Feyenoord uvažuje o Ten Hagovi, na místo po Priskem má ale jiného favorita
![](/res/img/articles/top/8dMNjLjD-ht7YLOkr.jpg)
Feyenoord Rotterdam hledá náhradu za Briana Priskeho (47), kterého v pondělí odvolal. Podle nizozemského deníku Algemeen Dagblad patří mezi kandidáty i Erik ten Hag (55), jenž je volný po svém nedávném konci v Manchesteru United. Pokud by nizozemský trenér nabídku přijal, po jeho boku by měl coby asistent působit René Hake (53).
To ovšem nejsou jediná jména, která jsou s Feyenoordem spojována. Jedním z dalších adeptů na uvolněné místo je také Marino Pusic. Současný kouč Šachtaru Doněck v minulosti působil v rotterdamském klubu jako asistent Arneho Slota a vedení Feyenoordu jej údajně vidí jako ideální dlouhodobé řešení.
Přestože se jeho tým v ukrajinské lize trápí a vypadl z Ligy mistrů, sportovní ředitel Šachtaru Darijo Srna tento týden odmítl jakékoli spekulace o jeho odchodu. "Má plnou podporu prezidenta klubu i mou. To, co píší média, jsou jen spekulace," uvedl Srna pro web Šachtaru.
???? Former Manchester United boss Erik ten Hag could be in line for a managerial return with Feyenoord.
— Transfer News Live (@DeadlineDayLive) February 12, 2025
(Source: AD) pic.twitter.com/gBPqcsZGnH
Pusicův výběr v posledním soutěžním klání padl v Lize mistrů s Dortmundem 1:3 a skupinovou fázi soutěže zakončil se sedmibodovým ziskem. V ukrajinské lize je třetí. "Analyzovali jsme situaci a není fér vinit trenéra za všechny ztracené body," dodal Srna.
Stejně jako Pusic, i Ten Hag dobře zná nizozemskou nejvyšší soutěž. Před odchodem do Manchesteru United vedl téměř pět let Ajax, ještě předtím trénoval také Utrecht nebo Go Ahead Eagles.
Priske vedl Feyenoord od léta 2023, kdy přišel po dvou úspěšných sezonách v pražské Spartě. Jeho angažmá skončilo necelých 48 hodin před úvodním zápasem vyřazovací fáze Ligy mistrů proti AC Milán. Tým do něj ve středu večer povede dočasný trenér Pascal Bosschaart.
Související články
![](/res/img/articles/mini/0CCjNlUO-A5ytqTH8.jpg)
![](/res/img/articles/mini/8KfrUNW8-bLh3xFyj.jpg)
![](/res/img/articles/mini/hU5td8l4-dCAPSbOi.jpg)
Komentáře (4)
Přidat komentářETH je příslib do budoucna. On by tam restartoval svoji kariéru a po odchodu ještě vykoupil pár hráčů za 400mio a vydělal klubu pořádný balík. To stojí za to riziko
Feynoord má na výplatu pro ETH a BVB ne, tak radši vezme levného Kováče. Neskutečná Kehlovo práce, za pár let udělat z druhého nejlepšího klubu v Německu průměrný klub.
A co Cocu? Chtel bych, aby dostal sanci zase trenovat.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.
Registrace nového uživatele