Fortuna liga - souhrn 11. kola: Podbrezová stále neporažena

16.09.2022, 19:21, aktualizováno 18.09.2022, 19:29
Nováčkovský souboj mezi Banskou Bystricou a Skalicí skončil bezgólovou remízou, stejně jako nedělní šlágr Trnava - Slovan. Žilina odstartovala sobotní program a snadno skolila Liptovský Mikuláš, Podbrezová potvrdila dobrou formu a vyhrála nad Trenčínem...

Spartak Trnava - Slovan Bratislava 0:0

18.09.2022 17:30

Góly: -

Na záver jedenásteho kola Fortunaligy remizoval v klasickom slovenskom derby Spartak Trnava s ŠK Slovan Bratislava bez gólov 0:0.

V šiestej minúte mohli hostia otvoriť skóre. Chovan bez zdržiavania rozohral na Čakvetadzeho, ktorý rozbehol akciu. Na pravej strane našiel voľného Zmrhala, ktorý bol prakticky sám pred Takáčom, ale prestrelil bránu. V siedmej minúte mala veľkú šancu aj Trnava. Ristovski bežal sám na Chovana, ale v poslednej chvíli veľmi dobre zasiahol Abena a akciu zastavil. V 15. minúte centrovaná lopta vypadla z rukavíc Chovana a takmer dopadla za bránkovú čiaru. Veľká chyba Chovana mohla priniesť úvodný gól zápasu. V rovnakej minúte obdržal žltú kartu za faul odzadu Procházka. V 19. minúte si Medvedev narazil loptu s Čakvetadzem. Vystrelil, ale dobrý zákrok predviedol Takáč. V 40. minúte Lovat stratil loptu, ktorú mu vzal Procházka. Druhý menovaný prihral Danielovi, ktorého strela tesne minula ľavú tyč Chovanovej brány. Do kabín na prestávku schádzali mužstvá za bezgólového stavu.

Už minútu po obrátke sa Čakvetadze po chybe Kóšu dostal do samostatného úniku, ale Takáč vytiahol veľmi dobrý zákrok a hosťujúceho hráča vychytal. V 59. minúte si žltú kartu vyslúžil Kucka. V 78. dostal ďalšiu Medvedev a už v ďalšej minúte za faul práve na Medvedeva domáci Paur. V 87. minúte sa žltilo Mustafičovi - za protesty po faule a minútu pred koncom riadneho hracieho času sa karta ušla Ivánovi na striedačke. Tomu sa takisto nepáčil verdikt rozhodcu. V nadstavenom čase derby Kashia zahral rukou tesne pred vlastnou šestnástkou a domáci mali zaujímavú príležitosť s výsledkom ešte čosi urobiť. Procházka prestrelil múr a Chovan musel loptu, smerujúcu k ľavej žrdi, vyraziť pred seba. Derby medzi domácou Trnavou a Slovanom skončilo bez gólov 0:0.

FC Zlaté Moravce - Zemplín Michalovce 0:1

17.09.2022 18:00

Góly: 22. Michal Jeřábek

FC ViOn Zlaté Moravce nestačil v jedenástom kole na východniarov a Zemplínu Michalovce podľahol doma 0:1 (0:1).

V 22. minúte hosťujúci MFK zúročil svoj tlak. Jeřábek veľmi dobre naskočil cez Bednára na Jánošíkov center a umiestnil ho k pravej žrdi - 0:1.

Päť minút po obrátke vyslal projektil Pintér, no iba vedľa ľavej Szárazovej žrde. V 57. minúte Pintér vystrčil hlavu za Ďubekovým centrom a boxovanie Száraza ho bolelo. V 60. minúte si ironicky zatlieskal tréner Michaloviec Norbert Hrnčár. A to na margo rozhodnutia, respektíve prisúdenia lopty Zlatým Moravciam. Za svoj počin obdržal červenú kartu a žltú zinkasoval aj asistent Richard Höger.

V 77. minúte prišiel Njie neskoro do osobného súboja s Niarchosom. Keďže sa to odohralo v šestnástke, nasledoval pokutový kop ViOn-u. Száraz však penaltu chytil a z dorážky nepochodil ani striedajúci Horák. V 88. minúte sa o nepríjemný moment postaral Šuvalija, keď vrazil do chrbta Michalovčana Marcina. Domáci hráč poškodeného síce priateľsky potľapkal, no kapitán Zemplína mal vyrazený dych.

Duel sa nadstavoval štyri minúty. Zemplín Michalovce zvíťazil v Zlatých Moravciach 1:0.

Železiarne Podbrezová - AS Trenčín 2:0

Góly: 6. René Paraj, 33. Marek Kuzma

Spanilá jazda Podbrezovej pokračuje. V jedenástom kole Fortunaligy zdolala na svojej tráve trápiaci sa Trenčín 2:0 (2:0).

Už v siedmej minúte sa lopta v šestnástke dostala k voľnému Parajovi, ktorý presnou strelou otvoril skóre - 1:0. V dvanástej minúte strieľal Ďatko z prvej. Jeho pokus mieril na Vozinhu, ktorý loptu vyrazil. V 24. minúte na Ludhu smerovala strela Kmeťa, ktorú dokázal vyraziť. V 27. minúte Kuzma z malej vzdialenosti napálil iba do Vozinhu. Ten potom loptu vyrazil do tyčky. V 33. minúte Kuzma poslal loptu z prvej za chrbát Vozinhu - 2:0. V 40. minúte obišiel gólman Ludha Hollého tesnou kľučkou. Jeho následná prihrávka však nebola dobrá a celá situácia skončila zákrokom Godála na Hollého. Rozhodca však penaltu neodpískal.

V 58. minúte útočník z Kapverd Soares hlavičkoval tesne nad brvno. V 85. minúte sa Grendel dostal vo vnútri šestnástky do dobrej šance, ale strela mu príliš nesadla a minula bránu o približne meter. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času Kupusović po centri prudko hlavičkoval. Jeho zakončenie nebolo presné a skončilo mimo brány. Po dvoch nadstavených minútach zápas skončil. Podbrezová zdolala Trenčín 2:0, keď o výsledku rozhodla ešte v prvom dejstve. Trenčín sa dokázal trochu zlepšiť, ale v koncovke bol neefektívny a nepodarilo sa mu streliť gól. A to už v treťom fortunaligovom zápase v rade. Podbrezová je v tabuľke druhá, kým Považanom patrí desiata priečka.

MŠK Žilina - Tatran Liptovský Mikuláš 4:2

17.09.2022 16:00

Góly: 7. Samuel Gidi, 22. Adrián Kaprálik, 38. Timotej Jambor, 57. Dávid Ďuriš - 37. Erik Jendrišek, 88. Rastislav Václavik

MŠK Žilina zvýraznil slabú výsledkovú fazónu MFK Tatran Liptovský Mikuláš, keď si s jeho mužstvom na domácej tráve poradil v jedenástom kole Fortunaligy 4:2. Liptáci tak aj pred reprezentačnou pauzou ostávajú na chvoste tabuľky.

V piatej minúte chcel Rusnák ohroziť Sváčeka z veľkej vzdialenosti. Navrátilec do zostavy musel rýchlo zacúvať. V siedmej minúte Ďuriš poslal loptu pred bránku, kde si ju našiel Gidi - 1:0. Už vo ôsmej minúte Nečas trafil konštrukciu bránky. V desiatej minúte Kaprálik preveril reflexy Sváčeka. V 15. minúte opäť zvonila žrď žilinskej bránky. Hlavou to spôsobil Jendrišek. V 21. minúte trafil zasa konštrukciu brány ten istý hráč. V 22. minúte Kaprálik ukážkovo preloboval Sváčeka - 2:0. V 28. minúte Sváček veľmi dobre zneškodnil Jamborovu strelu. Následná dorážka Kaprálika mierila mimo poloodkrytej bránky. V 37. minúte z pravej strany pokutového územia prišla prihrávka pre Jendrišeka, ktorý znížil na 1:2 z pohľadu hostí. Tatranisti následne zaspali a dvojgólové vedenie prinavrátil po pár sekundách Žiline Jambor. Z hranice šestnástky umiestnil strelu k ľavej žrdi - 3:1. V 42. minúte center z ľavej strany jemne lízol Jendrišek, a lopta sa odkotúľala tesne mimo pravej žŕdky. V 45. minúte nebezpečne hlavičkoval Župa. V nadstavenom čase hlavičkový pokus Filinského z bránkovej čiary vyhlavičkoval Rusnák.

V 57. minúte si Ďuriš na hranici pokutového územia zasekol brániaceho hráča a s prispením teču zvýšil na 4:1. V 75. minúte takmer skončil v sieti pokus Kaprálika. V 80. minúte sa z ničoho nič vo vnútri šestnástky dostal k lopte Župa a vyprášil rukavice brankára Belka. V 87. minúte Ďuriš z hranice pokutového územia technickou obaľovačkou tesne minul pravú žrď. Dve minúty pred koncom Václavík obišiel pred ním stojaceho hráča a znížil stav na 2:4. Viac sa však už nestihlo udiať, pretože po dvoch nadstavených minútach hlavný arbiter duel ukončil. MŠK Žilina potvrdil papierové predpoklady a zdolal MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:2.

Minuloročný nováčik odohral do týchto chvíľ jedenásť fortunaligových kôl. Počas nich nahral iba štyri body, keď svojho súpera nezdolal do týchto chvíľ ani raz. Žilina po dvojgólovom víťazstve na pôde Ružomberka opäť zabrala naplno a brala všetky body. Na jeseň ich nahrala 18, čo je len o štyri body menej, ako má majstrovský Slovan a rovnako, ako vybojovala Trnava. Spartak má však odohraný o zápas a Slovan dokonca o dva zápasy menej, ako "Šošoni".

Dukla Banská Bystrica - MFK Skalica 0:0

16.09.2022 17:30

Góly: -

V predohrávke jedenásteho kola Fortunaligy remizovali nováčikovia z Banskej Bystrice a Skalice bez gólov 0:0.

V prvom polčase viac hrozili hostia. Fábry po štvrťhodine hry vystrelil z asi siedmich metrov do žrde. Potom sa zas Baumgartner nepresadil zoči-voči Hruškovi. Po zmene strán mohla ísť Dukla do vedenia, ak by v päťke pred odkrytou bránkou trafil loptu Rymarenko. Nebezpečný bol ešte priamy kop Willwébera z takmer 30-tich metrov, ktorý Junas s námahou vyrazil.

V stretnutí, chudobnom na šance, gól napokon nepadol, a tak v predohrávanom zápase Banská Bystrica a Skalica remizovali bez gólov 0:0.

"Prvý polčas mala lepší Skalica. Problém nám robil ich herný systém. Odskakovanie, diagonálne lopty; chvalabohu, že sme to uskákali. My sme si nevytvorili nič. Z našej strany to bol nudný zápas. Z hľadiska toho, aký výkon sme podali, je bod dobrý," zhodnotil duel tréner domácich Michal Ščasný.

"Škoda bezgólového stavu, lebo góly sú korením futbalu. Dukla je veľmi dobrá v útoku. Pripravili sme sa na to. V prvom polčase sme mali aspoň jednu z vyložených šancí premeniť. Centre sme riešili zle. S prvým polčasom som spokojný, len sme nedali gól. V druhom polčase som vedel, že domáci to preskupia, zjednodušili hru. Chcel som od chalanov, aby boli trpezliví a počkali si na šancu. Škoda, že sme už neboli nebezpeční v brejkoch. Bod berieme, ale mohli sme získať aj tri," pridal svoje postrehy tréner Skalice Juraj Jarábek.