Eurozápisník XXI. aneb Hector konečně odhalil italskou Achillovu patu
Zaujalo nás
Nešlo to v základní hrací době, nešlo to v prodloužení, penalty se však ukázaly být jinačí písničkou. Právě touto cestou se Němcům konečně podařilo zlomit osmizápasovou turnajovou šňůru bez výhry nad Itálií, a rozstřel to byl vskutku památný. Zaváhali Müller, Özil i Bonucci - naopak rozhodující penaltu proměnil Jonas Hector, pro něhož šlo na puntíku o úplnou premiéru...
Ještě, než se pustíme do rozboru utkání, dovolte mi připomenout podstatu jednoho z pilířů tohoto formátu Eurozápisníku: tabulek se třemi výraznými postavami každého utkání.
Uvnitř hned zkraje najdete nejlepšího hráče daného zápasu dle statistického serveru WhoScored.com. Důvod zrovna jeho využití je nasnadě: tamější databázi považujeme za nejkomplexnější, a tedy i zpravidla nejlépe vypovídající o reálných výkonech.
Abyste potom nemuseli na onu stránku sami chodit, vypíchli jsme pro vás právě ty statistické kolonky, které k fotbalistovu ocenění symbolickou hvězdičkou patrně nejvíce přispěly.
Dále už následují čistě naše volby hrdinů i odpadlíků, přičemž jsme si soukromě dali za úkol nikdy se s WhoScored nekřížit a vybrat pro vás tím pádem co možná nejvíce aktérů.
1) Trpělivý Toni Kroos se se zvýšenou pozorností vypořádal obstojně. První poločas byl pro záložníka Realu Madrid nevídaně frustrující zkušeností. S balonem se potkal jenom 33krát - jinými slovy méněkrát než kterýkoliv z pěti obránců - a to se logicky projevilo i na samotném německém přechodu do útoku. Ne náhodou se Němci na svou první střelu zápasu načekali nejdéle od roku 1980. Ovšem taky ne náhodou se na téhle první střele podílel Toni Kroos, který si po 41 minutách vyčíhl moment nepozornosti dotěrných soupeřů a na rohu vápna se dostal k nepovedené ráně.
Kroosovo limitované počínání samozřejmě (nikterak překvapivě) připomínalo to Busquetsovo z osmifinále; několik zásadních rozdílů by se však přeci jen našlo. V první řadě je nutno uznat, že Löw odstřižení svého vrchního playmakera předvídal a uzpůsobil mu už výklad svého rozestavení: všichni tři stopeři byli roztažení, jak jen to šlo, a konkrétně Hummels ve výsledku před obrátkou rýsoval nejvíc přihrávek do útočné třetiny ze všech aktérů. Italové sice Němcům v tomto směru neskákali na lep tak ochotně, jak asi Löw doufal, a dvojice Giaccherini-Parolo úspěšně spojovala vykrývání okrajových kapes s držením kompaktní formace, nicméně změna rozestavení ve vyrovnávání šoku pomohla.
To se dále potvrzovalo taky postupem času, kdy se německá kombinace začala odehrávat výše ve hřišti, a kdy nakonec o žádné Kroosově izolaci nemůže být ani řeč. Německá opora do zápasu takříkajíc dorostla a ve finále se zasadila o další takřka bezvadný vzorec přihrávek , jehož bezprostřední srovnání s tím španělským (a propojeností Busquetse především) celkem slušně vysvětluje, proč Löwova eskadra nikdy nepůsobila tak bezradným, až zatraceným dojmem jako ta Del Bosqueho.
Takže ne, Löwův mírně improvizovaný systém 3-4-2-1 v žádném případě není univerzální cestou vpřed - jak kvůli suspendaci Hummelse, tak pro Kimmichovo konstantní tápání v podstatě oběma směry. Ale ano, proti Italům měl svůj smysl a také našel své uplatnění.
2) Schweinsteiger za Khediru nebyl dobrá volba, tenhle duel si říkal o Weigla. Joachim Löw přišel o jednu polovinu svého hýčkaného double pivotu již po 15 minutách a střídáním asi nikoho nepřekvapil - Schweinsteiger je stále kapitánem Nationalelf a jeho zkušenosti se týmu ve čtvrtfinále mohly hodit. To se však příliš nepotvrdilo. Basti zaujal zhruba přesně Khedirovu pozici i s tím klíčovým úkolem, že se na pravé straně více vytahoval dopředu a snažil se speciálně v první půli pomáhat Kimmichovi s (neplodnou) tvorbou hry, čímž máločemu prospíval. Özil navíc v těch chvílích převážně fungoval-nefungoval na levé straně, zatímco Kroos se uprostřed pole sám dusil. Po změně stran se už Özil vesměs napevno přesunul na pravou stranu, zatímco Schweinsteiger se leckdy ocital i pod Kroosovou úrovní.
V ani jedné z těchto poloh nicméně nepřesvědčil a člověk se po valnou dobu zápasu nemohl ubránit dojmu, že by na jeho místě záslužnější práci odvedl Julian Weigl. Dortmundský mladík sice nemá Schweinsteigerova léta, zato se však může pochlubit vyhovujícím profilem. Hlouběji v poli by jednak odvedl pozornost od Kroose, respektive by čas od času mohl přebírat jeho úlohu dispečera a posouvat jej výše hrací plochou (což by Éderovi pravděpodobně znemožnilo tak těsnou obranu a Kroosovi dovolilo nádech); jednak by nejspíš lépe pracoval do defenzívy. Kroos se Schweinsteigerem měli zejména v úvodní části velké problémy s odchytáváním náběhů Giaccheriniho, a vzhledem k tomu, jakou mašinou na přerušování akcí se Weigl v uplynulém ročníku Bundesligy jevil být, rozumnější sázku by patrně představoval i v tomto směru. Löw se sice možná při upřednostnění Schweinsteigera řídil nutností udržet střed fyzicky silnější, kapitán byl ovšem ve finále donucen jenom k jednomu obrannému zákroku, a jinak se jeho říz poblíž půlící čáry de facto neprojevoval.
Závěrem je záhodno zkonstatovat očividné: Schweinsteiger přeci jen ke své verzi z roku 2014 momentálně nemá úplně blízko, a pokud ho Löw neplánuje využívat vyloženě jako psa hlídače (podobně jako třeba na MS ve čtvrtfinále proti Francii), disponuje již o poznání lepšími volbami za zraněného Khediru.
3) Italům občas zoufale scházela myšlenka uprostřed pole. Víc než kdy dřív. O tom, že těžiště tvorby italské hry nebude ležet uprostřed zálohy, se moc dobře vědělo, ale tohle byl přece jen extrém. Marco Parolo rozhodně odehrál slušné utkání, to však speciálně směrem dozadu, zatímco na balonu nezvládal italský tým propojovat ani horizontálně ani vertikálně, a v pozici toho nejcentrálněji ukotveného středopolaře proto odváděl citelně horší práci než před ním Daniele De Rossi či Thiago Motta (proti Irům). Jak vidno z tohoto diagramu, Parolo de facto vůbec 'nekomunikoval' s kterýmkoliv z útočníků či pravasů, což dřív opravdu nebývalo zvykem. Zde se zřejmě více očekávalo také od Sturara, jeho devíza však nakonec spočívala čistě v agresivitě, vyhrávání faulů a občasném vykazování notné dávky dřevěnosti.
Tato absence přemýšlivého, ba odvážného záložníka nakonec Italy docela zpříma stála i pár dobrých příležitostí: Giaccherini tam měl minimálně dva zajímavé náběhy za obranu ještě předtím, než ho před obrovskou šancí Sturara konečně vyslal na steč stoper Bonucci. Což by tedy, pravda, za normálních okolností nebyla taková ostuda (Bonucciho tvořivé schopnosti vždy hrály prim), ale tentokrát šlo spíš o ojedinělý moment, který bylo nutno nějak doplnit. Ze zásob, které vesměs ani neexistovaly. Respektive existovaly, ale v podobě opomenutého Jorginha nebo zraněného Verrattiho zůstaly doma na gauči...
4) Lorenzo Insigne se tady ve Francii určitě dal využít i lépe. Nemám ponětí o tom, v jaké se právě nachází formě, a ani si nedělám iluze o jeho kvalitách, nicméně 12gólový střelec uplynulého ročníku Serie A by si možná zasloužil větší než vcelku 37minutovou příležitost. Tím spíš zrovna včera, kdy Italy srážela absence ofenzivní podpory středopolařů a zároveň asi nejhůře klapající spolupráce obou útočníků (Éder skutečně hlavně makal do defenzívy), mohla být Insigneho chuť překonávat soupeře v osobních soubojích tím kýženým osvěžujícím prvkem.
Celkově bylo zarážející, že ačkoliv Italové po inkasované brance ani omylem nepřevzali iniciativu, ba spíš Němce nechali ještě přitlačit, Conte nevypadal být připraven pohotově reagovat. Střídání se mezi jeho slabinami jmenovala už od dob působení v Juventusu a nebýt Boatengovy voloviny, nahlas by se o nich dost možná mluvilo opět. Přitom Insigne na plac přišel ve 108. minutě a hned za pět minut ve vápně zamotal hlavu Boatengovi a ještě jednou před penaltami prověřil Neuera. Něco takového žádný z Italů nebyl schopen provést. A něco takového by se rozhodně šiklo už dřív. Antoniovi Contemu se na turnaji dalo vyčíst absolutní minimum věcí, jeho tvrdohlavé zapírání potenciálního vlivu Lorenza Insigneho se však dá řadit do popředí onoho krátkého seznamu.
5) Jen houšť takových penaltových rozstřelů! Nejhorší penaltové rozstřely bývají také těmi nejzábavnějšími, a to se včera potvrdilo do puntíku. Že půjde o absurdní podívanou, to možná předznamenaly již události následující hod mincí - Schweinsteiger vyhrál, přesto se 'na hipstera' rozhodl okořenit sobě i spoluhráčům onu výjimečnou událost a vše situovat přímo před italský kotel. Tam se pak odehrál hotový skvost. Z předešlých 29 penalt na velkých turnajích němečtí exekutoři neproměnili pouhé dvě (naposledy v 80. letech Uli Stielike), to tentokrát si vše vynahradili ve třech různých odstínech - na Müllerově ultraslabém pokusu si smlsl Buffon, Özil pálil do tyče a Schweinsteiger minul. Ještě většími šoumeny se však ukázali být Italové. Penaltový žolík Simone Zaza předvedl rozběh na styl Freda Flinstonea a jeho bowlingové rutiny, aby jeho první kontakt s balonem znamenal ošklivé ukopnutí, a Graziano Pellè se natolik soustředil na rozhození brankáře Neuera (kterému krátkým gestem připomínal svůj zvyk lobovat míč doprostřed klece), až rozhodil sám sebe. Bez přehánění historické momenty, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. A také nejdelší rozstřel na ME od bitvy Čechoslováků s Italy roku 1980...
Ještě, než se pustíme do rozboru utkání, dovolte mi připomenout podstatu jednoho z pilířů tohoto formátu Eurozápisníku: tabulek se třemi výraznými postavami každého utkání.
Uvnitř hned zkraje najdete nejlepšího hráče daného zápasu dle statistického serveru WhoScored.com. Důvod zrovna jeho využití je nasnadě: tamější databázi považujeme za nejkomplexnější, a tedy i zpravidla nejlépe vypovídající o reálných výkonech.
Abyste potom nemuseli na onu stránku sami chodit, vypíchli jsme pro vás právě ty statistické kolonky, které k fotbalistovu ocenění symbolickou hvězdičkou patrně nejvíce přispěly.
Dále už následují čistě naše volby hrdinů i odpadlíků, přičemž jsme si soukromě dali za úkol nikdy se s WhoScored nekřížit a vybrat pro vás tím pádem co možná nejvíce aktérů.
1) Trpělivý Toni Kroos se se zvýšenou pozorností vypořádal obstojně. První poločas byl pro záložníka Realu Madrid nevídaně frustrující zkušeností. S balonem se potkal jenom 33krát - jinými slovy méněkrát než kterýkoliv z pěti obránců - a to se logicky projevilo i na samotném německém přechodu do útoku. Ne náhodou se Němci na svou první střelu zápasu načekali nejdéle od roku 1980. Ovšem taky ne náhodou se na téhle první střele podílel Toni Kroos, který si po 41 minutách vyčíhl moment nepozornosti dotěrných soupeřů a na rohu vápna se dostal k nepovedené ráně.
Kroosovo limitované počínání samozřejmě (nikterak překvapivě) připomínalo to Busquetsovo z osmifinále; několik zásadních rozdílů by se však přeci jen našlo. V první řadě je nutno uznat, že Löw odstřižení svého vrchního playmakera předvídal a uzpůsobil mu už výklad svého rozestavení: všichni tři stopeři byli roztažení, jak jen to šlo, a konkrétně Hummels ve výsledku před obrátkou rýsoval nejvíc přihrávek do útočné třetiny ze všech aktérů. Italové sice Němcům v tomto směru neskákali na lep tak ochotně, jak asi Löw doufal, a dvojice Giaccherini-Parolo úspěšně spojovala vykrývání okrajových kapes s držením kompaktní formace, nicméně změna rozestavení ve vyrovnávání šoku pomohla.
To se dále potvrzovalo taky postupem času, kdy se německá kombinace začala odehrávat výše ve hřišti, a kdy nakonec o žádné Kroosově izolaci nemůže být ani řeč. Německá opora do zápasu takříkajíc dorostla a ve finále se zasadila o další takřka bezvadný vzorec přihrávek , jehož bezprostřední srovnání s tím španělským (a propojeností Busquetse především) celkem slušně vysvětluje, proč Löwova eskadra nikdy nepůsobila tak bezradným, až zatraceným dojmem jako ta Del Bosqueho.
Takže ne, Löwův mírně improvizovaný systém 3-4-2-1 v žádném případě není univerzální cestou vpřed - jak kvůli suspendaci Hummelse, tak pro Kimmichovo konstantní tápání v podstatě oběma směry. Ale ano, proti Italům měl svůj smysl a také našel své uplatnění.
2) Schweinsteiger za Khediru nebyl dobrá volba, tenhle duel si říkal o Weigla. Joachim Löw přišel o jednu polovinu svého hýčkaného double pivotu již po 15 minutách a střídáním asi nikoho nepřekvapil - Schweinsteiger je stále kapitánem Nationalelf a jeho zkušenosti se týmu ve čtvrtfinále mohly hodit. To se však příliš nepotvrdilo. Basti zaujal zhruba přesně Khedirovu pozici i s tím klíčovým úkolem, že se na pravé straně více vytahoval dopředu a snažil se speciálně v první půli pomáhat Kimmichovi s (neplodnou) tvorbou hry, čímž máločemu prospíval. Özil navíc v těch chvílích převážně fungoval-nefungoval na levé straně, zatímco Kroos se uprostřed pole sám dusil. Po změně stran se už Özil vesměs napevno přesunul na pravou stranu, zatímco Schweinsteiger se leckdy ocital i pod Kroosovou úrovní.
V ani jedné z těchto poloh nicméně nepřesvědčil a člověk se po valnou dobu zápasu nemohl ubránit dojmu, že by na jeho místě záslužnější práci odvedl Julian Weigl. Dortmundský mladík sice nemá Schweinsteigerova léta, zato se však může pochlubit vyhovujícím profilem. Hlouběji v poli by jednak odvedl pozornost od Kroose, respektive by čas od času mohl přebírat jeho úlohu dispečera a posouvat jej výše hrací plochou (což by Éderovi pravděpodobně znemožnilo tak těsnou obranu a Kroosovi dovolilo nádech); jednak by nejspíš lépe pracoval do defenzívy. Kroos se Schweinsteigerem měli zejména v úvodní části velké problémy s odchytáváním náběhů Giaccheriniho, a vzhledem k tomu, jakou mašinou na přerušování akcí se Weigl v uplynulém ročníku Bundesligy jevil být, rozumnější sázku by patrně představoval i v tomto směru. Löw se sice možná při upřednostnění Schweinsteigera řídil nutností udržet střed fyzicky silnější, kapitán byl ovšem ve finále donucen jenom k jednomu obrannému zákroku, a jinak se jeho říz poblíž půlící čáry de facto neprojevoval.
Závěrem je záhodno zkonstatovat očividné: Schweinsteiger přeci jen ke své verzi z roku 2014 momentálně nemá úplně blízko, a pokud ho Löw neplánuje využívat vyloženě jako psa hlídače (podobně jako třeba na MS ve čtvrtfinále proti Francii), disponuje již o poznání lepšími volbami za zraněného Khediru.
3) Italům občas zoufale scházela myšlenka uprostřed pole. Víc než kdy dřív. O tom, že těžiště tvorby italské hry nebude ležet uprostřed zálohy, se moc dobře vědělo, ale tohle byl přece jen extrém. Marco Parolo rozhodně odehrál slušné utkání, to však speciálně směrem dozadu, zatímco na balonu nezvládal italský tým propojovat ani horizontálně ani vertikálně, a v pozici toho nejcentrálněji ukotveného středopolaře proto odváděl citelně horší práci než před ním Daniele De Rossi či Thiago Motta (proti Irům). Jak vidno z tohoto diagramu, Parolo de facto vůbec 'nekomunikoval' s kterýmkoliv z útočníků či pravasů, což dřív opravdu nebývalo zvykem. Zde se zřejmě více očekávalo také od Sturara, jeho devíza však nakonec spočívala čistě v agresivitě, vyhrávání faulů a občasném vykazování notné dávky dřevěnosti.
Tato absence přemýšlivého, ba odvážného záložníka nakonec Italy docela zpříma stála i pár dobrých příležitostí: Giaccherini tam měl minimálně dva zajímavé náběhy za obranu ještě předtím, než ho před obrovskou šancí Sturara konečně vyslal na steč stoper Bonucci. Což by tedy, pravda, za normálních okolností nebyla taková ostuda (Bonucciho tvořivé schopnosti vždy hrály prim), ale tentokrát šlo spíš o ojedinělý moment, který bylo nutno nějak doplnit. Ze zásob, které vesměs ani neexistovaly. Respektive existovaly, ale v podobě opomenutého Jorginha nebo zraněného Verrattiho zůstaly doma na gauči...
4) Lorenzo Insigne se tady ve Francii určitě dal využít i lépe. Nemám ponětí o tom, v jaké se právě nachází formě, a ani si nedělám iluze o jeho kvalitách, nicméně 12gólový střelec uplynulého ročníku Serie A by si možná zasloužil větší než vcelku 37minutovou příležitost. Tím spíš zrovna včera, kdy Italy srážela absence ofenzivní podpory středopolařů a zároveň asi nejhůře klapající spolupráce obou útočníků (Éder skutečně hlavně makal do defenzívy), mohla být Insigneho chuť překonávat soupeře v osobních soubojích tím kýženým osvěžujícím prvkem.
Celkově bylo zarážející, že ačkoliv Italové po inkasované brance ani omylem nepřevzali iniciativu, ba spíš Němce nechali ještě přitlačit, Conte nevypadal být připraven pohotově reagovat. Střídání se mezi jeho slabinami jmenovala už od dob působení v Juventusu a nebýt Boatengovy voloviny, nahlas by se o nich dost možná mluvilo opět. Přitom Insigne na plac přišel ve 108. minutě a hned za pět minut ve vápně zamotal hlavu Boatengovi a ještě jednou před penaltami prověřil Neuera. Něco takového žádný z Italů nebyl schopen provést. A něco takového by se rozhodně šiklo už dřív. Antoniovi Contemu se na turnaji dalo vyčíst absolutní minimum věcí, jeho tvrdohlavé zapírání potenciálního vlivu Lorenza Insigneho se však dá řadit do popředí onoho krátkého seznamu.
5) Jen houšť takových penaltových rozstřelů! Nejhorší penaltové rozstřely bývají také těmi nejzábavnějšími, a to se včera potvrdilo do puntíku. Že půjde o absurdní podívanou, to možná předznamenaly již události následující hod mincí - Schweinsteiger vyhrál, přesto se 'na hipstera' rozhodl okořenit sobě i spoluhráčům onu výjimečnou událost a vše situovat přímo před italský kotel. Tam se pak odehrál hotový skvost. Z předešlých 29 penalt na velkých turnajích němečtí exekutoři neproměnili pouhé dvě (naposledy v 80. letech Uli Stielike), to tentokrát si vše vynahradili ve třech různých odstínech - na Müllerově ultraslabém pokusu si smlsl Buffon, Özil pálil do tyče a Schweinsteiger minul. Ještě většími šoumeny se však ukázali být Italové. Penaltový žolík Simone Zaza předvedl rozběh na styl Freda Flinstonea a jeho bowlingové rutiny, aby jeho první kontakt s balonem znamenal ošklivé ukopnutí, a Graziano Pellè se natolik soustředil na rozhození brankáře Neuera (kterému krátkým gestem připomínal svůj zvyk lobovat míč doprostřed klece), až rozhodil sám sebe. Bez přehánění historické momenty, na které budeme ještě dlouho vzpomínat. A také nejdelší rozstřel na ME od bitvy Čechoslováků s Italy roku 1980...
Seriously though, Simone Zaza ran up that penalty like a dad approaching the dance floor at a wedding.
— Jonny Gabriel (@JonnyGabriel) July 2, 2016
Související články
Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Eurozápisník XXV. aneb Francie mířila příliš Sissoko
11.07.2016, 22:13
Eurozápisník XXIV. aneb Francouzský superhrdina GriezMan
08.07.2016, 13:08
Eurozápisník XXIII. aneb Bez Ramseyho je Wales Nanic
07.07.2016, 13:59
Eurozápisník XXII. aneb Olivoir, statečný Islande!
04.07.2016, 13:10
Eurozápisník XX. aneb OšKubané Polsko a čím víc Lukaku, tím víc prohra
02.07.2016, 13:26
Eurozápisník XIX. aneb No Hart Feelings, Anglie
28.06.2016, 15:43
Eurozápisník XVIII. aneb Irové se pochlapili, Slováci se zaKuckali
27.06.2016, 12:50
Eurozápisník XVII. aneb Chorvatskou šachovnici ovládli dva portugalští střelci
26.06.2016, 09:39
Eurozápisník XVI. aneb Portugalský Cristus a irský Wesiáš
23.06.2016, 14:16
Eurozápisník XV. aneb Mor na české postupové naděje
22.06.2016, 11:37
Eurozápisník XIV. aneb Bales v plné parádě
21.06.2016, 09:53
Eurozápisník XIII. aneb Čtyři výchozí body pro zápas s Turky
21.06.2016, 00:40
Eurozápisník XII. aneb Švýcaři na roztrhání, oči na vydrápání
20.06.2016, 10:53
Eurozápisník XI. aneb Špatná Ronaldova karma nevyšla Portugalce zdarma
19.06.2016, 12:00
Eurozápisník X. aneb Vida, ono to přece nějak půjde
18.06.2016, 09:27
Eurozápisník IX. aneb Brzká dovolenka pro kouče Fomenka
17.06.2016, 10:17
Eurozápisník VIII. aneb Na co se zaměřit při duelu Čechů s Chorvaty
17.06.2016, 02:53
Eurozápisník VII. aneb Francouze tentokrát spasil Griezed Lightnin'
16.06.2016, 10:45
Eurozápisník VI. aneb Třetí dech báječného geronta Gery
15.06.2016, 09:30
Eurozápisník V. aneb Wilmots a jeho pochybná fotbalová velmoc
14.06.2016, 09:02
Eurozápisník IV. aneb Löwova osvědčená neosvědčená Marioneta
13.06.2016, 08:37
Eurozápisník III. aneb Kde má český tým před Španělskem rezervy
12.06.2016, 18:00
Eurozápisník II. aneb Lepší zbRoy, stejný výsledek
12.06.2016, 09:24
Eurozápisník I. aneb Francie si mírně koleduje o naši nEvraživost
11.06.2016, 12:41
Komentáře (168)
Přidat komentářlol, něco podobnýho mě včera napadlo. Konkrétně jsem si představoval, jak kde Jonas z půlky k puntíku a Buffon a něj řve Hectoreee
Parolo škoda že sa nedostal k nejakej strele a nevymietol pavučniku ako to on vie
Proti Mariovi ani slovo, je to borec (přijde mi až neuvěřitelné, jakých věcí je teď schopen - viz ta přihrávka na gól, brání kolikrát na vlastní půlce (!) - prostě totálně popírá to, že by byl jenom věžák do vápna). Nicméně bych se vůbec nebál označit za MOTM Boatenga. Jasně, já vim, ale i přes tu penaltu byl naprosto fantastický a víceméně několikrát úžasně hasil Kimmichovy kiksy. Plus penaltu v rozstřelu proměnil Ale uznávám, označit za MOTM hráče který hloupě zaviní penaltu je asi trochu hipsterský
MOTM pro mě osobně jasně Hummels, ten byl úžasnej
Včera byl famózní po všech směrech, jsem zvědav, jak ho Höwi proti FRA nahradí.
O to bych se nebál, spíš si říkám jestli je dobrý nápad zkoušet zase Kimmicha na pravého beka. Včera se z toho trochu podělal
Oba stopeři byli super
Jojo, Hummels druhej favorit, zapomněl sem ho vychválit víc v analýze.
Zdielam tvoj názor Inak Goméz ukazuje a právom že vždy, pokiaľ je fit tak patrí medzi svetovú elitu, mohol v kľude zostať v Bayerne keby tam neprišiel filozof a keby nebolo tých zranení ... Lewandowski je len žoldnier(možno je o niečo talentovanejší ale goméz je 16kový predátor a goly striela čo je najpodstatnejšie), nikdy nebude takou hviezdou akou bol Super Mário...mimochodom, kde je teraz Balloteli????????? HM? pred 4 rokmi zobral Gomézovy prezývku, pýtam sa, kde je dnes???
Lewa uz je ted mnohem vetsi hvezdou nez Gomez kdy byl..
Pre bavorov asi ťažko, pre fanúšikov iných klubov je.
A len potvrdzuješ že Goméz je podceňovaný hráč, zatiaľ čo to kopyto Giroud len preto že je v Arsenale, má väčšie meno... futbal je nespravodlivý aj mimo ihriska.
Gomez vytlačil Kloseho a Toniho, Mandžukič vytlačil Gomeza, Lewa vytlačil Mandžukič ... tam v Bayerne sa to pekne strieda. Dúfam, že Mario sa vráti späť do BL, v Bayerne pre neho miesto asi nebude. Ideál by bol Schalke, tam hľadajú náhradu za Huntelaara a Gomez je na to ako stvorený (Embolo je skôr miesto Saného) ...
... Balloteli je debil. Nevie sa správať a pomaly už ani hrať. Naposledy hral myslím v Liverpoole. Teraz je buď v Miláne alebo v Číne (neviem).
Súhlas s tými útočníkmi a celkovo Bayern pre mňa stratil tvár keď začali vykupovať Dortmund, viem je to otrepaný argument, ale Hummels bol už vrchol ...Goméz by Schalke určite pomohol, bolo by to dobré pre obe strany, ale ja by som ho radšej videl v PL
Takto bude mať Bayern spolu s Juve asi najlepšiu obranu na svete (Alaba, Boateng, Hummels, Lahm). Hummels je fajn, on celý život žil v Mníchove,tak sa tam vracia. Samozrejeme to stršne zamrzí,ale ja by som mu nič nevyčítal.
Schalke by s Gomezom mohlo konečne na vysnívaný titul (aj keď by sme videli nahého Rudiho Assauera vo Veltins-Arene ) ... špekuluje sa ďalej o Wolfsburgu, ale to snáď nie.
Nevyhrál Schweinsteiger jen lo o to, jestli zacnou nebo ne?. Mne prislo, ze strana byla vybrana jeste pred tim losem.
ok, tak jsem se na to dival a vypada to, ze vyhral oba dva losy a pri obou si vybral teda divne...
vyhrál oba a ještě to vypadalo,že se rozhodčí ujišťuje,jestli si je tou stranou jistý
https://www.youtube.com/watch?v=wcb0o0yHUeU
jop..překvapení musí být
mindgames lvl: over 9000
Zaujímalo by ma, ako by sa prezentovali Taliani na turnaji, keby ide trojka Montolivo, Marchisio a Verati
Fungoval by prechod do útoku, zrovna Marchisio a Veratti by vedeli rozdať prihrávky a založiť viac akcií, takto sa aj včera o to pokúšali hráči ako Parolo či Giac, ale často to bolo nepresné
+ podrzat viac loptu, mam pocit ze tejto repre nebolo dopriate. Co sa mohlo sa pokazilo.
Postup Německa mi nevadí, ale Itálie je mi líto. Jednoznačný vítěz jakýchsi sympatií, v mém měřítku porazili houževnaté Albánce, bojovníky z Islandu, senzační Wales nebo teplákáře Maďary. V záloze jim chyběli dva klíčoví hráči celý turnaj, v prvním zápase se zranil Candreva, na čtvrtfinále bez De Rossiho, v útoku zdaleka ne tak výrazná jména jako v minulosti. Přesto dokázali svým systémem porazit Španěly, kteří útočili na jakýsi evropský zlatý hattrick, hráli takticky vyrovnanou partii s mistry světa... Mě si prostě získali více, než jsem před turnajem čekal a na dalším turnaji jim budu jednoznačně přát jen to nejlepší. A taky doufám, že v kvaldě uhrají první místo.
Souhlasím. Italové si mě získali taky. Především tím, jak vyřadili Španělsko. Ne, tím, že ho vyřadili, ale tím, že byli prostě bez diskuze lepší a jejich bláznivý trenér je taky sympatický.
Mam to podobne, oni sou Spagetaci uz treti turnaj po sobe koukatelni a diky nim, sem zacal koukat i na tu taktickou stranku hry, kde se na ne dobre diva a je videt, ze proste ta taktika v kombinaci s fotbalovym umem jde pretavit do solidne vypadajiciho fotbalu, kterej je jak atraktivni, tak prinasi i vysledky...Plus kdyz tam mas nejaky oblibence (Veratti, Candreva, Ciro a hlavne skvela cela ta obrana) , tak se tomu da i fandit...
A jak pisu vys, oni takhle (pro me) atraktivne hraji uz treti turnaj v rade
Inak úprimne... Taliansko, Nemecko, človek si vybaví futbalový galavečer, ale nebolo tomu tak. Nuda a šeď, za čo môže nemecká hádzaná ktorú sa Low naučil od pepíka a Taliani keďže nemajú tak kvalitný káder, dali beton. Pretaktizovaná nuda, aspoň tie penalty stáli za to. Ide to do sračiek, pokiaľ sa nezačne hrať znova trocha na náhodu a priamočiaro tak sa na to neoplatí ani pozerať
Ale to já čekal. Bylo jasné, že se budou bát jeden druhého.
Ten spôsob čo hraje Nemecko či ŠPanielsko, na to sa nedá inak reagovať než dobrou obranou, to že obrancovia a brankár si rozdajú viac prihávok než súper je dosť nudné a hlavne sa to nedá ani moc efektívne presovať, len zbytočne by to otvorili a prestali hrať. Nemecko za zápas malo minimum kolmých prihrávok, všetko išlo po zemi a od obrancov, za toto môžeme ďakovať Pepovi a jeho Barce, ale je to kurva účinné a doviedlo to Španielsku k titulom a pomáha to aj Nemecku.
Ale že mu to trvalo https://www.youtube.com/watch?v=NQ62frK74u0
Mě na tom filmu dycky tak sral ten Bloom...takovej šulin nesympatickej
Aspoň ta Dianka neustále po jeho boku ho dělá trošilinku snesitelnějšim
Němka no
Legolas
https://www.youtube.com/watch?v=nlNr-Vf9L2c Uznávám, tady je dobrej.
Pak si ale vzpomenu na Černý jestřáb sestřelen, kde je mně ho zase líto, takže je to v rovnováze.
Je ti ho líto, že ho do toho neobsadili?
No buď jsem úplně blbej, nebo v Black Hawk down Orlando Bloom nehraje.
Jsem úplně blbej sorry, vůbec jsem nevěděl, že tam hrál
V poho, Poseidone
To je stejně jedna z nejlepších bojových scén ever.
Jedinou chybou je, že Eric prohraje
Pitta nemám rád, ale film i scéna samotná (klidně bez ohledu na historickou ,,přesnost") si vyžadovaly jeho výhru.
No nepovídej
Napsal jsem to jak kretén... A nevím, jak to vysvětlit, abych ze sebe neudělal ještě většího.
Haha, neva. Hádám, že Godwin to prostě myslel tak, že filmovej Hector byl mnohokrát sympatičtější postava než Achilles a já mu třeba jako ten malej neznalej kluk tehdy taky naivně fandil.
a čistou náhodou je tam znovu Pitt.. náhodou..
?
skvělej herec. obrovská osobnost.. ne náhodou se nasral do tolika parádních filmů a legendárních scén.
Ach tak, já myslel, že máš konkrétně na mysli nějakou další bojovou scénu, která této konkuruje. Jo, taky moc nechápu ten hate na něj, už jen výkon v "Se7en"....
A co teprv ve Snathc
https://www.youtube.com/watch?v=ySyBMTo-1sc
jednoznačně
Nemecka obrana a Neuer jsou famozni. 5 zapasu 0 golu ze hry! Zluta karta pro Hummelse ze zapasu se Slovenskem byla omyl rozhodciho. Mozna by meli Nemci zkusit zalobovat pro sprosteni trestu za dve karty. Pokud nenastoupi Hummels, Khedira a Gómez, semifinale si temer neumim predstavit. Schweinsteiger, Müller prip. Götze nejsou uplne ve forme. Ze by Sané? Zaslouzil by si jedno utkani.
U Gomeza a Khediru je stále šanca. Bez nich by tá zostava vyzerala asi takto: Neuer - Hector, Boateng, Kimmich, Höwi - Schweinsteiger, Kroos - Draxler, Özil, Götze - Müller.
Vyměnit Höwiho s Kimmichem? Zajímavý nápad
Tak jasné, mohli by sa tam zastupovať, keďže obaja vedia hrať obe pozície. Konzervatívnejšia varianta je zvoliť Mustafiho.
Katastrofa
Viem, nie je to dobré. To ma len tak narýchlo napadlo. Inak ako by si to urobil ty?
Nekomentuju tvoje rozestaveni, je to docela pravdepodobny, ale pro me katastrofalni. Kimmich dela chyby, Bastiho oblicej kdyz sel na penaltu mluvil za vse a Thomas je v zakonceni mimo. Asi bych to postavil stejne, jen bych tam dal Saneho misto Bastiho.
Sané na DM? Alebo,že by bol Toni osamotený a Müller so Saném v útoku?
Možno by som na DM dal Cana a na útočníka Poldiho (v Turecku opäť nebral formu,vek má stále OK + má mnoho skúseností. Niektoré ohlasy na neho sú moc prehnané).
Zahraje cokoli od stredu doprava, v Schalke se obcas potuluje celou zalohou.
Viem,sledujem Bundesligu ... miesto Schweinsteigera je to ale blbosť. DM nehráva.
OK ono se to nějak namaluje a potom každej hraje to co mu sedí a co mu soupeř dovolí. Ty rozestavení jsou spis teorie. Na DM není napsanej a pak ho tam vidíš se silnějším soupeřem půlku utkání. Canovi věřím podstatně míň. Teoreticky by mohl zůstat osamocený Kroos na DM s podporou Kimmicha. A když už teda se v tom tak rýpeme, nepostavil bych ani Götzeho. Kroos - Draxler, Özil, Sané, Müller - Poldi. Třeba. Hlavně ať vyhraje Německo
Pekná.
> Ja ale stále dúfam že sa uzdravia Khedira s Gomezom.
Tak Sami nie ... Gomez snáď
Vzhľadom na smolu Müllera, by som možno skúsil Poldiho. Nie som si istý, či na to Sané má.
Proc ne
Je ešte primladý a primárne to útočník nie je ... Nemá takmer žiadne skúsenosti s vrcholovým futbalom ( jedna a pol sezóny v Schalke ) a určite by nbol pod obrovským tlakom. Navyše je nekonzistentný a istú dobu v Schalke tak sebčil, že ho tréner posadil.
Sané je megatalent. Tito hraci jsou proto tak dobri, protoze se umi vyporadat s tlakem a zodpovednosti. Vcera pri penaltach davali mladi a zkuseni kazili. Jinak sleduju ho v BL celkem pravidelne. Jednu dobu hral tak skvele, ze jsem pocit, ze si nema s kym prihrat Pak se neco zlomilo, nevim co, mozna kroti jeho sebevedomi. Löw to same. Nedal mu jeste ani minutu.
Dal by som mu šancu ale až druhý polčas. Od začiatku by som zvolil Poldiho (alebo dal ešte jednu šancu Müllerovi/Götzemu/Schürrlemu)
Poldi nechť pokračuje na pozici instagramera a nosí 1.FC Köln klobouček a fotbal ať nechá jinejm.
... videl som tú fotku spolu s Hectorom Ja myslím,že by mohol hrať. Všetci vravíte, že je to len maskot a je tam omylom. Ona ale v Galatasarayi dáva góly a ani vek nie je tak zlý.
Nojo, ale určitě by neměl jít na plac na úkor Saného a podle mě ani Schürrleho.
Schürrlemu by som konečne dal poriadnu šancu, druhý polrok mal super. Sané áno,ale nie do základu.
Nezablokují. Tohle pravidlo zvýhodňuje Top týmy. Mají hodně kvalitních hráčů, stop za žlutou týmy jako jsou Německo, Španělsko, Brazílie, Argentina, Anglie, Francie neoslabí tolik, jako třeba Chorvaty, Poláky, Čechy, Švédy, Wales atd.
Zase hloupý nadpis takže největší italskou slabinou byl Buffon? Nebo jak to mám chápat? Rozhodlo jedině větší štěstí Němců, včera žádný tým nebyl lepší ani horší a nikdo nedokázal odhalit a potrestat slabinu soupeře.
Ne, penalty. Viz první věta perexu
Ale to přece nebyla žádná Achillova pata, jenom měli Němci o ten vlas, kterej Buffonovi chyběl aby míč vyrazil při poslední penaltě, víc štěstí.
*sigh*
Je to špatné přirovnání, ať se to jakkoliv s tím Hectorem nabízelo.
Já si spíš myslim, že křečovitě rejpeš no.
Já myslím, že křeč jsou ty rádoby vtipné titulky za každou cenu.
Njn, tak hlavně se k žádnýmu nezapomeň vyjádřit
Mohu?
co někdo řeší, to prostě nechápeš...
S tím Weiglem souhlas, taky mě to napadlo. A těžko u Jogiho říct že by se tam bál dát mladíka, když postavil do finále proti Argentině Kramera. Ale prostě Basti je Basti...
S tím Weiglem souhlas, taky mě to napadlo. A těžko u Jogiho říct že by se tam bál dát mladíka, když postavil do finále proti Argentině Kramera. Ale prostě Basti je Basti...
Aj Weigl ma napadol ... uvidíme (+teda tam môže hrať Can)
Jinak v případě absence Gomeze škoda, že nemá Jogi v kádru jiného hrotového útočníka. Je vidět, že s touhle možností moc nevypočítal a myslel si, že asi bude hrát na devítce Götze. Teď by se hodil Volland
Jinak v případě absence Gomeze škoda, že nemá Jogi v kádru jiného hrotového útočníka. Je vidět, že s touhle možností moc nevypočítal a myslel si, že asi bude hrát na devítce Götze. Teď by se hodil Volland
Prečo všetko dva raz?
... Löw asi rátal s tým, že Müller a Götze nebudú mať takú smolu (resp. že nebudú hrať na hovno). Je tam ešte Poldi, ten by to mohol.
Kurva co to je s těma příspěvkama? dyžtak ty duplicitní smažte
https://twitter.com/_BenLawton/status/749374576048701441/photo/1
Je z Němců někdo mimo pro semifinále kvůli kartám?
Mats Hummels (+ u Gomeza a Khediru sa nevie ako zo zraneniami)
Takže Howedes místo něj?
Höwedes/Mustafi ... + by tam mohol ešte dať Kimmicha. Len teda moc prosím nech neexperimentuje s Tahom.
To by si nedovolil, já očekávám Howiho.
A Kimmich na RB?
OT: Kde nájdem diskusiu k dnešnej Tour de France? Ak nikde, tak zakladám tu. Komu dnes veríte?
Saganovi.
Dnes by mu to mohlo sadnúť. Včera som to najviac prial Markovi. Dneska pre mňa buď Sagan alebo Boason Hagen.
van Avermaet
To asi bude ako pred rokom (Sagan vs Avermaet). Ja dúfam,že to zvládne Boasson Hagen. + dnes by sa tam mohol dostať aj niekto s tých top vrchárov.
Bora zasa v úniku
Alaphillipe/Sagan/Valverde
Petovi to hrozne preju
Tak jsem trefil prvni tri
Peter konečne v žltom.
A koukáš na Jardu v NM?
Čo to?
Mountain biky, Nové mésto na Moravě
To nepozerám ... Ja cez leto len TdF, ME a novinky z BL (+ som pozeral 24 hodín Le Mans)
tak já myslel dyz mas rad ty kola, tak sem myslel ze to sledujes taky Jarda Kulhavej 2.
Ja som nevedel, že sa to vôbec ide.
Parolo po tej strašnej sezóne v Laziu zahral včera výborne a zvládol celé ME, pre mňa veľké prekvapenie, celý ročník bol na facku, ale pod Contem radosť sledovať. Dúfam že si túto formu prenesie aj do Lazia vedľa Bigliu znova vytvoria silnú dvojicu
Fanúšikom Nemecka to bolo dôležité, nám ostatným úplne fuk.
Ako teraz jedny na penalty postúpili, tak nabudúce môžu v tej lotérii vypadnúť..
https://www.youtube.com/watch?v=z3C_2AzebvQ
Ach jo, kicktipp ty postupy úplně zmrvil... jako výsledek Německo - Itálie berou 7:6
Sakra ... ja som Kicktipp úplne zabudol
Sem tady jedinej, komu se Mesutuv vykon (hlavne teda v druhe pulce, v prvni taky byl obstojnej), libil?
Mne se líbil, protože se neflákal...
Jezdil tam jak pila, jedinej byl zasranej od travy na dresu, skluzoval, dal gol...Ja jako nevim, co by jeho hejtri chteli vic.
A v tom jeho nemennym vyrazu bylo i videt, jak posral do stangle tu penaltu...Priste bude zpivat i hymnu...Skvelej hrac :)
To si zase nemyslím, ale jsem rád, že už se na hřišti netváří tak, že mu je všechno u prdele, jednou pošle dopředu geniální přihrávku a pak na to zase bude srát...
Me u tebe vubec zarazi to tvy nechutenstvi z jeho hry...On vzdycky jede ten presink se vsema, jen nekde neda tri sprinty za deset sekund, hraje to chytre...to mi nevymluvis...
Aler co, ja su zvyklej z Arsenalu, kde se tenhle jeho prinos nevidi...Pritom ma nejvic rozdanejch pasu, nabehanejch KM..v PL....a soucasne to byl nejlepsi asistent v PL nekdy do unora..se vsim timhle okolo....Ze se to vse posralo neni jeho zalezitost, ale je pravda, za taky odpadl...podle me ale diky motivaci...
No, v repre se mi právě moc nelíbí, oproti třeba tomu, co ukazoval v BL nebo v Realu, kde měl prostě chuť k fotbalu... (v Arsenalu už ho nemám tolik na očích)
..
A koho misto nej, Schurlle? I ten Draxler hraje jeho post...Jako te chapu, ze te sere, ale musi to byt opodstatneny, zeo. Susnozrout tam cpe furt Mullera, ten mel sedet, po dvouch naprosto napicu vykonech a nechhat to hrat Draxler-Ozil....
Ono to bylo podstatněný, akorát teď už se to zlepšilo a za včerejšek mu vůbec nenadávám a naopak jsem ho chválil...
*opodstatněný
....ale Muller mel sedet, ale to je jinej pribeh
AAAAAAAle... to se zapomina, ze vlstne susnozrout prispusoboval vyvoj hry tem Italum...Tady za to ma u me nemeckej kouc
Nebylo to opoédstatneny...tzv. setrvacnik no
btw. jak se u diskuse k zápasu řešilo, že Khedira asi poreferoval o hráčích Itálie, tak nakonec informantem byl Mustafi, který dodal info především k útočníkům, se kterými hrál v Sampdorii.
BILD písal, že Khedira tak som to sem dal. Na to,že Mustafi hral v Sampdorií som si vtedy nespomenul.
Kreuziger neskutečně
Evidentne je zolik za AC. Uz vcera, ze se k nemu nevratil a zustal se Sagim v pelotonu. AC vypada, ze je v prdeli, tak by se mohlo jet na Romana
Peter na špurty a klasiky. Roman na celkové poradie. Contador už má asi aj narušené sebavedomie a bude strácať tým že bude opatrnejší.
Inak ako to bude s tým tímom o rok? Tinkov povedal, že z cyklistiky odchádza. Napadlo ma,že by sa k tomu mohol opäť vrátiť Saxo Bank a dať dokopy starú zostavu. Alebo teda úplný rozpad ako kedysi HTC (hoci tá zostava sa vrátila späť v tíme Dimension Data, ktorý má navyše rovnaké farby)
A ještě jednou Zaza https://twitter.com/LUFC1992/status/749382235074203648
OT - Nepomohlo by, kdyby se penalty střílely třeba z hranice velkýho vápna - pak už by to mohlo být střelec x brankář 50 na 50 a mohlo by to být více atraktivní...
Nebo od půlky do prázdný
to jsme delali na zakladce v telocviku. kdyz skoncil zapas remizou, tak si kazdej postavil pred svoji branku mic a trefoval se do branky na druhe strane haly. nutno rict, ze velikostne to byla branka takova ta street fotbalova
tiez sme to tak robili
To, že Němci nedali jenom 2 penalty na velkých turnajích se mi moc nezdá.
Statisticky Němci stále ještě Italy neporazili na velkým turnaji. Penalty se tam nepočítají, rozhodují o postupujícím ale nejsou fotbal.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele