Fortuna liga - souhrn 12. kola: Slovan vítězně proti Podbrezové

30.09.2022, 19:30, aktualizováno 02.10.2022, 19:58
Slovan ve šlágru kola skolil o dvě branky Podbrezovou a navýšil svůj náskok na čele na rozdíl šesti bodů. Dva přesné zásahy každopádně zaznamenal až v samém závěru. Ružomberok si poradil se Skalicí a upevnil si pozici ve skupině o titul. Mezi oběma celky je aktuálně pětibodový rozestup. Žilina se rozešla smírně s Trenčínem...

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 0:3

02.10.2022 18:00

Góly: 21. Kyriakos Savvidis, 49. Samuel Štefánik, 53. Taiwo Abdulrahman

V dvanástom kole Fortunaligy podľahol FC ViOn Zlaté Moravce trnavskému Spartaku na svojej tráve vysoko 0:3.

V jedenástej minúte Daniel poslal prihrávku pred bránku a vlastný gól si takmer strelil Pintér. Lopta opečiatkovala žrď domácej bránky. V 23. minúte centroval z pravého krídla Mondek a pred bránkou úplne voľný Ďubek hlavičkou tesne minul. V 29. minúte z priameho kopu pálil technicky ľavačkou Mikovič. Strelu na vzdialenejšiu žrď pokryl Lukáč. V 31. minúte Savvidis položil na zem brankára Lukáča a následne zasekol brániaceho Almeidu. So zakončením do prázdnej bránky nemal problém - 0:1.

V 49. minúte si Samuel štefánik narazil s Ristovskim a v súboji jeden na jedného nedal šancu gólmanovi Lukáčovi; pravačkou zakončil po zemi na vzdialenejšiu žrď - 0:2. V 52. minúte urobil chybu Bednár. K zakončeniu sa následne dostal Daniel. Jeho pokus kryl brankár Lukáč. Hneď v ďalšej minúte sa na ľavej strane uvoľnil Štefánik. Poslal prudký pas za obranu a do odkrytej bránky zakončil Taiwo - 0:3. V 56. minúte zahral priamy kop Procházka. Hlavou to skúsil Kóša a situáciu pre svoj tím veľmi dobrým zákrokom zachránil gólman Lukáč. V 75. minúte sa Ristovski predral cez domácich obrancov. Pintér ho následne nedovolene poslal k zemi a Spartak kopal penaltu. Tú nepremenil Ristovski, pretože loptu poslal vysoko nad. V 78. minúte sa lopta po sérii prihrávok dostala k striedajúcemu Karhanovi, no ten napriek poloprázdnej bránke trafil do Lukáča. V 83. minúte pokryl Lukáč loptu pred dobiehajúcim Azevedom. Hosťom chýbal kúsok. Po dvoch nadstavených minútach hlavný arbiter duel ukončil. Spartak Trnava zvíťazil na pôde Zlatých Moraviec vysoko 3:0.

Slovan Bratislava - Železiarne Podbrezová 3:1

02.10.2022 17:30

Góly: 58. Vladimír Weiss, 88. Guram Kašia, 90+2. De Marco Vernon - 66. Boris Godál

Papierové predpoklady sa naplnili a ŠK Slovan Bratislava privodil celku FK Železiarne Podbrezová prvú prehru v aktuálnom ročníku Fortunaligy. Belasí si poradili so "železiarmi" pomerom 3:1 (0:0).

Hneď v úvodných sekundách Čakvetadze vyviezol loptu a prihral Ramírezovi, ktorého krížna strela minula vzdialenejšiu žrď. Už v tretej minúte Zmrhalov volej narobil Ludhovi veľké problémy. Jednou rukou loptu vyrazil pred bránkovú čiaru, kde mu potom odkopom pomohol Bartoš. V 17. minúte veľmi dobre zachránil Ludha, keď vychytal gólovú hlavičku Kankavu. V 32. minúte sa po centri od rohovej zástavky spoza šestnástky prudko vypálil Grešák. A trafil, hoci iba Abenu, ktorý musel z ihriska dole. Legionár v belasom nedávno utrpel otras mozgu a opäť to s ním vyzeralo zle.

V 50. minúte si Ramírez zasekol hráča Podbrezovej a vystrelil. Ludha vyrazil na zemi na bránkovej čiare pred Barseghjana, ktorý mal zakončovať z prvej do prázdnej bránky, ale loptu si preberal a bolo po šanci. V ďalšej minúte na opačnej strane po centri na zadnú žrď zakončil z voleja Ďatko do konštrukcie brány. V 52. minúte Ludha dobre vybehol a chytil Hrnčárov pokus z prvej. V 58. minúte Barseghjan prihral pred bránu, kde boli voľní Ramírez aj Weiss. Loptu zblízka do brány zasunul druhý menovaný - 1:0. V 66. minúte do Grendelovej strely vložil nohu Godál a hoci si Chovan na loptu siahol, vyrovnal - 1:1. V 68. minúte sa lopta od Ramíreza odrazila tesne vedľa žrde. V 71. minúte Barseghjanovu technickú strelu vytesnil Ludha. V 73. minúte pred bránu prudko prihral Hrnčár; Ramírez neskóroval. V 74. minúte sa predčasne radoval najlepší strelec hostí Cobnan, pretože gól strelil z ofsajdu. Situácia sa ešte skúmala VAR-om, no už sa nič nezmenilo. V 79. minúte po hlavičke hostí Chovan reflexívne vyrazil loptu pred seba a Cobnanovi sa ju nepodarilo dopraviť do siete, pretože Kašia odvracal z bránkovej čiary. V 88. minúte Hrnčár od rohovej zástavky našiel hlavu Kašiu a lopta skončila pri ľavej žrdi - 2:1. V nadstavenom čase trafil pomerne lacno De Marco - 3:1. V piatej nadstavenej minúte Hrnčár minul vzdialenejšiu žrď a Šaponjičovi chýbal kúsok, aby loptu zasiahol. Slovan Bratislava vyhral nad Podbrezovou 3:1.

MŠK Žilina - AS Trenčín 1:1

01.10.2022 18:00

Góly: 75. Timotej Jambor - 58. Eynel Soares

Aj druhý vzájomný duel v aktuálnej sezóne medzi Žilinou a Trenčínom sa skončil nerozhodne. MŠK remizoval s AS pod Dubňom 1:1 (0:0).

V deviatej minúte Bainovič z prvej mieril vysoko nad Belkovu bránku. V trinástej minúte Matúšov prízemný center Kukučka obetavo vyrazil pred šestnástku. V 18. minúte Bari delovkou preveril Kukučku a kopal sa roh. V 23. minúte sa Gidi preštrikoval obranou hostí, tvrdo vystrelil, ale loptu hostia v poslednej chvíli tečovali nad. V 24. minúte exkanonier Podbrezovej Galčík minul bránku. V 25. minúte Soaresovu strelu z bránkovej čiary vykopol Rusnák. V 26. minúte pálil spoza šestnástky Bainovič. Belko loptu vyrazil pred seba a veľmi dobre pokryl i následnú Piresovu dorážku. V 35. minúte ukázal pred Gidim majstrovstvo Kukučka a loptu vyrazil na roh. V 45. minúte Jibril v jasnej pozícii nechal vyniknúť gólmana hostí.

V 57. minúte Gajdoš v páde z voleja mieril pod brvno, Belko však vytiahol výborný zákrok a loptu vyškriabal na roh. V 58. minúte Kmeť na pravej strane vycvičil obranu Žiliny a našiel nekrytého Soaresa, ktorý zblízka do odkrytej brány pohodlne otvoril skóre zápasu 0:1. V 73. minúte Ibrahim vystrelil k pravej tyči, no nie príliš razantne a Belko stihol skryť loptu do rukavíc. V 75. minúte mladučký útočník Jambor dostal dlhú loptu od Gidiho, vrútil sa do šestnástky, zasekol si obrancu a pohodlne poslal loptu k ľavej tyči - 1:1. V 76. minúte Ďurišovu jedovku Kukučka s námahou vytlačil nad brvno. V 87. minúte Kaprálik vo výbornej pozícii mieril do náruče gólmana hostí. Žilina sa s Trenčínom rozišla deľbou bodov po remíze 1:1.

Tatran Liptovský Mikuláš - DAC Dunajská Streda 0:1

Góly: 20. Lukáš Bielák (vl.)

MFK Tatran Liptovský Mikuláš nevyhral ani v dvanástom kole Fortunaligy ako jediný tím najvyššej slovenskej súťaže. Na štadióne v Poprade podľahol celku FC DAC 1904 Dunajská Streda 0:1 (0:1).

V dvanástej minúte mali veľkú šancu skórovať hostia. Po spolupráci Andzouanu a Gavrića najprv z bezprostrednej blízkosti zakončoval Krstović. Jeho pokus bol v poslednej chvíli zblokovaný. Spoza šestnástky to potom technicky skúsil Kalmár, a lopta len tesne minula vzdialenejšiu žrď. V 20. minúte Nikola Krstović odcentroval z pravého krídla pred bránku a brániaci Lukáš Bielák si strelil veľmi pekný vlastný gól - 0:1.

V 33. minúte Szánthó prudko vypálil ľavačkou z priameho kopu a trafil tesne vedľa bránky. Chýbali centimetre. V 41. minúte vytiahol hlavný arbiter červenú kartu. Vylúčený bol po druhej žltej domáci hráč Imrich Bedecs, ktorý pred vlastnou šestnástkou fauloval Krstovića. V 89. minúte Župa donútil Petráša k zbytočnému zákroku, ktorý udržal loptu v hre pre Voška. Ten z otočky netrafil úplne prázdnu bránku. Liptovský Mikuláš prehral s Dunajskou Stredou 0:1 a ostal na dne ligovej tabuľky.

Dukla Banská Bystrica - Zemplín Michalovce 3:1

Góly: 26. Michal Faško, 54. Michal Faško, 69. Róbert Polievka - 49. Wisdom Uda Kanu

MFK Dukla Banská Bystrica zdolala v dvanástom kole jesennej časti Fortunaligy na Štiavničkách MFK Zemplín Michalovce 3:1 (1:0).

Už v piatej minúte duelu Polievka vyslal do nájazdu Rymarenka. Ten však nenamieril ani na bránu. V 24. minúte voľný Kotula strieľal do jedného z obrancov domácich. V 26. minúte mal veľkú šancu Polievka. Jeho zakončenie ešte zneškodnil Száraz. Následne prišiel Polievkov center do druhej vlny na Faška, ktorý peknou hlavičkou k tyči skóroval - 1:0. V 39. minúte sa Slávik presadil cez Vaška po pravom krídle a bol pred Szárazom takmer úplne sám, nechal však vyniknúť gólmana hostí. V 40. minúte Polievka vystrelil iba do bočnej siete.

Už štyri minúty po obrátke Kotulov center do šestnástky Dukly prepadol domácim na voľného Kanuho z druhej vlny, ktorý s veľkým prehľadom prekonal Matúša Hrušku - 1:1. V 54. minúte obrana Michaloviec zaspala a autové vhadzovanie Migaľu z pravého krídla sa dostalo na Faška, ktorý prekonal bezmocného gólmana Száraza - 2:1. Domáci ďalej pokračovali vo veľkom tlaku. Strelou k tyči spred šestnástky sa prezentoval Polievka. Száraz jeho pokus chytil. V 63. minúte sa Mendez dostal po prihrávke Jánošika do šestnástky súpera a skúšal to strieľaným centrom, situáciu ale najlepšie vyriešil domáci obranca Willwéber. V 69. minúte Faško poslal prienikovú prihrávku na Polievku. Špílmacher "vojakov" sa zasekávačkou zbavil jedného z hostí a následne veľmi peknou obaľovačkou ľavou nohou k vzdialenejšej žrdi prekonal Száraza - 3:1. V 82. minúte Polievkova strela po prihrávke od Faška skončila na tele Vaška. MFK Dukla Banská Bystrica zdolala pred vlastnými fanúšikmi celok z východného Slovenska MFK Zemplín Michalovce 3:1.

MFK Ružomberok - MFK Skalica 2:0

30.09.2022 17:30

Góly: 38. Martin Regáli, 80. Adam Tučný

MFK Ružomberok zdolal v predohrávke dvanásteho kola jesennej časti Fortunaligy pod Čebraťom nováčika zo Skalice 2:0 (1:0).

V desiatej minúte po rohovom kope vystrelil Gerec. Prepálil všetko, čo mu stálo v ceste, až na pohotového Junasa. Brankár hostí strelu, smerujúcu k žrdi, vyrazil. V 37. minúte Mihalík strieľal z dobrej pozície, ale mieril len na stred brány, kde to chytil Krajčírik.

Hneď o minútu nato center z rohového kopu smeroval na vzdialenejšiu žrď, odkiaľ loptu vrátil naspäť Tomáš Bobček a Martin Regáli ju hlavou poslal do siete. Ružomberok sa ujal jednogólového vedenia. Po jednej nadstavenej minúte hlavný arbiter prvý polčas ukončil.

V 52. minúte to Zsigmund skúsil spoza šestnástky. Strelu chytil pripravený Junas. V ďalšej minúte Madleňák našiel pekným centrom Bobčeka. Jeho hlavičku vyrazil brankár pred Chriena, ktorého strelu zblokoval obranca na rohový kop. V 79. minúte si Šebesta nabehol na center do veľkého vápna, no Krajčírik jeho hlavičku chytil.

V 80. minúte sa dočkal Adam Tučný. Pred deviatimi minútami totiž jeho gól neplatil. Tentoraz vystrelil spoza šestnástky k žrdi a prekonal strážcu súperovej bránky - 2:0.

V poslednej minúty riadneho hracieho času Krajčírik vyrazil nebezpečnú strelu hostí na rohový kop. V tretej nadstavenej minúte Potomovu strelu presmeroval Krajčírik rovnakým smerom. MFK Ružomberok zdolal Skalicu 2:0.