Kozel: Vstup do jara bude důležitý. Mužstvo se ještě snažíme doplnit

25.01.2023 16:56 - Aktuality
Luboš Kozel (© fcslovanliberec.cz)
 

Liberecký trenér Luboš Kozel věří, že navzdory ztrátě dvou podzimních opor Micka van Burena a Maksyma Talovjerova zabojují Severočeši ve vyrovnané tabulce o vyšší příčky. Podle jednapadesátiletého kouče bude důležitý už vstup do jarní části, s týmem chce uspět i v poháru. Kozel zároveň doufá, že Slovan ještě přivede do konce přestupového období nějakou posilu.

Liberec je po 16 kolech devátý, na první šestku a skupinu o titul ale ztrácí jediný bod. Na podzim ho střelecky táhl s devíti góly Van Buren, kterého si Slavia stejně jako stopera Talovjerova stáhla během zimy z hostování. "Pracovali jsme na tom, aby byl jejich odchod znát co nejméně. Věřím, že díky tomu, že je mužstvo přes půl roku spolu, budeme silnější i bez hráčů, kteří odešli," citoval web Slovanu Kozlova slova z dnešní tiskové konference.

Podle Kozla není úplně vyloučené, že by se Van Buren s Talovjerovem mohli ještě pod Ještěd na jaře vrátit. Není to ale příliš pravděpodobné. "Zprávy jsou takové, že se tu Mick van Buren už asi neobjeví. U Maksyma by se dalo říct, že je to určitě pravděpodobnější než u Micka. Ale je to otázka jednání," řekl někdejší trenér Jablonce, Baníku Ostrava nebo pražské Dukly. "Snažíme se ještě pracovat na doplnění mužstva. Neříkám, že to dopadne či nikoliv, není ale úplně klid, že bychom nic neřešili," doplnil.

Liberecký kádr opustili i další hosté Jan Stejskal s Janem Matouškem a guinejský záložník Kamso Mara. Ze Sparty přišel na hostování brankář Hugo Jan Bačkovský a do útoku z kyperského celku AEK Larnaka Nigerijec Victor Olatunji. Ten stihl zasáhnout do jednoho přípravného zápasu a pomoct Slovanu ke třetímu místu na Tipsport Malta Cupu.

"Nevím, jestli se dá říct, že se jednalo o plnohodnotnou zimní přípravu, protože trvala jen tři týdny. Týden jsme strávili tady a poté byli skoro dva týdny na Maltě. Příprava byla velmi krátká," podotkl Kozel, jehož svěřenci během zimní pauzy prohráli jediný z pěti přípravných duelů.

Liberec zahájí jarní část nejvyšší soutěže v neděli doma proti Pardubicím. "Je to velice ošidné, první zápasy jsou vždy specifické. Svádí to k podcenění, ale to tam vůbec nesmí být. Pardubice jsou velice fotbalové mužstvo, už závěr podzimu měly dobrý," uvedl Kozel, který doufá, že se o víkendu bude hrát v zimním počasí na dostatečně kvalitním hřišti.

"Fotbal je sice celoroční sport, ale je škoda, že se hodně utkání hraje v takových podmínkách a v létě je zbytečně dlouhá pauza. Dnes jsem byl poprvé mírně optimističtější, protože jsem poprvé od návratu viděl na stadionu zelené hřiště," dodal.

Autor: ČTK
Komentáře (19 / 0 nových)
Imos
25.01.2023 17:08
#
Achjo, ten má tak nic neříkající kecy snad přijde stoper jinak mě docela naštvalo FFPčko s tím jejich nevěřením Slovanu, to je takový alibismus, kdy od Slovanu stejně nikdo neví co čekat tak řekneme že bude nahovno a máme to posychrovaný ale že ve stejný chvíli věří Jablonci že se neskutečně zvedne mi teda hlava nebere
MarNovy
25.01.2023 17:40
#
z fotbal fokusu se stal strašně slabý podcast, Jahoda na každou otázku buď řekne že totál nemá ánung nebo začne vést sáhodlouhý monology o ničem. Nakonec to má 2 hodiny, ale že by z nich vypadlo někdy něco zajímavýho, to se nestane. Když dorazí Kvasnica, tak se to člověk aspoň něco dozví, ale jinak totál nula.
Imos
25.01.2023 17:53
#
Jahoda je hrozně o ničem, naprostý souhlas, tam hrozně záleží koho tam mají za hosty, když se tam vykecávají s Peťkou Neradem tak je to fakt smutný když si sezvou Šprynara, Kvasnicu, nevím kdy naposled tam byl Hannig, tak už to je aspoň slušný
MarNovy
25.01.2023 19:44
#
no Häring byl samozřejmě super, ten už tam hodně dlouho ale nebyl. On jak teď dělá tu premier league, tak se asi nestíhá do toho dělat i českou ligu, ale oproti Jahodovi by byl furt platnej. Špryňar mě trochu štve, jak pokaždý ryje do Vrby, taky takovej hezkej kolorit
Já se popravdě docela smířil se zajícem. Sice nemám ani Vacka ani Podroužka ani Novotnýho rád, ale co se týká Sparty a Slavie tak maj stokrát lepší informace než fotbal fokus, navíc si častějc zvou Kvasnicu, který je k Baníku a k Olomouci vždycky zajímavý.
adalbertus
25.01.2023 17:31
#
Kozlík pan trener
FCSL
25.01.2023 18:17
#
Vliegen - TGS, Plechatý, Purzitidis - Fukala, Červ, Doumbia, Preisler - Frýdek, Ghali - Rondič/Olatunji

Na základ útočej i Valenta s Višinským, ve středu zálohy docela přetlak. Pokud najdem střelce, nemuselo by to být tak hrozný. Na střed tabulky by to mohlo stačit. Snad se Doumbia a Ghali chytí jako na začátku sezony
Imos
25.01.2023 18:36
#
Prebsl místo Purzitidise podle mě a proto furt píšu o stopera Marios je sice sympaťák ale hráč tak pro spodek ligy
Nedivil bych se kdyby začal Višinský místo Frýdka
Krom posily do obrany já jsem s kádrem vcelku spokojený
FCSL
25.01.2023 19:27
#
Prebsl se mi líbil na začátku sezony, ale pak už taky dělal chyby. Kvalitní stoper by se hodil. Taky čekám Višinskýho za Frýdka, ten z toho na konci podzimu vypadnul Ale nejsem za to moc rád, přece jen Frýdek je o dost kreativnější. Jak říkám, ten střed hřiště je docela nabitej. Možná by měl přednost i Valenta, kterýho chce Kozel hrát výš. Kdo by to byl na začátku sezony řekl, že Frýdek vypadne ze základu. Uvidíme co útok a jestli budem hrát 3-4-3 a nebo 3-5-2
Imos
25.01.2023 19:31
#
Kikin se do toho po tom zranění vůbec nedostal U Višinskýho jsem naopak takový výkonosti vzestup nečekal a super! Valenta snad hrát nebude místo jednoho z nich a doufám že Doumbia chytí formu
Vždycky jsme hráli 3-5-2, nemyslím si že bychom to někdy hráli jako 3-4-3 Ghali bude na hrotu s Olatunjim a frýdek klasický AM
Chlupatá máma
25.01.2023 19:37
#
Nejslabší tým od postupu do ligy. Jedinej, kdo snese kvalitnější měřítko, je Doumbia, jinak maximálně průměr, spíš ligovej podprůměr.
Imos
25.01.2023 21:51
#
To asi těžko Oli, gebre, plechatý, valenta, červ, kikin, denis, ghali, fukala, miky, preisler, doumbia samozřejmě, uvidíme co ten olantunji, jsou v pohodě ligový nadprůměr a tvoji logikou by jsi mohl odepsat většinu týmů v lize (je ale možný že od postupu je to nejhorší kádr, což spíš ukazuje na naší kvalitu v historii)
Chlupatá máma
26.01.2023 15:48
#
To asi určitě. Z tebou vyjmenovanejch hráčů má kvalitu jenom stárnoucí Gebre. Jestli je podle tebe Mikula a Vliegen ligovej nadprůměr, tak zjevně fotbalu vůbec nerozumíš.
Imos
26.01.2023 16:02
#
Nebo fotbalu nerozumíš ty, Vliegen je s přehledem mezi top 10 gólmany ligy, průser je že je to extrémně mladý kádr ale říkat že jsou všichni podprůměr
Chlupatá máma
26.01.2023 16:28
#
I kdyby to byla pravda (což není), tak tvrdit, že je někdo v top 10 v lize s 16 týmy fakt o žádný kvalitě a nadprůměrnosti nevypovídá. Pravděpodobně sleduješ fotbal krátce, takže ti chyběj zkušenosti k ohodnocení kvality hráčů a jejich porovnání napříč ligou a historií.
Zeptej se sám sebe, kdo ze současnýho kádru je zajímej k prodeji do kvalitnšího klubu? Já tam nikoho takovýho nevidim vyjma Doumbii + možná v budoucnu Ghaliho. Pro naprostou většinu je Liberec výkonnostní strop s velmi malou šancí na lepší klub.
Imos
26.01.2023 17:31
#
Joo, chtěl jsem ti to udělat jednodušší, zas to můžeš vzít top 10 z cca 32 golmanů co si zahráli napříč ligou a historií to si děláš hrozně jednoduchý a hájím asi něco jinýho, je docela možný že je to jeden z nejhorších kádrů Slovanu vůbec, i když mi nepřijde horší jak Hornyakův kádr, ale prostě Oli, Červ, Doumbia, Ghali (skleněnka ale takže průser), Fukala, Frýdek, Denis jsou rozhodně zajímaví hráči i pro kvalitnější kluby Valenta a Plechatý nejsou naši dobře, joo v pohodě řeknu že Miky je v pohodě na ligu nadprůměr, beků je málo a spíš nechápu tvoje nároky, porovnávej to s ligou letos a jejich kádry
Ale okay, jasný na naše standardy je to slabší kádr a roky už jdeme dolů a pak tady vyleze něco jako ty a přijde si kopnout
Chlupatá máma
26.01.2023 19:51
#
Nejsem něco, ale někdo. Někdo, kdo má libereckej fotbal velmi dobře zmapovanej a někdo, kdo zná uvnitř i vně klubu skoro všechny osobně. Se Slovanem to jde dlouhodobě od desíti k pěti a není skoro žádná naděje, že se tenhle trend zastaví nebo dokonce otočí. Prakticky se jenom čeká na to, aż se ucho utrhne a Slovan spadne.
Tohle není žádnej pesimistickej žalm, ale realistický zhodnocení současnýho stavu. Na tebou jmenovanejch hráčích, i kdyby náhodou vyletěli nahoru, klub stejně nezbohatne, jelikož maj klauzule ve smluvě, ze kterejch budou profitovat Sparta nebo Slavia.
V Mikulovi vidíš ligovej nadprůměr asi jenom ty ve svejch růžovejch fanouškovskejch brejlích. A to píšu jako někdo, kdo Mikeše zná a nemá s nim žádnej problém.
Imos
27.01.2023 10:24
#
Dobře, chlupáči, o stavu slovanu jsme se přece nehádali, protože tohle co píšeš víme úplně všichni a víceméně se čeká až Ludva umře a půjde to úplně do kekelu, promiň mi ale že ti fakt ani za hovno nebudu věřit co tady píšeš o známých v klubu, dobře, o klauzulích taky víme všichni nevím proč se tváříš že víš něco víc, když jen "Realisticky" píšeš to co všichni víme
Ono to že nějak historicky a kvalitativně je průměrnák je asi pravda, ale realisticky v týhle lize je to určitě z těch lepších beků co tam běhá, nebo vyjmenuj lepší beky krom top 3 klubů
Kaspar
25.01.2023 21:55
#
Vy jste fakt carodejove, vzdy ten tym nejak sestavite na posledni chvili pred prvnim zapasem a pak to slape
Imos
25.01.2023 21:57
#
doufám, bych tentokrát tu top 6 ocenil, jak letos ta liga vypadá tak je trochu ostuda umístění kde jsme
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.