Fortuna liga - souhrn 4. kola: Slovan se dostal do čela

05.08.2022 22:38, aktualizováno 07.08.2022 22:26 - Komentáře a souhrny
Jaromír Zmrhal (© skslovan.com)

Slovan Bratislava nezaváhal se Skalicí a vystřídal na čele tabulky Ružomberok, jenž otočil na půdě Banské Bystrice. Dunajská Streda naopak remizovala v Podbrezové. Třetí po sobě jdoucí remízu zapsal Liptovský Mikuláš, tentokrát ve Zlatých Moravcích. První góly a první vítězství si ve svém čtvrtém ligovém zápase připsal Trenčín. Ten si na domácí půdě poradil se Zemplínem Michalovce 3:1...
Spartak Trnava - MŠK Žilina 2:2
07.08. 20:30
Branky: 68. Kelvin Boateng, 84. Kyriakos Savvidis - 24. Adam Kopas, 53. Andrej Stojcevski
Spartak Trnava doháňal vo štvrtom kole Fortunaligy dvojgólové manko. A hoci v závere duelu bojoval o víťazstvo, napokon s MŠK Žilina remizoval 2:2.

Vo ôsmej minúte pokazil Stojchevski malú domov Belkovi a Paur sa pred žilinským brankárom iba tesne nedostal k lopte. V trinástej minúte mali veľkú šancu domáci. Daniel centroval z pravej strany a Paur sklepol Bamidelemu, ktorý vo veľmi dobrej pozícii mieril horšie ako zle. V 24. minúte zahrali žltozelení nacvičený signál. Bari prízemným centrom našiel Mysloviča. Ten nabil na hranicu šestnástky Kopasovi, ktorý tvrdo vystrelil a lopta zapadla k ľavej tyči Takáčovej bránky - 0:1.

V 28. minúte pálil z prvej Paur, no Belko svoj tím podržal. V 34. minúte Kopas z priameho kopu mieril tesne nad. V 36. minúte z diaľky prudko vystrelil rovnaký hráč. Takáč veľmi dobre zasiahol a loptu vytlačil na rohový kop. V 43. minúte Ďurišov volej k pravej tyči Takáč reflexívne vyrazil na ďalší roh.

V 52. minúte Takáč so šťastím vyrazil Myslovičovu strelu. V 53. minúte Myslovičov center na zadnú tyč usmernil Kopas k pravej žrdi trnavskej bránky. Takáč loptu vyrazil, ale Stojchevski ju pohodlne dorazil do siete Spartaka - 0:2.

Trnava na tom bola v tejto chvíli veľmi zle. V 65. minúte Štefánikov center z priameho kopu usmernil hlavou Štetina tesne vedľa pravej tyče Belkovej bránky. V 67. minúte mala Trnava veľkú šancu skorigovať stav. Center z rohu pristál na hlave Boatenga, ktorý osamotený hlavičkoval vedľa priestoru troch žrdí. V 68. minúte zahral roh Štefánik. Tentoraz Boateng trafil bránu, keď loptu poslal k ľavej tyči - 1:2.

V 77. minúte Štetinova hlavička skončila nad bránkou. V 79. minúte Boateng krížnou strelou obstrelil Belka, avšak pred bránkovou čiarou obetavo zakročil Rusnák, ktorý v sklze dokázal loptu odkopnúť. V 84. minúte vystrelil Savvidis a za prispenia teču žilinského hráča vyrovnal na 2:2.

Trnave sa bod málil. V 87. minúte sa k exekúcii priameho kopu Žiliny postavil Galčík. Namieril veľmi dobre k ľavej tyči, ale Takáč výborným zákrokom vyrazil loptu na rohový kop. V druhej nadstavenej minúte zápasu prenikol a tvrdo vystrelil Bamidele. Belko zmenil trajektóriu projektilu a Spartak získal roh. Trnava chcela duel dokonale otočiť, no viac sa už nestalo. Spartak remizoval na domácej pôde so Žilinou 2:2.
více informací
Železiarne Podbrezová - DAC Dunajská Streda 0:0
07.08. 18:00
Branky: -
Vo štvrtom kole Fortunaligy si FK Železiarne Podbrezová a FC DAC 1904 Dunajská Streda podelili body po bezgólovej remíze 0:0.

Vo štvrtej minúte zaváhal Godál. Nicolaescu sa dostal pred Ludhu, no ten výborným zákrokom zachránil. Na opačnej strane hlavou minul Kuzma. Nicolaescuov pokus v deviatej minúte nemal dostatočnú razanciu. V 14. minúte mal veľkú príležitosť Grešák. Jeho zakončenie tesne minulo bránu. V 21. minúte mohol skórovať Kalmár, no hlavičkoval nedôrazne.

V 24. minúte Grendelov strieľaný center s námahou vyrazil Petráš. Následnú dorážku Cobnana zblokovala obrana. V 29. minúte išiel Kuzma sám na Petráša, no bývalý brankár MŠK Žilina včas vybehol. V 31. minúte Kuzmovo zakončenie veľmi dobre zneškodnil Kružliak. V 34. minúte Káčer vypálil na bližšiu žrď, a Ludha vyrazil na roh. V samom závere polčasu pálil z voleja vedľa Kuzma.

Už v 47. minúte veľkú šancu hostí zlikvidoval včasným sklzom Bakaľa. O minútu nato ratoval pred Petrášom brankár DAC-u. V 69. minúte v čistej šanci minul Kuzma. V 85. minúte sa medzi tri žrde nevošla ani Baloghova hlavička.

Podbrezová a Dunajská Streda remizovali v nedeľu bez gólov 0:0.
Slovan Bratislava - MFK Skalica 3:0
Branky: 45+2. Jaromír Zmrhal, 52. Ivan Šaponjić, 67. David Hrnčár
ŠK Slovan Bratislava nedopustil na Tehelnom poli prekvapenie a v nedeľnom dueli štvrtého kola Fortunaligy porazil Skalicu vysoko 3:0 (1:0).

V jedenástej minúte Šebesta spracoval loptu hruďou a zakončil zo vzduchu. Pri ľavej žrdi veľmi dobre zasiahol Chovan a vyrazil. V 31. minúte Šaponjičovu hlavičku Junas zlikvidoval na bránkovej čiare. Akcia ešte pokračovala, a následná prízemná strela skončila na hráčoch pred bránou.

V 34. minúte pálil z prvej Čavrič. Tentoraz Junas vytlačil loptu pri žrdi na roh. V nadstavenom čase prvého polčasu sa radosti dočkali domáci priaznivci. Agbov center z ľavej strany Junas vyboxoval a Zmrhal ľavačkou nekompromisne namieril k ľavej žrdi - 1:0.

Na druhý polčas z ihriska odišiel Baumgartner a na jeho miesto prišiel bývalý slovenský reprezentant Jaroslav Mihalík. Spolu s Baumgartnerom odišiel Šebesta, ktorého nahradil Vlasko. V 51. minúte dostal kolmicu Šaponjič a vyhol sa ofsajdu. Václav zatiahol ručnú brzdu v pokutovom území a hlavný rozhodca ukázal na biely bod. Šaponjič pri penalte poslal Junasa do opačnej strany a skóroval prudkou strelou k pravej žrdi - 2:0.

V 58. minúte Zmrhala nahradil Medveděv a Greena ďalší útočník Eric Ramírez. O tri minúty nato striedala aj Skalica: namiesto Hollého prišiel Potoma a Yao dal priestor Fábrymu. Posledný menovaný vyskúšal Chovana z priameho kopu. Jeho pokus bol veľmi dobrý, no Chovan ho zlikvidoval.

V 66. minúte technická strela Barseghjana tesne minula pravý horný roh Junasovej brány. Ešte v tej istej minúte sa neulakomil Mustafič. Loptu posunul doprava Hrnčárovi, ktorý trafil pomedzi Junasove nohy. Následne sa lopta s prispením pravej žrde odrazila do brány - 3:0. V 84. minúte Kašiu nahradil Kankava a Šaponjiča Žan Medved.

Viac gólov už nepadlo, a tak Slovan zdolal Skalicu vysoko 3:0.
Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 2:3
06.08. 18:00
Branky: 3. David Depetris, 37. Ľubomír Willwéber - 73. Marian Pišoja (vl.), 76. Ján Maslo (pen.), 86. Marko Kelemen
MFK Dukla Banská Bystrica neudržal dvojgólové vedenie a Ružomberku podľahol na Štiavničkách 2:3 (2:0).

V tretej minúte duelu Migaľa vyslal sprava veľmi dobrý center medzi obrancov, kde ostal nepokrytý Depetris. Hlavičkou zblízka strelil svoj tretí gól v tomto ročníku Fortunaligy - 1:0.

V deviatej minúte hlavičkoval cez Kupčíka Gerec. Matúš Hruška jeho pokus vytlačil na roh. V trinástej minúte zakončil Rakyta okolo bystrického gólmana nepresne a málo prudko. V 20. minúte rýchlo zakontrovali "vojaci". Ideálnu streleckú parketu mal Depetris, no jeho pokus po trávniku vytesnil na roh Frühwald. V ďalšej minúte Polievka vyslal technický pokus na vzdialenejšiu žrď, ktorú tesne minul; Tomáš Frühwald letel do prázdna. Potom Polievka zahodil ďalšiu dobrú možnosť: obišiel dvojicu obrancov a pred malým vápnom ľavačkou tesne minul vzdialenejšiu žrď.

V 37. minúte získal odrazenú loptu pred šestnástkou Willwéber. Posunul si ju a trafil k tyčke, kam Frühwald nedočiahol - 2:0. V poslednej minúte úvodného polčasu z hranice šestnástky strieľal Luterán, avšak iba priamo do Hrušku. Domáca Dukla mala zápas rozohratý skvele.

V 65. minúte Migaľa poslal prudký pas pred bránku. Loptu tesne minul Depetris a dorážku Záhumenského vytlačil pri bližšej žrdi Frühwald. V 70. minúte Richtárech hlavičkoval vedľa troch žrdí. Na ihrisko prišiel Madleňák a hneď sa zapojil do akcie. Dokonca zblízka pokusom pod brvno prekonal Hrušku, ale bol mu odmávaný ofsajd. V 73. minúte Kelemen trafil nohu Pišoju, ktorý si zrazil loptu do vlastnej siete - 2:1.

V 75. minúte center do šestnástky našiel Kelemena. Menovaný hráč hlavou posunul na Gereca, a toho poslal k zemi Ľuboš Kupčík. Hlavný arbiter ukázal na biely bod a "Ruža" zahrávala penaltu. Po góle z pokutového kopu proti Podbrezovej premenil Ján Maslo aj jedenástku s ďalším nováčikom. Kopol to po trávniku presne k žrdi a aj keď Matúš Hruška uhádol stranu, Maslova strela skončila v sieti - 2:2.

V 86. minúte vbehol do šestnástky Regáli. Tam jeho strelu z otočky ešte zablokoval Pišoja, ale akcia pokračovala. K lopte sa dostal Kelemen a spred päťky trafil do rohu bránky. Ružomberok potreboval na úplný obrat v zápase iba trinásť minút. MFK Dukla Banská Bystrica prehrala na domácej tráve s Ružomberkom 2:3, hoci zápas mala rozbehnutý skvele a po prvom polčase vyhrávala o dva góly.
FC Zlaté Moravce - Tatran Liptovský Mikuláš 1:1
Branky: 14. Samuel Suľa - 19. Imrich Bedecs
ViOn Zlaté Moravce nebodoval naplno ani vo štvrtom kole Fortunaligy. Na domácej tráve remizoval s Liptovským Mikulášom 1:1, keď oba góly padli už v prvom dejstve.

Vo štvrtej minúte sa z čista jasna rútil sám na domácu bránu Laura. Jeho strele chýbalo skutočne málo. Gólman Lukáč však zasahovať nemusel, pretože lopta trafila tyč. V 14. minúte po rohu, zahranom na krátko, zakončil spoza šestnástky Suľa. Lopta z kopačky tohto hráča smerovala k žrdi a hosťujúci brankár bol bez šance - 1:0.

V 19. minúte Staš odcentroval z rohu a Bedecs hlavičkoval do siete - 1:1. V 41. minúte Staš po dobrom prieniku prihral Nečasovi, a jeho strelu dobrým zákrokom vyrazil mimo priestoru brány Lukáč.

V 77. minúte získal v pokutovom území priestor matador slovenských trávnikov Ďubek. Okamžite to chcel využiť na strelu. Jeho snaženie v poslednej chvíli zablokoval jeden z hosťujúcich obrancov. V 86. minúte po rýchlom prieniku dostal dobrú prihrávku Mondek. Zakončenie Zlatomoravčana z prvej prešlo za brankára Sváčeka, no lopta narazila do tyčky. Zlaté Moravce si s Liptovským Mikulášom podelili body po remíze 1:1.
AS Trenčín - Zemplín Michalovce 3:1
05.08. 20:30
Branky: 5. Artur Gajdoš, 67. Kingsley Madu, 90+4. Kelvin Pires - 18. Adler Da Silva (pen.)
AS Trenčín zaknihoval prvé víťazstvo sezóny, keď v predohrávke štvrtého kola Fortunaligy zdolal Michalovce na Sihoti 3:1 (1:1).

Už vo štvrtej minúte Demitra odcentroval na hlavu Gajdoša a ten nezaváhal - 1:0. V 16. minúte rozhodca po kontrole VAR-om ukázal za faul Madua na biely bod a hostia zahrávali penaltu. Adler da Silva kopol loptu do ľavej strany, Kukučka sa hádzal na opačnú - 1:1. V 22. minúte vystrelil Gajdoš razantne, no iba do brankára. O minútu nato dobrá kombinácia Zemplína rozleptala obranu AS a Adler da Silva mohol pridať svoj druhý gól. Uvoľnil sa v šestnástke, ale tesne minul bránu. V 37. minúte Soares na ľavej strane šestnástky posadil na zem dvoch obrancov a vystrelil. Kožuchar reflexívnym zásahom zabránil gólu. V 43. minúte Lavrinčík zo 17-tich metrov pravačkou tesne prestrelil brvno michalovskej bránky. V poslednej minúte prvého polčasu išli Michalovčania traja na dvoch. Perez si vybral Adlera na pravej strane, ale príliš ho prihrávkou zahnal, takže ten z uhla prestrelil.

V 55. minúte kopol priamy kop Gajdoš. Prvý bol pri lopte Stojsavljevič a v páde trafil tyč hosťujúcej brány. V 67. minúte Trenčín pretavil svoj tlak do konkrétneho výsledku. Kingsley Madu potiahol loptu stredom, otvoril sa mu priestor a prudkou ranou z 18-tich metrov ju umiestnil k žrdi - 2:1. V nadstavenom čase Kmeť obhodil vybiehajúceho brankára, ale loptu zastavil posledný obranca. V piatej nadstavenej minúte videli priaznivci v hľadisku ešte jeden gól. Domáci zavelili k brejku, pri ktorom nastalo prečíslenie dvaja na jedného. Z hranice šestnástky trafil presne Pires. Trenčín vyhral svoj prvý zápas v sezóne, keď nad Michalovcami dominoval pomerom 3:1.