, oproti tomu Terry byl nažhavený, skákal do střel, ale chybu si neodpustil. Já volím klidnou sílu Lescotta.
on i celkově za celé Euro byl lepší
no Mario, už bys mohl ukázat, že jsi "nejlepší", to chce tunu gólů zatím máš jen tuny šancí...
Projevilo se subjektivni hodnoceni autora,
Myšlenka dne...
fuck yea
Teď jsem tu nebyl, tu byla nějaká vulgarita, že se to smazalo?
Jj, Masopust si konečně řekl o ban na IP..
for real??
Jop, aspon mi to teda psal PJ, když sem ho bonzoval..
tak pro něj to asi nebude takovej problém, když ví, co je proxy
Nevim, nevyznám se v těhlech věcech, ale pochopil sem, že to na něj zkouší poprvý, tak...aspoň nějakej krok vpřed.
co provedl?
Je všeobecně dementní.
OT: Co ten Berdych blbne?
Mě to třeba u něj vůbec nepřekvapuje.
dává náskok, aby to měl těžší?
Ne, prostě nesmyslně rupne.
Kdyby hrál blbě...
Ale Berdych nehraje vůbec špatně, podání si drží docela v pohodě, jenže Gulbis má prní podání skvělý a druhý ještě lepší, to je pak těžký
Uznávám, že teď jsem viděl asi jenom deset míčků, ale u něj mě to prostě nepřekvapuje, jestli vypadne v prvnim kole.
Jo, sem tam mívá takovej den blbec, ale dneska to je daný tim Gulbisem, že hraje neuvěřitelně a vrátí všecko+to podání
Kde to sledujete?
Na novasportu to dávají
Já tady
http://www.lshunter.tv/streams/1/lshtennis3.html
Tvl, on má snad už 10 es z druhýho servisu
Je neskutečnej zatim
Nova Sport.
To druhý podání má neskutečný, no.
Lotyš hraje životní zápas, no
Ale né že by mi to nějak vadilo, Berdych je můj asi nejneoblíbenější českej sportovec vůbec
Bohužel
Zrovna, když mám vsazeno, že udělá čtvrtfinále.
No, los má zrovna skvělej no ..
Well... Some people do everything for their country
http://tinyurl.com/7wkxy4u
Ked si vezmeme kolko je v anglickom futbale penazi, aku ma tam futbal historiu a tradiciu, akych a kolko ma fanusikov, aku ma vybudovanu infrastrukturu a stadiony, tak musim skonstatovat ze Anglicania futbal hrat nevedia.
Tou poslední větou si ten názor zabil, ale jinak je to fakt. Jenže to je všechno tím, že Angličanů přehnaně řečeno hraje tu ligu minimum, teda těch nejlepších.
To pravidlo 6+5 už v Anglii platí/bude platit?
Neplati a nebude
bolo to myslene s nadsazkou
Nadsazka, nenadsazka, je to vlastne pravda.
hodně zaujaté proti Terrymu
Co je na tom zaujatýho, bože, prostě mi Lescott přišel klidnější, tečka...JT má za sebou solidní turnaj.
http://27.media.tumblr.com/tumblr_lnhe9q1Ycg1qzmowao1_400.gif
100. pro Gerrarda
Čekal jsem od něj víc.
3 asistence. Čistý DM kdy hrál celej turnaj před stoperama až za Parkerem a z toho postu přesto udělal 3 asistence a jen jednu ze standartky. S 18tackles nejlepším na tom turnaji zatím, i z DM tvořil hru, dokázal jí uklidnit, hrál v neskutečný pohodě narozdíl od každýho zápasu nervozního Parkera, Younga, Milnera a dokázal neustále spoluhráče povzbuzovat, jako jeden z mála neztrácel zbytečný míče a dokázal je rozehrát a ne jen odkopávat a kolikrát tím ulevil obraně. Včera šel vyloženě na krev, dohrával s křečema, první poločas hrál taky výborně, druhej už to taky nebylo ono a přesto vydržel a šel na penaltu jako kapitán kterou taky proměnil, i když ani já jsem mu v ní nevěřil, ale on svůj tým nepotopil. To co po něm Roy chtěl splnil na 100% a bez něj by Anglie nebojovala včera s itálií, ale po skupině jela domů. Pro mě jednoznačně nejlepší hráč z anglickýho výběru na tom turnaji a v těsným závěsu stopeři s Hartem a jak už jsem psal. Doufám, že konečně absolovuje celou přípravu v LFC a nebude zase házenej po 3 trénincích do zápasů a zbaví se tý nálepky zraněnýho hráče kterou má v posledních 2 sezonách.
já včera taky,hlavně druhý poločas totálně zabitý je nutné si uvědomit,že bez něj by byli už dávno doma.
Hmm. Chystal jsem si to pro Rafovo vítězství ve Wimbledonu
Anyway, .
Fedeex
Djoko
Rafa nebo Fedex, Djoko a Murray podle mě bez šance
Murray je bez šance na grandslam už jen tím, v jaké době 3 super hráčů se narodil..plus je to ještě labil. Djoko není prostě nikdy bez šance, ale hlavní favorit býk Rafael. A elegán Roger by mohl taky ještě urvat poslední velký titul, bude to mít už jen těžší a těžší, ale obávám se, že Fedex na Djoka a Rafu už ztrácí hodně psychické síly.
Vcera som si konecne nasiel cas pozret cely anglicky zapas a bolo to jedno obrovske sklamanie...
Young,Rooney,Welbeck by mali byt zohrati a oni nic, Wallcott nepomohol prakticky a Gerrard cely zapas prilis defenzivne. Kompletne mi pripadal bezzuby a o nicom a to pri takej kvalite. Chyba asi bude v Mr. Great system Hodgson
Lotyš už si z něj chce dělat prdel, jo?
Odpadlíkom mal byť Carroll. Aj ked nehral celý zápas, tak to bolo niečo neskutočné videl som ho hrať po prvýkrát (PL nesledujem), a je to snád väčšie kopyto ako Amauri....to takto hrá stále, alebo sa jednalo len o výpadok formy ?
V repre hraje se mi zdá lepší než v klubu. A co sem ho na turnaju viděl, tak nepředvedl až tak špatný výkon. V rámci Anglie rozhodně nezklamal, Welbeck na jeho místě se mi ale líbil o dost víc.
no vcera bol Carroll hrozostrasny
Včera byl pravda horší. Ale proti Švédsku zahrál slušně, proti Ukrajině alespoň Anglii rozhýbal, aji když moc času se předvést neměl. A díky obrazu hry snad ani nemohl.
Díky
On hlavně vůbec do takovýho zápasu neměl naskočit, to není pro něj aby se pohyboval někde kolem půlky a rozehrával. On musí pro někoho vyhrávat palice a případně se dostávat ke střelám, protože v noze má neskutečnou bombu.
http://www.ceskatelevize.cz/mefotbal/videoarchiv/momenty/182084-carrollova-hlavicka-na-1-0-23-min/?page=19
Díky aj tebe
"Jenže to je všechno tím, že Angličanů přehnaně řečeno hraje tu ligu minimum, teda těch nejlepších." Tak je asi problém v mládeži
"Právě hvězdný "Wazza" se například nejvýrazněji podepsal pod Pirlův monopol platný pro střed pole. Měl to být zřejmě on, kdo turínského mistra bude otravovat, neustále napadat, atakovat - neboť Gerrard s Parkerem většinu času trávili těsně před stopery, kam se Pirlo dostával sporadicky. Jenže Rooney na tyto povinnosti docela dobře kašlal"
takze mozno take ulohy mal, mozno nemal, ale zaver je taky, ze na nich kaslal hej?
Píšu "zřejmě" a z logiky věci (úloh Parkera a Gerrarda) to nakonec celkem jasně vyplývá...
vsak to, ze najprv napises ze zrejme a potom to beries ako fakt
Ok, tak já to pro tebe upravim na zjevně.
Mě si zklamal. Rovnou chtělo napsat, že Rooney hrál hovno. Nenaplnil ani zdaleka očekávání a především selhal v obrovský šanci včera v prvním poločasu. Young sice byl asi nejhorší hráč anglie, ale věřím tomu, že by včera zrovna na postu Rooneyho byl prospěšnější než on.
akorát tím Youngem si nejsem jistej
Je to zápisník, nechci tu nikoho zahlcovat sáhodlouhými rozbory jednotlivých hráčů, to si můžeme říct v diskuzi (a už sme si částečně řekli jinde)...jakej největší problém sem s nim měl, to sem vecpal do toho odstavce.
Stejně to vypadalo, že to měl na starosti Carroll.
fantomas tu casto posobi ako majster sveta. chcel by som jeho vidiet na tych lavickach ked je taky mudry... apropo hodnotit na zaklade videneho z telky je na analyzu prd platne. vidis tam cele rozostavenie, pohyb hracov bez lopty atd.?? vidis akurat cast ihriska kde je prave lopta a to je velmi malo.
Nevim, jak vy na Slovensku/ve Skotsku, ale my máme k dispozici i záběry shora, ne jen detaily..
tak pozor aby sa vam z nich nezakrutila hlava
To právě nehrozí, my sme na ně zvyklí...
Ale ty jeho rozbory majou hlavu a patu. Aji když s nima člověk nesouhlasí, tak se o nich dá alespoň přemýšlet. Což se o těch plytkých kecech co jsou v televizi říct nedá.
aj v telke sa da najst kvalitny rozbor len na to musi byt adept. u nas Zeman, Gresko, aj Borbely ma nieco do seba aj ked je to blb.
OT: Rangers v buducej sezone bez SPL, nahradi ho tam Dundee FC ktore zase vo First Division nahradi Rangers Vsetko bude potvrdene 4.7. ale na 99,99% to bude takto.
cakal som to a nerobil som si ziadne iluzie. kluby rozhodnu proti Rangers v SPL napriek tomu ze pridu v sezone o znacne prijmy. podla nich su pravidla, sportove a financne fair-play nad vsetkym.
nezazlievam im to lebo maju pravdu. akykolvek kompromis v tejto zalezitosti by sa do buducna mohol stat precedensom. a to si odporuje s novymi stanovami ktore si kluby pred par dnami odsuhlasili. podla nich budu tresty v pripade nutenej spravy este tvrdsie, o.i. - 21 bodov (namiesto doterajsich 10)...
co je z mojho pohladu pre new Rangers najhorsie, odide gro hracov a klub caka narocna cesta spat. obzvlast ked novy majitel deklaroval len rocne posobenie na Ibrox a neovplyva ziadnymi velkymi financnymi prostriedkami. az teraz sa dostaneme v podstate k tomu co vlastne predosli majitelia Murray a Whyte klubu sposobili.
Jenom o ligu dolů? To ste z toho ještě vyšli lacino.
nerad s tebou suhlasim ale tiez si to myslim
tak to je možná jedno z nejlepších řešení né?
da sa to tak povedat ale to su len take dohady pretoze v konecnom dosledku nevieme odhadnut co vsetko to bude obnasat. keby zostali v SPL nestratili by tolko hracov ale zas by sa proti nim vytvorila na superovych stadionoch velka nevrazivost. cas ukaze ale ja prilisny optimizmus nezdielam. v prvom rade stale nemame majitela u ktoreho by bola zaruka ze klub potiahne financne aj sportovo dalej. pod Greenom to bude len take paberkovanie. skoda ze nevysla ponuka okolo Waltera Smitha, toho podporovali dvaja najbohatsi Skoti ktorych imanie ma hodnotu 100 Rangers. neviem na com to stroskotalo ale s najvacsou pravdepodobnostou je to tym ze Rangers este cakaju dalsie sudne spory a mozno i vylucenie z asociacie...
hlavně se to ještě strašně dlouho potáhne a nikomu se nebude chtít do nejistoty
Už jsou nějaký signály, kdo zůstane a kdo ne? Jestli tam bude nějakej Buffon, Nedvěd, Del Piero a tak...prostě frajeři, co zůstanou v dobrym i zlylm
prave na tych som sa spoliehal ale Whittaker a Naismith uz ohlasili ze pod novy klub neprejdu.
pristupili v zime na 75 perc. skratenie platu a cakali ze to klubu pomoze natolko aby sa z toho dostal. to sa nestalo a dalsiu karieru uz v Rangers neplanuju... otazne je ci si na nich moze novy Rangers robit narok alebo pojdu bez odstupneho prec. obaja maju (mali) zmluvu so starym Rangers ale tie zmluvy udajne nemaju sancu automaticky prejst pod novy subjekt.
aj to budu este riesit pravnici a mozno i sud ci dokonca FIFA. o ostatnych zatial neviem nic pretoze kym sa definitivne nebude vediet co dalej tak budu podla mna mlcat. akurat Aluko uz tiez asi nezostane pretoze nema zmluvu. a McCulloch sa vyjadril ze ostane aj keby mali hrat 4.ligu. neista bola aj buducnost McCoista na lavicke ale ten si svoju rezignaciu rozmyslel. aspon teda zatial....
Jak může bejt tenhle frajer 87. ?!
Protože na to sere. Prachy nepotřebuje, rodiče jsou boháči.
Vážně?
Tak když si lítá vlastním tryskáčem.
Jo. Je to strašnej flink, ale nevíš, kdy ho to začne bavit. Letos má 7 vyhranejch zápasů, z toho 3 proti absolutním sráčům v Davis Cupu. Vlastně už 8.
Hrál fantasticky.
On byval sveho casu docela talent, ne?
Obličej Berdycha při podávání rukou byl víc než výstižnej...
Hehe, pěkně Gulbis.. sem rád, že nebude otravovat v příštích kolech.
To je fakt výhra, za Berdycha ještě větší blbec.
Ani bych se nedivil, kdyby v druhym kole dostal 3x 6:1
Tak já počítám s tim, že ten druhej blbec vyletí nejpozdějc ve třetim kole. Kór potom, co nahoře napsal ital..
Zrovna, když měl Berdych skvělej los, tak musí vyletět s takovym trotlem
Tak 2. kolo by nemusel, pokud by hrál s kvalifikantem Janowiczem. Bolelli umí taky pořádně zapnout, ale 3. kolo má reálné Gulbis.
No však píšu..
Jo, blbě jsem četl.
Tak zase pozor. Jestli udělá příští kolo, tak se k Djokovi propracuje. On ruku má...
Ve třetím kole má Mayera/Petzchnera, Florian tu ruku taky má, technicky je na tom výborně. Petzchner uvidíme, na trávě mu to jde vždycky celkem. Na čtvrtfinále Gulbisovi fakt nevěřím, navíc ve 4. kole Gasquet.
Petzchner sice trávu umí, ale letos je v hajzlu. Florian je spíš vydřenej, než talent. A Gasquet ve čtvrtým kole zdaleka není. Především je to taky magor a soupeři jsou tam slušní. Ale nejdůležitější je to, že když mohl porazit Berdycha, bezpečně může porazit kohokoli z nich. Klíčovej bude ten Janovicz...
Jasně, ale já nevěřím, že by přes třetí kolo prošel. Mayer talent ale má, cit v ruce mu nechybí, i když někdy je jeho techniak prazvláštní.
Ale ne hlavu, i když dneska hrál tak, že by mohl Wimbledon i vyhrát. Ten servis (první i druhej) a returny (!!!)..dneska obojí absolutně skvělý, podle mě by měli problém i hráči z top3
Problém jo, ale top i Murray by za zápas alespoň nějaký recept na ten jeho servis našli, to Berdych ne, i to ho od nich odděluje.
No to každopádně, netvrdim, že Berdych patří mezi ty úplně nejlepší, co jsou trošičku odtrhnutý od zbytku, ale Gulbis fakt servíroval skvěle, ještě k tomu to měnil, někdy dal slajs, někdy ránu na čáru, pak na tělo. Nebyly to prostě jen bomby, ale chytře hraný servisy...
Jinak Murray má los, že by se z toho jeden zbláznil ...
A setjně ho zvládne, on proti těmhle ranařům umí, má jeden z nejlepší returnů, slušné prohozy, dobrý slice, nemyslím, že by ho někdo z těch servismanů dokázal vyřadit na 3 vítězné sety.
Já myslim, že Raonič bude konečná, od něj čekám velký věci letos
Já bych řekl, že pro Raonice může být konečná e 3. kole s Čiličem. Raonic bude super, ale na 3 sety, že by porazil Murrayho? Myslím, že by ho Adny uběhal a 5 setů mu servis nemůže jít pořád špičkově. Já se spíše bojím ohledně Murrayho Čiliče.
ja se teda bojim i prvniho kola
Čeho? Davyděnka, který byl na trávě marný i v době svého vrcholu? Vždyť už je úplně mimo.
Koukals na Nalbu? Sem myslel, že toho Tipsu řádně prožene a ono 0:3.
Nalba selhal pokazdy, kdyz mel nejakej dulezitej balon, a naopak Tipsik pokazdy zahral dobre, koukal jsem na celej zapas, mel jsem ho vsazenyho, ale tiket mi nakonec posral corak Isner..
A cos od Izzyho na trávě čekal?
jezis, takovyhle miluju, tak jelikoz jsi to cekal, tak aspon doufam, ze ti Falla vydelal na novy porsche..
Neříkám, že jsem to čekal, ale sázet na Isnera na trávě, navíc kurzem, jaký tam byl, je nesmysl. Já čekal, že to zvládne ještě, ale jistý jsem si nebyl teda vůbec. Však Izzy je na trávě úděsný.
Nekoukal jsem zrovna, i když jsem Davidovi taky věřil. Škoda.
v soucasny Andyho forme je kazdej zapas tezkej, ale jakmile prekona ty prvni kola, tak to vidim na semi
Tak formě, v Queens doplatil na otřesný pohyb v 1. zápase na trávě, klouzal, zakopával. A na rozehrání fakt těžký soupeř. V exhibici v Boodles s Djokoviče, zase hrál laxně, ale zkoušel útočné údery z forhendu. Podle vlastních slov je ok a nemůže se dočkat. Já doufám, že letos to bude víc než semi konečně.
ja doufam, ze vyhraje, ale radsi se necham prekvapit, nez abych byl zklamanej
Tak já taky doufám alespoň v semi, tam doufám, že i kdyby prohrál, tak zase ne s Nadalem.
pozeram ze Sporting Life zmenil po rokoch rokucich (snad od roku 1998) dizajn webu.
a vybral sa v slapajach BBC, teda k horsiemu
Kéž by i nabral redaktory z BBC, at ten web konečně za něco stojí..
to mas pravdu ale mne islo v podstate o to ich livescore a vidiprinter v samostatnom okne a prehladne statistiky. uz to je zrejme fuc lebo ako klikam tak klikam a furst nist. je to v hajzlu
21:05 Veloso možná posílí Dynamo Kyjev
Miguel Veloso si dost možná protáhne působení na Ukrajině, kde na evropském šampionátu reprezentuje Portugalsko. Někdejší záložník Sportingu nyní působí v Janově, kde údajně není spokojen a mohl by přestoupit do Dynama Kyjev.
Achjo.
No stejně bych se vůbec nezlobil, kdyby si 1.7. kyjevskej trávník osahal...
Tak o tom žádná. Já se až divim, jak moc těm Portugalcům přeju. Ale v Janově musí zůstat.
nechapem, preco nedostal viacej sanci downing....ano, sezona mu co sa bodovania nevydarila, ale v tej hre bol dobry a v repre mu to slo....taktiez nechapem preco hral steve tak zatiahnuto a ked to neslo parkerovi, preco tam neskusil trebars barryho? z tej nominacie sa dali najst riesenia, ked vidim ze to niekomu nejde, skusim cosi ine....proti ukrajine neviditelny milner, preco namiesto neho nesiel podstatne skor HOCIKTO iny?
Jj, Young to určitě nemusel odehrát celý.
jasne , Downing 0 golov 0 asistencii by to tam fakt zmenil :D :D
...
to za bodkami si uz asi necital ze? a k tomu nevidel ziaden zapas
http://i.imgur.com/2nM1G.gif
Barry tam nebyl vůbec, zranil se v přípravě, ale jinak souhlas.
tak to beriem spet, toto mi nejak uslo
No však mu právě vypad Barry s Lampardem a řešilo se, že ten střed Gerrard-Parker ted už de facto nemá adekvátní alternativu, ani v jednom hráči..
ja som si myslel ze sa nic nedeje ked ide hendo, zil som v tom ze je tam ja barry...BTW, milner nieje schopny zahrat aj v strede? popripade tam mohol byt ox, nie?
Ox by byl děsnej risk, zahrál tam od začátku a nadprůměrně (vlastně i bez toho nadprůměrně by to byla pravda) jeden zápas s ACM, bránění mu je docela cizí...Milner by tam připadal v úvahu spíš, taky ho tam Hodgson zkoušel v přípravě. Nevim, jestli se mu tam nelíbil nebo co, naštěstí do toho středu moc nebylo potřeba sahat.
Mě na hře Angličanů zarážela především naprostá absence presingu. Dokonce i ve chvílích, kdy měli Italové vzadu problémy s rozehrávkou, se Angličané nepochopitelně stáhli za míč a v podstatě tím darovali Italům polovinu hřiště. Přitom Italové mi nepřišli nijak zvlášť silní na míči, i oni docela často chybovali v rozehrávce, ale díky zbabělosti Angličanů je ty chyby vlastně nic nestály.
Jj, to taky stálo za zmínku...ale i na tom byl krásně vidět postup (možná i úbytek sil, nevim). V prvnim poločase to ještě relativně vytahovali, ve druhym už byli zalezlí a v prodloužení na soupeřovu půlku snad nikdy nevlezli ve více jak dvou a půl lidech..
ja nemuzu z toho Berdycha nakolikrat hral Ernest? na 300%?
http://soccer-portal.org/compilations/7436-best-goals-euro-2012.html
Zlatan na každym z posledních tří ME bude mít svuj gól v highlightech turnaje, neskutečný.
Ještě kdyby byl aspoň jednou v All-stars.
According to Voetbal International: Heitinga, Huntelaar, Van der Vaart, Van Bommel, Mathijsen & Kuyt no longer considered for Oranje by BVM.
Všichni sou naprosto pochopitelný...to by mi udělal kurevskou radost.
I Vaart? Ten mi nepřijde jako zrovna problémový typ. Bommela, Kuyta chápu, Hunter asi dělal zlo, tak taky. A mají vůbec za ty dva do obrnay náhrady?
Vaart v jeho systému za ty čtyři roky nenašel uplatnění, nejmladší taky neni, ultrahvězda taky ne...pochopitelnej krok. Do tý obrany maj leda neprověřený mlaďochy no, ale sám si ted viděl tu tragédie, jejich slabina by to byla tak jako tak..
Aha, tak dík za osvětlení. Máš pravdu no, ta obrana byla bídná i tak.
Vaart?
No Vaarta fakt nechápu. Huntelaara trošku taky ne... za ostatní
misto Huntera mel skoncit Persie..
No Hunter je sobeckej čůráček, já bych ho do repre nepovolával už dávno za to, jak se neustále chová jak mistr světa...
No pak jsem si to uvědomil.. Huntelaara ještě chápu, ale pořád tim ztrácej top náhradu na hrot... Ale toho Vaarta mi teda vysvětli. I když se nikdy nedokázal prosadit do základu, tak mi to nepřijde jako dostatečný důvod k tomu, aby ho vykopli z repre. Navíc vždycky když byl nasazenej mi přišel jako oživení.
Maj Luuka De Jonga, s hroťákama nikdy neměli problém, spíš vždycky řešili přebytek...Vaarta už vysvětluju výše. Nehledě na to, že i tim oživenim bych si nebyl vůbec jistej. Nejsem sám, komu přijde, že by si se Sneijderem furt lezl do zelí, pro něj v tom Marwijkově (jakymsi hybridnim) 4-2-1-3 zkrátka nevidim místo...
A někdo, myslím že ital jsem házel tu jeho statistiku s góly v BL. 3 góly v 11 zápasech dal týmům, které hrají poháry a zbylých 26 gólů proti týmům, které poháry nehrají.. To si myslím taky o něčem vypovídá a na Euru nejsou slabé týmy, obzvlášť v jejich skupině.
*sem házel
Navíc poleno.
Mathijsen doufam kvuli veku
Jj, hádám, že jo. U Heitingy jedinýho bych i věřil, že si to BVM ještě rozmyslí.
Pokud se to teda celý zakládá na pravdě, ale VI vypadá věrohodně.
Uf, ja se prave bal, ze taky neco proved, protoze jsem ho mel vzdycky za ferovyho hrace.
Já osobně bych ani nevylučoval variantu, že Marwijka prostě jen nasrala ta břečka, kterou na ME všichni stopeři bez výjimky předvedli. Takže to může vyšumět. Ale do kabiny nevidim o nic víc než ty.
Tos me uklidnil
Uvidíme..
vyhodit srdcaře jako je Bommel aby se bvm nedivil, až budou mít problémy s postupem na hlavní turnaj
Huntera je největší škoda. Wesley by stejně Vaarta do základu nepustil. Hunter je o něco mladší a kdo ví,jak to bude s Peršanem....
No tenhle zápas Anglie jednoznačně prosrala. Vím, že Hodgson neměl moc možností, ale jakmile Itálii trošku přitlačili, hned měli dost šancí. Sice pak dozadu vznikal prostor na breaky, ale snažit se to ukopat na penalty, to není hodno Anglie. Střídání Carrolla nechápu už vůbec, ten hráč se do breakového stylu vůbec nehodí a Ashley Young předvedl naprosto tragédní výkon. Rooney většinu zápasu vydýchával, byť naběháno měl jako jeden z nejvíc, nicméně pressink nulový. Už se těším na nový kvlaifikační cyklus, kde snad více šancí dostanou hráči jako Wilshere, Chamberlain, Gibbs, Cleverley, A.Johson, Welbeck, Sturridge a Anglie začne konečně hrát pěkný kombinační fotbal, který tito hráči praktikují ve svých klubech
Kdyby místo Parkera šel Wilshere v tehdejší formě, tak bych se nedivil, kdyby Anglie jakž takž udržela vývoj z prvního poločasu, který byl jakž takž vyrovnaný. Carroll byl omyl. To tam měl radši hodit Thea a házet mu to za obranu, nebo pokud to chtěl fakt zavřít, tak tam dát Oxe. Jinak Glen Johnson klouzal v prvním poločase a ten vůl se nepřezuje a ve druhým klouzal ještě víc.
spíš jsem čuměl, že Gerrarda braly křeče. To jsem u něj v životě neviděl. Holt mu chybí fyzička z předsezonní přípravy
No mě celkově zklamala fyzická připravenost Angličanů. "Staří a suchý" Italové je uběhali úplně s přehledem. To klobouk dolů.
taky Prandelli mnohem lépe střídal. Zrovna tihle Angličané, které nepokosila zranění, tak toho měli ve svých klubech odehráno nejvíce. Spíš nechápu, proč hráli základ Young s Milnerem a proč tam cpal Carrolla
tak u Younga je snad jasne, preco hral zaklad, u Milnera som to chapal proti Frantikom
proste najvacsi problem bol v skostnatenosti toho timu, co bolo jasne dane nominaciou...absolutne ziadne alternativy a kvalitni nahradnici
no i Downing by zahrál lépe než Young. Měl zkusit Chamberlaina
to, ze by mozno lepsie zahral nespochybnujem, pretoze Youngovi to dost nevyslo, ale posadit ho na lavicku pri jeho repre forme (a nic na tom nezmenia ani prve dva zapasy, ktore hral na inej pozicii) by si snad nedovolil nikto
a Chambo sancu dostal...nato ze tam siel len ako nahradnik si zahral dost a som za neho rad...ukazal, ze sa na nom da do buducna stavat - fakt sa uz tesim na novu generaciu okolo Wilshera, Cleva, Oxa, Rooneyho, Welbecka a spol
tak tam nahrad chybala iba do toho stredu a ked sa zranil lampard tak nebolo koho..stoperov nepotrebovali, kridel mali dost a celkom dobrych...a hovoris o forme younga v reprezentacii...tu tam ma rovnako ako downing....ale aj tak najvacsi fail bol ze zo zaciatku hrali cez kridla ale v pokutovom nebolo moc komu, tam sa hodil vtedy carroll aby to sklepaval rooneymu...ale nie, on ho tam slahol az vtedy ked chceli hrat na brejky
Se podívej na základní sestavu Itálie, než bude psát něco o starých hráčích.
Proto jsem to hodil do uvozovek. Nebylo to myšlený vážně.
OT: Neapol má podle anglických médií zájem o Raúla Meirelese z Chelsea. Italové údajně za 29letého záložníka nabízejí osm milionů liber. ....rychle prodat
The FA calls the Twitter abuse of England players Ashley Young and Ashley Cole 'unacceptable' "We are concerned at the reports regarding allegations of abuse aimed at England players Ashley Cole and Ashley Young on Twitter. They have just given everything for the national team at Euro 2012 and it is appalling and unacceptable that messages of an abusive type are being posted. We support any police investigation in identifying who is behind this." - F.A
kokoti ti fanusikovia,fakt
hlavně jsou kokoti tihle bonzáci, kteří požadujou stíhání a vyšetřování. policejní stát
http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/4588828_700b.jpg
no já nevím jak vám ale mě se vůbec nelíbil výkon milnera!!!
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele