Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (9)
Anglie se vrací na první místo a vzhledem k rozdaným kartám před čtvrtfinále se zdá, že se od Španělska, které z první pozice devět let evropskému fotbalu vládlo, odpoutá. Po osmifinálových zápasech zůstalo v Evropě posledních šestnáct mužstev. Kromě týmů sedmi elitních soutěží jsou mezi nimi i pražská Slavia a Dinamo Záhřeb.
V žebříčku za období 2016/2017 - 2020/2021, které je určující pro nasazení do ročníku 2022/2023, došlo i k dalším změnám. Nizozemsko vystřídalo na sedmé pozici stagnující Rusko, drobné posuny se odehrály také v druhé polovině druhé desítky. Na klíčovou patnáctou příčku, kterou stále drží Kypr, však zatím vliv nemají.
Elitní čtveřice
V rámci top evropských lig sledujeme souboj o první místo mezi Španělskem a Anglií i o třetí místo mezi Itálií a Německem.
Anglie (zisk 2.571, bilance 6-1-2, 5 bonusových bodů za účastníky ve čtvrtfinále) opět dominovala. Postoupit zvládly všechny tři zbylé týmy v LM, v EL jdou dál United i Arsenal. Jedinou ztrátu způsobil Tottenham, jenž selhal v Záhřebu. Španělsko (zisk 1.857, bilance 4-2-2, 3) ztratilo v osmifinále LM hned tři ambiciózní celky, v soutěži mu tak zbyl pouze Real Madrid. V EL i druhé jarní kolo s přehledem odehrály Villarreal a Granada.
Itálie (zisk 1.143, bilance 3-1-3, 1 bonusový bod) počítá ztráty. V LM ztratila kompletní trojici a ve čtvrtfinále bude po pěti letech bez jediného účastníka. V EL po těsném vyřazení AC zůstalo již pouze AS. I přesto dokázala Serie A mírně navýšit náskok na čtvrtou Bundesligu. Německo (zisk 0.714, bilance 1-1-2, 2 bonusové body) totiž po kolapsu v EL disponovalo pouze čtveřicí v LM. Po odvetách jdou dál Bayern a Dortmund, naopak Lipsko a Mönchengladbach si v soubojích s anglickými celky ani neškrtly. Souboj o třetí místo však ještě není u konce.
Anglická dominance ve vzájemných duelech týmů elitní čtveřice ještě vzrostla. Z šestnácti utkání jich celky PL vyhrály hned jedenáct! Itálie se naopak kvůli vyřazení Atalanty, Lazia i AC propadla na poslední místo.
Páté až sedmé místo
Pátá příčka má benefit v podobě teoretické šance na LM též pro třetí klub (pokud se obhájce EL kvalifikuje do LM i z ligy) a dvou jistých míst v EL. Ze šesté pozice jdou přímo do LM dva kluby, ze sedmé již pouze jeden.
Francie (zisk 0.333, bilance 0-1-0, 1) v uplynulém období odehrála pouze jeden duel, ve kterém PSG stvrdilo postup přes Barcelonu. Na pátém místě ji nemá kdo ohrozit, koukat se dopředu je též zbytečné. Podobný program mělo Portugalsko (zisk 0.200, bilance 0-0-1, 1). Porto v Turíně uhrálo postupový výsledek, a dál tak navýšilo národní koeficient své soutěže, jenž pro letošek překonal i zisk francouzských týmů. A to se do budoucna může hodit... Nizozemsko (zisk 1.000, bilance 2-0-0, 1) se po dlouhých čtrnácti letech vrací před Rusko. Suverénní Ajax zválcoval další tým a dostal Eredivisie tam, kde jí to sluší. Připomeňme, že ještě do minulé sezóny startovalo Nizozemsko ze čtrnácté pozice, dokonce i za třináctým Českem.
Souboj o desítku
Desáté místo je poslední, které garantuje přímý postup do LM pro mistra. Velkou šanci má i mistr jedenácté země (pokud se obhájce LM kvalifikuje do LM i z ligy). Dvanáctá pozice znamená pro mistra čtvrté předkolo LM, a tedy jistotu minimálně skupiny EL.
Tady je jasno. Desáté končí Rakousko, důležitou jedenáctou pozici uhájilo Skotsko (zisk 0.250, bilance 0-1-1), které završilo vzestup z 26. místa, na kterém začínalo loni. Ukrajina (zisk 0.000, bilance 0-0-2) svou početní výhodu využít nedokázala, proto končí dvanáctá. Z elitní desítky Ukrajina vypadla po dlouhých třinácti letech.
Souboj o patnáctku
Patnácté místo rovná se pět klubů v Evropě, z toho dva v kvalifikaci o LM, vítěz poháru v kvalifikaci o EL a dva v kvalifikaci o KL. Od šestnáctého místa níže (pouze čtyři kluby) hraje o LM pouze mistr, zatímco vicemistr a další dva celky hrají jen o KL.
Švýcarsko (0.000, 0-0-2) i Řecko (0.400, 1-0-1) jsou venku a před sebe tak definitivně pustili Česko (0.800, 1-1-0, 1) s Chorvatskem (0.600, 1-0-1, 1), které ještě teoreticky mohou pomýšlet na patnáctou příčku Kypru. Slavii k tomu chybí sedm bodů, tedy například dvakrát zdolat Arsenal, postoupit (což je celkem pět bodů) a v semifinále si připsat alespoň jednu výhru či dvě remízy. Dinamo potřebuje o bod víc, což znamená postup do finále. Aktuálně sedmnácté Česko a osmnácté Chorvatsko si to v minisouboji rozdají také o to, čí mistr bude začínat ve druhém předkole LM a čí již v prvním předkole. Pokud Slavia uhraje ještě alespoň dva body a Dinamo tři, zbude tato drobná nevýhoda osmnáctého místa na aktuálně šestnácté Srbsko.
Norsko (0.500, 1-0-1) si díky Molde připsalo za sezónu 20/21 výborný zisk a od příští sezóny bude patřit do skupiny zemí atakujících klíčovou patnáctou pozici. Molde zažilo po účasti ve skupině LM v roce 1999 a po postupu z prvního místa ze skupiny EL v roce 2015 třetí velmi vydařenou pohárovou sezónu své klubové historie.
Výpočet národních koeficientů
Vedle standardních 2 bodů za vítězství a 1 bodu za remízu (v předkolech pouze polovina, tedy 1 a 0,5) hrají důležitou roli body bonusové. V současném formátu připisují kluby do národních koeficientů 4 body za účast v základní skupině LM a 5 bodů za postup z ní do osmifinále LM. V jarních vyřazovacích bojích pak týmy vylepšují národní koeficienty ještě vždy 1 bodem za účast ve čtvrtfinále, semifinále i finále obou pohárů. Tyto zisky se dělí počtem všech klubů jednoho státu, které v sezoně do pohárů nastoupily. Česko zatím získalo 32 bodů (15,5 Slavia, 9,5 Liberec, 4 Sparta, 2,5 Plzeň, 0,5 Jablonec), což po dělení pěti účastníky dává hodnotu 6.400 bodu. S tímto ziskem překonala Belgii a skočila na 13. místo
Střelci Ligy mistrů
Robert Lewandowski se svými osmifinálovými góly proti Laziu osamostatnil na třetí příčce historické tabulky Ligy mistrů (a PMEZ). Daleko před ním jsou jen dva jistí hegemoni a stále aktivní hráči. Karimu Benzemovi chybí na čtvrtého Raúla pouze jeden gól. Na prvních čtyřech místech počtu gólů nejprestižnější fotbalové pohárové soutěže tak mohou být brzy čtyři aktivní hráči. Zažíváme výjimečnou dobu? Padalo dříve méně branek či snad bylo méně utkání?
Více branek na zápas (3,5 - 4,5) padalo až do poloviny 70. let, kdy se poprvé průměr pravidelně snížil pod 3 branky na zápas. Nejméně brankové období spadá do let 2001 až 2009, kdy se pohyboval těsně nad hranicí 2,5 branky na zápas. Od té doby pozorujeme opět mírný nárůst na současnou hodnotu kolem 3. Nápadně se tento nárůst kryje s přetahováním se o korunu krále střelců mezi Ronaldem a Messim, ovšem jen oni dva na tom pochopitelně zásluhu nemají.
V prvních ročnících Ligy mistrů činil maximální počet možných zápasů jednoho týmu během jednoho ročníku (od skupin až po finále) devět, podobně jako v dlouhé vyřazovací historii PMEZ. Teprve zavedením čtvrtfinále od sezóny 1994/1995 se tento počet přehoupl na dvoucifernou číslovku jedenáct. Nyní je to třináct zápasů. Specifickým obdobím byly čtyři sezóny v letech 1999 až 2003, kdy finalisté kvůli kritizovaným dvěma skupinovým fázím odehráli zápasů dokonce sedmnáct!
Paradoxně ale až následující rok, kdy se počet zápasů snížil na současných třináct, vlétl do Ligy mistrů s Manchesterem United Cristiano Ronaldo, současný střelecký lídr. Svůj střelecký účet v hlavní fázi LM otevřel až na jaře roku 2007, kdy měl Lionel Messi na kontě již své první dvě trefy. Následovaly střelecké dostihy trvající dalších 14 let a otevřenou otázkou je, zda budou pokračovat i sezónu příští. Benzema začal dávat góly v LM za Lyon již na podzim 2005, Lewandowski za Dortmund od roku 2011, symbolicky jen pár měsíců poté co se navždy střelecky odmlčel, tehdy v dresu Schalke, v té době jasný lídr tabulek Raúl. Právě Raúl, van Nistelrooy, Henry, Ševčenko a z části i Ibrahimovič jsou střeleckými symboly první dekády nového tisíciletí, kdy po hříchu padalo v LM nejméně branek Zmíněné aktivní kvarteto tato pětice legend doplňuje v Top Ten střelců historie LM (PMEZ). Tím desátým je muž z jiné doby, Alfredo Di Stéfano, jenž sázel góly za Real Madrid v jeho zlaté éře padesátých let.
Co se týče průměru gólů na zápas u hráčů s více než 40 zápasy vede Di Stéfano (0,84 branek na zápas) před Messim (0,81). Ze třetím van Nistelrooyem (0.77) už opět nacházíme fenomény současnosti Ronalda s Lewandowskim (oba 0.76). Následují Eusébio (0.71), často marodící Neymar (0.63), Filippo Inzaghi (0.57), Benzema (0.56) a Agüero (0.54). V nejlepší desítce tedy hned šest aktivních hráčů. Z nastupující generace se s těmito čísly hodlají poměřit 22letý Mbappé (0.60) a 20letý Haaland (1,42). Mbappé má na kontě aktuálně 25 branek ve 42 zápasech, Haaland 20 v pouhých 14!
Často se právě o této nastupující dravé dvojici hovoří v tom smyslu, že v epických hvězdných válkách nahradí zvolna (velmi zvolna) odcházející hráče z jiné galaxie Messiho s Ronaldem. Uvidíme. Budou k tomu potřebovat fotbalovou dlouhověkost a odolnost, kterou Messi s Ronaldem prokázali. A také dobře složený tým, ve kterých oba hráči dlouhodobě působili a jejichž práci dokázali střelecky zužitkovat. Jejich gólové statistiky stojící mimo všechna dosavadní fotbalová měřítka jsou zásluhou jednak jakéhosi štěstí na dobu, trenéry a spoluhráče, jednak ale jednoznačně také jejich individuálních schopností. Protože góly v LM stříleli Messi a Ronaldo i v horších časech svých klubů. S trofejemi je to ale jiné. O tom, že k vítězství v náročné LM je potřeba kvalitně vedený kvalitní tým by mohli třeba zrovna letos oba vyprávět...
Celkem - celkový aktuální koeficient. Body letos - část koeficientu získaná v této sezóně. M LM, EL a KL - počet míst v pohárech platný pro sezónu 2022/2023. T LM, EL a KL - počet týmů zbývajících v aktuální sezóně pohárů
V žebříčku za období 2016/2017 - 2020/2021, které je určující pro nasazení do ročníku 2022/2023, došlo i k dalším změnám. Nizozemsko vystřídalo na sedmé pozici stagnující Rusko, drobné posuny se odehrály také v druhé polovině druhé desítky. Na klíčovou patnáctou příčku, kterou stále drží Kypr, však zatím vliv nemají.
Elitní čtveřice
V rámci top evropských lig sledujeme souboj o první místo mezi Španělskem a Anglií i o třetí místo mezi Itálií a Německem.
Anglie (zisk 2.571, bilance 6-1-2, 5 bonusových bodů za účastníky ve čtvrtfinále) opět dominovala. Postoupit zvládly všechny tři zbylé týmy v LM, v EL jdou dál United i Arsenal. Jedinou ztrátu způsobil Tottenham, jenž selhal v Záhřebu. Španělsko (zisk 1.857, bilance 4-2-2, 3) ztratilo v osmifinále LM hned tři ambiciózní celky, v soutěži mu tak zbyl pouze Real Madrid. V EL i druhé jarní kolo s přehledem odehrály Villarreal a Granada.
Itálie (zisk 1.143, bilance 3-1-3, 1 bonusový bod) počítá ztráty. V LM ztratila kompletní trojici a ve čtvrtfinále bude po pěti letech bez jediného účastníka. V EL po těsném vyřazení AC zůstalo již pouze AS. I přesto dokázala Serie A mírně navýšit náskok na čtvrtou Bundesligu. Německo (zisk 0.714, bilance 1-1-2, 2 bonusové body) totiž po kolapsu v EL disponovalo pouze čtveřicí v LM. Po odvetách jdou dál Bayern a Dortmund, naopak Lipsko a Mönchengladbach si v soubojích s anglickými celky ani neškrtly. Souboj o třetí místo však ještě není u konce.
Anglická dominance ve vzájemných duelech týmů elitní čtveřice ještě vzrostla. Z šestnácti utkání jich celky PL vyhrály hned jedenáct! Itálie se naopak kvůli vyřazení Atalanty, Lazia i AC propadla na poslední místo.
země | zápasy, bilance | koeficient - průměr na zápas |
---|---|---|
Anglie | 16 (11-3-2) | 1,56 |
Španělsko | 22 (7-6-9) | 0,91 |
Německo | 18 (5-5-8) | 0,83 |
Itálie | 20 (6-4-10) | 0,80 |
Páté až sedmé místo
Pátá příčka má benefit v podobě teoretické šance na LM též pro třetí klub (pokud se obhájce EL kvalifikuje do LM i z ligy) a dvou jistých míst v EL. Ze šesté pozice jdou přímo do LM dva kluby, ze sedmé již pouze jeden.
Francie (zisk 0.333, bilance 0-1-0, 1) v uplynulém období odehrála pouze jeden duel, ve kterém PSG stvrdilo postup přes Barcelonu. Na pátém místě ji nemá kdo ohrozit, koukat se dopředu je též zbytečné. Podobný program mělo Portugalsko (zisk 0.200, bilance 0-0-1, 1). Porto v Turíně uhrálo postupový výsledek, a dál tak navýšilo národní koeficient své soutěže, jenž pro letošek překonal i zisk francouzských týmů. A to se do budoucna může hodit... Nizozemsko (zisk 1.000, bilance 2-0-0, 1) se po dlouhých čtrnácti letech vrací před Rusko. Suverénní Ajax zválcoval další tým a dostal Eredivisie tam, kde jí to sluší. Připomeňme, že ještě do minulé sezóny startovalo Nizozemsko ze čtrnácté pozice, dokonce i za třináctým Českem.
Souboj o desítku
Desáté místo je poslední, které garantuje přímý postup do LM pro mistra. Velkou šanci má i mistr jedenácté země (pokud se obhájce LM kvalifikuje do LM i z ligy). Dvanáctá pozice znamená pro mistra čtvrté předkolo LM, a tedy jistotu minimálně skupiny EL.
Tady je jasno. Desáté končí Rakousko, důležitou jedenáctou pozici uhájilo Skotsko (zisk 0.250, bilance 0-1-1), které završilo vzestup z 26. místa, na kterém začínalo loni. Ukrajina (zisk 0.000, bilance 0-0-2) svou početní výhodu využít nedokázala, proto končí dvanáctá. Z elitní desítky Ukrajina vypadla po dlouhých třinácti letech.
Souboj o patnáctku
Patnácté místo rovná se pět klubů v Evropě, z toho dva v kvalifikaci o LM, vítěz poháru v kvalifikaci o EL a dva v kvalifikaci o KL. Od šestnáctého místa níže (pouze čtyři kluby) hraje o LM pouze mistr, zatímco vicemistr a další dva celky hrají jen o KL.
Švýcarsko (0.000, 0-0-2) i Řecko (0.400, 1-0-1) jsou venku a před sebe tak definitivně pustili Česko (0.800, 1-1-0, 1) s Chorvatskem (0.600, 1-0-1, 1), které ještě teoreticky mohou pomýšlet na patnáctou příčku Kypru. Slavii k tomu chybí sedm bodů, tedy například dvakrát zdolat Arsenal, postoupit (což je celkem pět bodů) a v semifinále si připsat alespoň jednu výhru či dvě remízy. Dinamo potřebuje o bod víc, což znamená postup do finále. Aktuálně sedmnácté Česko a osmnácté Chorvatsko si to v minisouboji rozdají také o to, čí mistr bude začínat ve druhém předkole LM a čí již v prvním předkole. Pokud Slavia uhraje ještě alespoň dva body a Dinamo tři, zbude tato drobná nevýhoda osmnáctého místa na aktuálně šestnácté Srbsko.
Norsko (0.500, 1-0-1) si díky Molde připsalo za sezónu 20/21 výborný zisk a od příští sezóny bude patřit do skupiny zemí atakujících klíčovou patnáctou pozici. Molde zažilo po účasti ve skupině LM v roce 1999 a po postupu z prvního místa ze skupiny EL v roce 2015 třetí velmi vydařenou pohárovou sezónu své klubové historie.
Výpočet národních koeficientů
Vedle standardních 2 bodů za vítězství a 1 bodu za remízu (v předkolech pouze polovina, tedy 1 a 0,5) hrají důležitou roli body bonusové. V současném formátu připisují kluby do národních koeficientů 4 body za účast v základní skupině LM a 5 bodů za postup z ní do osmifinále LM. V jarních vyřazovacích bojích pak týmy vylepšují národní koeficienty ještě vždy 1 bodem za účast ve čtvrtfinále, semifinále i finále obou pohárů. Tyto zisky se dělí počtem všech klubů jednoho státu, které v sezoně do pohárů nastoupily. Česko zatím získalo 32 bodů (15,5 Slavia, 9,5 Liberec, 4 Sparta, 2,5 Plzeň, 0,5 Jablonec), což po dělení pěti účastníky dává hodnotu 6.400 bodu. S tímto ziskem překonala Belgii a skočila na 13. místo
Střelci Ligy mistrů
Robert Lewandowski se svými osmifinálovými góly proti Laziu osamostatnil na třetí příčce historické tabulky Ligy mistrů (a PMEZ). Daleko před ním jsou jen dva jistí hegemoni a stále aktivní hráči. Karimu Benzemovi chybí na čtvrtého Raúla pouze jeden gól. Na prvních čtyřech místech počtu gólů nejprestižnější fotbalové pohárové soutěže tak mohou být brzy čtyři aktivní hráči. Zažíváme výjimečnou dobu? Padalo dříve méně branek či snad bylo méně utkání?
Více branek na zápas (3,5 - 4,5) padalo až do poloviny 70. let, kdy se poprvé průměr pravidelně snížil pod 3 branky na zápas. Nejméně brankové období spadá do let 2001 až 2009, kdy se pohyboval těsně nad hranicí 2,5 branky na zápas. Od té doby pozorujeme opět mírný nárůst na současnou hodnotu kolem 3. Nápadně se tento nárůst kryje s přetahováním se o korunu krále střelců mezi Ronaldem a Messim, ovšem jen oni dva na tom pochopitelně zásluhu nemají.
V prvních ročnících Ligy mistrů činil maximální počet možných zápasů jednoho týmu během jednoho ročníku (od skupin až po finále) devět, podobně jako v dlouhé vyřazovací historii PMEZ. Teprve zavedením čtvrtfinále od sezóny 1994/1995 se tento počet přehoupl na dvoucifernou číslovku jedenáct. Nyní je to třináct zápasů. Specifickým obdobím byly čtyři sezóny v letech 1999 až 2003, kdy finalisté kvůli kritizovaným dvěma skupinovým fázím odehráli zápasů dokonce sedmnáct!
Paradoxně ale až následující rok, kdy se počet zápasů snížil na současných třináct, vlétl do Ligy mistrů s Manchesterem United Cristiano Ronaldo, současný střelecký lídr. Svůj střelecký účet v hlavní fázi LM otevřel až na jaře roku 2007, kdy měl Lionel Messi na kontě již své první dvě trefy. Následovaly střelecké dostihy trvající dalších 14 let a otevřenou otázkou je, zda budou pokračovat i sezónu příští. Benzema začal dávat góly v LM za Lyon již na podzim 2005, Lewandowski za Dortmund od roku 2011, symbolicky jen pár měsíců poté co se navždy střelecky odmlčel, tehdy v dresu Schalke, v té době jasný lídr tabulek Raúl. Právě Raúl, van Nistelrooy, Henry, Ševčenko a z části i Ibrahimovič jsou střeleckými symboly první dekády nového tisíciletí, kdy po hříchu padalo v LM nejméně branek Zmíněné aktivní kvarteto tato pětice legend doplňuje v Top Ten střelců historie LM (PMEZ). Tím desátým je muž z jiné doby, Alfredo Di Stéfano, jenž sázel góly za Real Madrid v jeho zlaté éře padesátých let.
Co se týče průměru gólů na zápas u hráčů s více než 40 zápasy vede Di Stéfano (0,84 branek na zápas) před Messim (0,81). Ze třetím van Nistelrooyem (0.77) už opět nacházíme fenomény současnosti Ronalda s Lewandowskim (oba 0.76). Následují Eusébio (0.71), často marodící Neymar (0.63), Filippo Inzaghi (0.57), Benzema (0.56) a Agüero (0.54). V nejlepší desítce tedy hned šest aktivních hráčů. Z nastupující generace se s těmito čísly hodlají poměřit 22letý Mbappé (0.60) a 20letý Haaland (1,42). Mbappé má na kontě aktuálně 25 branek ve 42 zápasech, Haaland 20 v pouhých 14!
Často se právě o této nastupující dravé dvojici hovoří v tom smyslu, že v epických hvězdných válkách nahradí zvolna (velmi zvolna) odcházející hráče z jiné galaxie Messiho s Ronaldem. Uvidíme. Budou k tomu potřebovat fotbalovou dlouhověkost a odolnost, kterou Messi s Ronaldem prokázali. A také dobře složený tým, ve kterých oba hráči dlouhodobě působili a jejichž práci dokázali střelecky zužitkovat. Jejich gólové statistiky stojící mimo všechna dosavadní fotbalová měřítka jsou zásluhou jednak jakéhosi štěstí na dobu, trenéry a spoluhráče, jednak ale jednoznačně také jejich individuálních schopností. Protože góly v LM stříleli Messi a Ronaldo i v horších časech svých klubů. S trofejemi je to ale jiné. O tom, že k vítězství v náročné LM je potřeba kvalitně vedený kvalitní tým by mohli třeba zrovna letos oba vyprávět...
Země | Celkem | Letos | M LM | M EL | M KL | T LM | T EL | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Anglie | 95.712 | 19.500 | 4 | 2 | 1 | 3 | 2 | |
2. | Španělsko | 95.712 | 17.357 | 4 | 2 | 1 | 1 | 2 | |
3. | Itálie | 74.581 | 15.428 | 4 | 2 | 1 | 0 | 1 | |
4. | Německo | 73.284 | 14.928 | 4 | 2 | 1 | 2 | 0 | |
5. | Francie | 55.581 | 7.416 | 3 | 2 | 1 | 1 | 0 | |
6. | Portugalsko | 48.149 | 9.200 | 3 | 1 | 2 | 1 | 0 | |
7. | Nizozemsko | 39.000 | 9.000 | 2 | 1 | 2 | 0 | 1 | |
8. | Rusko | 38.382 | 4.333 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | |
9. | Belgie | 36.500 | 6.000 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | |
10. | Rakousko | 35.825 | 6.700 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | |
11. | Skotsko | 33.375 | 8.500 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | |
12. | Ukrajina | 33.100 | 6.800 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | |
13. | Turecko | 30.100 | 3.100 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | |
14. | Dánsko | 27.875 | 4.125 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | |
15. | Kypr | 27.750 | 4.000 | 2 | 1 | 2 | 0 | 0 | |
16. | Srbsko | 26.750 | 5.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
17. | Česko | 26.400 | 6.400 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | |
18. | Chorvatsko | 26.275 | 5.900 | 1 | 0 | 3 | 0 | 1 | |
19. | Švýcarsko | 26.225 | 5.125 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
20. | Řecko | 26.000 | 5.100 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
21. | Izrael | 24.375 | 7.000 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
22. | Norsko | 21.000 | 6.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
23. | Švédsko | 20.500 | 2.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
24. | Bulharsko | 20.375 | 4.000 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
25. | Rumunsko | 18.200 | 3.750 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
26. | Ázerbájdžán | 16.875 | 2.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
27. | Kazachstán | 15.625 | 1.000 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
28. | Maďarsko | 15.500 | 4.250 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
29. | Bělorusko | 15.250 | 1.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
30. | Polsko | 15.125 | 4.000 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
31. | Slovinsko | 14.250 | 2.250 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
32. | Slovensko | 13.625 | 1.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
33. | Lichtenštejnsko | 9.000 | 0.500 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | |
34. | Litva | 8.750 | 1.625 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
35. | Lucembursko | 8.250 | 1.000 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
36. | Bosna a Hercegovina | 7.875 | 2.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
37. | Irsko | 7.875 | 1.875 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
38. | Severní Makedonie | 7.625 | 1.750 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
39. | Lotyšsko | 7.375 | 1.375 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
40. | Arménie | 7.250 | 1.250 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
41. | Albánie | 7.125 | 1.875 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
42. | Severní Irsko | 6.958 | 2.833 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
43. | Finsko | 6.875 | 1.375 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
44. | Moldavsko | 6.875 | 1.375 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
45. | Gruzie | 6.875 | 1.750 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
46. | Malta | 6.375 | 1.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
47. | Faerské ostrovy | 6.000 | 2.625 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
48. | Kosovo | 5.833 | 1.833 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
49. | Gibraltar | 5.666 | 1.666 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
50. | Wales | 5.000 | 1.500 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
51. | Černá Hora | 5.000 | 1.625 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | |
52. | Island | 4.875 | 0.625 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | |
53. | Estonsko | 4.625 | 1.250 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | |
54. | Andorra | 3.331 | 0.666 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | |
55. | San Marino | 1.166 | 0.500 | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Související články
Zobrazit jen nejnovější
Zobrazit všechny
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (12)
01.06.2021, 15:29
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (11)
14.05.2021, 16:48
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (10)
20.04.2021, 16:21
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (8)
08.03.2021, 14:38
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (7)
11.12.2020, 15:48
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (6)
04.12.2020, 14:23
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (5)
27.11.2020, 15:00
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (4)
09.11.2020, 10:50
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (3)
31.10.2020, 12:42
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (2)
26.10.2020, 09:52
Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (1)
15.10.2020, 13:02
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Komentáře (190)
Přidat komentářVisegrád letos: CZ 6,4+, HUN 4,25, POL 4,0 a SK 1,5 (méně než 51.Černá Hora a výrazně méně než Faerské ostrovy s 2,625, pouze 11 zemí bylo letos horších než Slovensko, zvedne se tam někdy ten váš fotbal? Wendigo tvrdí, že bude velmi brzy útok na TOP20, ale počtíám, že bude v minoritě s touto vizí
Ja nevidim dovo preco by sa mal futbal u nas zdvyhnut...
Ked zoveriem do uvahy pocet obyvatelov, historicke postavenie futbalu a ekonomicku silu, tak sme plus minu tam kde mame byt...chcem tym povedat ze fakt nevidim dovod aby slovensko malo lepsie kluby ako 40 milionove Polsko,ekonomicky vyspelejsie Svedsko alebo priblizne rovnake Chorvatsko, ktore vsak ma futbal historicky uplne niekde inde ako my...ved unas to nie je ani jednoznacny sport c. 1
z tych krajin ktore su pred nami mi pride slabsie v kriteriach, ktore som spomenul vyssie tak mozno Bulharsko, Bielorusko a Kazachstan kde to drzia nad vodou hlavne oligarchovia...
Hlavně za ten poslední odstavec
Prvni misto fotbal a hokej? Ten hokej je teda snad v jeste vetsich srackach
ani nie je..ked si to porovnas, tak zistis, ze priemerna navstevnost je cca rovnaka a jediny dovod, preco v tomtt hokejova liga nenatrhne prdel futbalu je ze sa do ligy nabrali madarske muzstva, ktore maju slabu navstevnost.
Slovan hral donedavna 2-3 najkvalitnejsiu sutaz na svete porovnaj si to s futbalovym Slovanom niekde v bundes lige
stadiony su fajn Kosice a Bratislava v pohode organizovali MS opatovne predstav si podobnu utopiu vo futbale...
o ligu je aspon aky-taky zaujem aj v zahranici (hra ju Budapest a Miskolc) futbalova nezaujima nikoho ani u nas
ovela zdravsie prostredie kde sa vo vedeni vacsiny klubov a zvazu angazuju byvyali nhl hokejisti, ktorym z velkej casti fakt ide o dobro veci...
nie je vynimkou ked u nas v lige hraju hraci zo zahranicia co hrali NHL alebo dokonca vyhrali Stanley cup...v NZ hrala mozna jednotka bueceho draftu atd. naproti tomu ak by SVK futbalovu ligu prisiel zakopat niekto kto vyhral PL, tak asi najskor zabludil
Proboha odkdy se staly úsměvný Wendigovy názory námětem k diskuzi? ...jinak my loni měli 2.500, byli jsme až na 32. místě dokonce i za Slovenskem, občas se to stane... ale douhodobě Slovnesko nemůže jít do dvacítky v současném stavu...
ja som skor reagoval na take to plosne vyplakavanie nad postavenim SVK pod kazdym clankom o koeficiente...zaujimalo by ma ci toto riesia aj niekde vo Finsku alebo Irsku...proste sme mala (a mlada) krajina, ktora je na tom ekonomicky priemerne a futbal tu nema vysostne postavenie ako niekde v Taliansku alebo Skotsku...zaroven sme uz za erou kde do futbalu vrazali sialene peniaze rozny oligarchovia ako sa teraz deje niekde v Buhalrsku Azerbajdzane a pod.
jedine ako pojde nas klubovy futbal dlhodobo hore je nejak zahranicna investicia na styl Slavie resp. systematicke vrazanie statnych penazi do kluboveho futbalu co sa dufam nestane
Lidi tady mají rádo dokola se opakující témata a kvůli Česko - Slovenskému popichování vzniklo i toto téma vysmívání se SR koeficientu. Nic zásadního v tom nehledej.
*rádi
Tak do Slavie se vrážej velké prachy. ale přišel s tím i úspěch. A já si myslím, že takovej Slovan Bratislava, s tím zázemím by taky nemusel bejt špatnej klub a v Evropě být víc konkurenceschopný. Slovan á dobré zázemí a kdyby se tam přivedl trenér jako Vrba nebo Trpišovský, a přililo se tma trošku víc peněz, tak si myslim, že by to mohlo být dobré. Navíc ted, když i Slováci už maj lepší stadiony..
ja som skôr pesimista co sa nasho postavenia tyka ved sa staci pozriet na 2 najlepise a najprachatejsie kluby...Slovan funguje na tom oligarcho pristupe co som spominal a Kmotrikovcov to raz prestane bavit (seniora to uz nebavi a junioro to ma ako zabavku ale relane to doatuje senior z inych kseftov)
DAC tiez nema uplne zdrave zaklady, ked tam peniaze tecu z Madarsko za ucelom propagandy a to moze skoncit zo dňa na den...fandovia to tam nevytrhnu a ekonomicka sila co sa tyka lokalnych sponzorov je tam miziva (stale je to len 20 000 mesto)
kromě Baha spíš ze Slavie odtekly dvě miliardy, prachy se vrážely dříve za předchozí čínské firmy, tahle nová už je spíš jen likvidátor škod, který zase hezky přesouvá penízky zpět do PRC
Další zblblík který si po trhovecku myslí že ve fotbalu a vlastně všude jinde rozhodují jen a jen prachy. K tomu ještě léta vtloukaný "světonázor" že naši největší přátelé a vzory jsou USA s Británie a naopak nepřátelé Rusové a Číňani! O úrovni Britů jsme se přesvědčili při trapných tahanicích kolem brexitu, novičokové a povídkové kampaní a naposledy aféře s Rangers. A Trpiš jehož si jako trenéra velmi cením se ztrapňuje neutuchající touhou hrát zase a znova na tzv. Ostrovech!!
blbý mobil mi tam mění slova abych vypadal jako jiní zdejší negramotové! Oprava: s Británií / kovidové místo povídkové
bože, to jsou žblebty... jedinej souhlas s těmi penězi, že neznamenaj hned úspěch, k tomu stačí dodat jedno slovo: Sparta
Prachy v klubovém fotbalu samozřejmě jsou to nejdůližetější. Ikdyž nejsou všechno.
Írsko je inak zaujimavy pripad: vyspela krajina, blazni do futbalu, skvela repre a domaca liga na urovni Lotysska
no právě, že blázni do fotbalu nejsou... v Irsku máš rugby, dostihy a hurling
Promiň že se tak blbě ptám hurling? "
Co to je za sport?
No to se zeptej nejakyho Ira, ja nevím
Takový pozemní hokej kombinovaný s lakrosem (takže docela řežba). Mrkni na YT
Jj díky jsem docela zvědavý v životě jsem o tom neslyšel
Ještě mají shinty
Například tady https://www.youtube.com/watch?v=8SJhkyd-XXs
Pochopil jsem jen, že se nesmí sebrat balon ze země rukou a nesmíš vrazit do soupeře ramenem.
Vrážet ramenem je úplně zbytečný, protože ho klidně přetáhneš po zádech tou hokejkou/pálkou
Ještě camogie hrajou http://www.youtube.com/watch?v=67n8YJs9FW0
Aha,to vypadá skoro stejně,jak ten hurling,to camogie
O tom je ta slavná písnička,o Tipperary
Je jich málo, mají ještě jiné sporty Rugby, Gaellic footbal, Hurling.. a ti lepší hráči jdou hned do Anglie.
Nefunguje v Irsku klubový fotbal prakticky na amatérské rovině?
Jak píšou výše, v Irsku hodně jedou i jiné sporty, ale podle mě je prostě hlavní problém to UK vedle, kdy i skotská liga je finančně mnohem silnější než irská a trochu schopnější hráče hned vysává k sobě. To stejný je severoirská a nejlepší waleské kluby rovnou hrají anglickou ligu. Skotsko drží jen díky Celticu a Rangers, jak padlo Rangers tak šli do kytek taky a teď naopak díky startům v 1. předkolech vylítli.
Irsko není zase tak špičková vyspělá země a už vůbec nemá špičkové repre! Kdes na to přišel?
Čtvrtfinále MS1990
Nejrespektovanější uživatel bude rozhodovat, co je a co není námět diskuze
Mindracek zo slovenskeho kluboveho futbalu? Dokola to tu pises, je ti lepsie?
dlouholetý fanda dvojnásobného čtvrtfinalisty EL z posledních 3 let bude mít asi sotva komplex ze slovenského klubového fotbalu, tím spíš když Žilinu na cestě při 1.účasti v LM vyřadil, šlo mi o věcnou diskuzi a to se povedlo, argumenty výše beru, snad to letos byla vyjímka že jste uhráli méně bodů i než Gibraltar, země která dala fotbalu Hamšíka, Dúbravku si nezaslouží být v ročním žebříčku až za Gibraltarem
Tak Gibraltar tuhle sezónu prostě vychytal dobu s koronavirem . V 0. předkole kontumačně vyhráli proti mistru Kosova a v EL se myslím taky něco zkontumovalo pro ně, myslím že snad dokonce opět s týmem z Kosova . Naopak Slovan kontumačně prohrál s týmem z Faerských ostrovů. Zase můžeme říci, že uhráli více než Kazachstán, který je finančně silnější než Slovensko. Jak se pýše víše, vzhledem k velikosti a ekonomické síle země je to tak nějak odpovídající, možná jen o něco výše, například nad Slovinskem. Když člověk vidí situaci, tak níž už Slováci asi dlouhodobě nepůjdou, možná jen když Vaduz postoupí před 1-2 předkola a Lichtenštejnsko je přeskočí .
Na ten zářez s faerama jsem už stihl zapomenout, to mi přišlo dost nefér.
To byla hrozná prasárna no. Přetestují se na Slovensku, všichni negativní, přijedou do Faer a najde se někdo pozitivní, přivezou béčko, na Slovensku všichni negativní a opět někoho Faeřani našli. Nechci věřit tomu, že si ty pozitivní testy vymysleli, ale i tak mohli ty s negativním testem třeba ještě jednou přetestovat a nechat hrát těm co opět vyšel negativně a ne všechny poslat do karantény, ale ta snaha od Faeřanů nebyla no, snadný postup dál.
No tam bylo ještě minimálně u jednoho slováka )nevím jestli hráč nebo realizák, že po návratu na slovensko byl opět negativní :)
Tam není z čeho mít komplex.
Nepochopil, nevadi, popojedem.
Visegrád leda vybombardovat, nechápu proč se s tou verbeží vůbec ztotožňovat
Chápu tě, že bys rád patřil do jakési lepší společnosti, ale obávám se, že zbytek světa nás vidí právě v tom V4
uctívám mapu Svaté Říše Římské a tam jsme byli větší než Bavorsko a taky na ní je jasně vidět,kde končí střední Evropa.
No, ale za to si můžeme sami třeba i tímhle neustálým setrváváním v takovým nesmyslu jako je V4
evropská spolupráce není o tom : veksloši sobě EU4V
Je docela zajímavý, že Španělsko a Anglie mají v pětiletém součtu aktuálně úplně stejný bodový zisk na 3 desetinná místa
Nastává zrovna chvíle kdy Anglie Španělsko předhání, teď už začne Anglie jen Španělsku odskakovat, ale jako jo, je to zajímavé jak to vyšlo .
podobnej podvod jako u Skotska, prostě si někdy vycucali čísla do koeficientu, 8 let hrají hovno a najednou dohání Španělsko....přitom se jim povedla jedna sezona z deseti
Podvod to není, ty výsledky za poslední sezóny prostě má Anglie lepší. Když například v sezóně 2018/19 obsadily anglické týmy oba místa ve finále jak v EL, tak v LM, to prostě udělá ty výsledky. Není to tak dávno, kdy Angličani málem šli na 4. místo (mám pocit, že kvůli nim se udělala ta reforma se 4 místy v LM pro TOP 4 ligy, aby náhodou Anglie neměla jen 3 týmy v LM). Ale poslední roky ta Anglie prostě ty výsledky má lepší. Skotsko to nahnalo tím, že se vrátili Rangers a oba týmy se od 1. předkola, kde naháněli body proti týmům z Estonska, Andorry atd., až do jarního play-off. Ale myslím, že od příští sezóny půjdou zase dolů, i vzhledem k tomu, že Celtic je v rozkladu. A kdo ví jak to bude s Rangers. Po čtvrtku jim ten pád i přeji, zpátky do suterénu.
ohledně Rangers, je možný, že fakt dostanou nejakej distanc... Jinak Anglii ctvrtej flek nehrozil, to spíš kvůli Itálii to udělali, protože vypadla z trojky a nebýt jedny tragicky sezóny Nemecka, jsou jasně ctvrty doteď, ostatně zase budou
To byli myslím u prvních 3 zemí do LM 3 jistí a 4. baráž ale Itálie byla 4. a tak měla jen 2 jistý a třetí baráž. A ten třetí v té baráži často dostával do řepy, takže ze strany Itálie byl velký tlak na změnu.
Je možný, že to bylo po dlouhodobějším tlaku Italů, do toho nikdo nevidí, je pravda, že oni na to 4. místo taky spadli relativně nedávno před tou reformou. Ale oni kolem toho začali právě tancovat v tu dobu i Angláni, po sezóně 16/17 byli Angláni třetí a ta reforma se 4 týmy pro TOP 4 ligy byla od sezóny 18/19, přičemž schválena musela být dřív, nevím přesně kdy. Možná se skloubil lobbing a tlak Itálie a Anglie dohromady, což vyústilo v tuhle reformu, která dodala klid jak Itálii tak Anglii.
Já myslím, že pro to byly všechny ligy, protože dřív i lídr v koeficientu měl 3 týmy v LM přímo a 4. šel do předkola. Takhle to bylo pro první tři ligy, čtvrtá pak měla jen 2 týmy přímo + jeden v předkole.
S tím samozřejmě souhlasím, ve finále z toho profitovali všechny TOP 4 ligy a vlastně i Francie, pro kterou se sice oficiálně nic nezměnilo, ale ve skutečnosti dostala skoro pravidelné 3. místo v LM též, protože vítěz EL se mnohem častěji do LM kvalifikuje do LM i z ligy než nekvalifikuje. Naposledy to byl v sezóně 16/17 Manchester United, kdy se stejně v sezóně 17/18 naposledy jelo starým způsobem. Tuhle sezónu by snad mohla být změna . Protože ze slavistické větve do finále EL si LM v lize nezajistí skoro určitě nikdo .
jak píše Hokaido níže, spíš pro to byly všechny soutěže, protože měly větší prostor... a hlavně to bylo za účelem omezit snahy o vznik superligy.... Anglie byla třetí, ale čtvrté místo jí nikdy nehrozilo ani náhodou, tím to opravdu nebylo, vždy se mluvilo hlavně o Itálii... ale prostě rádi jsou všichni, to je jasný
Také za tím vidím ústupek superlize.
To souhlasím též, že to byl jasný ústupek superlize, tak se o tom i mluvilo. Je jasné, že Německo se Španělskem souhlasili a asi to taky tlačili, dostali to jedno jisté místo navíc oproti původnímu předkolu a jistoty více zápasů s velkými týmy v LM. Ke všemu Německo bylo čtvrté před tím ještě relativně nedávno a ohroženou čtvrtou příčkou bylo též (po sezóně 17/18 se tam taky pakovalo). Jen mi prostě přijde, že spouštěčem či zvýšeným tlakem, kdy na UEFU možná i nadneseně řečeno zaklekli. bylo ohrožení Anglie na 4. místo, jak píšu níže, to čtvrté místo nebylo před sezónou 17/18 nereálné. Realita pak samozřejmě byla jiná, Anglie měla skvělou sezónu s 20 body, zatímco Němci otřesnou sezónu s 9 body a Anglie šla na druhé místo.
ta reforma bola kvoli talianom, ktorym sa nedarilo kvalifikovat timy cez predkola
To s tou Anglií je blbost. Sice asi na sezonu klesla na 3. místo za Němce, ale na Itálii pořád měla slušný náskok.
Neměla takový náskok, v případě slabší sezóny 17/18 klidně čtvrtí skončit mohli. Jak jsem psal, 4. místu po sezóně 16/17 opravdu nebyli daleko. Měli náskok 2.6 bodu a odečítalo se jim o 2 body více než Itálii, Německu se sice odčítalo o 1,5 bodu více než Anglii, ale zase měl po sezóně náskok 3,5 bodu. Což na začátku další sezóny dělalo: Takže mezi 2. Německem a 4. Itálií před sezónou 17/18 byl rozdíl 2,5 bodu a mezi nimi byla Anglie s náskokem 0,5 bodu na Itálii a ztrátou na Německo v podobě 2 bodů.
Tady je odkaz na UEFA, že si to necucám z prstu: https://www.uefa.com/memberassociations/uefarankings/country/#/yr/2017
ok, díky... tak to jsem už zapomněl
Stále moc té patnáctce nevěřím, i když vypadá býti blízko. Trochu si myslím, že by nám dva, tři roky pod patnáctou pozicí prospěli - mohli bychom se pak pokusit o něco jako Skotsko, které dělilo jen čtyřmi týmy a navíc šlo od prvních předkol, kde získávali body na mistrech Kavkazských nebo Balkánských zemí.
no dle mýho je furt patnáctka pořádně daleko... a jako jo, děleno čtyřma je samozřejmě jednodušší a přinese to tu zmiňovanou houpačku nahoru, tedy pokud se daří, nebo taky můžeš zůstat v suterénu, tím spíš, že teď tou třetí ligou fakt může vzniknout orbrovskej handicap pro toho 16. vůči 15... je možný, že se patnáctka bude vzdalovat, takže by bylo dobrý, bejt tam naskočenej, ale vidíme
To by body ale musel sbírat ještě někdo jiný a ne jen Slavia. Pak je celkem jedno jestli se to dělí ctyrma nebo pěti
No uvidíme, co udělá ta Konferenční liga, kdyby to bylo jako je teď, k ataku toho 11. místa, což je jackpot v podobě jisté LM, by tohle startování ve 4 týmech v nízkých předkolech mohlo být užitečné. Z konferenční ligou sice člověk bude také začínat s lehčími týmy, ale bude tam polštář možného vypadnutí. Z předkola LM člověk spadne do EL a z EL do LM. Příští sezónu prakticky Slavii a Spartě (pokud udrží 2. místo) bude stačit postoupit jednou ze 3. a budou hrát určitě alespoň skupinu konferenční ligy. Vítěz poháru bude muset postoupit 2krát ze 3 pokusů. V konferenční lize tým vypadne a je konec. Pokud skončíme na tom 17./16. místě tak sezónu 2022/2023 ten luxus obrovské šance na skupiny už bude mít jen mistr. Ano bude se dát nahnat hodně bodů, ale taky z toho může vzniknout průser, něco jako minulá sezóna . Na 15. místě to s přidanou konferenční ligou beru tak, že je jistota, alespoň nějakého průměrného zisku. Jak říká Y.N.W.A je možné že 15ka začne odskakovat, rozhodně ne Kypr, ten na to nemá, ale je možné, že se ustálí nějak jinak a bude potřeba nějakých jízd konferenční ligou, aby se liga do TOP 15 opět dostala.
Moc tyhle názory, že by nám to mimo TOP15 prospělo nechápu. Prospělo komu?
-> Divákovi určitě ne, protože nevím jak ty, ale já na konfereční ligu moc natěšenej nejsem. Mnohem radši se kouknu na zápasy Sparta-AC Milán, Slavia-Arsenal než na Sparta-náhorní Karabach.
-> Klubům taky ne, nevím jaké jsou odměny v konfereční lize, ale finančně to určitě žádné terno nebude
Chápu, že jsi to myslel z dlouhodobého hlediska, ale já si nemyslím, že máme na to být v TOP11 a mít přímý postup do LM, určitě na ot nemáme dlouhodobě. Skotsku se to podařilo, ok, ale to byla až neuvěřitelná jízda, kterou jen tak někdo nezopakuje a už příští rok čekám pád. Takže za mně je určitě lepší plácat se 13-17. místo než spadnout na 20. a zkoušet zázrak v podobě ultra povedených sezon, které nás vynesou na 11.
no voni k tomu lidi přistupujou s tou logikou, že když budeme mimo 15, tak se do 15 budeme snáž vracet, než když v ní jsme
A to má logiku...
Ja myslim, že je to neprustrelne
Bolka styl. Když vypadnou hned v prvním předkole, tak se pak můžou lépe soustředit na ligu, aby se dostali do předkola.
přesně ...chceme hrát poháry! ...ale když z nich vypadneme, budeme je moct hrát i za rok! ...profit
Jestli to má smysl, tak na jeden rok. Kdybychom tam hnili dlouho, tak to znamená, že to nemá ten efekt vysokého koeficientu, protože už teď jsme na hraně.
Lewa má neskutečný čísla a letos jede po tom zlatým míči snad ještě víc než loni
Ja myslim, ze letos zvladne prekonat i rekord nemecke ligy (40 golu v sezone)
Rusko a Turecko jdou teda hodně dolů
Turecko šlo do kopru, kvůli finančním problémům týmů z Istanbulu a když pak ty poháry hraje každý rok někdo jiný a nemá koeficient, tak to dopadá vždycky špatně. Rusko se zase zvedne, jeden rok horší a druhý lepší.
Nevím, Rusku moc nevěřím, tak už to s penězi taky není to co bývalo, a kvalitní hráči tam už nechodí tolik. To by se musela ekonimka v rusku zase zvednout, což se rozhodně může stát.
Je to otázka no. Myslím, že pád Turecka pokračovat bude, budou rádi, když budou držet TOP 15 a i to je otázka, tuhle sezónu měli například jen o něco lepší než my tu hrůzostrašnou minulou. U Ruska je to otázka, je pravda, že mají už druhou slabou sezónu, na druhou stranu Nizozemci taky byli jednu sezónu 14tí a teď už jsou sedmí. Ty bych ještě tak nezatracoval, ale momentálně Portugalci a Nizozemci vypadají jinde, ty budou Rusku dál uskakovat. Rusko se spíš bude prát se zeměmi typu Belgie, Rakousko, Ukrajina kolem toho 8. až 12. místa.
Turci i Rusové mi přijdou, že na své finanční možnosti vůbec nehrajou evropsky konkurenceschopný fotbal. Teď navíc pokles ekonomiky vede k jejich úpadku co se Evropy týče. Já třeba vůbec nechápu takový Zenit, jak to že se svým rozpočtem pravidelně nepostupuje ze skupiny LM. Stejně tak CSKA/Spartak/Lokomotiv/Krasnodar nepředvádí v Evropě výkony hodné jejich rozpočtů.
Istanbulské kluby jsou zase zadlužené až po uši a stejně i tak ve většině případů kupujou drahé vysloužilce. To je dlouhodobě neudržitelná cesta jak ekonomicky, tak sportovně.
Podle mě patří tyhle dvě ligy někde kolem 12. místa, pokud se nevzpamatujou a nezlepší svou sportovní koncepci.
Jsem zvědavý, jak dlouho udrží výsledky Rakousko. U Skotska čekám pád na něco kolem 15. pozice. Pokud dostanou Rangers zaslouženou stopku aspoň na rok, pak poletí rychle dolů kolem 20.
říkal jsem už před sezonou, že rakouská cesta atakuje pozice Ruska a Turecka
Já myslím, že Turci půjdou ještě níž, Rusově kolem toho 12. místa můžou klidně skončit, možná naopak budou o něco výš. Já u Ruska vidím ještě jeden problém a to je povinné nasazování určitého počtu Rusů v týmu, tohle tu ligu taky sráží, protože dostatek kvalitních Rusů prostě není. U ruských hráčů to zase vede k tomu, že nemají takovou snahu se zlepšovat, protože místo v sestavě mají prakticky jisté, protože jsou Rusové. Jestli se nemýlím pro evropské poháry to sice neplatí, ale není možné mít v týmu cizince, co se využijí jen na evropské poháry. Rakousko uvidíme, pravděpodobně je čeká mírný pád, příští sezónu ještě úplně ne, ale po tom se jim odečítá sezóna kdy nahráli 9,75 bodu, což měli při sezóně, kdy měli jen 4 týmy. Poslední 3 sezóny, co hrají s 5 týmy a začínají ve vyšších předkolech nahrávají konstantně kolem 6 bodů, což je tak nějak kolem 13. místa. Ale uvidíme co s tím vším udělá konferenční liga, ta podle mě absolutně změní dosavadní pořádky s koeficienty.
V poslední větě dobrá poznámka
taky souhlas s tou KL, po 12 letech jasnejch věcí tu bude něco dost jinýho
Celkem nic,to bude v podstatě jen přejmenovaná Evropská liga bez několika klubů,které zůstanou v EL
Nemyslím si, určitě se to podepíše, je to pořád o 16 týmů víc ve skupinách a hlavně vypadnutí v předkole EL nebude znamenat konec, ale jen pád do Konferenční ligy. Druhý tým v LM bude muset postoupit jen jednou ze 3, aby byl alespoň ve skupině konferenční ligy. Což bude případ druhého týmu české ligy příští rok Čímž může vzniknout zvýhodnění zemi od 15. místa výš oproti zemím od 16. místa. Na druhou stranu, pořád budou země od 16. místa dělit 4mi namísto 5ti a pokud budou úspěšné, budou v předkolech konferenční ligy nahánět body na slabých týmech. Takže uvidíme, jestli se to bude pořád tak protáčet, jako se to točí teď anebo dojde k nějakému ustálení TOP 15/16, kdy se dané země začnou vzdalovat ostatním zemím.
Prostě v té nové EL nebudou téměř žádné původní celky a téměř jen samé vypadlé týmy z LM
No podle mě lepší, že tam budou hodně vypadlé z LM, protože tak budou mít šanci si tam zahrát i z ostatních zemí mimo TOP 15, protože jiná šance pro tyhle země nebude.
Je to volovina,vůbec se mi to nelíbí,ten systém opravných pavouků pro vypadlé z LM,jak to bylo dřív,to bylo lepší,kdo vypadl,ten skončil a hotovo
Vzhledem k tomu, že TOP 4 ligy mají ve skupinách rovnou 6 týmů ze 7 a od nové sezóny by to mělo být tak, že nějak od toho 15. místa by neměli mít místo ani jedno (díky konferenční lize, bude mít i mistr 14. země jistotu alespoň skupiny KL). To by ještě více zvětšilo rozdíl v počtu týmů ve skupinách mezi TOP ligami a zeměmi níže v koeficientu. Buďme rádi alespoň za tyhle další šance a mistrovskou část kvalifikace do LM .
Prostě úplná hovadina to bude,chtělo by to udělat normální soutěž pro vítěze lig a pohárů a zbytek do 128 doplnit podle čtvrtfinalistů EL+LM+zbytek podle koeficientů
Konferenční liga pomůže zemím, které mají více konkurence schopných týmů a doručí ty místa navíc ve skupinách, která vznikla. Ty země striktně max. o dvou týmech (Kypr, Skotsko, Srbsko, Chorvatsko) na tom nemusí vůbec vydělat. My ostatně taky ne...
. Jako rozhodně věřím víc Liberci, Plzni či PAOKu z Řecka, že se dostane do skupin konferenční ligy než Aberdeenu .
ta konferenční liga je naprostej nesmysl, na co se pak budou vymlouvat týmy z Anglie, až jich půjde 7 do evropskejch pohárů, o který ani nestojej a je pro ně důležitější domácí pohár,kde si můžou honit triko nad týmem z pátý anglický... fakt super od 15.místa sebrat EL týmům a dát jí ligám,které ji hrát ani nechtějí...
Je to pěkná kravina, jmenuje se to Evropská liga a některé země se toho ani vůbec nebudou účastnit, když se někdo za 15 místem kvalifikuje do LM, tak ta země za celý rok nebude mít ani jednoho zástupce
konferenční liga měla být pro týmy od 30. místa koeficientu a manťáky z top 5 lig na třetím až pátém místě, aby se tam znovu nedostávali vidlácké týmy jako Leicester
Tak když se podívám na potencionální týmy od 30. místa a porovnám je s těmi top5 na 4. až 7. místě, tak nevím...
tak pro nás Čechy to bude spíš nevýhoda,když vypadnem s Kosovem nebo Černou Horou na 57.pozici.....a zas jediná cesta do EL vypadnutím z LM mi přijde jako nesmysl nebo aspoň napůl, i to řešení UEFA momentální je extrém, ty ligy jsou dost široké,ale proč tam má jít 7 týmů z top 4 ?
Že by peníze?
ved ked su vase timy tak uzasne a ligy od 30. miesta nizsie tak biedne tak by ste ich vlastne mali rozbit a tu ligu vyhravat nie?
Přesně jak říká dave30, i taková Grenada či Wolves je prostě markentigově úplně jinak atraktivní než Cejle ze Slovinska . Je to smutné, ale peníze hold až na prvním místě.
tak plácl jsem tu třicítku od boku, jde spíš o to 15.místo jako konec pásma EL
No ono i tak, porovnej Famagustu z Kypru s Wolves či s Grenadou . Pořád jsou kvalitnější i marketingově lákavější .
je to granada, grenada je v karibiku
Jo máš pravdu . Trochu trapas no .
Je pravda, že to je takové zvláštní, že do EL nemusí jít nikdo ze země mimo TOP 15. Ale z LM tam týmů popadá dost, tak to naštěstí nebude až tak elitářská soutěž. Ale jak už jsem tady říkal, co mě nejvíc štve, jak tou konferenční ligou se udělal ještě větší rozdíl mezi 15. a 16. místem. Už tak to byl obrovský rozdíl a místo, aby to místo v EL dali alespoň do 16/17. místa, aby se to trochu smázlo, tak ten rozdíl ještě prohloubili.
zbytečně to cpou ligám,které o to nemají zájem, přitom prvních 25 zemí v koeficientu automatická účast v soutěži jako EL, kde hrálo naposled 48 klubů....25 ze 48 nebo klidně 30 by nikoho nezabilo, zbytek pro ty, co vypadnou z LM
Že o to nemají zájem bych neřekl, samotné ligy to určitě berou všemi deseti, v Anglii má díky tomu větší náboj i blbý ligový pohár . A například ve Španělsku, kde je momentálně ustálená TOP 4, jsou díky tomu atraktivní i souboje týmů typu Sociedad, Villareal, Bilbao, které se perou alespoň o tu Evropskou ligu. Jiná věc je, jak ostudně k tomu někdy ty týmy přistoupí, ale i to se podle mě mění. Pryč jsou ty časy, kdy Sparta postoupila ze skupiny spolu s Ševou, protože Southampton i Inter se na to regulérně vysrali .
tak Leicester letos taky v tý odvetě
Jako určitě Slavii podcenili, ale ty doby, kdy ty týmy ve velkém nepostupovali ze skupiny a když už postoupili, tak nasazovali i do play-off regulérní béčka jsou pryč . Za vše hovoří, že všechny týmy z TOP 4 postoupili ze skupiny, jediný Wolfsburg vylítl už v předkole.
Do konferenční ligy jde jen jeden tým z Anglie a ještě do předkola, kde je možné že ty týmy nasadí béčka a třeba vypadnou. Pro zbylých 6 si myslím, že nejen LM, ale i EL bude dostatečně prestižní.
ale třeba 7 týmů z Německa,kde hraje 18 týmů ? to je jak ten náš mišmaš s playoff, kde stačilo být desátej v lize 16
Ale jim nestačí být 10. v lize...
Ale jestli chceš kvalitu a atraktivitu (to je pro peníze dosti důležité ), tak porovnej 5-7 tým z top ligy a 2-3 z takových soutěží jako je kaprliga.
proto by tam měl jít z každý ligy jeden tým, však neříkám,ať tam startují 3 české, ale od 15. místa nemít EL je taky extrém
Bohužel vše napovídá tomu, že se zde jedná jen a pouze o peníze. A nářek fanoušků týmů pod 15. místem to nemá šanci změnit. V 90. letech se kvůli financím reorganizoval PMEZ na Ligu mistrů, dnes jsme svědky podobného. TOP ligy drží UEFA pod krkem tím, že mají připravený projekt superligy. Takže UEFA jim dělá ústupky a vytvoření Konferenční ligy (jakožto takové podřadné soutěže pro široké masy...) do tohoto konceptu zapadá. Peníze bude generovat především LM a EL, KL bude takový masový sport... Bohužel je to tak.
Nezbývá nám nic jiného než se znovu vrátit do TOP15.
. Uvidíme jaké bude finanční ohodnocení v konferenční lize, na to jsem zvědavý .
Ono to oficiální ohodnocení (za bod, za postup, za vítězství) asi nebude moc rozdílné mezi EL a KL (jestli vůbec nějaké bude). Ale "oni" si lépe zobchodují reklamu a televizní práva, když tam bude většina "vyvolených" a nebudou tam překážet ty masy...
Uvidíme no, to by bylo fajn, kdyby alespoň oficiální peníze od UEFY byly stejné a jenom peníze z televizních práv a podobně byly vyšší, protože UEFA z těchto zápasů bude mít samozřejmě více. Alespoň symbolická spravedlnost.
jako bacha v KL bude příští rok hrát nedávnej vítěz LM... teda doufám, že aspoň tam
pokud 3 euro soutěž, tak návrat PVP a dát mu větší prestiž než EL
LM má být pro mistry a ne pro čtvrtý tým, EL má být pro evropany a při počtu 55 svazů, stačí opravdu už jen oddělit ty poháry
ty ses probral z komatu, do kterýho jsi upad v roce 1992?
v roce 92 jsem slavil s fanoušky na předměstí Barcelony, je to dost možné
tyjo, závidím!
lenze aj stvrty tim najlepsich lig je lepsi nez majster nejakej15. a nizsie. ma to byt liga najlepsich, tak nech ju najlepsi hraju
Molde FK došli stejně daleko jako Leicester, že je někdo bohatší nebo lepší na papíře, není argument
Tak ale podívej se na to z dlouhodobého hlediska, mimo TOP 4 byl vítěz EL naposledy v sezóně 10/11, kdy teda bylo rovnou portugalské finále. Ale ta dominance těch TOP 4 lig prostě je, ty nůžky jsou rozevřené a dál se rozevírají. Takže s hlediska atraktivity a kvality to prostě nahoru jde. To, že to není moc spravedlivé je samozřejmě jiná věc.
leicester skoncil v lige piaty, molde svoju vyhralo. takze to skor hovori proti tvojmu argumentu
Souhlas s KL to je další snaha omezit "chuďasům" z přezíraného Východu - kteří mají tu smůlu že plodí víc fotbalových talentů než celý skutečný tj. bílý Západ - přístup do vyšších pohárových pater včetně těch finančních. Viz vysoký schod mezi 15. a 16. místem. 10. rakouské ještě více 11. skotské a 15. kyperské místo je ovšem absolutní výsměch!
Pokud chceš být dlouhodobě do 15. místa (více jak 10 let v kuse), tak musíš mít v lize 5-6 mužstev, které budou v pohárech pravidelně bodovat. Pokud máš 2-3, tak je to neustálý pohyb v rámci 10.-20. místa. Tyto ligy (včetně kaprligy) prostě tolik kvalitních týmů nemají, takže je to ona sinusouida a oni jsou momentálně na jejím vrcholu.
Když dostane Slavia ban, přejde její místo na další tým v tabulce, nebo prostě česká liga o 1 flek v pohárech přijde?
pokud je Kamara muslim, uhrál bych to na rasismus proti Jude Slavie
Spíš by se to posunulo. Ale snad nic takového nebude, důkazy nebudou. Že to vyřvávají ostrovní média neznamená, že tak bude. Naopak zákaz startu pro Rangers by nereálný být nemusel, ovšem asi bude snaha raději do vosího hnízda nepíchat a skončí to nějakýma pokutama...
Rangers se budou distancovat od toho direktu Kamary (i když ho potají schvalují) jakožto selhání jedince. Takže dostanou pokutu maxímálně za to, že nepustili hráče okamžitě po zápase do šatny. Kamara dostane nějaký pěkně vysoký flastr (klidně rok bez pohárů) a verbální konflikt Kúdely vyšumí do ztracena (tvrzení proti tvrzení).
. Vidím to podobně. Jestli u toho opravdu byli zástupci UEFA, tak Kamara flastr dostane. Slavie odejde jen s pošramocenou pověstí. Rangers dostanou možná pokutu za nezvládnutou pořadatelskou službu, maximálně nějaký zápas bezt fanoušků. Samozřejmě flastr dostane i Roofe.
Problém může bejt v tom,že na západě obecně platí u rasismu presumpce viny, a západ je mnohem hlasitější, než východ.
Nevěřím, že Slavia o poháry přijde, ale jinak by se to určitě posunovalo, 5 týmů příští sezónu určitě mít budeme.
Turkům se to taky posunulo, když měl ban Trabzon.
1 dostal albánský mistr zákaz za nenastoupení k zápasu v minulém roce a nenahradilo ho nikým,nechali albánské místo v PMEZ prázdné
v minulém roce? ...v PMEZ?
Ne,já myslím jako v minulém,z pohledu toho ročníku,kdy to bylo
Aha,teda tak to bylo,v sezóně 1985-6 chyběl v PMEZ albánský mistr 17 Nëntori Tirana,který měl distanc za nenastoupení v sezóně 1982-3 proti Dynamu Kyjev
pokud vznikne liga Beneluxu, tak stačí už jen vyhodit Sev.Irsko,Wales a Skotsko a vejdem se do formátu 48 týmů EL všichni s jedním týmem
No paráda, škoda že takové Lichtenštejnsko nemá ligu. Proč je vyhazovat, když mají svou ligu, To můžou rovnou vyhodit Španělsko nebo podobné sráče
Mno pokud by Řím vypadl bez výhry, tak Bayern s Dortmundem musí ještě na třetí místo uhrát 10 bodů. To jsou čtyři výhry ve čtvrtfinále a postup do semifinále. To Bundesliga dá!
Já nechápu, jak můžou být Němci takhle špatní v EL. Za poslední roky udělal něco jen Frankfurt, jinak tragédie, pokud se nepletu. Přitom zrovna od Němců bych čekal, že do EL budou dávat maximum a hrát ji poctivě. Přitom kvalitu prostě mají, ať mi nikdo neříká že ne...
Koukni na ty dva zápasy jak Molde postoupilo přes Němce letos, to je tak, když máš kopec smůly
mozno je to chybna uvaha ale mne pride, ze tie nemecke timy su vacsinou strasne nevyrovnane co sa tyka vykonov. jasne, kriza pride na kazdy tim ale z nejakeho dovodu na nemcov pride vzdy na zaciatku poharov, ci uz v predkolach alebo v prvych po starte. ako keby im trvalo sa dlhsie rozbehnut. a to nielen v poharoch, ale aj doma. plus teda mi pride, ze aj tie vykyvy medzi sezonami su vyssie, cize ked sa im v jednej sezone dari a dostanu sa do europy, tak v dalsej sezone to uz nezvladaju.kazdopadne suhlas, je neuveritelne, ze za 10 rokov maju v europskej lige jednoho semifinalistu...
přizpůsobili se trendům. Hrajou často hurá fotbal.
Máš pravdu, že se dlouhou dobu na západě nakupovali především rychlí technici ala Messi. Takoví hráči ale většinou nemají rádi tu černou práci (doufám, že to není rasistické). Proto se třeba Souček tak parádně chytil v PL. No a když potom na takový tým složený pouze ze špílmachrů nastoupí mužstvo jako Slavie (tím nechci nikoho urazit) - o něco horší technici, ale takticky připraveni a ochotni na hřišti padnout, tak není o překvapení nouze. Ale ono to zas takové překvapení není...
takhle je vyndalo třeba Molde.. prostě střet dvou stylů
Prečo tam dávaš poznámky že nechces nikoho uraziť alebo dúfas že to nie je rasistické ... V dnešnej dobe aby sa už človek bal hocičo napísať aby tým náhodou niekoho neurazil
Omlouvám se za omluvy...
"(doufám, že to není rasistické)"
Nejsi ty jeden z tech kteri zacinaji v sachach s cernymi figurkami?
Měla to být nadsázka. Zřejmě tam měl být smajlík.
Souhlasím s fenixLFC, ty týmy nejsou tak stabilní jako třeba týmy z Anglie či Španělska a mnohem častěji je postihují krize. Taky vyjma Bayernu, dříve Dortmundu, teď Lipska se ty přední příčky v Německu dost točí. Tuhle sezónu třeba Leverkusen, na podzim úžasný, na jaře strašný a vypadli, Hoffenheim celkově tuhle sezónu je slabší než minulou a vyvrcholilo to vypadnutím s Molde. Wolfsburg hraje dobře teď, ale zase měl slabší začátek a vylítl už v předkole EL. Gdlabach by na City asi neměl i ve formě, ale i tak je momentálně v totální krizi a proti City si i proto ani neškrtl. Jediné Lipsko je opravdové zklamání, které i přes výborné výkony v lize, nepředvedlo pro Liverpoolu tolik, kolik by člověk čekal. Samozřejmě ten problém německých týmů je v EL dlouhodobější, ale ta nevyrovnanost podle mě dělá hodně.
To dava Slavii sanci posunout CR az na 14: misto v zebricku! :) Zaroven by meli 7. nejvyssi bodovy zisk v sezone .. btw. autor clanku mohl zminit ze ono 1. misto ktere ESP po 9. ti letech pravdepodobne prepusti je momentalne delene s presnosti na tisicinu bodu coz je slusna halda ...
Zdravím, první místo dělené není, o pořadí při rovnosti rozhoduje vyšší zisk v poslední sezóně. Že jsou na tom stejně, trochu haluz je, ovšem tím, že tyto články vydáváme s aktualizovaným pořadím cca 12x do roka, tak se tam občas nějaká rovnost sejde.
Každopádně důležité je pořadí na konci sezóny a tam zřejmě Anglie odskočí.
neodpocitava sa hlavne jedna sezona? tam nahrali spanieli o miliardu bodov viac ako anglicania
V průběhu sezóny vždy sledujeme zakončení pětiletky, tzn. aktuálně období 16/17 - 20/21.
Ano, od příští sezóny, kdy budeme sledovat období 17/18 - 21/22 půjde Anglie jasně na první místo, protože Španělsko bude odečítat o více než 5 bodů víc. A následně opět budeme sledovat, jak se bude vše vyvíjet, jestli se třeba Španělsko na první místo nevrátí. V kontextu posledních čtyř sezón se to ale čekat nedá.
Slavia by chtěla odložit derby se Spartou, které je mezi zápasem s Gunners. Důvodem je boj o lepší český koeficient, tak aby se mohla soustředit jen na ten dvojzápas. Jaké na to máte názory?
Zbytečný.
Rozhodně ne, za prvé Sparta to díky odloženým zápasům a MOL cupu bude mít nabité též. A za druhé, chtějí být evropským klubem a k tomu prostě anglické týdny patří. To je prostě cena za úspěch v pohárech. Alespoň si za Slavii ochutí derby i hráči širšího kádru.
Neodkládat. Termínovka není nafukovací a díky covidu jsou s ní problémy i tak. Navíc na fotbal se nejlépe připravíš fotbalem.
Slavia Cesky klubovy fotbal v evropskych poharech
Děkujeme za názor, tady máte klíčenku.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele