Hrozně těžký zápas, klobouk dolů před Hradcem, řekl plzeňský debutant Jemelka

13.08.2022 23:19 - Aktuality
Václav Jemelka (© fcviktoria.cz)
 
Václav Jemelka dva dny po přestupu do Plzně z Olomouce nastoupil v základní sestavě Viktorie, které pomohl k vítězství 2:1 nad Hradcem Králové ve třetím ligovém kole. Reprezentační obránce pochválil domácí "Votroky" za výkon ve více než hodinovém oslabení.

"Dnešní zápas byl hrozně těžký. Jak pro nás celkově, tak samozřejmě i pro mě, protože jsem přišel teprve nedávno. Takový těžký zápas jsme očekávali. Jsem strašně šťastný, že jsme to zvládli do vítězného konce," řekl Jemelka na tiskové konferenci.

Východočeši sice ve svém mladoboleslavském azylu od 29. minuty hráli v oslabení po vyloučení Vojtěcha Smrže, ale na vedoucí gól hostujícího Tomáše Chorého ještě před pauzou zareagoval Filip Kubala. O těsném vítězství úřadujících mistrů rozhodl až v 84. minutě střídající Václav Pilař.

"Hradec je fakt skvěle organizovaný, brání výborně, nevypustí žádný souboj. Klobouk dolů před nimi, i o deseti nám hodně zatápěli, takže velice důležité tři body pro nás," prohlásil Jemelka.

Viktoria část utkání hrála na tři obránce, což mu nečinilo větší obtíže. "Už na tréninku jsme řešili, že bychom do takové rozestavení mohli jít. Pro mě to není nic nového. My jsme na trojku hrávali v Olomouci i v reprezentaci, takže já s tím problém neměl. Bylo to trenérovo rozhodnutí, takhle to postavil a já jsem hlavně rád, že jsem mohl hrát," uvedl sedmadvacetiletý stoper.

Start angažmá v Plzni, s níž si zahraje i play off Ligy mistrů, si hodně užívá. "Jsem samozřejmě strašně šťastný, že to tak dopadlo. Já se na to moc těším, že si tohle můžu vyzkoušet. Určitě je to splnění snu," přiznal Jemelka.

"Už jsem z Olomouce, neříkám, že dlouhodobě chtěl odejít, ale chtěl jsem udělat ten další krok v kariéře. Myslím, že budu mít odsud blíž do reprezentace. Ten krok jsem potřeboval udělat, teď už to bude jenom na mně, jak to uchopím. Doufám, že se s tím poperu a bude to dobré," dodal odchovanec Hanáků.
Autor: ČTK
Komentáře (20 / 0 nových)
Martin9719
13.08.2022 23:33
#
Hradec skvělý, bojovný. Nedarovali nám skoro nic. Jsem překvapený výkonem hráčů co ještě nehráli. Modou tam jsem měl největší obavy a skvělý + asistence. Tijani vypadal taky velmi jistě. Jsem zvědav na Jirkovu rychlost ve statistikách, to byly sprinty lvl Milan. Jemelka byl slabý dopředu ale dozadu toho moc nezkazil. MOTM Chorý a Kopic. Mosquera neměl absolutně den. Pernica taky s přehledem. Máme hodně kvalitní tým. Pokud by Modou pokračoval ve výkonech tak máme skvělý backup za Kalvacha a CM nebudeme potřebovat. Zatím nejlepší výkon v sezoně v lize.
rabbitweed
14.08.2022 09:26
#
Budu li reagovat čistě jen na poslední větu a tu nejlepší výkon v lize. Promiň ale hrát 60 minut proti lidem v 10 a stejně být mnohem horší to je ostuda. Ano priorita je teď LM ale stejně se na to nedalo koukat
Martin9719
14.08.2022 11:00
#
Tak to nevím kam jsi koukal, píšu nejlepsi výkon v sezoně aktuální. Nebo se ti předchozí 2 zápasy líbili víc? Kolik týmu vyhrálo v HK loni a kolik jich v Boleslavi vyhraje letos. Slavia tam vyhorela 2x za 3 mesice. A nečekal jsem že s nasazením Hradce nám ta červená nějak extra pomůže. A popravdě nechápu jak můžeš mít 19 střel a držení míče přes 60 % a být horší. Hradec měl ve druhý půli jedinou tutovku když Staňkovi vypadl míč při standartce. Takže nevím kam jsi koukal chlapče.
rabbitweed
14.08.2022 11:49
#
Chlapče, můžeš tu obhajovat jak chceš. Ale byl to otřesný výkon, nedalo se na to koukat a jen díky Kopicovi se vyhrálo. Střely a držení míče je pěkné, ale kolik bylo tutovek? Jen to co měl Jhon. Jinak to bylo na grc ale ty si to nepriznas
veikko
14.08.2022 10:06
#
Ndiaye skvělý při soubojích 1vs1 + asistence, ale že by to byl skvělý výkon? Ani proti 10 se rozhodně nekonala žádná dominance ve středu hřiště, a to mimo jiné proto, že Ndiaye hrál převážně dozadu na stopery nebo kazil úplně jednoduché přihrávky. Nepomohl tomu samozřejmě ani Bucha, který se moc s formou nepotkal. Nakonec to musela rozhodnout skvělá individuální práce Kopice. Já bych se teda nad tím výkonem moc nerozplýval. Souhlas ale s tím Tijanim, ten vypadá fakt nadějně.
Martin9719
14.08.2022 11:06
#
V obměněné sestavě a s několika novými hráči za mě super. Kopic začíná být rozdilovy hráč. V první půli Chorý, ve druhé on. S formou se v tomhle zápase určitě nepotkal Mosquera, jinak si myslím že jsme měli plno individuálních výkonu od obrany přes zálohu po útok. Ale ať si tvrdí každý co chce, já říkám že proti HK se venku vyhrávat nebude.
veikko
14.08.2022 11:10
#
To si myslím taky s tím Hradcem, ale třeba Slovácko ho při oslabení mačkalo hodně, zatímco Plzeň urvala výhru hlavně díky hezké individuální akci, jinak to byla strašná bída. Já jsem reagoval hlavně na toho Ndiayeho, protože to podle mě je dobrý hráč na záskok na DM, ale s jeho šílenou rozehrávkou to rozdílový hráč asi nebude. Není už ani zase tak mladý, aby se u něj dál očekávat nějaký rapidní progres. Kalvacha podle mě zastoupit plnohodnotně nedokáže. Naopak s tím Tijanim souhlasím, že ten musí hrát častěji, konstruktivních stoperů je pomálu.
Martin9719
14.08.2022 11:16
#
Tak Modou ani rozdilovy hráč na své pozici být nemůže. Na to ze hrál naposledy v přípravě proti Belgicanum tak si zaslouží respekt. Slovácko ano ale jak říkáš, to bylo venku. Hradec když vyjede ven tak je poloviční. To platí min. od konce minulé sezony.
veikko
14.08.2022 11:26
#
Kalvach na té stejné pozici rozdílový je, protože umí rozehrávat a nemusíš se bát o každou přihrávku na pár metrů. Byl to od Ndiayeho poměrně dobrý výkon, ale nic skvělého. Hradec hraje venku pořád a hraje za všech okolností stejně, takže spíš záleží na výkonu soupeře. Kdo se mi ale fakt nelíbí, je Bucha. Ten hrozně stagnuje. Mosquera taky poslední zápasy nic moc, ale on je zase schopný poslat aspoň kvalitní centr.
Martin9719
14.08.2022 12:10
#
Rozdílový hráč není ten který posílá přesné přihrávky nakrátko. Úspěšnost přihrávek u Kalvacha je samozřejmě poměrně vyšší, ale asistencí mají stejně. Samozřejmě že Kalvach je pro nás klíčový hráč na své pozici, ale není rozdílový, Busquets taky nikdy nebyl pro Barcu rozdílový. To jsou hráči jako Kopic, Chorý, Kliment, Mosquera. Mosquera dlouhodobě ukazuje, že moc lepších křídelníků v lize není. Že se mu nepovedl 1 zápas, z toho bych nedělal tragédii, zastoupil ho Pilař, naopak v Teplicích obráceně. Hradec určitě hraje stejně, ale počítají se výsledky a ty ve venkovních zápasech zkrátka nejsou. Ve venkovních zápasech jsem napočítal loni snad 3-4 výhry proti týmům spíše ze spodku tabulky. Ne že by se za to museli stydět ale potvrzuje to moje tvrzení a výkonech a výsledcích venku. Na druhou stranu, těch remíz mají hodně, takže ani venku neprohrávali, ale nemusí se jich souepři bát tak jako v Boleslavi.
veikko
14.08.2022 12:50
#
Kalvach ale umí posílat i přesné dlouhé pasy a přenášet hru, což je jedna z nejdůležitějších věcí ve fotbale. V tom se určitě neshodneme, protože to jsou právě střední záložníci, kteří jsou pro hru klíčoví, křídla to zpravidla nebývají. Samozřejmě, mají větší takový ten viditelný impakt jako jsou góly a přihrávky, ale z kraje hřiště jsi zpravidla odkázaný právě na schopnosti spoluhráčů. Kdo ovládne střed hřiště, má snazší cestu k vítězství. Kalvach k tomu obrovským dílem přispívá, Ndiaye ne.
rabbitweed
14.08.2022 13:11
#
Martin9719
14.08.2022 13:43
#
Já taky neříkám že to není pravda. Ale pokud se bavíme skutečně o pojmu "rozdílový hráč" tak ten z 99% procent nebude na pozici DM nikdy. To jsou hráči kteří ti vyhrávají zápasy, zpravdila koncoví útočníci nebo ofenzivní záložníci, předvedou nadstavbu v poslední třetině hřiště. Kalvach dokáže diktovat výborně hru, obstará spoustu černé práce, má i nějaké asistence. Ale z jeho pozice DM se dá nazvat jen klíčovým hráčem pro zálohu, nikoliv rozdílovým hráčem. To že vlastně nedává góly to jen dokazuje a ani se k tomu moc dostat nemůže vzhledem k jeho postavení na hřišti. DM ti na hřišti může hrát sebelíp, ale pokud nerozhoduje zápasy přímo sám, tak není rozdílový hráč.
veikko
14.08.2022 14:19
#
Pořád nesouhlasím, z tvé strany je to pohled pouze na ofenzivní třetinu hřiště. Právěže DM a CM jsou možná nejdůležitější posty v každém týmu, protože to jsou hráči, kteří udávají tempo hry a ovlivňují jak ofenzivní, tak i defenzivní fázi. Tys psal, že třeba Busquets nikdy nebyl rozdílovým hráčem, ale třeba sám Guardiola si myslel opak. Řekl bys, že třeba Pirlo nebyl rozdílový hráč? Já teda ne. U nás, a ty bys to zrovna měl vědět, byl typicky rozdílový DM/CM Pavel Horváth, do jehož kvalit má samozřejmě i Kalvach docela daleko. Důležitějšího hráče v Plzni než byl Horváth bys v té Vrbově éře těžko hledal, a to ani nemusel rychle běhat. V současnosti je třeba takto geniální tahoun středu hřiště Rodrigo De Paul, když hraje za Argentinu. Sledovat ho je fantazie. To jsou hráči, kteří vyhrají zápasy, ne hroťák do vápna, který potřebuje od těch záložníků perfektní míče.
Martin9719
14.08.2022 14:48
#
Já jsem teda vždycky myslel že zápasy rozhodují útočníci hlavně a potažmo hráči kteří jim na ty góly přihrávají. Zkus najít vyjádření Guardioly právě na Busquetse, mluvím tady pořád dokola o tom, že je rozdíl v pojmu "rozdílový hráč" a "důležitý nebo klíčový hráč v mužstvu na nějakou pozici", třeba i v defenzivě. A ano, správně tady zmiňuješ hráče jako de Paul, ten dokonce hrával na křídle, myslím ještě ve Valencii, takže má předpoklady k tomu aby rozhodnul zápas. Horváth a Pirlo hráli úplně jiným stylem a třeba i výš na hřišti. My se ale bavíme o Kalvachovi přímo, který nedává góly, ale připravuje je a jeho práce je z velké části spíš do defenzivy. Ten má totiž daleko blíž třeba k Hübschmanovi než k hráčům které jsi jmenoval. A tihle hráči "rozdíloví" nejsou. Je to spíš slovíčkaření, ale pojem rozdílový hráč prostě není Kalvach. Neřekl bych to o Thiago Alcantarovi, ač jeho přihrávky a myšlení je skvělý.
veikko
14.08.2022 16:53
#
Vidíš, já třeba jo. Naopak bych to neřekl třeba o Chorém. No asi se neshodneme, ale debata zajímavá a vždycky je dobré si navzájem vyměnit názory.
kilobyte
13.08.2022 23:52
#
Je v Plzni nový a ještě neví, že to není tak těžké. Jen se musí jít štěstíčku naproti.
gugga78
14.08.2022 08:43
#
Máš mindrák?
srandamač
14.08.2022 10:50
#
Přesně, v Plzni se ty fotbaly sami neudělaj
deporpepa
15.08.2022 09:28
#
Aleeeee... zrovna ze Sparty... kdyby Vám nepřihráli to finále proti Liberci, dopadnete jak ted proti Slovácku.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.